Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a McLaren So sep 07, 2019 10:51 pm

12 let star dizel...jst ne bi
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a nejc1986 Ne sep 08, 2019 7:43 am

Jaz nebi zaradi:

-slabega renomeja doticnega prodajalca,
-sumljivo malo km za skoraj 13 let starega dizla.

Poleg tega, ce se ne motim mazdini dizli ne slovijo ravno kot neunicljivi...

Pa tudi cena se mi sploh ne zdi ugodna; jaz bi raje kupil becinarja od fizicne osebe ali avtohise, pa cetudi na prvi pogled ne bo tako lepo spoliran in dajal vtis popolne negovanosti (kar dilerji obvladajo; morda tudi za prikrivanje vecjih/resnih napak).

Pri takih mazdah pazi na rjo...
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a DX5050 Ne sep 08, 2019 7:48 am

Avtolog ne najde te vin številke. Nekaj smrdi
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a emozul Ne sep 08, 2019 8:34 am

Zelo malo kilometrov, vendar je mozno. Tudi sam bi se izogibal toliko starmu dizlu, raje bi vzel bencinarja.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a limas Ne sep 08, 2019 8:40 am

neuk je napisal/-a:
Ivan36 je napisal/-a:

zelo lep, veliki servis narejen, lastnik ga je mel garaziranega in ga redno cistil, tako cistega prtljaznika med drugim nisem se videl, rjavenja ni opaziti razen na parih delih pod pokrovom motorja, motorni del je pa tko cist kot da je prisel iz sestavne linije,... to mi pa tudi ni jasno. je pa dizel,... wow cel p....c. Ful mi je vsec.


Imam občutek, da ga boš polomil, kar te bo stalo ogromno denarja, časa in živcev. Si take sorte, ki nerad sprejema racionalne predloge. Moral se boš učiti in zoreti skozi "drago šolo".

Na splošno je cela Letališka ulica sinonim za sumljive avte in prodajalce z nepošteno prakso. Boj se avtov s čistim motorjem.

Usmeri se v iskanje i20/i30/klio z bencinskim motorjem od fizične osebe. Mogoče pa si eden od mnogih, ki sprašuje za mnenje in po dolgih mesecih prepucavanja in pumpanja ega na forumu še vedno ne kupi avta.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a danci1973 Ne sep 08, 2019 10:10 am

DX5050 je napisal/-a:Avtolog ne najde te vin številke. Nekaj smrdi

Po moje gre za pomoto - 4. in 5. znak v VIN-u namreč označujeta model in Mazda3 je BK, ne 8K.

Pravi VIN je najbrž JMZBK14Y271567341.
  • brand: MAZDA
  • catalog: MAZDA201802
  • name: MAZDA3
  • bodyStyle: HATCHBACK
  • door: 5-DOOR
  • engine: DIESEL
  • displacement: 1600
  • transmission: MANUAL TRANSMISSION
  • minorFeatures:
    • HATCHBACK
    • 5-DOOR
    • W/O SUNROOF
    • DIESEL
    • 1600
    • HI-POWER
    • W/TURBO
    • MANUAL TRANSMISSION
    • 5-SPEED
    • NOR. DIFF
    • W/A.C.
    • ECE
    • W/DSC
  • catalogNo: AEBA11
  • region: Europe
  • manufactured: 20061107
  • modelYear: 2006
  • drive: L
  • destinationRegion: AT
  • doorTrim: TDC
  • seat: STC
  • exteriorColor: 22V
  • interiorColor: BS0
  • datefrom: 03.2006
 
neuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po avg 08, 2016 4:33 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a neuk Ne sep 08, 2019 1:04 pm

Baje da avto ni bil servisiran na uradnem servisu, in zato ni zgodovine, je bilo pa povedano kje v Lj je bil servisiran firma ime vsem ( sem pozabil),redno itd,.. tako da bi lahko sel vse preverit,... baje da nima filtra DPF,.... cudno

hm,...

srce bi,... ampak filing v mozganih je cuden kot da bi prletu v zid,... dizel, 10K na leto je vozil, mislim, jaz sem pacijent k dela tako majhno kilometrino na leto ne nekdo z takim avtom,... pogledal sem dele mislim so kar drazji,.... deli mislim, 100 evrov za lezaj za kolo wtf,... clio ima 15 evrov. Cena je visoka, sem preveril, mislim,... dizli so ok za mazdo 3 kao bolje k bencinar, pri dizelu 2.2 pa pada zobat jermen dol, (you tube).

Vsec mi je, ane sej si clovek rece, da bi mel nek noramlen avto ne da se fura skoz v kantah. Se preden sem ga omenil na forumu sem mel cudn filing. Pa mazde morejo met menjane filtre in olje strogo redno ker so problemi, vsaj tako pravijo. No, sosedn avto ni mel armature, se prav s ejo da obnovit clovek se sam zamisli.

Pogledal sem bencinarja, in kuri 9.1 litra, roko na srce tega nisem pripravljen placevat, in ce je tovarnisko 9,1 je realno 10 mogoce 11, ker ne kupujem novega avta, kaj so pocel z njim prej pa ne ves. Sem bil pa presenecen da se predajajo z 350.000 prevoznimi kilometri. Eden je celo za 2000 evrov.

Ne nisem nakladac.

i20 i30 in clio je bolj varno. In ce sem posten, ga bo lazje servisirat in tudi visji nivo popravila mu lahko nudim, ker pr tejle mazdi me je prav strah kaj bo slo, sem bral na forumu da je nekdo dal turbino 2 popravljat itd,.... .

Prejle sem gledal i30 na parkiriscu in je pisalo gor blue. A to pomeni da nima gor filtra dpf (mislim da je ta kratica) in rabi neko tekocino blue ..... ki je ceneje jo kupit v hoferju ter jo ulijes v posodico pod gumo pri nekaterih pezojih (mislim da 2008).
 
neuk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po avg 08, 2016 4:33 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a neuk To sep 10, 2019 5:03 pm

Kaksni so pa TCe motorji pri cliotu, so drazji za vzdrzevanje, verjetno manj popijejo ker so tricelintricni. Je treba kaj menjat pri njih na 100.000km itd.

lp
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a McLaren To sep 10, 2019 5:58 pm

Enkrat gledaš dokaj nove Cliote bencin, pol staro zgonjeno Mazdo 3 dizel, pol Hyundai....cez 13 dni bo pa Mercedes al kaj? Odloči se kaj hočeš? Jst k sm avto menjal sem točno vedu kaj rabim in kolk si lahko privoščim, pol sem 1 mesec gledal mobile.de in sproti bral mnenja o potencialnih avtih, naredil ožji izbor in sel na par testnih voženj in kupu, še zdaj sm zadovoljen. Tk simple je to, ampak eni ne veste kaj bi, oziroma al sploh bi, pa dolgcajt vam je in pol 6 mescov morite po forumu na koncu pa itak ne kupite nič.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a Kristjan123 To sep 10, 2019 7:44 pm

neuk je napisal/-a:Kaksni so pa TCe motorji pri cliotu, so drazji za vzdrzevanje, verjetno manj popijejo ker so tricelintricni. Je treba kaj menjat pri njih na 100.000km itd.

lp

To je to "tricelintricni" so zakon. Kje spis da te ne ukradejo :) kupi ze nekaj ali prenehaj s to komedijo :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a limas To sep 10, 2019 9:02 pm

Dobro bi bilo, da moderator temo zaklene.
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a leon_dobnik Ne sep 15, 2019 8:02 am

Najprej se moraš rešiti obsedenosti foka z značkami in značkarstva, sicer je tako ali tako nesmiselno, da ti sploh dajemo nasvete - nimam v mislih tebe direktno, ampak omenjena mehanika. Druga kar se moraš odločiti, ali ti je avto statusni simbol in podalšek kurca ter nekaj kar moraš pokazat sosedom, ali želiš samo npr. nekaj varnega, kar te pripelje od točke A do točke B. Predlogi:
- odloči se kakšen avtomobil potrebuješ - ali bo to polo razred, ali golf razred. Morda gledaš celo oboje in ko najdeš kar ustreza kriterijem po velikosti, ceni, varnosti in stanju vozila, ga pač kupiš
- glede nato, kako malo prevoziš, svetujem nakup bencinarja - dizel je smiselen, če delaš 25.000 do 30.000 km letno, rabljen dizel pa je še večji loto. Z vožnjo po pameti, se da tudi porabo bencina držati smiselno nizko
- ko narediš en nabor avtomobilov, ki so kandidati za nakup, poglej kdaj je bi prvi izdelan in kdaj je prišel novi model. Težave novih modelov so po dveh, treh letih odpravljene (pa splošen proces je bolj utečen, težav bo manj)
- pri seznamu avtomobilov, poizkusi izvedeti, kateri motorji so najbolj problematični. Primer: celotna WV grupa in 1.2 TSI motorji so bili masterclass polom. Sestra je imela novo ibizo, lepo dela z avtom, v 60.000 km ostala 3x na cesti, vsakič motor. Vozila s takim motorjem se izogibaj kot hudič križa
- porabo motorjev pogledaš na spritmonitor.de, odsvetujem nakup najosnovnejšega motorja, ker so ti vedno prešibki - posledično jih je treba bolj terat, več pijejo, itnp.
- nisem sicer navdušen nad izjavami mehanikov, ampak poznati človeka, ki ti bo avto rihtal za zmeren denar, je zlata vredno. Tudi to lahko, da prednost nekemu modelu
- na noben način ne kupuj avtomobila pri raznih preprodajalcih in NIKAKOR NE NA OBMOČJU CELJA, ker to je raj da boš nategnjen kot najstnica s strani bogato obdarjenega črnca. Kupi direktno od privat osebe (po možnosti 1. lastnik, dokazila o opravljenih servisih) ali avtohiše (groba ocena ali nategujejo pogledaš vozni park - če so vsi avtomobili dizli z magičnimi 90.000 - 120.000 km veš koliko je ura). S seboj imej nekoga, ki bo celoten avtomobil pregledal, oz. ga zapelji na AMZS na korenit pregled

Generalno pa je največja težava pri nakupu rabljenega avtomobila, da ne veš, kaj se je z njim dogajalo. Tisto kar naredi avtomobil po 100.000 km dober oz. slab je kako je bilo vozilo voženo in vdrževano - npr. gas na polno čez luknje na cesti, ali po pameti, teranje mrzlega, redno menjavanje olja (redno servisiranje in general), prestavljanje na rdečih obratih ali spet druga skrajnost prestavljanje prenizko, itnp - nobene škode ni, če te voznik (če je njegovo vozilo zapelje).
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: nakup rabljenega avtomobila, rabim ideje nasvet itd.

Napisal/-a format Ne sep 15, 2019 10:05 am

Zelo dobro napisano - povedano. :vrum
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov