Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Nale33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 20, 2019 9:03 pm

Pomoč pri nakupu

Napisal/-a Nale33 Po sep 23, 2019 11:05 am

Pozdravljeni!!

Ne vem če je prava odločitev, odpirati novo temo, ker jih je že toliko.. pa vseeno.
Prebral sem nešteto forumov, čalnkov, testov, itd... in se nekako ne znam odločiti.

Odločam se za nakup Golfa, nekako sem izločil TDI oz dizel opcije, ker imam precej kratke razdalje vožnje.
1x dnevno relacija do službe Šentivd -Rudnik, ostalo pa so večinoma kratke vožnje, mestne vožnje..

Nekako sem izbor zožal na spodnji avto:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14579253&fbclid=IwAR3ege9sQFORya3kDUSIJcoOLHFZQxBN7uFUA-5w5L9QA2dlmV1ZqUrdNUA

Kot sem razumel, naj bi te 1.2 TSI že imeli jermen, s katerim naj nebi bilo problemov...

Vsak nasvet je dobrodošel :)

Hvala!
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Pomoč pri nakupu

Napisal/-a mardy Po sep 23, 2019 12:29 pm

Mislim da je še malo prezgoden letnik za jermen - raje še 1x preveri.

Na a.com je ena kar obširna tema 1.2/1.4 tsi, in nekdo je prav fabriške tipe motorjev naštel kjer več motor nima ketne.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Pomoč pri nakupu

Napisal/-a limas Po sep 23, 2019 12:36 pm

Tisti z jermeni so manj problematični, ampak še vedno niso biser zanesljivosti.
Kupuješ bencinski avto C segmenta za znesek cca 9000-10.000 ojrov.

Tale golf ima celih 6 let in stane skoraj 10.000.
Če si se odločil za golfa, ga pač vzemi. Za znesek 10.000 ojrov imaš veliko bolj zanesljive avte C segmenta, ki so nekaj let novejši od golfa. Astra, P308, auris, megan...
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Pomoč pri nakupu

Napisal/-a Ivan36 Po sep 23, 2019 1:37 pm

Hmm živim v LJ in imam CE table pa avta ne rabm več? Razen, če ni iz CE okolice pa študira v LJ bi še šlo skoz? :huh: Pa 6 let star in čez 137.000 km in 10.000€ :DDD :roll: :lol:
Malo sem pogledal ja je ČRN in pa 81kW 110km pa 6 prestav letnik 2015? :DDD
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0POLOGA-...
Slika
Slika
 
Nale33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 20, 2019 9:03 pm

Re: Pomoč pri nakupu

Napisal/-a Nale33 Po sep 23, 2019 2:15 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Ja, naj bi živela v Lj in imela službo v Celju, ali nekaj takega.. več vprašam ob ogledu :?:

Tega ko si linkal... avtohišam ne zaupam, ker so sami nateguni, oz do zdaj še nisem naletel na poštenega :!:

Kilometre za bencinarja pa se mi ne zdijo prenizki ampak ravno nekje okoli meje normale..vsaj ni kot dizli 03 letnik ki imajo vsi 150k prevoženih :lol:
Zadnjič spremenil Nale33, dne Po sep 23, 2019 2:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Nale33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 20, 2019 9:03 pm

Re: Pomoč pri nakupu

Napisal/-a Nale33 Po sep 23, 2019 2:18 pm

limas je napisal/-a:Tisti z jermeni so manj problematični, ampak še vedno niso biser zanesljivosti.
Kupuješ bencinski avto C segmenta za znesek cca 9000-10.000 ojrov.

Tale golf ima celih 6 let in stane skoraj 10.000.
Če si se odločil za golfa, ga pač vzemi. Za znesek 10.000 ojrov imaš veliko bolj zanesljive avte C segmenta, ki so nekaj let novejši od golfa. Astra, P308, auris, megan...


Ja, žal sem se nekako zagledal v Golfa :8 sem pregleda vse druge opcije in res je, dobi se cca 2 leti novejši avto, ampak ni Golf :DDD :lol:
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Pomoč pri nakupu

Napisal/-a titanius Po sep 23, 2019 3:19 pm

Ampak ni Golf.

Noro. Me zanima ce bos tako vneto trdil ni Golf, ko bos moral vlagat zelence v popravila. Zakaj potem sploh odpiranje teme, ce si ze zapicen v Golfa?

Prosil bi zaprtje teme, ker je brezveze sploh kaj svetovat.
 
Nale33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe sep 20, 2019 9:03 pm

Re: Pomoč pri nakupu

Napisal/-a Nale33 Po sep 23, 2019 3:22 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Namen teme je bilo zgolj, če ima kdo izkušnje z Golfom te izvedbe in letnika in ne kateri avto se bolj splača kot omenjeni.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Pomoč pri nakupu

Napisal/-a PogachnyK Po sep 23, 2019 3:41 pm

To so že zneski, za katere dobiš nov avto... Ampak ne bo golf...
Slika
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Pomoč pri nakupu

Napisal/-a Kristjan123 Po sep 23, 2019 4:01 pm

titanius je napisal/-a:Ampak ni Golf.

Noro. Me zanima ce bos tako vneto trdil ni Golf, ko bos moral vlagat zelence v popravila. Zakaj potem sploh odpiranje teme, ce si ze zapicen v Golfa?

Prosil bi zaprtje teme, ker je brezveze sploh kaj svetovat.


Če se je človek zapičil v golfa naj pač med golfi za tisti denar izbere najboljše. Jaz temu pravim nezmožnost objektivne presoje ;)

So mi pa zanimivi sterotipi po katerih je nekdo pripravljen plačat več ker je pač boljše in ponavadi je to boljše nemško . Letos poleti res toplo zastoji na Višnjegorskem klancu zaradi del kolona skratka stojimo se premikamo po meter evo ti ga na desni strani pasat švicarske tablice dvignjena havba naredimo še ene 500m bmw 320d kranjska registracija dvignjena havba. Da ne bo nesporazuma vsak avto se bo ob izpolnjevanju določenih pogojev pokvaril in ustavil nima veze kakšno značko ima na havbi.

Izraz na obrazu lastnikov v tistem trenutku na tisti vročini pa mi ni deloval nič premijsko :) . Zato je pri nakupu potrebno vklopit razum in ne stereotipe.
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Pomoč pri nakupu

Napisal/-a Mo Fo Sho Po sep 23, 2019 6:58 pm

Ja, žal sem se nekako zagledal v Golfa :8 sem pregleda vse druge opcije in res je, dobi se cca 2 leti novejši avto, ampak ni Golf :DDD :lol:[/quote]
Dobi se tudi nova Dacia bodo ti rekli strokovnjaki na forumu... kao oh in sploh makina... :D

Če pa dejansko misliš, da se v Golfu voziš oh in sploh napram Astri ali pa Meganu, se motiš. Kvaliteta Golfa je skozi leta padla oz. se ji je konkurenca približala. Če misliš ženske z Golfom osvajat tudi ne bo šlo. Danes gledajo samo sveto trojico... :D

Razmisli - 6 let star zgonjen bencinar za 10 jurjev? Kakor želiš. Pred leti sem dobil isto staro Opel Astro s 70.000 km za 4 jurje manj. Pa še lepo se je vozla. Prvi oglas je soliden, avto predrag, drugega niti ne glej (sicer je avto kao prodan haha). Išči naprej. Veliko uspeha.

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov