Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
d3jAnH
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr nov 27, 2019 8:39 pm

360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a d3jAnH Če nov 28, 2019 7:11 am

Zdravo!

Po dolgih letih razmisljam presedlati iz enoprostorca na karavan. Ob tem razmisljam o nakupu avtomobila s 360 stopinjsko kamero kot pripomocku za lazje parkiranje in predvsem pri vkljucevanju v krizisca kjer zaradi bocnih parkirnih prostorov pogled na prednostno cesto ni tako dober s pozicije voznika. Tisti, ki tak sklop kamer imate, me zanima za mnenje koliko je ta sistem uporaben - se da iz slike preceniti dejansko razdalje ali je to dokaj tezko zaradi same projekcije?

Hvala lepa!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a Ivan36 Če nov 28, 2019 9:37 am

Hmm jaz ne bi šel na karavana, nizko sedenje sploh veliki karavani ala Mondeo, Insignia ali Talissman pa PASSAT so po novem za 4 cm nižji od letnikov 14 ali 15, karoserja od tal je ostala ista visoki do 14cm. Imeli 4 MPV in so 90% boljši od karavanov, privi + je visšje sedenej in preglednost iz vozila tudi okretnost je za 30% boljša pri MPV kakor na karavanih, poraba je enaka ali celo nižja od karavanov, drugi + je pa prostor v MPV visok strop in vsaj 220cm dolžine od prednjih sedežev 8) do zadnjih vrat.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a spektr Če nov 28, 2019 10:05 am

Karavan se običajno pelje precej boljše kot urbana vozila. O porabi bi se dalo precej diskutirati. Načeloma višje težišče prispeva tudi k višjemu uporu, posledično višja poraba. Nekdo ki ceni udobno vožnjo in se hkrati želi zapoditi malo čez ovinke in nasploh uživati v vožnji, se ponavadi na prvo žogo ne zateče ravno k SUV vozilom. Tako pač je.
lp dejan
 
w12650
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Če okt 09, 2014 2:09 pm

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a w12650 Če nov 28, 2019 11:01 am

Človek sprašuje o uporabnosti kamere, dobi pa odgovor o uporabnosti avta :D :D :D :D :D :D
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a ban Če nov 28, 2019 11:25 am

Ivan36 je napisal/-a:...poraba je enaka ali celo nižja od karavanov,

:mrgreen:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a mrtwelvetrees Če nov 28, 2019 11:27 am

Zelo je tudi odvisno koliko velik je zaslon in kakšna je ločljivost kamere.

Sicer se da vsako kamero povečat čez cel zaslon, ampak glede da smo toliko leni narod, kdo bo to vsakič klikal :mrgreen:

Najboljša je kombinacija tudi sprednjih senzorjev in tudi za mrtvi kot. Če pa živiš na lokaciji kjer se veliko otrok igra tudi okrog avtomobilov pa bi razmislil tudi za kamero.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a chad Če nov 28, 2019 12:26 pm

Ja saj ni čudno, kakšne bizarne voznike vidim po cestah, če enega karavana folk več ne parkira brez vseh možnih kamer? jaz vozim nov kombi s prednjimi in zadnjimi senzorji, parkiram ga bočno kamorkoli. Stari ni imel nič senzorjev, prav tako sem šel povsod z njim. Na novega bom dal zdaj kamero na streho zadaj samo zato, da vidim višje ovire npr. veje, rampe ipd.. Kaj počnete s temi kamerami v avtu, a nima noben več občutka za ogledala pa avto? kako ima lahko kar vsakdo izpit!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a mrtwelvetrees Če nov 28, 2019 12:34 pm

Kaj se razburjaš :D , ne moremo biti vsi taki kot ti, pač če ne znamo parkirat brez senzorjev in naredi tudi zastoj zaradi tega, pač je tako, sprijazni se 8) :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
brrr
Novinec
 
Prispevkov: 150
Pridružen: Če maj 28, 2009 10:34 am

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a brrr Če nov 28, 2019 1:33 pm

Najprej odgovor Ivan36: NE KLOBASAJ! Razumsko je zelo malo argumentov na strani 'people carrier' ali celo SUV škatel. OK, so a zelo redko, da ne bo krega.

Glede kamere povem obe izkušnji. V prejšnjem mondeu (spada med večje avtomobile (4,83m) brez kamer in senzorjev, spravil v vsako možno luknjo. Edina pi*darija, ko sem pregledal količek in je šel zadnji odbijač. Tudi s PDC bi bilo verjetno enako.

360 kamera? Ne glede na to, da nimam težav z merami avtomobila, vožnjo na ogledala in občutkom za prostor je moj nasvet: GO FOR IT! Verjetno pa niso vse enko dobre. BMW serija 5 (prejšnja) nalogo opravlja OK. Rabiš malo, da pričneš zaupati, ko se navadiš je uporabno, čeprav se slika zvija in mogoče prvo minuto ni čisto jasno koliko je dejansko do ovire. Gledaš kako se ovira približuje in se na primerni razdalji ustaviš. Če ti ne gre, potem mogoče avto ni zate, sploh. =P Novejši znajo celo to kompenzirati in dobiš sliko kot bi snemal z dronom, narišejo do kod se odprejo vrata, itd. Uporabno pri robnikih, količkih...

Ni pa poceni. Če kupuješ rabljenega, pa je itak vseeno (oprema se zelo malo ceni). Če je primeren in z vgrajeno kamero vzemi.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a xxl Če nov 28, 2019 2:43 pm

Ali pa doplačaš za samodejno parkiranje. Pri vw je bilo samo 170€, pa sem raje brez, da še tega ne pozabim. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
d3jAnH
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr nov 27, 2019 8:39 pm

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a d3jAnH Če nov 28, 2019 5:31 pm

Zdravo,

hvala vsem za komentarje. Natacneje ogrevam se za novi Passat variant v navezavi z Discovery Media.

Chad, tudi sam sem leta vozil avtomobil brez vseh kamer in parkirnih senzorjev, pa ga je ravno tako slo parkirat vsepovsod. Iz tega stalisca gledano tudi danes parkirnih senzorjev ne bi potreboval. Ce pa ti kaksna zadeva olajsa neko delo ali pa prinese vecjo varnost, pa ne vidim zakaj bi se oziral sicer na stare case. 360 stopinjska kamera je eden izmed takih sistemov, ki se mi zdi da prinesejo vecjo varnost, a le ce je prikaz taksen, da je zadeva uporabna tudi v praksi. Zna pa biti res to, da je potrebno klikat po ekranu malo "omejujoce".

Hvala se enkrat!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: 360 stopinjska kamera :: uporabnost

Napisal/-a Ivan36 Pe nov 29, 2019 6:57 am

Najprej odgovor Ivan36: NE KLOBASAJ! Razumsko je zelo malo argumentov na strani 'people carrier' ali celo SUV škatel. OK, so a zelo redko, da ne bo krega.

Eni me pa res nasmejite :lol: :mrgreen: edini pravi avto je še vedno 2 vratni coupe limuzina torej vozilo brez tretjih vrat zadaj samo prtljažna vrata videz limuzine! Zakaj? Zato, ker je nabolj toga in trdna karoserija od vseh drugih oblik. Druga pa je limuzina 4 vrata. Glede potrebe po 360 kamere je tako bolje sededi višje in imeti pregled nad vozilom kakor sedeti 20cm nižje pa imeti 360 stopinsko kamero pa nič iz vozila videti tak primer je nova Opel Insignia pa tudi novi Superb. Imeli 4 MPV in 6 limuzin pa 4 karavane in 7 HB vozil pa se najlepše vozijo in so najbolj pregledni MPV potem limuzine pa vsi ostali.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov