Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
neuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po avg 08, 2016 4:33 pm

nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a neuk Ne avg 25, 2019 7:52 pm

Pozdravljeni

kupiti morem nov rabljeni avto in nimam neki pojma o avtih. Gledal sem toyoto jaris, auris, augo, mazda 2 c2 citroen in clio-te (stela recmo). Motor okoli 1.2 ne 2.0 in mocne zivali.
Predvsem me zanima toyota proti mazdi v smislu cene servisev oziroma delov,ali so res veliko drazji kot clio ali citroen.
Pac dva mehankarja poznam, prvi govori seat pegoue, skoda, citroen drugi pa mazda honda in toyota. Zdej bod pa pameten. Bolj ko berem o motorjih okvarah manj razumem in vecji kaos imam v glavi. Avto se bo uporabljal za vozdnjo v sluzboin trgovino mestna voznja mogce dvakrat na mesec po avtocesti. Do sedaj sem se vozil 90 po AC kar je .... poden.

Aja pa bencinar bi bil vredu, za dizla naredim premalo kilometrov, veliko premalo, mislim da sme v 2 ali trehletih anredil 20.000km skup.

Za odgovore predloge itd,. se iskreno zahvaljujem.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a whitee Ne avg 25, 2019 7:54 pm

Je treba še finance napisat.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a avto fan1308 Ne avg 25, 2019 8:00 pm

Do koliko € se gleda?
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
neuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po avg 08, 2016 4:33 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a neuk Ne avg 25, 2019 8:09 pm

jah,... planiral sme okol 3K pa 1K za mehankarja pa 0.5K za registracijo ker ne vem kaj bom dobil pa kdaj je registriran, ce bi bilo treba se pa lahk stegnem tudi do 5K, sam ne bi neki pretiraval razen ce bo res kaka pametna poteza. itd :roll:
 
neuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po avg 08, 2016 4:33 pm
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a TihaVoda Ne avg 25, 2019 8:56 pm

Tisto na havbi je odsev oblakov.

Za začetek vprašaj za VIN številko in preveri zgodovino avta na avtolog.si.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a limas Ne avg 25, 2019 8:59 pm

S to "havbo" je vse v redu. Vidiš odsev oblakov.
Za 5000 dobiš zelo dober primerek kliota, ali drugače povedano, za isti denar dobiš nekaj let novejšega kliota. Tojote so hudo precenjene, mazde malo manj. Pri kliotu dobiš največ avta in cenejše servisiranje, pa še ne rjavi.
Če imaš odpor do renoja, pa preveri še hjundaj i30. So zelo zanesljiva vozila.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a esem Ne avg 25, 2019 9:19 pm

Lahko pa namesto Aygo-ja vzameš njegovega dvojčka Citroen C1, tako bosta sita koza in volk.
 
neuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po avg 08, 2016 4:33 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a neuk Po avg 26, 2019 6:43 pm

C1 mi je premali, aygo mi je vsec sam je predrag glede na to kako je majhen, je se manjsi kar vozim sedaj pomoje. C2 bi pa mel sam mi mehankar neki protestira.
clio astroija je baje najcnej kar lahk kupis glede servisov in vzdrzevanja. Vem pa ne kok je tole staro kdaj so ga nehal delati.

Kliota sem geldal v celju za 9.990 evrov rabljen, in je bil lep velik cisto drugacen kot so mene ko sem bil mulc v kliotih vozil. Ta v celju je eko varijanata 3.5 litra na 100 kilometrov, mal cudno.

Gledam teste za toyoto yaris in vsi govorijo da je poden, premjhen prtljaznik v primerjavi z mazdo 2 je boljse, sam skoda fabija pa prekaza oba, sam men zgleda kot opeka na kolesih.

Kerga kliota pa bi pavzel ce bikliota kupovali. sem gledal enga 14 let starega ful mal kilometrov itd. Sam a ne rpavijo da so kliotom pleh gnije, toyoti pa lak odpada ker je pretrd.
:mrgreen:
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a PogachnyK Po avg 26, 2019 7:14 pm

Če lahko napraskaš 8.000e, pojdi po Pando...

Če pa ne moreš, si pa dej v izbor še pežo 206.
Slika
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a srcnik Po avg 26, 2019 7:30 pm

Mogoče kaj takega, turbo motor, pa ni glih mala j***a k storia.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Curl%202

Pa še ok izgleda.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a limas Po avg 26, 2019 8:48 pm

neuk je napisal/-a:Kliota sem geldal v celju za 9.990 rabljen...

Gledam teste za toyoto yaris in vsi govorijo da je poden...

kliotom pleh gnije, toyoti pa lak odpada ker je pretrd.
:mrgreen:


Novi klioti se prodajajo za 8000 e. To velja za odhajajoči model. Lahko pa za ta denar vzameš 3-4 leta starega jarisa. Jaris ni "poden", ampak dober avto, ki pa je precenjen. Nobenem jarisu ne odpada lak, razen tistim opečenim iz Sevrene Makedonije ali Grčije, zaradi premočnega sonca. Tam vsi avti ostanejo brez laka na strehi in pokrovu m. že po nekaj letih. Bil in videl.
Klio ima že od prve serije galvanizirano pločevino in ne gnije. Gnijejo japonska in korejska vozila starejša od 10 let.
Če ti bodo gostilniške debate in vaški psevdo-strokovnjaki odrejali kaj je dobro in kaj slabo, je to recept za katastrofo. Potem se ne rabiš obračati za nasvete na forum.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a Kristjan123 To avg 27, 2019 7:58 am

Raje se odločaj po sistemu
boljša in bolj znana servisna zgodovina konkretnega avta ki ga kupuješ - recimo manj težav v prihodnosti
kot pa po sistemu
"fantje kaj pravte na ta avto? Ajde kelnarca še eno rundo"

Seveda izberi modele, ki so ti všeč potem pa prečekiraj vsak konkreten avto indvividualno

Tako boš recimo "dobro kupil" ni pa nujno...
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a Kohec To avg 27, 2019 8:25 am

Napisal si, da imaš dva mehanika. Prvi ti predlaga evropske, drugi pa japonske avte. Kakšna pa sta ta dva mehanika? Sta dobra, ti bosta onadva servisirala avto? Najbolje da poslušaš nasvet boljšega mehanika, ker ti ga bo tako in tako on servisiral. Pri avtih je pa tako - noben ni idealen. Vsaka znamka ima nekaj plusov in nekaj minusov. Osebno pa se bolj nagibam k japonskim znamkam.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a PogachnyK To avg 27, 2019 9:06 am

Problem Japoncev je predvsem v tem... da v večini niso izdelani na Japonskem...

Če je Clio res samo 8.000e nov, potem nimaš kaj razmišljat. Ker 3.000€ lahko v rabljen avto vtakneš tik-tak... Pa gre kondeznator klime, roke, fedri... glavni servis...
Slika
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a nejc1986 To avg 27, 2019 11:46 am

Najprej se vsaj potrudi vsaj malce bolj razumljivo in slovnicno (vsaj priblizno) bolj pravilno pisati.

Ze zaradi tega izpades neresen..
 
neuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po avg 08, 2016 4:33 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a neuk Pe sep 06, 2019 11:56 am

Pozdravljeni,

hm,... ne pijem, na zalost,... pa mi je ze marsikdo rekel da bi mogel,... tako da sanka ne videvam, razen za zakljucno zabavo v firmi in parkrat na leto ce me kdo povabi na pir, pa se takrat pijem radler ali kakav,... vem pa kaj mislite o sank debatah, itd,... mi ni vsec.

toliko o tem...

O serijskih napakah yarisa sem poskusal brati tukaj http://avtonasveti.com/category/toyota/

Sem si ogledal toyoto yaris na parkiriscu in morem rect, da je sila majhen avto. Me je presenetilo.

Za cliota sem nasel tole ponudbo http://posebnaponudba.renault.si/osebna-vozila/clio.

Imam dva mehankarja, prvi je ok, drugi ("boljsi") mi je pa prvic in zadnjic avto popravljal,.... sem ga raje sam sravbal na parkiriscu 1 mesec k da sem mu ga peljal.
Tko, da ja, poslusam mehankarja ker bo on sravbal in bo tudi zraven pri nakupu. Je pa res, da bi zelel imeti japonske avte ( oziroma orenk velike avtomobile ne gajbic), ker opaza da se malo kvarijo ce pa se ze, so pa potrosni deli za zamenjat, ni nekih hudih problemov z motorji, izgube kompresije, puscanja olja na motorjih itd,... no, pustimo probleme cipiranja, predelav ter takih in durgacnih navijan avtov itd,... ki niso plod normalne uporabe.

Se bom potrudil bolj razlocno pisati.

Novega avtomobila nabavljal letos ne bom ce bi kupoval cez dve leti bi pa o tem resno razmislil. Je pa nov klio za 8K res lepa priloznost.

Iskanje sem zozil na:

hyundai i20 ali i30, cenovno sta ista, in sta zelo lepa avtomobila kot sem uspel videti na parkiriscu ( sploh notranjost), morem pa priznati da so res mocni avtomobili kar je tudi dobro, v primerjavi kar vozim sedaj. Bi pa povprasal kako je z rezervnimi deli, je malo izbire ker so na voljo samo originalni ali je tudi dosti ponaredkov, jih je treba cakati da pridejo, ker poblasceni uvoznik je v Ljubljani ce se ne motim. Oziroma ali gres do eurotona in ti vrze na mizo ter je to to.

clio 1.2 ali 1.4 definitivno ne 1.6 16V ta model mi je vsec https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14431614&display=Renault%20Clio%201.2%2016V%20Elan, edino kar mi ni jasno pri kliotih je kateri motor izbrati. Vsec mi je vecji prtljaznik.

Opel astra meje pa presentil kako je velik avto o njem pa se nisem nic brskal. Sem pa prebral da serijskih napak nima na avtonetu se pa zacnjo cene pri 4k ce sem prav poiskal.

ter ford fiesto.

Sem pa dobil namig da ima dacija nek avto za 8k tudi. Za to firmo pa prvic slisim.

Najlepša hvala za komentarje in lp.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a limas Pe sep 06, 2019 12:55 pm

Izbiraj med rabljenimi i20/i30 in kliom.
Pri hjundaju lahko pričakuješ zelo zanesljiv avto in nizke stroške vzdrževanja, pri kliotu pa ugodno prodajno ceno rabljenega, saj jih na veliko menjajo zaradi novega modela. Tudi klio je zanesljiv.

Od kod si privlekel idejo o rezervnih delih za hjundaja. Dostopni so tako kot za vse ostale znamke in niso nič dražji. Naročiš preko spleta ali v Eurotonu/Bartogu...

Osebno bi vzel i30 z 1.4 bencinskim motorjem. Je segment višje od klia in i20, torej je večji avto. Tudi prodal ga boš z lahkoto, ko se ga boš naveličal.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a Ivan36 Pe sep 06, 2019 2:43 pm

Sem pa dobil namig da ima dacija nek avto za 8k tudi. Za to firmo pa prvic slisim.

:lol: :shock: :DDD :roll: :huh: ŠE eden iz džungle .... :huh: Med poplavo reklam na FB , TV in celo RADIO on prvič sliši za DACIA :lol: :roll:
 
neuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po avg 08, 2016 4:33 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a neuk So sep 07, 2019 10:25 pm

Ivan36 je napisal/-a:
Sem pa dobil namig da ima dacija nek avto za 8k tudi. Za to firmo pa prvic slisim.

:lol: :shock: :DDD :roll: :huh: ŠE eden iz džungle .... :huh: Med poplavo reklam na FB , TV in celo RADIO on prvič sliši za DACIA :lol: :roll:


lol :D :lol: :roll: :roll: :roll:

radija nimam hahahahaha
tv ne gledam hahahahahahah ( pa tudi tv nimam lol)
FB ne obiskujem hahahahahaha ( in podobnih p... tud ne :mrgreen: )

tudi radia v avtu ne poslusam,.... :shock: :shock: :shock:

ne vem kdo zivi v vecji dzungli,... 8)

jaz ne rabim da mi nekdo zivce zre in nateguje vsak dan z sivogodrlajsastimi alarmi za toco, dez, davke in koncem sveta....

lol

tisina je zakon :DDD

=P

tole sem sel pogledathttps://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14507601&display=Mazda%20Mazda3%20Sport%20CD110%20CE

zelo lep, veliki servis narejen, lastnik ga je mel garaziranega in ga redno cistil, tako cistega prtljaznika med drugim nisem se videl, rjavenja ni opaziti razen na parih delih pod pokrovom motorja, motorni del je pa tko cist kot da je prisel iz sestavne linije,... to mi pa tudi ni jasno. je pa dizel,... wow cel p....c. Ful mi je vsec.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban, driver8 in 46 gostov