Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a void Pe nov 22, 2019 8:24 am

Ne ukvarjajte se z njemu, to je nek otrok ki sploh nima izpita oz. ga je dobil včeraj. :roll:
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a J.McLane Pe nov 22, 2019 8:53 am

Nimrod je napisal/-a:Dejstvo je, da proizvajalec zavaja uporabnike svojih vozil, pri 50km/h jim sugerira 4. prestavo, pri kateri so pospeški katastrofa. To je lahko celo nevarno, kadar se denimo pospeševalni pas ne nadaljuje v odstavnega ali pa kadar prehitevaš na dvosmerni cesti. Ampak zdej vsaj vem, kako se motor obnaša in bom pač pospeševal s 3. :vrum


Poskusi enkrat peljat v klanec, tako da je motor pod obremenitvijo, ali pa poskusi zahodit na polno v 4. pri 40 kmh.
Kaj ti pokaže indikator predlagane prestave?

V kateri prestavi je optimalno vozit ni preprosta funkcija hitrosti, ampak je upoštevana tudi obremenitev, no vsaj mora biti, vsaj VW ima tako, drugih "sodobnih" avtov s kvačkalico pa nisem vozil.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a danci1973 Pe nov 22, 2019 11:46 am

Firediver je napisal/-a:
danci1973 je napisal/-a:Kaj bi pa ti drugega počel na pospeševalnem pasu? :shock:

Življenjsko bi bilo, da se avtomobili, ki na odseku avtoceste z veliko uvozi/izvozi gredo naravnost, da se prestavijo na prehitevalnega, ostali pa, ki nameravajo na izvozu ven, pa se dajo na voznega. Posledično imajo tudi oni, ki se 100 m kasneje vključujejo iz pospeševalnega dovolj praznine na voznem, da se varno vključijo na avtocesto. Pač taka logika, kot notranji in zunanji pas v rondoju.
Ampak neeee, treba je vozni pas zabasati do amena, ker je prehitevalni samo za prehitevanje! Analogno, vas nič ne moti, da nekateri v rondoju vozijo cel krog po zunanjem pasu preden izvozijo ven?

Saj ni treba iz enega ekstrema (stalno na prehitevalnem) v drug ekstrem (nikoli na prehitevalnega)...

Da, prehitevalni pas je za prehitevanje. In ko se pelješ mimo nekoga na pospeševalnem pasu, je to prehitevanje. Zato se, če je možno in varno in s tem ne oviraš nikogar, ki morda že prehiteva tebe, normalno prestaviš na prehitevalni pas in ko si mimo, se normalno prestaviš nazaj na vozni pas. Saj ni tako težko...

Če vidiš oz. oceniš, da revčku na pospeševalnem ne bo uspelo dovolj pospešiti, na prehitevalni pas pa ne moreš , je dovoljeno tudi malo zmanjšati hitrost in mu tako omogočiti varno vključitev na vozni pas - seveda, če to lahko narediš varno in s tem ne oviraš tistih za seboj.

Po drugi stani se lahko v promet varno vključiš le tako, da na pospeševalnem pasu (vsaj) izenačiš svojo hitrost s hitrostjo prometa na voznem pasu, kar res ne bi smelo biti tako težko, ker je 'tako opevani' vozni pas itak 'zabit s kamioni', ki pa vozijo z max. 90 km/h. Če ti pa na pospeševalnem ne uspe priti iz 40 do 90 km/h, pa delaš nekaj narobe.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Firediver Pe nov 22, 2019 12:09 pm

Džabe ti je pospešiti na 90km/h, kolikor vozijo kamioni, če se ne moreš vriniti mednje- sploh, če se kamion pripravlja na prehitevanje tistega pred njim.
Ampak ja, pospeševati pa moraš. In potem? Ko je pospeševalnega konec in ni odstavnega naprej? Zavirati ne smeš, upočasniti tudi ne (halo, saj si na pospeševalnem!) in pač se moraš na grdo vriniti na vozni pas. Zelo nevarno je to slišati.

Hmm, kaj pravi avtošola za tak primer? Aja, takega primera sploh nima...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a danci1973 Pe nov 22, 2019 2:24 pm

Saj če si dovolj komplikator, lahko najdeš problem za vsako rešitev... :lol:
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Pe nov 22, 2019 3:42 pm

J.McLane je napisal/-a:
Nimrod je napisal/-a:Dejstvo je, da proizvajalec zavaja uporabnike svojih vozil, pri 50km/h jim sugerira 4. prestavo, pri kateri so pospeški katastrofa. To je lahko celo nevarno, kadar se denimo pospeševalni pas ne nadaljuje v odstavnega ali pa kadar prehitevaš na dvosmerni cesti. Ampak zdej vsaj vem, kako se motor obnaša in bom pač pospeševal s 3. :vrum


Poskusi enkrat peljat v klanec, tako da je motor pod obremenitvijo, ali pa poskusi zahodit na polno v 4. pri 40 kmh.
Kaj ti pokaže indikator predlagane prestave?

V kateri prestavi je optimalno vozit ni preprosta funkcija hitrosti, ampak je upoštevana tudi obremenitev, no vsaj mora biti, vsaj VW ima tako, drugih "sodobnih" avtov s kvačkalico pa nisem vozil.


Ok, bom preveril.
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Sr nov 27, 2019 9:34 pm

Sem stetiral. Pri vožnji v klanec se indikator prestave res pozneje prižge, npr. ko voziš v 2. ti predlaga 3. prestavo namesto pri 30km/h šele pri 40km/h. Tudi na ravnini sem ga stestiral, pri vožnji v 4. pri 45km/h sem do konca pohodil plin, vendar tu indikator prestave ni pokazal ničesar.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a VW T4 Če nov 28, 2019 8:01 pm

Čemu se tolko ukvarjaš s tem indikatorjem? Vozi kot ti paše... tisto ti samo sporoča pri najnižjih obratih da prestavljaš za kao najnižjo porabo.
Pa ja ti je jasno, da če želiš, da se avto kam premakne je treba zbit prestavo. Ali ti mora to indikator javit?
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Ne dec 05, 2021 4:23 pm

Še en update. Rad bi povezal svoj pametni telefon z multimedijskim zaslonom na dotik v avtu, ker bi rad, da se mi tam prikazuje google map navigacija. Uporabljam telefon Xiaomi Redmi Note 10 5G z operacijskim sistemom android 11. Ta Captur uporablja sistem MediaNavEvolution. Na internetu piše, da so Capturji mlajši od 2017 kompatibilni z aplikacijo androidauto, ki naj bi bila v novejše androide že avtomatično vgrajena. Kaj bi lahko bilo narobe? Mogoče kabel, ali ima kdo kake izkušnje s tem?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a xxl Ne dec 05, 2021 8:14 pm

Meni je to tudi španska vas, ampak AA mi v Toyoti ni delal, dokler nisem priklopil originalni kabel od telefona. Pri VW ni bil problem kakšen je kabel, hotel sem kratkega. Ta isti je v drugem lahko samo polnil telefon.
Pa še nekaj je. Pri VW sem sam čaral kako snet iz neta AA in ali bo sploh delal v Sloveniji, pri japoncu (med tem časom sem menjal tudi telefon, kateri je že imel inštaliran AA) pa sem moral samo priklopit orig. kabel in je takoj delal.
Ali je vse to pomembno za delovanje, pa nimam pojma.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a D12J12 Po dec 06, 2021 12:28 am

Pri sebi sem ugotovil, da najbolje dela z original kablom, novim telefonom in pravim USB portom. Mazda ima 2 in tisti spredaj pod klimo velikokrat zeza, ko je tisti pod sredinskim naslonjalom vedno delujoč. Poskušaj, nekaj bo že prijelo :D .
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Po dec 06, 2021 10:07 am

Drugače uporabljam original kabel, samo je tisti za hitro polnjenje. Nočem pa kupovat še enega kabla, če tudi ta ne bo pol delal. Ker lahko je karkoli narobe, lahko Xiaomiji niso kompatibilni s tem avtom, pat tud ta multimedisjski sistem v avtu je že predpotopen, lahko je USB vhod zanič. Ma neki bom že sčaral.
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Pe dec 17, 2021 10:47 am

Update: sem probal z drugim kablom in je android auto delal, tako da je bil očitno kabel kriv.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a D12J12 Pe dec 17, 2021 11:40 am

No vidiš pa je uspelo. Kot sem pred časom prebiral na redditu je velikokrat problem v kablu, bil je celo tak primer, da je nekdo kupil nov kabl dolg 1m in ni delalo, potem je vzel kabl od istega proizvajalca, istih karakteristik samo dolg 15cm in stvar deluje.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a xxl Pe dec 17, 2021 12:32 pm

Res čudna zadeva. Kupiš kabel z namenom, da uporabljaš AA in potem upaš, da je pravi. Kot sem napisal. AA mi je delal v prejšnjem avtu na kratki kabel, isti pa ni hotel pognati AA (polnil pa je) v drugem, zato sem moral uporabit originalnega, seveda daljšega. Glih obratno od tvoje izkušnje.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Pe dec 17, 2021 7:01 pm

Ponovno težava v raju. Kabel je sprva delal, sedaj pa me ves čas meče ven, se pravi se aplikacija kostantno izklaplja in nazaj vklaplja. Jest bom enkrat ta Renaultova j***a vrgel čez okno. Kako so ti francozarji nemarni, neverjetno!
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a D12J12 Pe dec 17, 2021 9:08 pm

Poskusiva še to, na mobilnem telefonu pojdi v nastavitve, izberi aplikacije in poišči AA, klikni gor in izberi baterijo, daj aplikaciji dovolenje, da lahko uporablja baterijo. Poročaj :D .
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a Nimrod Pe dec 17, 2021 10:31 pm

Aplikacija je že vgrajena v android, se pravi, je ni bilo treba downlovdat, na seznamu aplikacij v nastavitvah pa se ne prikaže. Nekaj je verjetno narobe s stikom med vhodom in konektorjem.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a D12J12 Pe dec 17, 2021 10:42 pm

Mora se pokazati, imaš filter in izberi vse aplikacije.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kateri mini SUV izbrati?

Napisal/-a D12J12 Pe dec 17, 2021 11:19 pm

Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 32 gostov