Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a void Po jul 22, 2019 8:26 pm

 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a maniaxxx Po jul 22, 2019 8:49 pm

Ni tako drag, nisem rekel da je poceni, pa kr radodarni so s popusti, ne glej Anet cene...čeprav trenutno ga čez megana po ceni mislim da ni...a
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a emozul Po jul 22, 2019 9:18 pm

Jaz pa vsseno mislim, da slovenec ne gleda vec tako na avto kot vcasih ( statusni simbol). Imam pa izkusnje z bosanci, kj jih je v nasem koncu veliko, pa ne mislim nic slabega, samo oni so pa dejansko nori na avte.
Ko kopujes avto pac moras malo preracunat, da ko peljes na servis, da ne bos potem jedel kruh pa pil samo vodo. Za pleh nikoli ne dam vsega denarja, so mi druge stvari bolj pomembne.
Bom pa se enkrat rekel, da pocprecen janez bolje zivi kot pa povprecen nemec, vsaj po mojih izkusnjah.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a DePalmo Po jul 22, 2019 10:19 pm

Cene so šle gor, tle ni dvoma. Ko sem kupoval omenjenega Ceeda, bi takrat dobil polno naloženega z opremo za okoli 25.000, drugače so se prodajali s srednjo opremo za okoli 16.000, sedaj je osnovni za 18.000, s srednjo opremo 22.000. Preden sem pogledal cenik sem še tuhtal da bi vzel novega, ampak me je minilo. In pri takih cenah, je tudi druga konkurenca h kateri bi pogledal, Kia bi odpadla takoj.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a pskoda To jul 23, 2019 5:04 am

Samo kia ni več tak šrot kot je bila je pa res, da so cene vseeno preveč dvignili
Lp
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a void To jul 23, 2019 6:09 am

Je pa zato VW vse večji šrot, pa je cena še zmerj najvišja. Tu mislim na troc,polo,tcross. Ceed je pojem kvalitete notranjosti proti tem jajcom in to za manj dnarja.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver To jul 23, 2019 6:15 am

pskoda je napisal/-a:Samo kia ni več tak šrot kot je bila je pa res, da so cene vseeno preveč dvignili


Škoda Octavia ni bila nikoli šrot, pa ji je cena skozi leta tudi nenormalno zrasla..ampak ja, o VAG grupi se ne sme polemizirati...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a void To jul 23, 2019 7:25 am

Kia ima čisto realno ceno in že dolgo ni šrot! Ubistvu je definitivno bolj zanesljiva od A do B kot VAG :roll: ampak seveda za VAGovce nč ni vredno svojega dnarja, razn Golf, Passat, Octavia, A4 in drugi tipični predstavniki slovenskega plemstva.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a pskoda To jul 23, 2019 7:41 am

Pa vi imate res probleme z vagom. Jaz priporočam, da ga kupte ali pa greste k psihijatru.
Nikjer nisem omenjal vaga kaj ima in kaj nima. :roll:


Prejšni ceed je bil šrot, zato je imel tako ceno kot jo je imel. Z novim modelomj so večina popravili zbolšali materiale v vseh pogledih, ampak mu je tudi cena zrasla in zdaj če gledamo skozi ceno je dobil veliko konkurenc in vsaj jaz vidim zelo malo novih ceedov
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver To jul 23, 2019 7:45 am

Mi imamo probleme z VAGom, ki ga nimamo, drugi imajo probleme, ker ga imajo.
Edini, ki problemov z VAGom nimajo, so tisti, ki so se ga losali. Simpl.

Aja, v tej temi se od VAG-a ne sme govoriti...dejmo na tnalo še kakšno drugo znamko...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a meganer To jul 23, 2019 9:10 am

Recimo če pogledaš za doplačilo za avtomatika (na oko) + 2 Jurja takoj. Dvomim da je toliko dražji menjalnik.ce se ne motim je mel pižo lani al predlani doplačila samo par stotakov ker je več kot pošteno. Za dizel motor tudi kuj 2000 ... Močno dvomim da je toliko dražji motor. Samo sej vemo vsi bi radi več, tako kot z plačo če bi dobil +100 bi pa Hotel kuj se 100.

Mislim, da se folku upira nakup vozila sploh novega ker gredo cene v nebo. Senik je bil včasih 15+, Berlingo 14+, Octavia 15+ za dizla. Danes pa .... Ja res ma malo več opreme ampak za 6000 pa ne.

Mislim, da če bi bile cene realne bi bila prodaja cše vedno visoka. Sem gledal poročilo recimo wv -14.5% Dacia pa mislim da +13%

Za celo Evropo. Mislim da dovolj pove ta podatek. Kupna moč pada.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver To jul 23, 2019 9:25 am

Glede na to, da gredo vsem cene gor ne glede na povpraševanje (ki naj bi ceno zreguliralo), sumim, da je to "politično" dogovorjeno.
Obstoječi sistem, da avto kupiš tudi če denarja nimaš, preveč obremenjuje mesta. Bogatim sicer ne bo hudega, revni pa se bodo že nekako preusmerili na vsaj 4 potniki v enem avtomobilu, javni prevoz, avtoštop itd.

Ne iščite logike v cenah, ker je tam ni. Preprosto je preveč vsega, da bi trajalo po istem kopitu.
Mogoče je to preludij za kasnejši sistem "souporabe" vozila in je pač treba množice počasi zapeljati na to pot. Najprej pa podražiti lastništvo vozila do te mere, da bo postalo bolj smiselno rentanje...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
brrr
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Če maj 28, 2009 10:34 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a brrr To jul 23, 2019 9:37 am

Hmm... se strinjam. Številke na cenikih so res iz leta v leto višje. Pa so avti res toliko dražji? Sem šel računat za moj avto izpred 13 let.
Nov Passat 2.0 TDI Highline redna cena nekaj nad 34k. Če upoštevamo samo inflacijo med januarjem 2006 in januarjem 2019 ta številka naraste na par ojrov pod 44k. Slabo leto nazaj, ko sem preigraval kaj kupiti sem šel za občutek v VW konfigurator sestaviti približno isto konfiguracijo avta in je bila cena po spominu cca 46k (žal trenutno Passata ni v konfiguratorju). Sicer je težko primerjat 1:1, ker se je spremenila količina serijske opreme, percepcija kaj je premium oprema (vmes je marsikaj postalo serijsko ali pa takrat niti ni obstajalo).

Skratka, če iz stališča matematike pogledaš se zadeva niti ni kaj dosti podražila. Ob upoštevanju dviga osebnih prihodkov v tem obdobju pa bi skoraj upal trditi, da je realno gledano po 13ih letih situacija tam tam.

Težava je v tem, da smo pri avtomobilih absolutno neobjektivni in se obnašamo zgolj čustveno. Vsa matematika in zdrava pamet pri veliki večini odpovesta. 'Kot kure'. Potem pa avti postanejo res 'dragi'. Moje mnenje je, da za povprečno družino/posameznika financiranje oz. amortizacija avtomobila ne sme preseči 10% mesečnega prihodka + operativni stroški (z razumljivimi odstopanji pri obeh ekstremih krivulje najrevnejših in najbogatejših). V tej luči pogled na slovenske ceste in parkirišča pove, da smo v SLO noro nadpovprečno plačani. =P

Servisi? Eh... celoten avtoposel je koncipiran na tem, da trgovci niti pod razno ne bi preživeli samo s prodajo avtomobilov. Pred časom mi je direktor enega izmed večjih trgovcev povedal, da v kolikor pri avtu razreda Clio, Polo zaslužijo €500 je to že kar dobra marža. OK, mogoče je malo pretiraval ampak resnica verjetno ni daleč. Uradni servisi predragi? Ja in ne. Tema za dolgo debato. Seveda je veliko prostora za optimizacijo cen ampak dokler bodo/bomo ljudje brezglavo v vrstah stali za avtomobile in s svojimi denarnicami omogočali take dobičke proizvajalcem, trgovcem in bankam, se nimamo kaj pritoževati nad cenami. Hoteli smo tržno gospodarstvo. Sedaj ga imamo, čeprav smo 'malce' izgubljeni v njem. Consumer sheep... :)

P.S.
In ja, tudi sam sem že bogato padel na zgornji računici (ni bil Passat) :shock: :? Ampak kako že pravijo... Čovjek uči dok je živ. No ja, vsaj nekateri. :lol:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a void To jul 23, 2019 10:08 am

Se popolnoma strinjam. Mislim da smo v deležu družinskega proračuna ki se namenja za avtomobile med najvišjimi.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a DePalmo To jul 23, 2019 10:16 am

Jaz osebno nimam nič proti VAG grupi in sem se že spogledoval s kakšnim Passatom in novim Golfom, problem so "južnjaki" (v kakršnemkoli pomenu) kjer mora biti "njemačko", drugače ni nič vredno. Kolega ima punco ki ima korenine iz Srbije in za njo je samo nemc, drugače ni a od avta. Je ne prepričaš kljub temu da sem imel manj problemov z vsemi štirimi Peugeoti kot onadva z vsemi avti iz VAG grupe (nevem število, jih kar redno menjata zaradi počenih zadnjih fedrov pri vsakem avtu, nato menjalnik, amortizerji, šobe, turbina, roke in končnike sta menjala na pol leta, itd.). Seveda tudi zajeten spisek napak pri zadnjih serijah ni pomemben, pomembno je da je Citroen in Peugeot (in sedaj Kia) šrot in to je to kar je od debate. Da ne omenjam da se je letnik 2000 406 Coupe lepše peljal kot pa 2015 Passat ki ga imata sedaj ...

In ravno zaradi takih ljudi ne maram in nebom imel avta iz VAG koncerna.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver To jul 23, 2019 10:37 am

Meni je pa všeč, da imamo budget za avte tako visok v Sloveniji. Zakaj?
Ker je lepše (in bolj izpravno) videti nove oz. vsaj novejše letnike na naših cestah in ne tako, kot po Romuniji (podeželje), ko je še veliko 40+ let starih Dacij zasilo pokrpanih, da še pelje.. Kot neke sorte višji standard izgleda, če je toliko nove pločevine.
To, da zapufani lastniki težko poskrbijo za servise teh novejših vozil, pa itak nič ne žuli moje denarnice...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a cashy To jul 23, 2019 2:52 pm

Firediver, pogled na ceste je že nekoliko lepši, se mi pa zdi cena, ki jo plačujemo za to, previsoka. Delež proračuna za avto je v Sloveniji zelo visok. Kako bi bilo, če bi le kakih 25-30% denarja manj namenili za avte? Ta privarčevani znesek se mi zdi še zmeraj visok, namenili bi ga lahko tudi za boljšo kvaliteto še na drugih področjih življenja, kjer bi opazno narasla - kar nekaj izletov vsako leto več s celo družino, kaka pozornost, darilo za nam ljube ljudi - boljši odnosi z njimi, boljše/kvalitetnejše pohištvo, predvsem postelja - vraga, v njej preživimo 8 ur dnevno, pa ji ne namenjamo niti 5% toliko pozornosti kot avtu! Manj stresa glede financ, če zaradi predragega avta hodimo po robu.
Prepričan sem, da bi se ta razlika krepko bolj poznala v našem občutku blagostanja in zadovoljstva z življenjem, kot se nam zaradi 25% dražjega/boljšega avtomobila. Pa ni rečeno, da bi se vozili kaj slabše - le pogled ne bi bil tako zelo prijeten, še vedno pa ne "romunski" :roll:
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver To jul 23, 2019 4:25 pm

Pa kdo te tebe sili toliko zapravljati za svoj avto? Te je kdo prisilil, da si kupil tak avto, da ne folgaš stroškov?
Si kazensko prisiljen dajati teh 25% za avto namesto da bi z njimi užival življenje?
Halo, sami ste krivi....
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a cashy To jul 23, 2019 6:59 pm

ravno to, nihče te ne sili. Zakaj potem to počnemo? (Govorim v imenu Slovencev, ki to počnejo, ne v svojem...jaz pač tega zase ne počnem, ker me boli k. za znamke in prestiž)
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a avto fan1308 To jul 23, 2019 8:09 pm

DePalmo je napisal/-a:Cene so šle gor, tle ni dvoma. Ko sem kupoval omenjenega Ceeda, bi takrat dobil polno naloženega z opremo za okoli 25.000, drugače so se prodajali s srednjo opremo za okoli 16.000, sedaj je osnovni za 18.000, s srednjo opremo 22.000. Preden sem pogledal cenik sem še tuhtal da bi vzel novega, ampak me je minilo. In pri takih cenah, je tudi druga konkurenca h kateri bi pogledal, Kia bi odpadla takoj.


A to je govora o novem Ceedu ali prejšnjem modelu? Mi smo enkrat novembra/decembra gledali polno ampak res polno naloženega Ceeda takrat baje prvi nov s tako opremo v Slo in bi nas v KMAGU v Lj prišel okoli 24.200- 24.500€
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov