Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a MadIggy Pe feb 21, 2020 7:05 am

Edino kar je pri 508 zares naprednejše je oprema in možnost izbire, vse ostalo je tako kot si sam omenil stvar potreb in subjektivne ocene.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a VW T4 Pe feb 21, 2020 7:42 am

For; postaviš neko tezo, potem pa niti ene besede o utemeljitvi, razen v stilu, pojdi si pogledat itd... sicer o camryu nevem v bistvu nič...in po prebranem še nič...razen da nima spomina stolov...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a For Pe feb 21, 2020 8:43 am

Sprašuješ a niti prve strani te teme nisi pogledal?
Sem napisal nekaj vtisov in poskušal biti objektivno subjektivan. ;)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a emozul Pe feb 21, 2020 9:07 am

For, nisem mislil prostor za kolena. Pri vseh testih, razen karavanu pise, da se zelo tezko sedi (z glavo butas ob strop), ce imas cez 180cm, kar je meni za tak avto nespremeljivo.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a tha_man Pe feb 21, 2020 9:24 am

For je napisal/-a:Ravno tako sem sem jaz videl Toyoto ...za umirjeno vožnjo, za tišino v avtu, za udobnost, majhno porabo, zanesljivost. Ampak ni vse tako.
Camry je za razliko od Corolle res bolj udoben in tih, glede porabe pa nič posebnega, razen v mestni vožnji (taksisti)
Dejansko je vsaj dve generaciji zadaj kar se tiče napredka v avtomobilizmu. Seveda ...logično da z vso to staro⁄preverjeno tehnologijo tudi bolj zanesljiv.
Če bi zdaj govorili o novem Golfu, Audiju, Mercedesu ki so nasprotje tega, ki imajo ogromno nove tehnologije, bi rekel da je Peugeot, Opel, Renault nekje vmes.
To je ta kompromis ...ne čisto zastarelo, ne pa tudi vse kar je novo in superduperultranova tehnologija.


Si dejansko probal al govoriš na pamet? Camryja sicer nisem fural, sem pa Corollo in imel z 1.8 za 1,5-2l nižjo porabo kot z "modernimi" bencinarji primerljivega razreda na isti relaciji - 80% hribovite ceste, ostalo mesto in ščepec avtoceste. 2.0 mi je pokuril pol litra več kot 1.8. To je bila moja prva vožnja hibrida/cvt po 20 letih "treninga" na izključo bencinarjih z ročnim menjalnikom.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Renault VG Pe feb 21, 2020 9:40 am

[quote="tha_man"
Si dejansko probal al govoriš na pamet? Camryja sicer nisem fural, sem pa Corollo in imel z 1.8 za 1,5-2l nižjo porabo kot z "modernimi" bencinarji primerljivega razreda na isti relaciji - 80% hribovite ceste, ostalo mesto in ščepec avtoceste.[/quote]

Tale šcepec avtoceste je razlog za veliko razliko pri tebi, če bi imel veliko avtoceste bi bila razlika minimalna, sploh če voziš hitro.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a tha_man Pe feb 21, 2020 10:03 am

To drži, hibridi niso idealni za "entuziastično" vožnjo, že zaradi CVT-ja, ki je ob taki vožnji tečen, pa tudi prihranka pri porabi takrat ne bo. Ni pa res, da se obnesejo samo po mestu. Če voziš normalno (kar ne pomeni počasi) so odlični tudi za regionalke, po avtocesti pa niso nič slabši od bencinarjev, kvečjemu je fajn, ko se obrati na ravnih odsekih spustijo oz. na kakih spustih celo ugasne motor. S tem da ko naletiš na zastoj se situacija na avtocesti nenadoma spremeni v mestno.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Highupthere Pe feb 21, 2020 10:52 am

For je napisal/-a:Ma kaj češ definirat? Veliko je že tukaj v tej temi napisanega.

Če vsaj malo spremljaš avtomobilizem ti bo jasno. Pokliči, naroči se na testno vožnjo, preizkusi, poročaj, bodi objektiven ...

Če si pa bolj laik kar se tega tiče in imaš tri majhna otroka boš šel po Trafic-a kot moj sodelavec :mrgreen:
Pač stvar okusa, potreb, znanja, neznanja, ponudbe, cene...ne vem kaj še povedat. :roll:


Tudi jaz čakam to "zastarelost" pri Camryu ki jo vsi omenjate... Jaz sem avto peljal. Avto ima vse možne asistenčne sisteme. In tako kot je nekdo pred tabo napisal, zastareli so kvečjemu klasični bencinarji in dizli. Enkrat ko pelješ hibrida vidiš da je to povsem nov razred tehnologije.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Highupthere Pe feb 21, 2020 10:56 am

Stumpjumper je napisal/-a:Dokler ne boš navedel tehtnih razlogov na katerih področjih je camry boljši od 508 (prosim da pustiš razne gostilniške finte aka francoz je pri 150 k km za odpad pri miru), te sploh ne jemljem resno.
Če je tale camry luksuzen avto sem jst bicikel.


Ne samo camry, TOYOTA kot znamka nasploh. Malo si poglej kdo dela nazanesljivnejše avte. Zakaj so dol v afriki in puščavi in antarktiki sami Toyote Land Cruiserji? In nikjer kakšnega Peugeota? Daj prosim, ne mi basati z nekimi gostilniškimi fintami. Toyota je in vedno bo zanesljivešja znamka od Peugeota. Če gledaš pa na šminko, da si car kako avto izgleda, in ko boš zgubil 50% vrednosti v 4 letih pa be my guest..
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a emozul Pe feb 21, 2020 10:59 am

+1
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a VW T4 Pe feb 21, 2020 11:05 am

sem pogledal prvo objavo, in o camryu si pisal večinoma pozitivno, čeprav te je na koncu pustil ravnodušnega. Mnenje o zunanjem izgledu je stvar posameznika. Zakaj naj bi bil dve generacije za 508 pa nimam pojma - no sej sem spregledal, v bistvu je to tezo postavil jumper ne ti :)
sej se ne mislim zapenjat, za camrya mi je vseeno, ampak vseeno mi gre v nos, ko se kar nekaj v luft govori 8)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Renault VG Pe feb 21, 2020 11:45 am

Highupthere je napisal/-a:
Stumpjumper je napisal/-a:Dokler ne boš navedel tehtnih razlogov na katerih področjih je camry boljši od 508 (prosim da pustiš razne gostilniške finte aka francoz je pri 150 k km za odpad pri miru), te sploh ne jemljem resno.
Če je tale camry luksuzen avto sem jst bicikel.


Ne samo camry, TOYOTA kot znamka nasploh. Malo si poglej kdo dela nazanesljivnejše avte. Zakaj so dol v afriki in puščavi in antarktiki sami Toyote Land Cruiserji? In nikjer kakšnega Peugeota? Daj prosim, ne mi basati z nekimi gostilniškimi fintami. Toyota je in vedno bo zanesljivešja znamka od Peugeota. Če gledaš pa na šminko, da si car kako avto izgleda, in ko boš zgubil 50% vrednosti v 4 letih pa be my guest..

Jaz sem v Maroku videl precej starih Renaultov in Peugeotov, imam slike če želiš?
Zanesljivost gor dol levo desno, tudi če so boljši od konkurence mene ne prepriča, da bi samo zaradi tega kupil Toyoto. Če ti avto ni všeč ti ni všeč, mene odbijata njihov bedast infotainment in navadni števci, to definitivno izgleda 2 generaciji zadaj.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a PogachnyK Pe feb 21, 2020 11:49 am

Kaj kupiti za 35Kevra?

Hišo ali parcelo...

Avta sigurno ne...
Slika
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a VW T4 Pe feb 21, 2020 11:57 am

Kaj se vtikaš v teme o avtu za 35.000, če tebe avto za to ceno ne zanima? Preskoči in pojdi dalje, tvoje mnenje o hišah in parcelah tukaj nikogar ne zanima.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Novinec1968 Pe feb 21, 2020 11:58 am

kairo.jpg
@emozul in Highupthere če sta bila kdaj v Afriki, verjetno nista mogla spregledati stotine Peugeotov. Jih imajo radi in dolgo jim delajo. Tudi P504, še sploh pick-up verzije so zelo v uporabi.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Stumpjumper Pe feb 21, 2020 12:48 pm

Highupthere je napisal/-a:
Stumpjumper je napisal/-a:Dokler ne boš navedel tehtnih razlogov na katerih področjih je camry boljši od 508 (prosim da pustiš razne gostilniške finte aka francoz je pri 150 k km za odpad pri miru), te sploh ne jemljem resno.
Če je tale camry luksuzen avto sem jst bicikel.


Ne samo camry, TOYOTA kot znamka nasploh. Malo si poglej kdo dela nazanesljivnejše avte. Zakaj so dol v afriki in puščavi in antarktiki sami Toyote Land Cruiserji? In nikjer kakšnega Peugeota? Daj prosim, ne mi basati z nekimi gostilniškimi fintami. Toyota je in vedno bo zanesljivešja znamka od Peugeota. Če gledaš pa na šminko, da si car kako avto izgleda, in ko boš zgubil 50% vrednosti v 4 letih pa be my guest..


Še vedno čakam, da mi navedeš konkretne razloge zakaj je toyota zanesljivejša od peugeota? Raznorazne brezvezne raziskave in lestvice zanesljivosti meni osebno ne pomenijo nič. Vsak nov avto je iz vidika izgube vrednosti po parih letih strel v koleno!
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a MadIggy Pe feb 21, 2020 1:17 pm

Ravno raziskave in lestvice vzdržljivosti so edini kolikor toliko objektiven pokazatelj, če znaš iz drobnega tiska ugotovit katere dejansko merijo za potrošnika uporabne parametre in katerih namen je samo PR (npr. Kia). Drugi tak pokazatelj pa so taxiji v najrazvitejših državah.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a alexwell Pe feb 21, 2020 1:37 pm

Highupthere je napisal/-a:
Ne samo camry, TOYOTA kot znamka nasploh. Malo si poglej kdo dela nazanesljivnejše avte. Zakaj so dol v afriki in puščavi in antarktiki sami Toyote Land Cruiserji? In nikjer kakšnega Peugeota? Daj prosim, ne mi basati z nekimi gostilniškimi fintami. Toyota je in vedno bo zanesljivešja znamka od Peugeota. Če gledaš pa na šminko, da si car kako avto izgleda, in ko boš zgubil 50% vrednosti v 4 letih pa be my guest..


najverjetneje zato, ker peugeot nima v ponudbi podobnega modela kot je land cruiser......nima ga niti MB, zato tud njega ni tam
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Stumpjumper Pe feb 21, 2020 2:07 pm

MadIggy je napisal/-a:Ravno raziskave in lestvice vzdržljivosti so edini kolikor toliko objektiven pokazatelj, če znaš iz drobnega tiska ugotovit katere dejansko merijo za potrošnika uporabne parametre in katerih namen je samo PR (npr. Kia). Drugi tak pokazatelj pa so taxiji v najrazvitejših državah.


Zanima me, koliko peugeotov je TEBE pustilo na cedilu? Če je odgovor nobeden, so tvoji posti lajanje v prazno.

Sicer pa, človek kupuje NOV avto z GARANCIJO. Dejstvo je, da je 2.0 hdi (katerega mislim, da ima v ožjem izboru) eden boljših, če ne kar najboljši 2.0 dizel, kar lahko potrdi marsikateri nepristranski mehanik.

Verjetno si kakšen prodajalec toyot in forsiraš ter hvališ to robo kot da je iz drugega planeta.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a MadIggy Pe feb 21, 2020 2:19 pm

A si me videl pisat karkoli o Peugeotu? 508 bi vsekakor imel, ker mi je v tem razredu najlepši avto, Tudi 2.0 Hdi vem da je odličen motor in bi bil moja prva izbira, čer bi potreboval avto za na avtocesto.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov