Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a xxl Pe jul 26, 2019 4:15 pm

Točno tako, na srečo nisem nikoli bil prisiljen, zaradi denarne stiske, si sposojat večje vsote denarja. Sem pa marsikaj ustvaril tudi s pomočjo kakršnihkoli posojil.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a pskoda Pe jul 26, 2019 6:39 pm

Jaz za luksuz nisem nikoli vzel lizinga in ga tudi nikoli ne bom. Se raje z 15 let starim avtom vozim. Recimo za telefon sem tudi takoj plačal 1k€.
Če nimam denarja ne kupim
Lp
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a bostjannn Pe jul 26, 2019 6:49 pm

Evo jst pa za telefon ne bi nikoli dal toliko denarja, pa imam 1k v gotovini pa mi telefon ne pomeni toliko, oz se mi zdi veliko večji luksuz kot avto. Telefon mam za 2€ na mesec, pa mi je dovolj za vse kar rabim.
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Walker_P Pe jul 26, 2019 6:52 pm

:shock:
pskoda je napisal/-a:Jaz za luksuz nisem nikoli vzel lizinga in ga tudi nikoli ne bom. Se raje z 15 let starim avtom vozim. Recimo za telefon sem tudi takoj plačal 1k€.
Če nimam denarja ne kupim
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a emozul Pe jul 26, 2019 7:31 pm

1000 evrov za telefon je pa res racionalen nakup. To pa tudi, ce bi sedaj imel 100t evrov na racunu, ne bi kupil.
Ampak vsak po svoje, dejstvo je, da je to tvoj denar, ki lahko pocnes karkoli z njim.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a limas Pe jul 26, 2019 7:35 pm

Pa dobro ljudje, kam je skrenila tale tema? Osebne izpovedi? Koga zanimajo vaše finančne zmožnosti in preference?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a emozul Pe jul 26, 2019 9:08 pm

Res smo zasli, kot povsod, je pa dejstvo, da so cene servisov drage. Vsak naj sam preracuna, ce zmore placevat visoke cene pooblascencev.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Locher So jul 27, 2019 5:55 am

Za telefon se vam zdi jurja dosti denarja, za ceno denarja, ki znaša jurja, pa je ok? Kdo bi razumel.

Dragi že, ampak očitno avtomobili niso predragi, če prodaja ne strmoglavi, pooblaščenci pa še kar imajo posla dovolj.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a PogachnyK So jul 27, 2019 7:58 am

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Locher So jul 27, 2019 8:07 am

Ti bankovci so očitno fake, če si ne more kupiti robčkov sensitive care, ki so veliko bolj primerni za takšne situacije. :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver To jul 30, 2019 12:05 pm

Firediver je napisal/-a:Kako veš, da gre vseh 300 za delo? Aja, saj res, za to delo ni treba ne znanja, ne orodja, ne opreme, ne prostora, ne davka...to gre preprosto čisto v žep serviserju!
Pa kdaj boste začeli odpirat pooblaščene servise, da boste služili kot pras.ci?
Ravno sem videl reklamo za PSA grupo, da iščejo nove sodelavce za pooblaščeno mrežo...NAVALI NARODE! :pij:


Danes našel sledeči članek...

https://www.delo.si/gospodarstvo/novice ... 11983.html

Kaj pravite, po vašem, sedaj jočejo pooblaščenci, ker ne folgajo toliko dobička in zahtevajo še več?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Locher To jul 30, 2019 12:42 pm

Mogoče bi naredili še dva kaktusa? Predstavnika v golfovem razredu verjetno ne rabijo? Je kakovost materialov dovolj dobra, da po enem letu ne deluje kot, da je avto deset let uporabljal lastnik, ki ni niti malo pazil na avto? Da nima po novem sosedov mulc nad posteljo plakat, na katerem je C3 aircross namesto BMW 4?
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a PogachnyK To jul 30, 2019 1:00 pm

Kaktus je sekret... Mišlen je bil kot poceni sekret... Pa je postal drag sekret... Cenena izdelava, pri kateri še celo vw obmolkne....

In Citro je zadnji, ki se lahko pritožuje... Njihovna servisna mreža je sicer velika, storitve so pa porazne... Da mora cela Slovenija voziti v Grosuplje citroene, ker je tam edini povprečni serviser.... Vsi ostali pooblaščeni pa so poden....

To je realnost Koperskega imperija... Potem imaš pa še 3-4 privat mehankarje, ki so specializirani za limonovce, ampak imajo isto ceno ko grosupeljčan...
Slika
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a avto fan1308 To jul 30, 2019 2:21 pm

Ni res ni samo v Grosupljem še ena dva se najdeta dobra. Ampak vsaj najde se dobrega serviserja po forumih itd. najdi mi enega dobrega ampak res dobrega za Audija pooblaščenega seveda ali pa trenutno za Opla nič pametnega ni v Slo žal
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a PogachnyK To jul 30, 2019 2:30 pm

No... Poznam par primerkov, ki so opustili Citroene ravno zaradi njihovih servisnih storitev... Pa imam dobrega Citro mehanika skoraj pred nosom, samo vsakič ko sem se tja prikazal je bilo 500€+... Pa saj nisem nor... Povsem uspešno se sedaj servisira "v štali"... Manjko znanja nadomestimo z zagnanostjo...
Slika
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a emozul To jul 30, 2019 11:16 pm

avto fan1308 je napisal/-a:Ni res ni samo v Grosupljem še ena dva se najdeta dobra. Ampak vsaj najde se dobrega serviserja po forumih itd. najdi mi enega dobrega ampak res dobrega za Audija pooblaščenega seveda ali pa trenutno za Opla nič pametnega ni v Slo žal


Ok, za citroen ne vem. Se pa strinjam glede opla, nic pametnega. Mas mogoce kaksen info za dobrega pri skodi, ker za moje pojme je podobno kot pri oplu.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a maniaxxx Sr jul 31, 2019 8:02 pm

Škerjanec za Škodo pa baje v Velenju je tudi Ok, za Opla pooblaščenca da bi bil OK ne poznam, poznam pa zato toliko boljšega nepooblaščenca. Servis lahko ogromno priporomore k izkušnji z avtomobilsko znamko, ali pa poruši vse. Primer je pri meni npr Honda, ki bi jo samo zaradi serviserja kupil takoj, pri Toyoti pa je kontra, to kar doživljam vedno znova na servisu v mojem kraju meji že na komedijo ( ali tragedijo), dejansko je prišlo tako daleč da bi drugič v življenju klical na vodstvo podjetja ( toyota Adria ) in jim povedal kake kretene majo za pooblaščence ( prvič je bilo ravno za Peugeot )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a radar Sr jul 31, 2019 9:53 pm

avto fan1308 je napisal/-a:Ni res ni samo v Grosupljem še ena dva se najdeta dobra. Ampak vsaj najde se dobrega serviserja po forumih itd. najdi mi enega dobrega ampak res dobrega za Audija pooblaščenega seveda ali pa trenutno za Opla nič pametnega ni v Slo žal


Za audi in vw je serviser Avtohiša Mihalič. Lp
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a meganer Sr avg 07, 2019 2:20 pm

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv ... enijo.html

v avtobraži se 99% pozna zaradi dviga cen ..... zadnjič je bilo lepo napisano, da pride komplet aktiven tempomat, sam zaznava table, vozi med črtami itd. na avto cca 500 max 1000. Prodajajo pa po ...... Ljudem se je vse skupaj zamerilo ...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 07, 2019 8:21 pm

Ne samo zamerilo, enostavno si ne morejo privoscit. Pa še nekaj je, včasih je bil med starim in novim modelom res opazen napredek, danes je vse isto sranje z več ekrani, dejansko ne dobiš nič tako novega da bi v taki meri opravičilo višjo ceno.

Sicer pa je tole vse skupaj nakladanje, še vedno prodajo več kot 2017 pa je blo takrat vse OK, zdej je pa kr katastrofa...pač neprestane rasti ne more biti ker nam tud plače ne rastejo neprestano, niti ne rabim neprestano nekaj novega
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 54 gostov