Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a J.McLane To jul 23, 2019 8:58 pm

A to vam je prodajalec natrosil, da je polno naložen, a ste si sami ogledali po ceniku + dodatki?

Danes so osnovne opreme bistveno boljše kot pred leti in je višja cena tudi zaradi tega. Če je pa želja avtomatski menjalnik pa priporočam testno vožnjo s Corollo hibrid, za 23k eur dobiš solidno opremo Sol (ACC, LTA, keyless, full LED luči...)
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a avto fan1308 To jul 23, 2019 9:12 pm

Ogledali in 2 km celo vozili - res, da ni dosti ampak več kot pa to se ne sme, ker če vsak tole naredi, ga ne more prodati kot novega je rekel....
Imeli cenik in govorili kaj ima in kaj ne; moram pogledati, na željo lahko tudi skeniram ta papir kot "dokaz"
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a pskoda Sr jul 24, 2019 6:43 am

Jaz sem mnenja, da bi se vse moralo krepko podražiti, kar se tiče avtomobilizma (avto, servisi, deli, bencin, registracija,...)
Ko gledaš po cestah vidiš, da se v 90% vozil vozi ena oseba avto je pa velik skoraj ko avtobus. Posledično ne bi bilo toliko gneče na cestah. Vsak bi 2x premislil ali je res treba iti nekam. Recimo včasih so šli 1x na teden v trgovino danes gredo 7x in tako naprej
Z podražitvijo bi bil svet veliko čistejši
Lp
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a avto fan1308 Sr jul 24, 2019 6:51 am

Res je veliko ljudi ima prevelik avto oz. takšnega avta ne potrebuje kar lahko potrdim tudi sam zase. Insignia pride res rabljena 3 - 4 na leto ko gremo vsi na dopust in potem še parkrat na leto za kakšen izlet. Več kot 3/4 avta takšne velikosti ne potrebujem. Bi mi zadostoval kakšen megan/golf kombilimuzina oz. mislim, da tudi polo/corsa. Kar pa velja za zelooo veliko ljudi in ne samo zame. Vsi katere poznam vozijo "dobre" avte tipa Audi A6 ipd. katerih sploh ne potrebujejo...podpis pod tvoj post @pskoda
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver Sr jul 24, 2019 6:57 am

Z veseljem se bom vozil z javnim transportom, če me dostavi ob 6:50 na šiht in me pobere najkasneje ob 15:10. Ampak na podeželju to ne deluje...
Bi pa lepo delal točno 8 ur in imel lep izgovor, da "niti minute več, ker me čaka prevoz!". Torej problemov z nadurami nič več!
Službenih poti tudi ne bi bilo, ker bi se vozil sam v avtu, intervencij tudi ne (iz istega razloga), pač naj počaka, da dobim vsaj še enega potnika za tisto relacijo.
Vsekakor bi bil lepši svet. So se mi pred očmi kar narisale vse tiste kubanske večpasovne "avto"ceste (grajene pred revolucijo), po njej pa vsake toliko časa en prastari ameriški oldi (tudi še iz časa pred revolucijo).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Influenz Sr jul 24, 2019 7:11 am

Jaz bi pa da me pobere ob 6:40, pa še eno kavo z mlekom bi moral dobiti na busu / vlaku. Potem bom pa res uporabljal javni prevoz!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a Firediver Sr jul 24, 2019 7:17 am

Najhujši razvajenci bodo lahko rezervirali cel avtobus zase, pa se bodo lahko pridušali, da koristijo javni prevoz...evo, nova tržna niša!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a pskoda Sr jul 24, 2019 8:00 am

Ljudje smo ratal razvajeni, zato pa je kot je.
Ista stvar je z mobitelom. Včasih smo se vse zmenil brez mobitelov zdaj še na wc ne morejo moremo iti.
To se da zajezit z podražitvijo in bomo vsi 2x premisli ali je res potrebno
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a DePalmo Sr jul 24, 2019 8:40 am

avto fan1308 je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:Cene so šle gor, tle ni dvoma. Ko sem kupoval omenjenega Ceeda, bi takrat dobil polno naloženega z opremo za okoli 25.000, drugače so se prodajali s srednjo opremo za okoli 16.000, sedaj je osnovni za 18.000, s srednjo opremo 22.000. Preden sem pogledal cenik sem še tuhtal da bi vzel novega, ampak me je minilo. In pri takih cenah, je tudi druga konkurenca h kateri bi pogledal, Kia bi odpadla takoj.


A to je govora o novem Ceedu ali prejšnjem modelu? Mi smo enkrat novembra/decembra gledali polno ampak res polno naloženega Ceeda takrat baje prvi nov s tako opremo v Slo in bi nas v KMAGU v Lj prišel okoli 24.200- 24.500€

Prejšnjem modelu. Gledal sem po ceniku ter spisku dodatne opreme (in je imel vse: gretje volana, šibedah, xenon, ...), novega nisem niti šel primerjat koliko bi prišel z vso opremo in glede na to da je novi model po ceniku s srednjo opremo 1.6 dizel skoraj 24.000, dvomim da bi ti dobil polno opremljenega za tak denar.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a avto fan1308 Sr jul 24, 2019 9:19 am

https://app.kmag.net/files/download/?di ... c6ad73ba48

Kupovali smo 1.4 T-GDI (103KW/ 140KM) EX GT Line ISG, 7DCT
Govorili smo o minimalnem leasingu (predvsem zaradi popusta). Leasing hiša summit leasing.
Cena je bila podobna kot sedaj saj so bili v igri podobni popusti.Bi pa dobili še nek dodaten popust v obliki dodatne opremeker je model ravno prišel ven( dokupljena skoraj vsa oprema, edino kar se spomnem, da ni imel je polnjenje brežžično za telefon... Dizel je pa že druga zgodba. Je pa tudi prodajalec rekel, da največ Ceedov prodajo do tam nekje 20.000€, takšni ki kupujejo Ceeda z vso opremo so redki (cca 1-2 na mesec ali dva).

P.S. Moram pobrskat, če imam še vedno shranjen predračun ga priložim ( na njem je navedena vsa oprem in cena)
Je pa zadnji model bil nekaj časa zelo drag, kdaj si pa tole gledal?
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a emozul Sr jul 24, 2019 11:17 am

Firediver je napisal/-a:Z veseljem se bom vozil z javnim transportom, če me dostavi ob 6:50 na šiht in me pobere najkasneje ob 15:10. Ampak na podeželju to ne deluje...
Bi pa lepo delal točno 8 ur in imel lep izgovor, da "niti minute več, ker me čaka prevoz!". Torej problemov z nadurami nič več!
Službenih poti tudi ne bi bilo, ker bi se vozil sam v avtu, intervencij tudi ne (iz istega razloga), pač naj počaka, da dobim vsaj še enega potnika za tisto relacijo.
Vsekakor bi bil lepši svet. So se mi pred očmi kar narisale vse tiste kubanske večpasovne "avto"ceste (grajene pred revolucijo), po njej pa vsake toliko časa en prastari ameriški oldi (tudi še iz časa pred revolucijo).


Se popolnoma strinjam. Se v Kranju, ki je "mesto" imamo katastrofalen javni promet. Da ne govorim, zadnjic, se peljemo na pivo in cvetje, z vlakom ca. skoraj dve uri in pol. Mislim, da smo tukaj, skoraj najslabsi v Evropi.
Tako, da na zalost je avto nuja, poj pa se mulci, pa obveznosti, pa rabis ze dva.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a DePalmo Sr jul 24, 2019 3:41 pm

avto fan1308 je napisal/-a:https://app.kmag.net/files/download/?direct=1&file_id=312c605d05e4be4312b951c6ad73ba48

Kupovali smo 1.4 T-GDI (103KW/ 140KM) EX GT Line ISG, 7DCT
Govorili smo o minimalnem leasingu (predvsem zaradi popusta). Leasing hiša summit leasing.
Cena je bila podobna kot sedaj saj so bili v igri podobni popusti.Bi pa dobili še nek dodaten popust v obliki dodatne opremeker je model ravno prišel ven( dokupljena skoraj vsa oprema, edino kar se spomnem, da ni imel je polnjenje brežžično za telefon... Dizel je pa že druga zgodba. Je pa tudi prodajalec rekel, da največ Ceedov prodajo do tam nekje 20.000€, takšni ki kupujejo Ceeda z vso opremo so redki (cca 1-2 na mesec ali dva).

P.S. Moram pobrskat, če imam še vedno shranjen predračun ga priložim ( na njem je navedena vsa oprem in cena)
Je pa zadnji model bil nekaj časa zelo drag, kdaj si pa tole gledal?
lp

Dva dni nazaj sem gledal cenik ;) Gledal sem EX Fresh ISG M/T 1.6 CRDi 100kW, cena je 23.290, bencinar je pa druga zgodba in sem sklepal da ste mogoče gledali bencinarja, tisti so bolj ugodni.
Sem pa še enkrat preletel cenik in je drugačen kot za starejše modele. Tam si imel nivo opreme in cel kup doplačil, tudi pri GT Line opremi, zato je avto na koncu prišel tako drag. Sem pa tudi izvedel da če bi naročil tak avto, ni nobenih popustov.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a avto fan1308 Sr jul 24, 2019 4:06 pm

Res je disel je druga zgodba se strinjam. Vem ravno zato sem vprašal tu praktični ni kaj dodati tam pa je bilo dodatkov ogromno.
Sem se tudi sam malce narobe izrazil :-)
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a tha_man Sr jul 24, 2019 5:21 pm

V Sloveniji je javni promet smešnica. Na podeželju brez avtomobila ne moreš nikamor razen mogoče do bližnje gostilne. Do najbližje trgovine imam 4 km, v službo z avtobusom je no-go, če nimaš fiksen urnik 6-14-22 in delaš na lokaciji, kamor bus dejansko pelje. Vlak je še bolj neuporaben, če nisi dijak ali študent. Do LJ imam z avtomobilom dobro uro, z vlakom pa dve uri in pol plus 7 km do postaje, kamor avtobus skorajda ne vozi, razen spet za dijake in tiste, ki gredo pravočasno v/iz službe (glej zgoraj). Časov, ko so vsi družinski člani (pa še pol sosedov) delali v isti lokalni firmi že dolgo ni več, zato dva ali celo trije avtomobili pri hiši niso nič čudnega, ampak marsikje nuja.

Mi pa vedno znova ni jasno, zakaj ljubljančani s takšnim veseljem vsakodnevno stojijo v kilometrskih kolonah v LJ in obvoznici, glede na to, da trole vozijo praktično non stop v vse možne smeri (in imajo celo prednost v prometu).


No, nekaj pa je res. Večina avtomobilov je ful prevelikih. Pri hiši mogoče potrebuješ en večji avto (družinski), vse ostalo pa bi bilo brez problema ranga Polo. Ampak folk je pač mahnjen na velike...
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a PogachnyK Sr jul 24, 2019 5:27 pm

Nope.. Ne stojijo ljubljančani po obvoznici...
Štajerci
Notrnjci
Gorenjci
Primorci
Dolenjčki...

Zgleda, da imajo dovolj ovc pa krav, pa rajši malo meglo pa sivino pogledajo...
Slika
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a tha_man Sr jul 24, 2019 5:35 pm

Definitivno je veliko naštetih, od ovc in krav več ni denarja. Samo zakaj jih ima polovica ljubljanske tablice?
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a avto fan1308 Sr jul 24, 2019 6:43 pm

tha_man je napisal/-a:V Sloveniji je javni promet smešnica. Na podeželju brez avtomobila ne moreš nikamor razen mogoče do bližnje gostilne. Do najbližje trgovine imam 4 km, v službo z avtobusom je no-go, če nimaš fiksen urnik 6-14-22 in delaš na lokaciji, kamor bus dejansko pelje. Vlak je še bolj neuporaben, če nisi dijak ali študent. Do LJ imam z avtomobilom dobro uro, z vlakom pa dve uri in pol plus 7 km do postaje, kamor avtobus skorajda ne vozi, razen spet za dijake in tiste, ki gredo pravočasno v/iz službe (glej zgoraj). Časov, ko so vsi družinski člani (pa še pol sosedov) delali v isti lokalni firmi že dolgo ni več, zato dva ali celo trije avtomobili pri hiši niso nič čudnega, ampak marsikje nuja.

Mi pa vedno znova ni jasno, zakaj ljubljančani s takšnim veseljem vsakodnevno stojijo v kilometrskih kolonah v LJ in obvoznici, glede na to, da trole vozijo praktično non stop v vse možne smeri (in imajo celo prednost v prometu).


No, nekaj pa je res. Večina avtomobilov je ful prevelikih. Pri hiši mogoče potrebuješ en večji avto (družinski), vse ostalo pa bi bilo brez problema ranga Polo. Ampak folk je pač mahnjen na velike...


Ponovno se strinjam. Avtobusov na vaseh praktično ni. Če začneš enkrat med 7 in 8 (spremenljiv urnik) busa vsaj v tisto smer ni, da o koncu službe niti ne govorimo.
O družinskem avtu sem tudi povedal svoje za družno je pomemben le parkrat na leto..
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a J.McLane Sr jul 24, 2019 8:08 pm

avto fan1308 je napisal/-a:https://app.kmag.net/files/download/?direct=1&file_id=312c605d05e4be4312b951c6ad73ba48

Kupovali smo 1.4 T-GDI (103KW/ 140KM) EX GT Line ISG, 7DCT
Govorili smo o minimalnem leasingu (predvsem zaradi popusta). Leasing hiša summit leasing.
Cena je bila podobna kot sedaj saj so bili v igri podobni popusti.Bi pa dobili še nek dodaten popust v obliki dodatne opremeker je model ravno prišel ven( dokupljena skoraj vsa oprema, edino kar se spomnem, da ni imel je polnjenje brežžično za telefon... Dizel je pa že druga zgodba. Je pa tudi prodajalec rekel, da največ Ceedov prodajo do tam nekje 20.000€, takšni ki kupujejo Ceeda z vso opremo so redki (cca 1-2 na mesec ali dva).

P.S. Moram pobrskat, če imam še vedno shranjen predračun ga priložim ( na njem je navedena vsa oprem in cena)
Je pa zadnji model bil nekaj časa zelo drag, kdaj si pa tole gledal?
lp


Če boš že dobil predračun, dobi še koliko je še strošek tega "minimalnega" leasinga.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a DePalmo Sr jul 24, 2019 9:21 pm

Pri prejšnjem modelu Ceeda je bilo preplačila zaradi leasinga med 3.300 in 3.600, za LX Champion 1.6 dizel. Bile sta dve opciji, nevem sedaj iz glave kateri sta bili.

EDIT: Aja, zgornji cifri veljata če si celoten avto vzel na leasing.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Cene novih avtomobilov + servis

Napisal/-a avto fan1308 Če jul 25, 2019 6:36 am

J.McLane je napisal/-a:
avto fan1308 je napisal/-a:https://app.kmag.net/files/download/?direct=1&file_id=312c605d05e4be4312b951c6ad73ba48

Kupovali smo 1.4 T-GDI (103KW/ 140KM) EX GT Line ISG, 7DCT
Govorili smo o minimalnem leasingu (predvsem zaradi popusta). Leasing hiša summit leasing.
Cena je bila podobna kot sedaj saj so bili v igri podobni popusti.Bi pa dobili še nek dodaten popust v obliki dodatne opremeker je model ravno prišel ven( dokupljena skoraj vsa oprema, edino kar se spomnem, da ni imel je polnjenje brežžično za telefon... Dizel je pa že druga zgodba. Je pa tudi prodajalec rekel, da največ Ceedov prodajo do tam nekje 20.000€, takšni ki kupujejo Ceeda z vso opremo so redki (cca 1-2 na mesec ali dva).

P.S. Moram pobrskat, če imam še vedno shranjen predračun ga priložim ( na njem je navedena vsa oprem in cena)
Je pa zadnji model bil nekaj časa zelo drag, kdaj si pa tole gledal?
lp


Če boš že dobil predračun, dobi še koliko je še strošek tega "minimalnega" leasinga.


Sem delal na leasingu nekaj mesecev par let nazaj :-) Vse je odvisno za koliko se spogajaš na leasingu za obresti. Seveda ničelne ne bodo, ker od tega leasing živi. Priznam sedaj ko sem pogledal bi leasing prišel preveč in se oproščam @DePalmu za napačno razlago o ceni. Ko vse izračunaš smo tam tam ;-)
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 47 gostov