Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a pleomax Sr feb 05, 2020 12:34 am

Žena pa naj proba novo 208, ker to je pa res do zadnjega vijaka drugačen kot prejšnji.
Kaj pa 3008, če gledamo SUV? Ta se mi tudi zdi dober voz :)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a For Sr feb 05, 2020 1:00 am

SUV je za enkrat nezanimiv. Je pa 3008 mejčkan cenejši kot 508.
Dober voz je definitivno, ampak razen vstopanja in izstopanja jaz drugih prednosti ne vidim. Eden redkih SUVov ki bi jih še prebavil in ki mi je pogojno všeč. Ne bi se pa v njem počutil tako dobro kot v 508 ali Insigniji :)

Žena je isti dan dobila ponudbo tudi pri Peugeotu. Precej dražje, in precej manj dajo za našega 208
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a svetilnik Sr feb 05, 2020 5:24 am

pleomax je napisal/-a:Žena pa naj proba novo 208, ker to je pa res do zadnjega vijaka drugačen kot prejšnji.
Kaj pa 3008, če gledamo SUV? Ta se mi tudi zdi dober voz :)


208, noter ok in zanimiv, zunaj katastrofa, sploh bočni pogled. Če že potem raje Clio, po kvaliteti in odlični vožnji pa Swift ,toda žal ni ravno lepotec. Poskusil vse tri.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a For Sr feb 05, 2020 4:37 pm

Probal še talismana.

Ma v osnovi je enako kot z Insignijo, samo da mi je zdaj Talisman kot favorit za Mazdo 3.
Ta zaslon je kot žmigovc. Malo dela, malo me dela. Na sploh je cela zmešnjava. Čisto nič mi ni všeč ta Renaultova folozofija. Še dobro da je tisti vrtljivi gumb na sredinski konzoli delal, ker zaslon enostavno včasih uboga tapkanje včasih pa ne.

Bil je 160 konjski dizel S-Edition. Poraba je v redu.
Insignijinih 170 konj mi je precej bolj delalo kot telih 160.
Zanimivo...v nastavitvah kao naštimaš zaviranje in te fore, v resnici pa sploh ni bil aktivni tempomat.
Te pač upozarja z barvam koliko blizu si vozilu pred sabo.
Tudi ohranjevalnik pasu ne dela, samo opozarja in zmanjšuje musko v avtu...in nekaj brenči.
Edino zadovoljstvo teh pripomočkov je to, da jih lahko ugasneš. :roll:
Stikalo tempomata na sredinski konzoli???
Stikala za klimo so zmeda. Sploh ne veš a ostanejo vklopljena ali ne. Če karkoli potem pritisneš se lučke na stikalih ugasnejo.

Sedeži in vse kar pride zraven (masaža) so krepko pod nivojem in 508-ce in Insignije.

Avto je imel panoramo in če je kaj več prostora za glavo od 508-ce je to manj kot 1 cmm
Zadaj pa tudi ....ni niti blizu Insigniji. Odpiranje vrat prtljažnika z ključem je izgleda že v tem paketu opreme. (če ni dodatno)
Menjalnik pri umirjeni vožnji brez posebnosti...v redu je.
Mislim da je izolacija boljša kot v Insigniji, ampak nisem ziher. Na gorenjski AC je kar močno pihal tko da je bilo težko ugotovit.
V športnem modu in malo dinamičniji vožnji se mi je menjalnik zdel malo zmeden. Saj ne vem, nimam nekih izkušenj s tem. Vem da pri 508 in Insigniji nisem nič takega opazil.
Zadnja leva vrata so bila že z napako, pa ni bilo videt nobene poškodbe. Avto ima 2700 km
Čudno so se zapirala, nekaj je bilo narobe. Zadnja desna so bila v redu.
Podobno kot v Camryju volan, se tukaj sedež umakne nazaj ko vrata odpreš. Nepotrebno, ker ko prideš noter .....si predstavljam nekoga manjše rasti ki ne bo prišel do pedala zavore ki ga je potrebno pritisnit če hočeš zagnat motor. Sedež se namreč šele po zagonu vrne nazaj/naprej na staro pozicijo.
Volanski obroč je v redu. Zasloni so slabo vidni ob sončni svetlobi. Sem moral prav v senco ko sem igral s tem.
Postavitev ročice menjalnika mi ni všeč. In na sploh sredinska kozola je mimo ko se pri armaturi “zapelje” navzdol.
Armatura z tem zaslonom pa tudi nič posebnega.
Zaslon in delovanje istega je absolutno nesprejemljivo za ta cenovni razred.
Senzorji okrog avta se mi pa tudi zdijo prepočasni.
Projekcijskega zaslona ni bilo. To je še Mazda 3 imela.
Instrumenti kjer so števci so mi tudi bili nepregledni in malo nametani.
Ne vem...na sploh me Talisman ni v ničemer navdušil, enako kot Camry in Corolla.
Ok...mogoče udobnost in poraba. Pogojno tudi cena.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Stumpjumper Sr feb 05, 2020 6:01 pm

Zelo objektivno in izčrpno poročaš. Ni veliko takšnih, sploh na tem forumu. Thumbs up!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a sašo5 Sr feb 05, 2020 7:35 pm

od vse teh "avtov" ki jih imaš v izboru, edino Insignia zasluži to ime, nekako po ocenah od 1-10 vse točke za 7 5.........Višjo oceno, a le za obliko zasluži Mazda 3, a kaj ko je vse ostalo daleč pod povprečjem.....
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Renault VG Sr feb 05, 2020 7:44 pm

@sašo :lol:

Sem ravno danes šel pogledat in 508 in Passata, s Passatom ni nič narobe samo ko prideš pa do njega po tem, ko si gledal 508 pa popolnoma zbledi in deluje generacijo starejši, kar konec koncev tudi je, Talisman pa isto.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a emozul Sr feb 05, 2020 10:38 pm

sašo5 je napisal/-a:od vse teh "avtov" ki jih imaš v izboru, edino Insignia zasluži to ime, nekako po ocenah od 1-10 vse točke za 7 5.........Višjo oceno, a le za obliko zasluži Mazda 3, a kaj ko je vse ostalo daleč pod povprečjem.....


Saso, kaj pa zanesljivost. Tukaj sem mnenja, da je mazda od teh, ki jih gleda najboljsa, kar pa tudi nekaj pomeni.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a svetilnik Če feb 06, 2020 5:24 am

Nekaj lastnikov Insign poznam(tri), pa so vsi imeli probleme z avtomobilom. Prijatelj se jo je na vsak način hotel rešiti. Mazda naj bi bila zanesljiva in je lepa. Tudi Peugeoti naj nebi bili nek presežek zanesljivosti, je pa res, da imajo zelo zanimiv notranji dizajn.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Stumpjumper Če feb 06, 2020 3:27 pm

Da bi (nov) avto z garancijo kupil zaradi pregovorne zanesljivosti in par let "životaril" s tistim podhranjenim atmosfercem? :lol:
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Gosic Če feb 06, 2020 5:00 pm

Lahko pa si posebnež na internetu.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a For Če feb 06, 2020 8:58 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Zelo objektivno in izčrpno poročaš. Ni veliko takšnih, sploh na tem forumu. Thumbs up!

Hvala.
Zdi se mi pošteno do foruma...če prideš sem iskat informacije, je fajn da tudi kakšno napišeš.
To z okvaro mojega 308 napišem da še drugi vedo kako je zanesljivostjo novih tehnologij. Zakaj pa ne. Če bi vsi ki imajo nove avtomobile kdaj pa kdaj kaj napisali bi bilo super.
Najbrž je razmišljanje takšno, da pač nočejo priznat, da se njihov nov avto lahko tudi pokvari. Veliko jih tudi gre na testne vožnje ...lahko bi več pisali.
Meni so ocene navadnih uporabnikov bolj pomembne kot ocene novinarjev. Oni itak pišejo v bolj diplomatskem jeziku, da ti večinoma nič ni jasno.
Fajn je prebrat izkušnje iz prve roke... tiste iskrene, neobremenjene z odgovornostjo do uvoznikov ki ti dajo avtomobile za test.
sašo5 je napisal/-a:od vse teh "avtov" ki jih imaš v izboru, edino Insignia zasluži to ime, nekako po ocenah od 1-10 vse točke za 7 5.........Višjo oceno, a le za obliko zasluži Mazda 3, a kaj ko je vse ostalo daleč pod povprečjem.....

Če ti povem da je Mazdino podvozje spustilo manj hrupa v kabino kot Insignija itak ne boš verjel.
Ne strinjam se da je pod povprečjem. Zadnjič je nekdo omenil da je lak občutljiv ...ZELO koristna informacija ki jo ne moreš testirat.
Želim si več takšnih iz prve roke...
Dobra je Mazda, dobra ... ;)
Renault VG je napisal/-a:@sašo :lol:
Sem ravno danes šel pogledat in 508 in Passata, s Passatom ni nič narobe samo ko prideš pa do njega po tem, ko si gledal 508 pa popolnoma zbledi in deluje generacijo starejši, kar konec koncev tudi je, Talisman pa isto.

Definitivno! Točno tako!
svetilnik je napisal/-a:Nekaj lastnikov Insign poznam(tri), pa so vsi imeli probleme z avtomobilom. Prijatelj se jo je na vsak način hotel rešiti. Mazda naj bi bila zanesljiva in je lepa. Tudi Peugeoti naj nebi bili nek presežek zanesljivosti, je pa res, da imajo zelo zanimiv notranji dizajn.

Govoriš o tem zadnjem modelu Insignije?
Hmmm ... :huh: zanimivo. Tudi koristna informacija. Napiši kaj več prosim.
Stumpjumper je napisal/-a:Da bi (nov) avto z garancijo kupil zaradi pregovorne zanesljivosti in par let "životaril" s tistim podhranjenim atmosfercem? :lol:

Saj je še Skyactiv X. Upam da ta zanesljivost velja tudi za novo Mazdino tehnologijo...
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a miapan Sr feb 19, 2020 3:04 pm

Mogoče bi pa še pogledal Mazdo 6.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... on%20Top...
rdeča
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... Revolution

je pa res, da je v 6 še malo starejši infotainment, števci so pa v boljših opremah enaki kot v trojki.

Lak je občutljiv a če nov avto zaščitiš z prozorno folijo na kritičnih mestih je to precej manj vidno.
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Highupthere Sr feb 19, 2020 4:11 pm

Toyota Camry? precej avta za ceno https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Sol%20Avt.

Močan atmosferski motor v kombinaciji z elektromotorjem. Pelje se vrhunsko, kvaliteta pa po standardih Toyote... :)

Poraba pa preverjeno 5,5 mestna, 6,4 avtocesta
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Renault VG Sr feb 19, 2020 4:35 pm

Camrya je gledal, mu ni všeč. Meni deluje tak super avto za Taxi za privat bi moral biti pa na načem, da bi ga vzel namesto 508.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a For Sr feb 19, 2020 5:23 pm

Hvala za predloge.
Kot je rekel Renault VG ;)

Imam še čas do maja. Upam da bo vse tako kot sem planiral.
Zdaj so pri Peugeotu pokazali še priključnega hibrida. To je zdaj vprašanje....kdaj pride in koliko bo dražji.
Na francoskem konfigiratorju je 2.400 dražji od 180 konjskega dizla. (GT verzija)
Nikjer nisem ujel koliko avtonomije ima v hibridnem načinu?
Samo na elektriko naj bi imel 50km.
Drugače pa...tele fore ki jih slo trgovci prodajajo za 1.6 THP ne pije vode. Na francoski strani imajo tega bencinarja v ponudbi.
Če ga zaradi emisij ne smejo prodajat v slo, potem ga tudi v franciji ne bi smeli :roll:

Drugače pa...še vedno se raznežim ko Insignijo vidim. Tudi Talisman je rezerva...upam da facelift bo do maja.
Tudi facelift Insignije naj bi bil v kratkem...ne vem.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Highupthere Sr feb 19, 2020 5:56 pm

Renault VG je napisal/-a:Camrya je gledal, mu ni všeč. Meni deluje tak super avto za Taxi za privat bi moral biti pa na načem, da bi ga vzel namesto 508.


mislim da si ti že na nečem da gledaš francoza nad japoncem ;) ...malo za šalo :D
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Highupthere Sr feb 19, 2020 6:00 pm

For je napisal/-a:Hvala za predloge.
Kot je rekel Renault VG ;)

Imam še čas do maja. Upam da bo vse tako kot sem planiral.
Zdaj so pri Peugeotu pokazali še priključnega hibrida. To je zdaj vprašanje....kdaj pride in koliko bo dražji.
Na francoskem konfigiratorju je 2.400 dražji od 180 konjskega dizla. (GT verzija)
Nikjer nisem ujel koliko avtonomije ima v hibridnem načinu?
Samo na elektriko naj bi imel 50km.
Drugače pa...tele fore ki jih slo trgovci prodajajo za 1.6 THP ne pije vode. Na francoski strani imajo tega bencinarja v ponudbi.
Če ga zaradi emisij ne smejo prodajat v slo, potem ga tudi v franciji ne bi smeli :roll:

Drugače pa...še vedno se raznežim ko Insignijo vidim. Tudi Talisman je rezerva...upam da facelift bo do maja.
Tudi facelift Insignije naj bi bil v kratkem...ne vem.


Pri hibridih se ne gleda razdaljo, ki jo pelješ na elektriko, ampak čas. Npr v mestni vožnji veliko časa stojimo v kakšnih zastojih ipd.... In po statistiki Toyote Europe je ta čas (v kombinirani vožnji) več kot 50%. Neki novinarji, ko so testirali nov CHR so v kombinaciji peljali tudi 70% časa na elektriko.

Kar se pa tiče priključnega hibrida, zadeva je ista kot pri klasičnih (Toyota) hibridih (ne mehkih hibridih), s tem da ima večjo baterijo in je možno v teoriji peljati nekoliko več na baterijo, je pa avto seveda konkretno dražji in zahteva polnjenje na štrom ;)
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a void Sr feb 19, 2020 6:08 pm

@For - Uzami P508 in si zaključu :D Imel sem za vikend testnega karavan sicer 1.5 130hp ampak avto je res super. Materiali, izolacija, majhn volan, niti enega postranskega zvoka izpod podvozja in kabine. Res na nivoju.
Še kakšno leto je za počakat, da pade še malenkost cena (da primaknejo malo večje popuste).
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: 30-35 jurčkov Kaj kupiti?

Napisal/-a Renault VG Sr feb 19, 2020 6:48 pm

Highupthere je napisal/-a:
Renault VG je napisal/-a:Camrya je gledal, mu ni všeč. Meni deluje tak super avto za Taxi za privat bi moral biti pa na načem, da bi ga vzel namesto 508.


mislim da si ti že na nečem da gledaš francoza nad japoncem ;) ...malo za šalo :D

Samo nočem gledat brezveznega avta doma, to je to, mogoče ni slab ampak definitivno pa ni prepričljiva stvar tale Camry glede izgleda, CVT menjalniki so bili pa tudi vsi bolj žalost kar sem jih peljal, najboljša primerjava je vrjetno Lexus GS.

@For glede PHEV 508 in cene sem jaz kar črnogled, v DE so vsi tam 45k€+ kolikor spremljam kar prihaja, dvomim, da bodo pri nas kaj cenejši.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 81 gostov