Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Domen23_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po avg 12, 2019 9:03 pm

Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a Domen23_ Po avg 19, 2019 2:17 pm

Zdravo.

En rabljen reno sm si ogledal ter je imel zamaknjen volan kakih 7 cm v desno, da je šel naravnost., zelo zamaknjen, čudil sem se kar sm videl.
Če sm spustil volan je šel naravno, ni neki vleklo, sam volan je v eno smer zamaknjen, tud ob zaviranju je zaviral ok, ni ga neki vleklo v drugo smer, ne vem no.
Imel je športna platišča ter desna pnevmatika je bila kaka 0,5 cm na enem delu odkrušena. Na levi strani je blo mastn, mi ni dal miru, sam
kolk sm vidu ni bila mašina al menjalnik, okol homokinetičnega zgloba je blo kr mastn. Olje pa tako normalne barve, ne črne. (okol homokinetičnega)
Najbrž je kapalo na roko z homokinetičnega zgloba kr je blo olje pod roko?

Namotal sm ga skrajno levo, desno pa ni nič pokal pri vzratni vožnji, normalno je šlo.

Odkorakal sm stran, sam bi pa rad mnenje kakšni so lahko problemi pri naštetem.

Po svojem laičnem znanju ugibam, da je bil kje butnjen ter je najmanj končnik za menjat ter optiko naredit?

Kaj na tehničnem spustijo tak avto češ, kr pred 2-3 mescema je bil narejen? Gledajo optiko? Zanima me, kr bi rad vedel, al je bil pred kratkim butnjen
ter je zato zamaknjen volan ali pa so ga celo spustil, če ga je ženska vozla ter je lahko dlje časa problem.

Pa kak je z rabljeni avti, ki imajo zamaknjen volan ter nakupom?
Če je bil butnjen je lahko še roka za menjat, kaj zvito, poškodba cv osi ter je najbolje it stran?

Če se komu da mal razložit, da kj novga zvem:)
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a mevden Po avg 19, 2019 2:28 pm

Ce je volan zamaknjen še nič ne pomeni. Če si rekel da nič ne poka in če gre avto naravnost je že dober znak. Z leti se lahko vse malo razštela in če optika ni delana redno je tukaj rezultat. Če si v dvomih zapelji avto do kakšnega optika in ti bo takoj povedal če je kaj ruknjeno, poškodovano.

Optika je cca 30eur, to ni neko hudi strošek.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a uros11 Po avg 19, 2019 3:27 pm

Ja, z macolo bi ga že prepričal, da bi bil volan v levož. Ruknjen, kaj če bit drugega. Niti reno ne dela tako slabih avtomobilov, da bi bilo to normalno.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a Kristjan123 Po avg 19, 2019 4:03 pm

Avto ima najmanj podrto optiko največ pa ... pač vse kar lahko nastane pri udarcu v recimo robnik . Če ti je drugače avto ok obvezno podroben pregled podvozja na dvigalu potem pa vidiš naprej...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a Kristjan123 Po avg 19, 2019 4:04 pm

uros11 je napisal/-a:Ja, z macolo bi ga že prepričal, da bi bil volan v levož. Ruknjen, kaj če bit drugega. Niti reno ne dela tako slabih avtomobilov, da bi bilo to normalno.


Je življenje res toliko lažje če si "zarukan" in stalno "tupiš" eno in isto?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a Firediver Po avg 19, 2019 5:32 pm

Tako evidentno napako bi moral prodajalec urediti pred prodajo, ali pa avto prodajati pod ceno kot ne brezhibno vozilo.
Mi pa tukaj šlogamo "kaj lahko to pomeni"... popolnoma brezpredmetno!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a uros11 Po avg 19, 2019 6:52 pm

Kristjan123 je napisal/-a:
uros11 je napisal/-a:Ja, z macolo bi ga že prepričal, da bi bil volan v levož. Ruknjen, kaj če bit drugega. Niti reno ne dela tako slabih avtomobilov, da bi bilo to normalno.


Je življenje res toliko lažje če si "zarukan" in stalno "tupiš" eno in isto?

Jp., sedaj boš jokal, ko pa ti in podobni trolajo nereno teme, pa je vse ok. Za vas je ringa raja forum predober.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a RedBaron Po avg 19, 2019 7:50 pm

Ce je volan postrani je lahko slabo narejena optika, ali pa je bil volan demontiran in potem slampasto dan nazaj.

Ce je mastno okoli homokineticnega, je verjetno manseta pocena. Ce ne poka, je zglob verjetno se vredu, nova manseta je 10 - 20€, + delo


Olje pa lahko pusca mariskje...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a DePalmo Po avg 19, 2019 8:29 pm

Sem že kdaj pojahal kak robnik in mi še nikoli ni tako zategnilo volana.

Moje laično mnenje:
- fajn ruknjen in narejena optika za silo, strošek popravila prevelik da se bi dobro uštimalo
- šlampast optik, ki je optiko opravil dobro ampak je pozabil prej postaviti volan na sredino (se mi je že zgodilo, ampak za slab cm, ne za 7 njih!)

Zanimivo da se pelje naravnost ...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a esem Po avg 19, 2019 8:43 pm

Glede na to, da nikamor ne vleče, je verjetno samo šlamparija pri optiki ali montaži volana. Če bi zaradi nesreče ali robnika tako obrnlo volan, bi vsak mehanik posledice take nesreče takoj opazil.
Torej - na podroben pregled z mehanikom, hkrati je to možnost nižanja cene.
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a ule To avg 20, 2019 5:19 am

Ko sem imel še golfa 2, je volan po opravljeni optiki stal postrani. Potrebno ga je bilo sneti in naravnati nazaj. Tako, da v mojem primeru je bila optika nastavljena v nulo, volan pa postrani. Lahko je pa kaj drugega...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a danci1973 To avg 20, 2019 6:34 am

Prvi korak nastavljanja podvozja je, da se volan postavi v center.

Kako je lahko 'optika nastavljena v nulo', če so zamočili že pri prvem koraku? :lol:
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a ule To avg 20, 2019 7:20 am

Napisal sem po opravljeni in ne pred opravljeno optiko.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a danci1973 To avg 20, 2019 3:35 pm

Ja saj - kako je lahko po 'v nulo' opravljeni optiki volan postrani? To preprosto ni mogoče - ali je optika opravljena in je volan ravno ali pa optika pač ni opravljena...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a void To avg 20, 2019 3:55 pm

Jaz bi res preveril, če je volan namontiran ravno. Jaz sem doživel že svašta, po crashih narobe namontirane volane itd itd. uglavem, če se lastnik ni niti tolk poglobil, da je rešil to stvar pred nakupom bi se jaz izogibal v širokem loku.
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a ule To avg 20, 2019 10:32 pm

danci1973 je napisal/-a:Ja saj - kako je lahko po 'v nulo' opravljeni optiki volan postrani? To preprosto ni mogoče - ali je optika opravljena in je volan ravno ali pa optika pač ni opravljena...


Napisal sem kar sem sam doživel in po opravljeni optiki nisem imel več težav z nepravilno obrabo pnevmatik. Na optiko sem ga peljal takoj po montaži novih pnevmatik, katere so bile po štirih sezonah enakomerno obrabljene do konca. Torej je bilo narejeno "v nulo".
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a Fnatic Sr avg 21, 2019 9:09 am

Tukaj se tudi jaz ne strinjam. Ne more bit v nulo, če je volan postrani. Picajzlasti ali ne, tako je.
Ba-dum tssssssss =P
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a void Sr avg 21, 2019 11:12 am

To pa res ne rabiš bit picajzl da te zmoti taka stvar :?
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a Kristjan123 Sr avg 21, 2019 11:56 am

Eno je "geometrija podvozja" drugo je "polozaj volana" Mislim da se vsi strinjamo da je lahko geometrija v "nulo" polozaj volana pa za par stopinj v levo ali desno. Sicer to ni recimo prav, ker se optiko zacne tako delat da se volan fiksira v recimo opticno raven polozaj glede na precke. Sem govoril enkrat z optikom in je rekel, da ima stranko ki dejansko zahteva da ima volan zamaknjen par stopinj v desno
Meni in vecini cudno ampak tehnicno nic narobe.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup rabljenega avta z zamaknjenim volanom

Napisal/-a Kristjan123 Sr avg 21, 2019 12:06 pm

Pri novejsih avtomobilih pri vecjemu zamiku dejansko javlja napacno pozicijo volana. V konkretnem primeru sicer ne gre za zeljo stranke po malo zamaknjenem volanu ampak verjetnp za salabajzerstvo pri delanju optike.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov