Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a umilave1 Če apr 02, 2020 8:06 pm

Glede cen novih avtomobilov je moje mnenje, da če se greš nakup preko leasinga, je nekako sprejemljivo, da s pologom, stroškom odobritve, do 84 obrokov in nujnimi obrestmi prideš cenovno nekje na nivo, mogoče malenkost čez polno MPC avtomobila. Torej da tistih 3000€ popusta vrneš avtohiši/leasing hiši vrneš v obliki obresti. Tu zmagajo tisti, ki lahko kupijo na našparano gotovino, ker ravno tako dobijo nekaj popusta in to dejansko je popust kot v običajni trgovini. Res je, da ti sedaj pri leasingu poturijo še neko podaljšano jamstvo, kak gratis kasko za 1 leto ter morda celo 3 redne servise. Recimo da te 3 bonitete skupaj koštajo ajde 800€, če se gremo visoke cene uradnih servisov.

Torej, če bi pri nekem avtu za MPC 20.000€ dobil recimo 2500€ popusta za leasing financiranje ter prej omenjene bonitete z jamstvom in servisi ter v 7 letih naredil kakih 3500€ preplačila obresti, si nekako zadel z nakupom. Ampak to je pogojeno s tem, da MPC niso napihnjene. Sem pa podal precej optimistične okoliščine.

Zdej namreč slučajno gledam, da so pri Fordu za model Ecosport dali 3800€ popusta iz zaloge, ampak MPC je ostala zelo visoka.

Še ena stvar, ki me ˝zbega˝ je tale Škodin in Seatin famozni 1% MPC obroka na mesec. Njihov drobni in debeli tisk navaja, da s tem financiranjem ne preplačaš polne MPC avta v tistih 6 letih niti za 1 €, z izjemo stroškov odobritve. Verjetno je kje kaka fora.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a ban Pe apr 03, 2020 6:23 am

Mazda2 je napisal/-a:Pozdrav, sem novi lastnik nove Honde Civic 1.5 turbo Sport,134 kw, bencin, ročni menjalnik, modra kovinska barva. Avto je stal 23.040 eur, ampak od opreme ni da ni, volan nastavljiv po višini in globini, parkirni senzorji, kamera za vzvratno vožnjo, navigacija (slovensko), priprava za telefon, radarski tempomat, sledenje voznemu pasu, samodejno zaviranje v sili, pomoč pri speljevanju v klanec, senzor za dež, led luči, samodejno preklapljanje med dolgimi in kratkimi lučmi, ogrevani sedeži, električni pomih vseh stekel, električno nastavljiva ogledala, prepoznava prometnih znakov, ABS, ASR, ma pa še se najde kaj, prvi običajni servis so mi pa rekli da cirka 140 eur.

In kaj je to kaj posebnega?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Mazda2 Pe apr 03, 2020 6:40 am

Meni se to zdi kar solidna cena za takle avto in s toliko opreme, servis pa tudi ne predrag.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a format Pe apr 03, 2020 6:47 am

Mazda2 je napisal/-a:Pozdrav, sem novi lastnik nove Honde Civic 1.5 turbo Sport,134 kw, bencin, ročni menjalnik, modra kovinska barva. Avto je stal 23.040 eur, ampak od opreme ni da ni, volan nastavljiv po višini in globini, parkirni senzorji, kamera za vzvratno vožnjo, navigacija (slovensko), priprava za telefon, radarski tempomat, sledenje voznemu pasu, samodejno zaviranje v sili, pomoč pri speljevanju v klanec, senzor za dež, led luči, samodejno preklapljanje med dolgimi in kratkimi lučmi, ogrevani sedeži, električni pomih vseh stekel, električno nastavljiva ogledala, prepoznava prometnih znakov, ABS, ASR, ma pa še se najde kaj, prvi običajni servis so mi pa rekli da cirka 140 eur.


Čestitam za odlični avto. Za servis priporočam pa Račico ob Paki. Pri servisu si lahko zraven ali pa sediš v sprejemni pisarni in gledaš skozi stekleni "zid", kaj se dela na avtu. Serviser te prvo vpraša kaj vse je treba menjat in če odobriš se menja drugače pa ne. Jaz tja vozim avte že več kot 10 let, kljub temu, da ima bližje druge uradne servise.
Zadnjič spremenil format, dne Pe apr 03, 2020 6:52 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver Pe apr 03, 2020 6:51 am

Čestitke za novi avto...sedaj boš zamenjal tudi nick na forumu? :D
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a VW T4 Pe apr 03, 2020 8:03 am

preveri če prvi servis za 140e slpoh vklučuje menjavo olja in filtra...da nis interval na dve leti, in ti za tisti znesek ne naredijo nič :D
sicer pa, srečno vožnjo 8)
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a cashy Pe apr 03, 2020 8:48 am

Mazda2, si se kaj pozanimal, kako je z motorjem? Nekateri zgodnji lastniki 10. generacije so tarnali nad mešanje bencina v motorno olje...so pri hondi to napako že odpravili?
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a format Pe apr 03, 2020 8:54 am

To se je dogajalo v Ameriki in na Kitajskem pri nizkih temperaturah ter pri malo prevoženih kilometrov, ker se motor niti ogrel ni. Pri nas tega (še) ni.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Mazda2 Pe apr 03, 2020 10:00 am

Hvala za lepe želje, vendar se moram še naučiti spremeniti nick in dodati fotografije. Na servis bom pa kar k Žibertu peljal, sem tam tudi kupil, mi je najbližji.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Mazda2 Pe apr 03, 2020 10:04 am

Nalagam slike
Priponke
20200403_105432.jpg
20200403_105515.jpg
20200403_105556.jpg
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a limas Pe apr 03, 2020 10:10 am

cashy je napisal/-a:Mazda2, si se kaj pozanimal, kako je z motorjem? Nekateri zgodnji lastniki 10. generacije so tarnali nad mešanje bencina v motorno olje...so pri hondi to napako že odpravili?

So že odpravili. Saj je že tretje leto na tržišču. To se ponavadi uredi v prvem/drugem letu. Težave so imeli ameriški lastniki. Ne vem kako je bilo v EU? Verjetno enako.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a cashy Pe apr 03, 2020 10:47 am

aha, super...ja, sem si ogledal en ameriški video iz prejšnjega meseca, ko sta ene dva razlagala to problematiko in povedala, da so z letnikom 2019 tako pri CR-V kot civicu to težavo odpravili.
Le, da komentarji pod videom niso bili tako zelo zadovoljni z povedanim in so še naprej opisovali svoje izkušnje s to težavo...
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Mazda2 Pe apr 03, 2020 11:09 am

Glede mešanja bencina z oljem ne vem nič.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a cashy Pe apr 03, 2020 12:19 pm

mogoče ti ta video nekoliko pojasni zadeve (upam, da ti angleščina leži):

https://www.youtube.com/watch?v=Slfm1Ppaxw0
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
Cweto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Ne okt 19, 2003 1:08 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Cweto Pe apr 03, 2020 12:53 pm

umilave1 je napisal/-a:Še ena stvar, ki me ˝zbega˝ je tale Škodin in Seatin famozni 1% MPC obroka na mesec. Njihov drobni in debeli tisk navaja, da s tem financiranjem ne preplačaš polne MPC avta v tistih 6 letih niti za 1 €, z izjemo stroškov odobritve. Verjetno je kje kaka fora.


Ni "fore". Nekaj dodatka sicer je, od sklenitvi (bonitetna ocena in stroški sklenitve), a tega ni veliko.

Moj avto je bil recimo 25.500 eur. Plačal sem okoli 2800 eur pologa, 72 obrokov po 255 eur in 4590 poplačila, skupaj 25750, kar znese nekih 250 eur preplačila.

Avto mora biti v tem času kasko zavarovan (pri katerikoli zavarovalnici), ob vsaki registraciji je treba poslati polico in če je škoda je treba dati njim v podpis. V času garancije mora biti pri njih servisiran (kjerkoli na pooblaščenem servisu), čeprav tega ni nihče preverjal.

Pri VW bi recimo plačal za enako vreden avto 2581 pologa in 72-krat po 385 eur, skupaj kar 30.300 eur. Dobil bi nekaj popusta (recimo 3000 eur) a še vedno je razlika 2000 v korist Škode.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a xxl Pe apr 03, 2020 1:23 pm

Mazda2 je napisal/-a:Meni se to zdi kar solidna cena za takle avto in s toliko opreme, servis pa tudi ne predrag.

To že dolgo vemo in trdimo. Nama z ženo pač ne odgovarja tako nizko sedenje, oblika tudi ni najbolj posrečena. Uživaj, dobro si kupil. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Novinec1968 Pe apr 03, 2020 2:26 pm

Mazda2 je napisal/-a:Hvala za lepe želje, vendar se moram še naučiti spremeniti nick in dodati fotografije. Na servis bom pa kar k Žibertu peljal, sem tam tudi kupil, mi je najbližji.

Srečo = Žibert, posel sicer sedaj vodijo že ta mladi, ampak jih je ata dobro naučil, nadaljujejo visoko kvaliteto storitev.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a format Pe apr 03, 2020 3:45 pm

Mazda2 je napisal/-a:Hvala za lepe želje, vendar se moram še naučiti spremeniti nick in dodati fotografije. Na servis bom pa kar k Žibertu peljal, sem tam tudi kupil, mi je najbližji.


V skupini Galerija odpri novo temo, ter tam predstavi svojo Hondo.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a format Pe apr 03, 2020 3:46 pm

Mazda2 je napisal/-a:Glede mešanja bencina z oljem ne vem nič.


Pojdi na Honda forum. Tam boš izvedel več. Nobeden lastnik ni navedel, da ima s tem težave, čeprav so vedeli za ta problem.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Mazda2 Pe apr 03, 2020 4:13 pm

Novinec1968 je napisal/-a:
Mazda2 je napisal/-a:Hvala za lepe želje, vendar se moram še naučiti spremeniti nick in dodati fotografije. Na servis bom pa kar k Žibertu peljal, sem tam tudi kupil, mi je najbližji.

Srečo = Žibert, posel sicer sedaj vodijo že ta mladi, ampak jih je ata dobro naučil, nadaljujejo visoko kvaliteto storitev.

To vem, samo to je letelo na nekoga drugega, ki mi je en bolj oddaljen servis svetoval. Sicer pa, od Žibertove ta mlade mož, je bil v tisti firmi kjer delam jaz, vodja prodaje.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: aklan86 in 25 gostov