Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a meganer Po jul 22, 2019 11:11 am

Ko gledam cene novih avtomobilov vidiš da grejo cene v nebo. Sam sem bil resen kandidat za nakup novega avtomobila toda ko greš v salon te vse mine. Vse je za doplačilo, če hočeš avtomatika je kuj + par jurjev, recimo park senzorji spredaj celo premoženje ... Gledal sem avto med 25-33 jurju.
Skratka cenovno so naredili po mojem mnenju +20-30% ..... Če hočeš "normalno" opremljeno vozilo. Doplačila barva, prevoz, priprava, .... Najboli da reče trgovec da moraš dati nemo na roko za provizijo 300 EUR

Sam vozim avto na nepoblaščeni servis "uradno ne po kozolec" in dam za 2.0hdi vsa 4 filtra in olje cca 130-145eur. Zadnjič pri malici teče debata o tem koliko so originalni servisi spustili ceno ...... Pošljem za foro na 2. En odgovor 330 drug 375 .... Z moje strani samo tišina v bistvu pa šok.

Kako vi to gledate, ker sam ni šans da vzamem tak avto sploh pa z takim financiranjem 10% in več. Da daješ pol se za servise 300+

Potem pa pravijo da prodaja pada. A bejš ......
Isto kot z hrvaško pada, sam zlepa nebo šlo nazaj gor.

A sem samo jaz čuden :cry:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a emozul Po jul 22, 2019 11:18 am

Tudi sam sem imel, par dni nazaj, isto izkušnjo.
Vsi filtri z oljem 360 evrov (škoda 2.0 tdi, Vrtač Kranj), kar se meni zdi kar veliko, vendar, če ne bom servisiral pri pooblaščencu mi gre podaljšano jamstvo pa, pa. Kaj mi drugega preostane kot pa da me lupijo.Je pa res, da to vsi vejo že pred nakupom.

Ja, avto je VELIK strošek.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver Po jul 22, 2019 11:28 am

Stara resnica je, da so avtomobili z razvojem postali cenejši, ker se je del cene prelil na cene kasnejših originalnih rezervnih delov in servisov.

Ker pa je nato zaradi tega nastala cela industrija neoriginalnih/originalom ekvivalentnih rezervnih delov, so sedaj - po mojem mnenju - šli vsi proizvajalci nazaj v dvig nabavne cene vozila. Najbrž so prišli na konec "šterca", da za manj denarja ne zmorejo ponuditi več avtomobila.

In če ne bo prodaje novih vozil v SLO, se bo rabljene vleklo iz uvoza. Sumljivi ali ne, važno, da bodo poceni.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a PogachnyK Po jul 22, 2019 11:39 am

Ni poceni, če hočeš, da ti sosed/sodelovec/brat... Zavidajo...

Nazadnje ko sem gledal, je bila Panda še vedno 8ke, Tipo pa 11.

Sam klinc, ker s tem ne kupiš statusnega simbola...

Saj veš, lahko pa se skidaš s foruma, odpreš firmo, pa služiš miljone... Ma to se tudi meni ne da....
Slika
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a meganer Po jul 22, 2019 11:46 am

Za garancijo lahko voziš k vsakemu k ma firmo .. mal prebrskal ....

Pa hvala bogu nisva oba na minimalcu ampak na povprečni plači pa vseeno da bi dajal 300 za lizing in za servise 400 ..... Ne hvala. Sem si rekel Max znesek je 10000 pa da ma avto vsaj 150km dizel in avtomatik dobil sem Picasso 3.5 leta star avtomatik za 11400 ... Vreden vsakega centa.

Res avto je strošek samo da .toliko veliko ljudi da velik del "imetja" za avto ...... Recimo na masažo, toplice, izlet pa ne gre ker mu je "škoda" kar je pa za njega za zdravje, dušo ... Pa ne
Važno da so velika kola zunaj .....
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver Po jul 22, 2019 11:58 am

To, da je predpis, da lahko servisiraš pri vsakemu, ki ima dejavnost, je res. Druga stvar pa je dejansko izvajanje tega predpisa. Kot izvajanje marsikaterega že sprejetega predpisa v Sloveniji.

Vseeno pa so in tudi drugje bodo šle cene gor, kar pomeni, da bo sčasoma avtomobil spet postal statusni simbol. Pa niti ni treba, da bo velik in razkošen, že manjši "plebejski" modeli bodo dragi. Itak je pleha povsod preveč in to je eden izmed vzvodov politike, s katerim rešuje to vprašanje.

Stari avti bodo eko-carinjeni, novi bodo predragi - kaj ti sploh preostane?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Tattoo- Po jul 22, 2019 12:30 pm

Vsi ki se pritožujete nad visokimi cenami novih vozil pozabljate, da včasih je bilo važno da je avto imel "štiri kolesa in volan"...če je imel poleg še električni pomik stekel, servo volan in mogoče še klimo je bil pa sploh že luksuz! Danes pa avto nujno mora imeti še parkirne senzorje (če ne poleg še kamere), navigacijo, radarski tempomat, Lane Assist, LED žaromete, itd. ker drugače ni nič vreden...vse to pa seveda stane! :|

In še nekaj...cene novih vozil so prilagojene razvitim (zahodnim) državam ter njihovim prejemkom in tukaj se najbolj vidi, kakšna je realno naša kupna moč (pa čeprav nas vladajoči na vsakem koraku prepričujejo, da je Slovenija praktično raj na zemlji :roll: ). Problem pri nas je, da zaradi nizke dodane vrednosti in pa hkrati visokih davkov premalo zaslužimo...

PogachnyK je napisal/-a:Saj veš, lahko pa se skidaš s foruma, odpreš firmo, pa služiš miljone... Ma to se tudi meni ne da....
Dejansko najboljši nasvet! :tomidelej:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a meganer Po jul 22, 2019 1:25 pm

Ni sedaj mišljeno, da jamram. Živim lahko rečem da lepo urejeno življenje. Lahko bi si tud privoščil avto za recimo 40-50 jurjev. Pa bi lahko preživeli. Imam nadpovprečno število nočitev na morju, toplicah, ... Tako da mi hvala bogu ne manjka nič, ne otrokom.

Samo zanimivo mi je da tako veliko ljudi "dela" za avto.
Seveda ima vsak svoje prioritete, moja je bila najprej reši stanovanjski problem potem pa .... Pa mi je vse ratalo brez nekih omembe vredne omembe.

Zahod ima tudi večkratno plačo, v trgovinah pa ni kaj razlike. Za stanovanje pa kakor kje .... Torej Majo večjo kupno moč. Tudi ko vidimo te severnjake so to malo bolje podkovani ... Ker "siromaki" ne hodijo dol. Isto ne hodijo "siromaki" iz Slovenije v Grčijo kampirati (pa pustimo sedaj hrvaške cene, pa koliko kje stane).
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a alexwell Po jul 22, 2019 2:09 pm

Za nadpovprečno število nočitev na morju in v toplicah ni problem dat denar, za ta en letni servis za 300eur pa se kar roka zatrese ko moreš plačat....
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a PogachnyK Po jul 22, 2019 2:42 pm

meganer je napisal/-a:Ni sedaj mišljeno, da jamram. Živim lahko rečem da lepo urejeno življenje. Lahko bi si tud privoščil avto za recimo 40-50 jurjev. Pa bi lahko preživeli. Imam nadpovprečno število nočitev na morju, toplicah, ... Tako da mi hvala bogu ne manjka nič, ne otrokom.

Samo zanimivo mi je da tako veliko ljudi "dela" za avto.
Seveda ima vsak svoje prioritete, moja je bila najprej reši stanovanjski problem potem pa .... Pa mi je vse ratalo brez nekih omembe vredne omembe.

Zahod ima tudi večkratno plačo, v trgovinah pa ni kaj razlike. Za stanovanje pa kakor kje .... Torej Majo večjo kupno moč. Tudi ko vidimo te severnjake so to malo bolje podkovani ... Ker "siromaki" ne hodijo dol. Isto ne hodijo "siromaki" iz Slovenije v Grčijo kampirati (pa pustimo sedaj hrvaške cene, pa koliko kje stane).


Dober mal si se pohvalil, upam da ti je sedaj malo lažje...
Slika
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a meganer Po jul 22, 2019 2:56 pm

Ma mislite si kar si hočete. Nisem se pohvalil nič, samo povem (eni dajejo v pleh, drugi v cigarete, kolo, motor,....) . Samo da je pa material za servis 50eur (k praviš da se mi hlače tresejo) oni pa zaračunajo 350eur

Torej 300 za delo. Super da je veliko ljudi, da se pustijo nategnit. Delam veliko in vem kaj pomeni zaslužit in privarčevati 300eur. Za 1 uro ....... poklon tistim k nategnejo folk kateri nezna razmišljat z trezno glavo.

Vidim, da še premalo nategujejo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver Po jul 22, 2019 3:57 pm

Kako veš, da gre vseh 300 za delo? Aja, saj res, za to delo ni treba ne znanja, ne orodja, ne opreme, ne prostora, ne davka...to gre preprosto čisto v žep serviserju!
Pa kdaj boste začeli odpirat pooblaščene servise, da boste služili kot pras.ci?
Ravno sem videl reklamo za PSA grupo, da iščejo nove sodelavce za pooblaščeno mrežo...NAVALI NARODE! :pij:
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a maniaxxx Po jul 22, 2019 7:31 pm

Mislim da je hotu povedat da se je vse nenormalno podrazilo, kar je res...danes pod 25 jurjev skor ne mors kupit solidnega avta "golf" razreda, še ne dolgo nazaj so bili 17-18 jurjev, plače v zadnjih 3-4 letih pa tud niso šle toliko gor. Za en kurcev mali servis dat 360 e je pa rop pri belem dnevu ( če je to samo mali servis), gleda na to, da ima škoda servise na 15kkm, daš v času garancije ( recimo da jo imaš 4 leta, delaš pa 30 jurjev na leto ) preko 3000e za servise ( če je mali 360, so vmesni še drazji, odtod preko tri jurje ), mater da bi se skor upal avto vozit k privat mehaniku pa ne vem če bi se mi za 2000 stvari pokvarilo v 4 letih ( no pri VAG-.u bi se mi najbrž, pri kakšni zanesljivi znamki pa ne )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a void Po jul 22, 2019 7:38 pm

Glih zato, ker vem kakšne so cene servisov sem pri novem avtomobilu doplačau servise. 640€ za 5 let servisov. 18k vozilo + 640e servisi.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a McLaren Po jul 22, 2019 7:40 pm

Ja cene novih avtov so res visoke, recimo Fiesta te pride zdej kot vcasih Focus. Ja res so avti zdej vecji in imajo vec tehnologije samo vseeno se mi zdi da nas malo nategujejo s cenam se posebaj v segmentu malih vozil. Zato pa sm zdej k sm avto kupu vzel eno leto starega k mu je cena precej padla, garancije mam pa se 3 leta. Cene servsisov pa mora clovek vzet v zakup in dat na leto tolk na stran, kar naj ne bi bil problem ko clovek kupi nov oziroma skoraj nov avto, ce oseba tega denarja ne more dat na stran naj rajsi ne kupi tega avta al pa avta sploh
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a void Po jul 22, 2019 7:45 pm

Ampak jaz ne bi reku da so vsi avtomobili golfovega razreda predragi. Megane in ceed majo kr normalne cene. Focus in golf so pa definitivno predragi. Ker za ceno dobrega ceeda, dobiš nikakvega golfa al pa focusa.
Zadnjič spremenil void, dne Po jul 22, 2019 7:46 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver Po jul 22, 2019 7:46 pm

Zadeva je zelo preprosta! Če nimaš za servise, je boljš da avta sploh nimaš!
In kaj boste dosegli z gorečim kur.čenjem čez vse te podražitve? Resno mislite, da se bodo zaradi vašega nestrinjanja zadeve pocenile?
Get a life!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a McLaren Po jul 22, 2019 7:53 pm

void je napisal/-a:Ampak jaz ne bi reku da so vsi avtomobili golfovega razreda predragi. Megane in ceed majo kr normalne cene. Focus in golf so pa definitivno predragi. Ker za ceno dobrega ceeda, dobiš nikakvega golfa al pa focusa.


Mislu sm avte razreda Polo, Fiesta....
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a McLaren Po jul 22, 2019 8:01 pm

meganer je napisal/-a:Zahod ima tudi večkratno plačo, v trgovinah pa ni kaj razlike. Za stanovanje pa kakor kje .... Torej Majo večjo kupno moč. Tudi ko vidimo te severnjake so to malo bolje podkovani ... Ker "siromaki" ne hodijo dol. Isto ne hodijo "siromaki" iz Slovenije v Grčijo kampirati (pa pustimo sedaj hrvaške cene, pa koliko kje stane).


Zivel sem na svedskem 5 let in ti povem iz prve roke da je v trgovinah v ceni velika razlika, cene najemnin precej visje (solidna soseka ne njihov ghetto) v cenah raznih storitev pa brezveze govorit ker ce bi ti povedal kolk racuna soliden svedski vodovodar za eno uro dela bi te sezulo.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a maniaxxx Po jul 22, 2019 8:08 pm

void je napisal/-a:Ampak jaz ne bi reku da so vsi avtomobili golfovega razreda predragi. Megane in ceed majo kr normalne cene. Focus in golf so pa definitivno predragi. Ker za ceno dobrega ceeda, dobiš nikakvega golfa al pa focusa.


Za ceno solidnega ceeda dobiš dobrega golfa, golf sploh ni več tako drag kot se govori, je pa res da je model v poslavljanju. Focusa ne bom niti komentiral ker oni so pa res na glavo padli
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov