Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a PogachnyK To jul 30, 2019 7:32 pm

Ja... Hibride...
Slika
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a void To jul 30, 2019 8:01 pm

Seveda, zato ker imajo Japonske dobavitelje, ki dele delajo na Japonskem. Evropski Japonci pa uporabljajo dele iz maroka, bolgarije, romunije itd itd. Ni čudno da veljajo za manj kvalitetne. Na koncu koncev si tako dober, kot je tvoj dobavitelj dober.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a emozul To jul 30, 2019 11:12 pm

Ma kaksen opel, renault, wv grupa,... Tudi sam sem ze obupal nad njimi. Tudi sam razmisljam, da bo naslednji avto japonec oz. korejec.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a DePalmo Sr jul 31, 2019 9:16 am

Ko sam nisem vedel kateri avto bi kupil, sem šel na avto.net, vnesel bolj ohlapne pogoje kot sem si jih zastavil in gledal. In se čudil da je toliko nezanimivih avtov, niti eden mi ni bil všeč. Na koncu sem kolebal med dvema: P308 in Kia Ceed. Odločil sem se za slednjega, ker sem dobil dobro ponudbo, P308 pa ni hodila v prid armatura kjer imaš en velik touch screen in ne gumbe. Ampak opažam da gre trend vse bolj v to smer ... kar me zelo moti ker med vožnjo je lažje upravljati z gumbi (katere se itak naučiš kje so in kaj naredijo in lahko na slepo upravljaš), touch screen moraš pa vedno in brez izjeme pogledat da nekaj spremeniš. Toliko bolj problematično je če ravno takrat zapelješ v luknjo in pritisneš narobe ... boš na AC potem popravljal vse tiste nastavitve ki si jih zajebal? Ali pa na kakšni hitri, ovinkasti cesti.

Poraba pa ... imel sem nadomestno Škodo Fabio Combi 1.0 TSI in je res presenetljivo malo pila. Imel sem vožnjo kot v svojem avtu (po mestih po omejitvah, po AC okoli 110), poraba 5.6. Ampak je TSI, katerega nebi nikoli kupil. Sam imam 1.6 CRDi Ceeda, povprečna poraba v 38.000 prevoženih je 5.3.

Torej, kaj svetovati? Če nimaš svojih želja, glej Dacio. Nova dokaj ugodna, preverjena tehnologija, grda. Če imaš želje, pojdi na avto.net in si najdi svoj avto.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a emozul Sr jul 31, 2019 1:03 pm

Maš dobre izkušnje s kio?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a DePalmo Sr jul 31, 2019 2:10 pm

Je bilo par napak, ampak vse popravljeno v garanciji. Čričkov je minimalno, poraba je kakršna je (pač daleč od oglaševane, kar sem vedel že pred nakupom), pelje se dobro in dovolj udobno.

Kar me je zmotilo je, da avto nima rezervne gume ampak komplet za flikanje. To sem na lasten strošek zamenjal z ozko rezervno gumo.

Pa malo je len ... ampak ko sem peljal Citroena 1.6 HDi 108 KM, sem videl da je dovolj poskočen.

Servisi pa ... KMAG ima dobre in slabe dneve, načeloma se ga izogibam, PanJan Ivančna ima cene nekje kot KMAG, Črešnik je bolj na nivoju in zato ga servisiram tam.

Na splošno ... sem kar zadovoljen.
 
Sejooo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So jul 27, 2019 10:08 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a Sejooo Če avg 01, 2019 11:43 am

No jaz sem Se odlocil za Renaulta in ne za Megana ampak za Kadjar-a .....( Se sam Se cudim kako sem pristal na Kadjar-a ampak na ogledu Megana ki je lep sem slucajmo videl Kadjar-a sem probal dal ponudbo it sale in prodajalec je prostal jaz Pa postal novi masnin Kadjar-a ...letnik 12/2016 1.5DCI 110PS ....hvala vsem za „klepet „ in nasvete :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a limas Če avg 01, 2019 12:25 pm

Pa srečno vožnjo in čim manj okvar. Veseli me, da si v kratkem času realiziral nakup. Od 9. predlaganih si se odločil za 10. Avto in motor sta OK. Renojeva verzija nisana Q.
 
Sejooo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So jul 27, 2019 10:08 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a Sejooo Če avg 01, 2019 5:55 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Hvala :) ........ja to sem se tudi sam zacudil kaj se je zgodilo sploh nisem gledal toti segment vozil....
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a void Če avg 01, 2019 6:14 pm

Ja lej, šel si dejansko pogledat avto, namesto da si gledau slikice po avto netu. In tako je tudi prav. :D
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a esem Če avg 01, 2019 7:05 pm

Kot je prav tudi, da je na kar nekaj konkretnih vprašanj odgovoril na samo eno, da se je vmes brez argumentov vsaj 3x premislil, da seveda ne pove ali je avto uvožen, katera AH, koliko km, kakšna cena, da piše v nekem čudnem jeziku in sploh pomisli ne na nerazumljivost, kaj šele da bi kaj popravil za sabo (nekaj sto (?) rorumašev naj razvozlava take: "it sale in prodajalec je prostal jaz Pa postal novi masnin", namesto da bi sam pokazal nek odnos)? Skratka - 3 strani nategovanja.

Čemu torej pritrjevanje in hvala? Temu, da sprašuje druge za pomoč in nato kupi "kamion namesto avtobusa" - čeprav mu tega nihče ni predlagal?

Hvala lepa za tako komunikacijo, ne samo na forumu.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a thunderbolt Če avg 01, 2019 11:40 pm

Esem, cudi me, da te to cudi oziroma vznemirja. Navsezadnje si moderator in tale stvar je v primerjavi s kaksno drugo tule gor popolnoma razumljiva.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a Firediver Pe avg 02, 2019 4:44 am

Je že prav, da moderator izpostavi problematiko, ki je ne bi smeli tolerirati, ker gre sicer kakovost samo še navzdol.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a Tattoo- Pe avg 02, 2019 7:14 am

Kakovost je (bila) v marsikateri temi pod vsakim nivojem, pa se moderator zaradi tega niti malo ne vznemirja...marsikdaj pa še celo sam aktivno sodeluje pri zniževanju kakovosti! :roll:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a Firediver Pe avg 02, 2019 7:29 am

Zagovarjaš zniževanje kakovosti ali samo dlakocepiš glede moderatorjeve selektivne dejavnosti?

Smo že lani na široko debatirali glede demokracije na tem forumu (takrat so novega uporabnika, ki se je najbolj repenčil o tem, še nerazumno dolgo pustili pri besedi) in še vedno zagovarjam, da ima moderator diskrecijsko pravico, da - moderira!
Pa niti plačan ni za to...pa se znašate nad njim, kot da vam je kaj dolžan.

Glede na to, da je sodelovanje brezplačno, lahko rečem, da je stanje zelo dobro. Marsikateri drugi forum, tudi avtomobilistični, je medtem že ugasnil.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a Tattoo- Pe avg 02, 2019 8:13 am

A podplate imaše podpisane, da bodo vedeli koga morajo ven potegnit?! :DDD

Forum seveda ni demokracija in moderator ima pravico moderirati ter vzdrževati red na forumu, ker se to od njega tudi pričakuje! Morajo pa biti vatli za vse približno enaki, ne da se v marsikateri temi dopušča cele strani off-topicov in nesnage (ker moderatorju zaradi njegovega prepričanja to pač ustreza), medtem ko je pa v tej temi zaradi enega čudno napisanega stavka takoj začutil potrebo, da naredi red...

In (ne)plačilo nima prav nobene veze, saj ga najbrž nihče ni silil, da mora prevzeti to funkcijo. Če pa že ima funkcijo / naziv pa to avtomatsko prinaša tudi odgovornosti...neglede na (ne)plačilo!
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a Firediver Pe avg 02, 2019 8:28 am

Še eden, ki se spravlja na moderatorja.

Bodi pa ti za moderatorja, ki si tako tenkočuten in 100% pošten do vseh.
Aja, ni plačano, torej odpade, a ne?

Jaz nisem nikoli 100% pošten do vseh, ker je nemogoče, ampak ko mi zavre, mi zavre.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a limas Pe avg 02, 2019 8:59 am

Avtor teme ga je polomil pri pravopisu in nasploh glede razumljivosti napisane vsebine. To je težava, ampak kako jo rešiti? Z opozorilom na popravek ali brisanjem posta? Z lektoriranjem vsebine? Splošna pismenost na tem forumu močno šepa; bolj zaradi lenobe priložnostnih avtorjev kot zaradi pravopisne podhranjenosti. Kultura pisanja SMS-ov se je prenesla na forum.

Po drugi strani so bila vprašanja popolnoma korektna, avtor kultiviran in hvaležen, pa še realizacija je uspela v rekordnem času.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a Firediver Pe avg 02, 2019 9:13 am

In na koncu je kriv moderator, ker je v tem primeru ukrepal, ni pa ukrepal pri čisto vseh dosedanjih primerih enako. Ker pač ni dežurni policaj.

Nekateri ste pa res dosledni licemerneži...na kogar to leti, se bo že prepoznal, seveda, če je tudi do sebe dosleden tako, kot do drugih.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Portrebujem nasvet kateri avto

Napisal/-a DePalmo Pe avg 02, 2019 9:45 am

Zaradi tega sem bil v življenju samo enkrat moderator in ne bom nikoli več. Vedno se je našel nekdo ki je kršil pravila in vedno sem bil jaz "tagrdi".
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Highupthere in 31 gostov