Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
janez30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To feb 05, 2019 12:28 pm

Drugačne številka prednjih in zadnjih stekel

Napisal/-a janez30 Po sep 23, 2019 2:32 pm

Nekaj mesecev po nakupu 4,5 let starega Megana (1. lastnik) sem opazil, da se številke prednjih in zadnjih stekel ne ujemajo. Žal tega prej nisem opazil, ker sem nekako verjel prvemu lastniku, gledat sem šel šele, ko sem včeraj opazil, da je črna plastika na levem ogledalu občutno bolj bleda kot na desnem.

Za glavno steklo bi še nekako rekel, da se hitro razbije, če preleti kak kamen. Ampak vidim da se ne ujemajo tudi stranska. Pa me zanima ali se te številke vedno ujemajo ali je možno, da je med zadnjimi in prednji stekli nekaj razlike.

Slika
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Drugačne številka prednjih in zadnjih stekel

Napisal/-a limas Po sep 23, 2019 2:44 pm

Odstopanje v letnicah znotraj dveh let je normalen pojav. V tvojem primeru je 03 in 04, torej 2013/2014 Vse je v redu, pa še originalna stekla imaš. Se pravi, da je tvoj megan letnik 2014.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Drugačne številka prednjih in zadnjih stekel

Napisal/-a Novinec1968 Po sep 23, 2019 6:59 pm

Tudi jaz mislim, da je to povsem OK, sploh pri avtih, ki so bili sestavljeni v prvih mesecih novega leta. Sam sem enako dobil pri prejšnjem avtomobilu, ki sem ga kupil novega....
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Drugačne številka prednjih in zadnjih stekel

Napisal/-a mrtwelvetrees Po sep 23, 2019 7:20 pm

Če debelina laka taka kot more bit in ni bil barvan, potem je to čisto ok.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov