Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Medvedek11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To dec 28, 2021 9:02 pm

Re: Nakup avtomobila - do 15k€

Napisal/-a Medvedek11 Pe mar 11, 2022 8:40 pm

Pozdravljen! Lansko leto sva z ženo kupovala avto v istem cenovnem rangu 15-20.000 eur. Pri nama je gladko zmagala Corolla 1.2 turbo HB. Ima odličen, za razliko od ostalih štirivaljni motor brez znanih napak. Če ga redno servisiraš imaš itak 10 let jamstva. Počutje, ergonomija, sedeži so super. Vožnja(moja je sol oprema na 17col gumah) je prava zmes udobja in lege na cesti. Poraba zadnjih 10tkm je 6.5 s tem da smo doma nekoliko v hribih ter da imam do službe 8km in se avto pozimi niti na delovno temp ne segreje. Polovica teh km pa je avtocestnih. Pomanjkljivosti? Zadaj sedeči naj ne merijo več kot 1.75m. Moti me še da izbira šport programa vožnje ne ostane v spominu in ga po zaustavitvi vedno nastavi v normal. Prav tako je vsakič treba vklopiti radarski tempomat. Toliko na kratko....... vam pa dober nakup karkoli boste izbrali ;). Lp
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Nakup avtomobila - do 15k€

Napisal/-a ironmaiden Pe mar 11, 2022 8:57 pm

predvidevam, da je govora .....po vsm tem... mogoče suzuki vitara ..stara ko zemlA, dizel franzoz 1,9 ...stroški so bolj tipa vzdrževanje...tko da kje je fora?
štarter in alternoator obnovljen je tudi malce bosa?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup avtomobila - do 15k€

Napisal/-a thunderbolt Pe mar 11, 2022 9:23 pm

Imam megana 1.33 tce, super avto, vcasih mi grejo na zivce kaksni sistemi (senzor za dez je obupen), ampak s faceliftom so take zadeve precej izboljsane. Avto po prostornosti ni med najvecjimi, motor je zivahen, pelje se udobno, a hkrati dovolj sportno, ko se ga pritisne. Sem golfa 7 kar precej vozil, pa moram reci, da je megane vozno boljsi.

20k € je ravno malo zoprna meja, ker so taki novi avti ravno malenkost zgoraj. V zadnjem casu me je izjemno prijetno presenetil tudi novi C4. Mogoce ne bi bilo slabo, ce bi starsa vzela kaj malo visjega, glede na to, da nista vec rosno mlada?
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Nakup avtomobila - do 15k€

Napisal/-a luks104 Pe mar 11, 2022 9:37 pm

Medvedek11 je napisal/-a:Pozdravljen! Lansko leto sva z ženo kupovala avto v istem cenovnem rangu 15-20.000 eur. Pri nama je gladko zmagala Corolla 1.2 turbo HB. Ima odličen, za razliko od ostalih štirivaljni motor brez znanih napak. Če ga redno servisiraš imaš itak 10 let jamstva. Počutje, ergonomija, sedeži so super. Vožnja(moja je sol oprema na 17col gumah) je prava zmes udobja in lege na cesti. Poraba zadnjih 10tkm je 6.5 s tem da smo doma nekoliko v hribih ter da imam do službe 8km in se avto pozimi niti na delovno temp ne segreje. Polovica teh km pa je avtocestnih. Pomanjkljivosti? Zadaj sedeči naj ne merijo več kot 1.75m. Moti me še da izbira šport programa vožnje ne ostane v spominu in ga po zaustavitvi vedno nastavi v normal. Prav tako je vsakič treba vklopiti radarski tempomat. Toliko na kratko....... vam pa dober nakup karkoli boste izbrali ;). Lp


Zdravo, hvala za izčrpen odgovor. Takih prosim še več :D Mislim, da se bomo odpeljali enkrat kmalu na testno vožnjo. Kar pa naštevate kot pomankljivosti, pa pri naših ne bo problem :). Vozita se 99% sama, sport tipke pa sigurno ne bosta koristila :lol:
Tako, da še enkrat hvala za vse :)

ironmaiden je napisal/-a:predvidevam, da je govora .....po vsm tem... mogoče suzuki vitara ..stara ko zemlA, dizel franzoz 1,9 ...stroški so bolj tipa vzdrževanje...tko da kje je fora?
štarter in alternoator obnovljen je tudi malce bosa?


Ni Suzuki Vitara, gre se za Mitsubishi Pajero, ki je decembra dopolnil okroglih 20 let. Ne razumem, zakaj se toliko spotikate ob nepomembna dejstva. Ne glede na to, ali se gre za redno vzdrževanje ali popravila, vanj se je samo v preteklem letu vložilo veliko denarja, kaj šele prejšnja leta. Kmalu ga čaka še sanacije rje, saj je na kolotekih, kljub zaščiti, konkretno gnil in se pač zgodba s tem avtom pri nas konča. Ne razumem zakaj naj bi bila obnova štarterja in alternatorja bosa? Štarter ni vžigal več in se ga je namesto menjave, splačalo obnoviti oz. popraviti. Ista zgodba z alternatorjem. Oboje je kvalitetno naredil avtoelektričar.
Sploh se mi pa zdi tole spraševanje in moje pojasnjevanje brezvezno. Vljudno vas prosim, da se držite teme "Nakup avtomobila" in se komentarjev o popravilu/ vzdrževanju prej omenjenega vozila prosim vzdržite. Vsak nadaljen komentar, ki ni vezan na tematiko bom enostavno ignoriral.

Vsem, ki dejansko konstruktivno prispevate k temi, se iskreno zahvaljujem, še posebej uporabniku Medvedek11.
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Nakup avtomobila - do 15k€

Napisal/-a luks104 Pe mar 11, 2022 9:47 pm

thunderbolt je napisal/-a:Imam megana 1.33 tce, super avto...

Hvala za odgovor :)
Kot sem že prej omenil, moram reči, da sem tudi na tujih forumih zasledil kar nekaj pohval glede motorja 1.33 tce, zato sem ga tudi vključil v ožji izbor. O senzorjih za dež ne bi, ker mi gre tudi pri mojem avtu na živce. Včasih taki sistemi naredijo več težav kot jih pa rešijo :D

Sem dal predlog o kakšnem SUV-ju, pa ga nočeta. Mogoče ju bom prepričal, da se usedeta v kakšnega Capturja, da dobita nek občutek, ko bomo šli na ogled Megana.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nakup avtomobila - do 15k€

Napisal/-a boštjan_01 Pe mar 11, 2022 10:13 pm

luks104, koliko je avto star, kilometri? Pričakovani stroški niso samo cestnina in zavarovanje.
To kar si naštel od popravil je vsaj 2/3 pričakovanih stroškov in nekaj normalnega za določeno starost in kilometrino. Če se je prej delalo samo nujne servise, se ostale stvari nabirajo.
Gume je pobralo zaradi drugih problemov, redni servis si štel kot popravilo :shock: . Potem še gorivo štej v popravilo.
Ampak ko te dele zamenjaš, imaš mir dolgo časa.
Tudi pri naslednjem avtu bodo takšni stroški pričakovani (na dolgi rok).
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Nakup avtomobila - do 15k€

Napisal/-a luks104 Pe mar 11, 2022 10:26 pm

Starost sem napisal zgoraj - avto je star 20 let, prevoženih ne vem na pamet.

Pričakovan strošek ali ne, če pogledam samo svoj avto je takih stroškov na leto za 10x manj. Zakaj bi vztrajali s takim avtom, če je želja po novem vozilu. Po vaši logiki nihče ne bi kupoval novih avtomobilov?

Vidim pa, da sem naredil pri seznamu napako, ker sem vnašal besedilo na telefonu in nisem dobro pregledal. Redni servis z menjavo olja seveda spada pod pričakovane stroške, tako kot gume. :!:
 
Medvedek11
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To dec 28, 2021 9:02 pm

Re: Nakup avtomobila - do 15k€

Napisal/-a Medvedek11 Pe mar 11, 2022 11:24 pm

Luks hvala. Tisto o voznem programu sem napisal zato ker mogoče ne boš verjel ampak ta avto ima najmanjšo porabo na programu šport največjo pa na eko. Narobe svet. To je bila informacija iz nekega mislim da srbskega testa. Sem poizkusil in res drži. No starši pa verjamem da se bodo vozili v normal. Za kakega vnuka zadaj bo pa tudi prostor :lol:
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nakup avtomobila - do 15k€

Napisal/-a boštjan_01 So mar 12, 2022 8:05 am

Na začetku si napisal, da se avto menjuje zaradi nepričakovanih stroškov. Po opisanem so skoraj vsi stroški pričakovani.
Vsakemu privoščim novi in čimboljši avto. S tem nimam težav.
V izbor bi ti predlagal še kaj nemškega, anpak si to že izločil.

lp
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Nakup avtomobila - do 15k€

Napisal/-a RUNAČ So mar 12, 2022 7:49 pm

Medvedek11 je napisal/-a:Pozdravljen! Lansko leto sva z ženo kupovala avto v istem cenovnem rangu 15-20.000 eur. Pri nama je gladko zmagala Corolla 1.2 turbo HB. Ima odličen, za razliko od ostalih štirivaljni motor brez znanih napak. Če ga redno servisiraš imaš itak 10 let jamstva. Počutje, ergonomija, sedeži so super. Vožnja(moja je sol oprema na 17col gumah) je prava zmes udobja in lege na cesti. Poraba zadnjih 10tkm je 6.5 s tem da smo doma nekoliko v hribih ter da imam do službe 8km in se avto pozimi niti na delovno temp ne segreje. Polovica teh km pa je avtocestnih. Pomanjkljivosti? Zadaj sedeči naj ne merijo več kot 1.75m. Moti me še da izbira šport programa vožnje ne ostane v spominu in ga po zaustavitvi vedno nastavi v normal. Prav tako je vsakič treba vklopiti radarski tempomat. Toliko na kratko....... vam pa dober nakup karkoli boste izbrali ;). Lp


Mene je pa pri tem avtu bolj kot prostor na zadnji klopi, zmotil res majhen prtljažnik. Poleg tega še ima dokaj debel okvir dvojnega dna.
Vse ostalo pa tudi kar sem jaz lani videl na tem avtu, več ali manj brez pripomb.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: aklan86, Google [Bot] in 17 gostov