Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a meganer Po avg 12, 2019 8:26 pm

Danes v službi je slučajno nanesla tema na Volvota. Vsi so/smo bili mnenja, da je stroj ampak ga nebi meli, ker je drago vzdrževanje. Dejansko je pa imel samo en v družini žlahtnika k je mel v60 5cilindrica k mu je glavo odprlo.

Ali lahko kdo pove kaj na to temo. Recimo meni osebno je najbol zanimiv XC70 ali xc60. Obvezno 2.4dizel.

Čisto iz firbca ......ker to so bila same gostilniške govorice .....
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a Godward Po avg 12, 2019 10:21 pm

Kaj je za koga drago vzdrzevanje jaz ne vem, lahko pa povem, da servis - motorno olje in filtri pride okrog 150 eur. Servise se priporoca na 20k km. Avt. Menjalnik menjava olja na 60k km pride 100 eur. Diski ploscice okrog 400 eur. Govorim za D5.
Pri volvu mojstru in ne pooblascencu. Ce je to drago, potem ne vem, raje razmislis o kaki manj prestizni znamki.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a limas Po avg 12, 2019 10:25 pm

D5 mašina velja za zanesljivo in me prav zanima razlog odpiranja glave.
Definitivno je vzdrževanje dražje od ljudskih znamk, ampak če se najde dober nepooblaščeni mehanik za volvo je strošek vzdrževanja še kar znosen tudi za srednji razred.
Že V40 se reklamira za kompaktno premijsko limuzino. Temu primerni so tudi stroški vzdrževanja.
Novi modeli volva so namenjeni višjemu ekonomskemu razredu.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a čara To avg 13, 2019 6:42 am

Za povprečnega lastnika avta, je predrag, že sam nakup, kasko, vzdrževanje. Če imaš neto mesečni dohodek 1500€, brez da si zakreditiran za hišo, katero še gradiš...Potem si XC 70, XC60 lahko privoščiš...Druga reč pa je, koliko ti je ljub leasing, kredit...In ali raje 10-15 let daješ sam na stran tistih cca 250-350 eur, pa si potem skeširaš orng nov avto. Takoj si lastnik, nimaš obresti, stroškov odobritve, stroškov zavarovanja kredita....Kakor je komu ljubše in kolikor zmore. In ga potem spet voziš, dokler avto gre, dokler ni težav, okvare, ki se je ne izplača popravit in dokler zadostuje potrebam in ta čas daješ na stran.

Videvam nekaj "škrg", stare volvote 15 let in še kakšno zraven. 8)
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a meganer To avg 13, 2019 9:01 am

Sej sam si ga vrjetno nikoli nebi/nebom kupil. Samo zanimivo je bilo kako so vsi planili da je drago vzdrževanje čeprav ga noben ni mel .... To me je najbolj fascinirali.

Po drugi strani pa mislim da ni dosti dražje vzdrževanje od passata, bmw5, .....
Ok pustimo luč, ..... Govorim normalno, ležaji, bremze, jermena, ........
Samo zanimivo mi je da je nov recimo 60000 4 leta star z 150000km je pa isto kot Octavia isti letnik scout. Pa mislim, da ni primerjave. Tukaj pa 100x raje vzamem xc70 ..... Ker ga nima vsak ..... Pa tud če dam na leto 100eur več za vzdrževanje .....
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a ban To avg 13, 2019 9:15 am

En žlahtik je pred leti imel XC60, dizla. Pa vem da je reku za olje kolk je drago na poblaščenem servisu. Zneska se ne spomnim, je bla pa kar konkretna številka. Da kao samo tisto olje ustreza.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a mevden To avg 13, 2019 9:25 am

Redni servisi niso tok pretirano dražji od ljudskih vozil. Liter olja je liter olja. Če ne kupuješ na pooblašcenem. Zatakne se pa pri izrednih servisih. Tukaj pa zna fajn odstopat, še posebej če ni kopij na voljo.

Ga je pa znanec kupil novega nekaj mesecev nazaj in sicer v90. In turbina žvižga da ni res. Veliko se pelje in ga to ful moti. Na servisu mu zavračajo menjavo češ da turbina dela normalno. Tako da pravi da je to prvi in zadnji volvo, prej je imel a6ko. Naslednji bo spet a6. Žal, volvo še ne doseže audija, važne so tudi poprodajne storitve.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a mrtwelvetrees To avg 13, 2019 11:29 am

Taki ljudkje ki razmišljajo tako so pa tudi hecni. Žvižga mu turbina, zdej so pa vsi Volvoti zanič, vsi modeli, vse, in zaradi tega ga ne bo več kupil. :lol:
Potem bo menjal znamko, pa bo tam neki drugega, pa bo spet ista pesem. :mrgreen:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a AssKicker To avg 13, 2019 11:43 am

Ta izjava je kar dobra, volvo ne doseže audija. A že samo na tem forumu je na desetine tem z audi problemi. :)
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a mevden To avg 13, 2019 12:04 pm

AssKicker je napisal/-a:Ta izjava je kar dobra, volvo ne doseže audija. A že samo na tem forumu je na desetine tem z audi problemi. :)



Ti pa tud primerjaš cliota in leksusa.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a emozul To avg 13, 2019 12:10 pm

Dejstvo je, da ni poceni. Sam imam 2.0 185 KM, pa sem letos za registracijo, kasko, cestnino in tehnicnega dal ca. 1200 evrov, kar se meni ne zdi malo.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a meganer To avg 13, 2019 2:15 pm

Dobro samo registracija je isto kot za ostale z tako motorizacijo ... edino kasko zna bit ene 150eur dražje ker je pač avto dražji. 1200 za ceno z popusti se mi pa zdi zeloo velika. Seveda če imaš -50%
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a emozul To avg 13, 2019 2:35 pm

Natanko 1170, sem sel gledat, imam pa ful kasko z -50%.

Samo hotel sem povedat, ce je malo mocnej avto, pac moras predvidt stroske, ker niso majhni. Poleg tega, ce servisiras pri pooblascencu lahko povem, pa avto ni znamka (menjava vseh filtrov in zraven se olje 370 evrov).
 
Uporabniški avatar
Pecho
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne avg 03, 2003 10:30 am
Kraj: Veleje Veleje

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a Pecho To avg 13, 2019 3:18 pm

mevden je napisal/-a:Redni servisi niso tok pretirano dražji od ljudskih vozil. Liter olja je liter olja. Če ne kupuješ na pooblašcenem. Zatakne se pa pri izrednih servisih. Tukaj pa zna fajn odstopat, še posebej če ni kopij na voljo.

Ga je pa znanec kupil novega nekaj mesecev nazaj in sicer v90. In turbina žvižga da ni res. Veliko se pelje in ga to ful moti. Na servisu mu zavračajo menjavo češ da turbina dela normalno. Tako da pravi da je to prvi in zadnji volvo, prej je imel a6ko. Naslednji bo spet a6. Žal, volvo še ne doseže audija, važne so tudi poprodajne storitve.


Je pač tako naneslo, da si lastim oz. uporabljam vozila obeh znamk. Od Volva 2 modela V60 T4 in V70 T6 ter Passata DSG 4M (ter vse ostalo znamk VAG kadar avto ni za na cesto in imam srečo da dobim nadomestnega - Up!, T-ROC, Golf,...). Z V60 in V70 narejenih skupaj cca. 250 tisoč km v 5 letih s Passatom cca. 70 tisoč km v malce več kot letu.

Za V60 je redni servis enkrat na leto oz. na 25 kkm na pooblaščencu cca. 380 EUR. Do starosti 5 let in prevoženih cca 90 kkm sem opravil 5 rednih servisov in izredno kalibriral merilnik olja v motorju. To je to. Prvi diski, prve zavorne ploščice ipd... zadnji servis sem opravil pri strokovnjaku za Volve, ki sicer ni pooblaščen. Znesek cca. 180 EUR. nikoli ni bil problem termin, vedno so se prilagodili (čakalna doba maximalno teden dni) in nikoli ni bil problem dobiti nadomestnega vozila za 2 uri ali 2 dni.

Na V70 T6 sem v 150 tisoč prevoženih in 5 letih uporabe zamenjal izredno: sprednje diske (190 EUR komplet), ploščice (60 EUR komplet), kompresor klime (370 EUR) in 2 manšeti (60 EUR). Poleg tega sem zaradi let zamenjal še vodno pumpo (280 EUR) in dopolnil klimo. Cena servisa pri nepooblaščenem serviserju je povprečno 280 EUR na servis. Tudi tukaj ni problem čakanje na termin ali nadomestno vozilo. Povsod dobim tudi kavo ali pivo. Olja ne nosim s seboj.

Passat je servisiran na večjem pooblaščenem servisu. Do cca. 70 k km sem opravil 4 servise (iz specifikacij pogodbe o najemu lahko približno ocenim cene servisov, ki se gibljejo okoli 400 EUR na servis). Dodatno sem menjal zadnje diske ter sprednje in zadnje ploščice. Avtomobil je bil izredno na popravilu zaradi počenega vetrobranskega stekla. Kljub temu, da je bil del na zalogi je bil prvi možni termin 16 dni od klica. V času menjave ni bilo na voljo nadomestnega vozila. Drugič je bil avtomobil na popravilu zaradi popravljanja škode nastale v prometni nesreči. Preden so na njem začeli delati je minili 14 dni. V tem času sem dobil nadomestno vozilo Up! za 1 dan, Golf od Rent-a-car iz zavarovalniške police za 3 dni ter po teženju še vozilo iz voznega parka serviserja za 10 dni. Vedno je problem nadomestno vozilo. Nikoli ni kave. Fantje s katerimi komuniciram so res prijazni in se trudijo ampak občutek imam, da je sistem zastavljen tako, da so vse stranke (razen izjemno volikih predvidevam) bolj ali manj enako obravnavane ne glede na njihove dejanske potrebe.

Ne bi rekel, da so servisi za Volve pretirano dragi. Glede na moje izkušnje v rangu ostalih primerljivih znamk (Alfa, Audi, VW, MB je mogoče malo dražji), pri rezervnih delih pa je problem, da je malo neoriginalnih delov, čeprav so določene komponente od Forda ali Land Roverja. Poprodajne storitve pa so vsaj po mojih izkušnjeh predvsem na servisih (pooblaščenih ali nepooblaščenih) svetlobna leta pred tistimi, ki jih izvajajo pooblaščenci VAG grupe.

O razlikah v sami vožnji in uporabi pa ne bi, ker bo offtopic.

Lp, P
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a limas To avg 13, 2019 4:41 pm

Ko je govora o Volvu, je treba iz debate vsekakor opustiti model V50, ki je preoblečen ford fokus. Saj ga niti nismo omenili.
Glede Volva bi bilo dobro dobiti informacijo o kakovosti, ki se nanaša na obdobje pred kitajskim lastništvom in zdaj, pod Kitajci.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a Firediver Sr avg 14, 2019 8:41 am

Zakaj bi morali eliminirati V50, če bazira na osnovi Focusa?
Pa saj Focus ni sinonim za nekaj slabega, že od vedno so prisotne neke hvalnice njegovemu podvozju...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a grahovc Sr avg 14, 2019 11:24 am

Zakaj bi bil drazji kot ostali?
Jaz mojih ne servisiram na pooblascencu pa se mi ne zdi drago.

Nazadnje recimo komplet zavor spredaj + zadaj ATE skupaj z delom 300eur.

Velik servis na v40 1.6d 300eur (oba kompleta jermenov + pumpa, olje, filter zraka in olja, antifriz, delo)

Menjava vseh filtrov in olja na xc60 cca 180eu

Filtri so vedno vsi mann in olje castrol 0w-30.
Notranji filter je vedno vstavljen najdrazji s tistim antifungicidnim sranjem.

Dele kupujem na autodoc. Olje ima mehanik na zalogi.
OCD (Obsessive car detailer)
Poliranje by Grahovc
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a titanius Sr avg 14, 2019 1:15 pm

Volvo ne doseze Audi? hahahah izjava leta. Volvo je ladja napram Audiju. Pa da ne bo pomote, vsec sta mi obe znamki ampak ce bi odlocal med a4 in v60, vzamem v60 ampak samo r-design.

Kaj pa recimo vzdrzevanje za v60 r-design?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a limas Sr avg 14, 2019 1:56 pm

Firediver je napisal/-a:Zakaj bi morali eliminirati V50, če bazira na osnovi Focusa?


Ker je bil to edini ljudski fokus, pardon - Volvo.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: volvo vzdrževanje ...

Napisal/-a emozul Sr avg 14, 2019 2:17 pm

titanius je napisal/-a:Volvo ne doseze Audi? hahahah izjava leta. Volvo je ladja napram Audiju. Pa da ne bo pomote, vsec sta mi obe znamki ampak ce bi odlocal med a4 in v60, vzamem v60 ampak samo r-design.

Kaj pa recimo vzdrzevanje za v60 r-design?


Tudi sam imam raje volvota, vendar definitivno, po imidzu, ni na nivojh audija.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov