Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a Janezek65 Pe dec 25, 2020 1:18 pm

Se pravi, da so na primer pri opremi Sol polni LED, a luči niso kaj boljše od klasičnih?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a D12J12 Pe dec 25, 2020 1:40 pm

Tako je, jaz sem bil zelo razočaran glede nato kako jih je prodajalec prehvalil.
Pri SOL opremi žaromet izgleda tako, ledice svetijo iz zgornje strani na parabolo in je res ubogo.
Slika
Ko je pri matričnih žarometih stvar popolnoma drugačna, tudi žaromet ima lečo.
Slika
Že na samemu vozilu je indikator koliko bo žaromet svetil, če boš pozoren boš na drugi sliki pod žarometom videl pokrovček ( točno nad parkirnim senzorjem) za pranje žarometov, torej so nad 2000 lumnov svetilnosti ko na prvi sliki le tega ni.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a Janezek65 Pe dec 25, 2020 2:03 pm

Hvala za jasen prikaz in odgovor.
Pa so luči res tako slabe za vožnjo ponoči? Ker sedaj si lastim Megana IV s klasičnimi lučmi in je vožnja ponoči prava katastrofa.
Ob morebitnem nakupu pa se nebi rad spet "nasral" z lučmi, pa čeprav se v temi vozim bolj redko. A v teh zimski časih je skoraj vedno tema...
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a D12J12 Pe dec 25, 2020 2:47 pm

Najbolje bi bilo da se zmeniš za testno vožnjo in izraziš željo, da bi jo opravil v nočnem času. Prej sem imel citroena c4 z reflektorskim žarometom in philips racing vision žarnice in je bila boljša vidljivost.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a sašo5 Pe dec 25, 2020 3:09 pm

obvezno led....ni treba matrix, samo ne kupuj z navadnim žarnicam Toyota je tukaj najslabša, sveti kot bi imel dve petrolejki...
Ne vem zakaj vsaj xenon niso ponudili kot osnova?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a xxl Pe dec 25, 2020 4:12 pm

D12J12 je napisal/-a:Če imaš ročno nastavljive potem nimaš leče? Tako sem videl pri solki hb, ampak so ledice pozicionirane na vrhu žarometa in svetijo dol na parabolo.

Tako piše pri meni;
samodejno upravljanje dolgih luči
Adaptive light / dinamično prilagodljivi žarometi

Na cenejši različici je brez Adaptive light / dinamično prilagodljivi žarometi, s tem da so pri meni ročno nastavljivi. Eni in drugi so led in drugačnega videza. Razumi kdo more.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a nasamorpheus Pe dec 25, 2020 6:25 pm

Sam bejz stran od Toyote, če se voziš ponoci..kar se tice navadnih luci so samo za podnevi. Nujno led matrix.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a thunderbolt Pe dec 25, 2020 11:33 pm

Janezek65 je napisal/-a:Hvala za jasen prikaz in odgovor.
Pa so luči res tako slabe za vožnjo ponoči? Ker sedaj si lastim Megana IV s klasičnimi lučmi in je vožnja ponoči prava katastrofa.
Ob morebitnem nakupu pa se nebi rad spet "nasral" z lučmi, pa čeprav se v temi vozim bolj redko. A v teh zimski časih je skoraj vedno tema...

Pa zakaj bi dajal par jurjev vec (itak je opremsko pogojeno pri toyoti) za rec, ki je v bistvu ne rabis? Ze obicajni led na celi crti odpihne halogen.
Pa ce se ponoci, kolikor se sploh vozis, peljes po AC, niti pod razno ne potrebujes matrixa.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a radar So dec 26, 2020 7:59 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Poskusi dobiti testno vozili z in brez led matrix lučmi in potem sploh ne bo dileme. Sam sploh ne bi gledal avta brez matrixa.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a thunderbolt So dec 26, 2020 8:14 am

Doma je ze skoraj 4 leta "matrix" na avtu, tako da vem, kaj govorim ;)

Matrix je super, ce se vozis veliko po hitrejsih regionalkah, drugace ne pride do izraza.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a Janezek65 So dec 26, 2020 10:28 am

thunderbolt je napisal/-a:
Janezek65 je napisal/-a:Hvala za jasen prikaz in odgovor.
Pa so luči res tako slabe za vožnjo ponoči? Ker sedaj si lastim Megana IV s klasičnimi lučmi in je vožnja ponoči prava katastrofa.
Ob morebitnem nakupu pa se nebi rad spet "nasral" z lučmi, pa čeprav se v temi vozim bolj redko. A v teh zimski časih je skoraj vedno tema...

Pa zakaj bi dajal par jurjev vec (itak je opremsko pogojeno pri toyoti) za rec, ki je v bistvu ne rabis? Ze obicajni led na celi crti odpihne halogen.
Pa ce se ponoci, kolikor se sploh vozis, peljes po AC, niti pod razno ne potrebujes matrixa.


Saj to je to. Ne bi dal 4k+ samo zaradi luči. Mi je pa jasno, da so matrix top varianta.
S tvojim odgovorom si mi povedal, kar sem hotel vedeti: da so običajni led vsaj malo oz. veliko boljši od klasičnih žarometov.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a D12J12 So dec 26, 2020 12:03 pm

thunderbolt upam, da veš kaj govoriš, človeka si prepričal v nekaj kar sva dva uporabnika zanikala. V mojem primeru Corolla hb 2020 navadni led žarometi so svetili slabše kot halogenke. Govoriva o toyoti ne o ostalih znamkah. Srečno ;) .
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a sašo5 So dec 26, 2020 12:22 pm

kaj klobasaš :roll: ne more led svetit slabše od halogenk....halogonka v leći pri Avensisu je bolj petrolejki podobna svetilnost, v Coroli/Aurisu ni nić boljše.....vidim že na A3 kaj pomeni led; nekako tako: xsenon je 100% bolje kot H7 》led je pa 200% bolje kot xsenon.....matrix je pa itak vrh ponudbe, le laser baje poseka vse, samo nisem še bil ponoči v kakem bmw_ju da bi se prepričal...
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a radar So dec 26, 2020 12:34 pm

thunderbolt je napisal/-a:Doma je ze skoraj 4 leta "matrix" na avtu, tako da vem, kaj govorim ;)

Matrix je super, ce se vozis veliko po hitrejsih regionalkah, drugace ne pride do izraza.


Ne dvomim v tvoje mnenje, brez skrbi.
Ampak pri vw koncernu se navadna led luč in matrix ne moreta primerjati. Kot, da sta to dva različna svetova.

Ne vem kako je pri novih toyotah, ampak včasih so bile navadne luči bolj slabe. Res pa je, da tudi bmw e90 imel žalost, če ni bilo xenona.

Lp
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a D12J12 So dec 26, 2020 12:36 pm

Govoriva o led žarometu kateri uporablja lečo ali led žarometu kateri ima parabolo? Leča je čisto nekaj drugega, ker svetlobo usmeri na točno določeno mesto, ko pri toyoti parabola svetlobo razprši.
Glede BMWja sem pa našel posnetek kateri me je razočaral, ko ga je že mali suzuki posekal po svetilnosti :(. https://youtu.be/iElE9_RFDGA
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a radar So dec 26, 2020 12:43 pm

sašo5 je napisal/-a:kaj klobasaš :roll: ne more led svetit slabše od halogenk....halogonka v leći pri Avensisu je bolj petrolejki podobna svetilnost, v Coroli/Aurisu ni nić boljše.....vidim že na A3 kaj pomeni led; nekako tako: xsenon je 100% bolje kot H7 》led je pa 200% bolje kot xsenon.....matrix je pa itak vrh ponudbe, le laser baje poseka vse, samo nisem še bil ponoči v kakem bmw_ju da bi se prepričal...


Se strinjam, razen pri tem, da je led 200% boljši kot xenon. Mogoče v primeru, da so žarnice že blizu konca pri xenonu.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a radar So dec 26, 2020 12:47 pm

D12J12 je napisal/-a:Govoriva o led žarometu kateri uporablja lečo ali led žarometu kateri ima parabolo? Leča je čisto nekaj drugega, ker svetlobo usmeri na točno določeno mesto, ko pri toyoti parabola svetlobo razprši.
Glede BMWja sem pa našel posnetek kateri me je razočaral, ko ga je že mali suzuki posekal po svetilnosti :(. https://youtu.be/iElE9_RFDGA


Reciva, da bi se sam odločal nekako tako pri vw
Hi led vw passat, potem octavia led 2019, potem pa passat low led ...
Lp
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a thunderbolt So dec 26, 2020 2:10 pm

Vozil sem se tudi v traficu, ki ima led luč narejeno na enak način kot zgornja toyota - od zgoraj na parabolo, pa sveti odlično! Je bolj enakomeren snop kot na passatu high led, svetilnost se mi je pa zdela tudi tam tam.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a D12J12 Ne dec 27, 2020 11:11 am

Sam sem vozil omenjeni avtomobil in bil zelo razočaran. Na forumu in ostalih straneh sem o led lučeh prebral veliko dobrega in ko sem imel prvič možnost preizkusiti to tehnologijo je bil šok, prvo kar mi je padlo na pamet je bilo ali folk res toliko hvali to zanič tehnologijo. Da se razumemo, takšne luči kot jih imam sedaj sem čakal več kot 10 let in sem bil na vse skupaj še bolj pozoren. Led luči sem preizkusil pri vag grupi, mazdi in psa grupi in je bilo vse kot noč in dan proti toyoti. Ker ima vsak od nas drugačna pričakovanja bo nekomu takšna svetilnost ustrezala, meni ni, ker je že halogenka ruknila več svetlobe pred vozilo in bi bil v mojem primeru to korak nazaj.
Slika
Pred nakupom vozila je itak testna vožnja in takrat bo vsak ugotovil ali mu bosta dve mali ledici dovolj.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Toyota Corolla 2019

Napisal/-a Aesthetics Ne dec 27, 2020 11:27 am

Samo tole pa res deluje kot osvetljava za sobo ... :shock:

Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov