Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a esem Če apr 02, 2020 6:03 pm

kseb je napisal/-a:Upam, da ne bo tako hudo, kot pišeš v drugem odstavku.
Če bo Amerika zlila v gospodarstvo nevem koliko tisoč milijard dolarjev za ublažitev krize, EU ne bo preostalo drugo, kot, da izvede enako. Sicer bo EU res propadla.
ZDA bodo zlile (za zdaj!) manj kot 15% BDP-ja. kriza pa bo vsaj 40-60 %, pa računaj
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Če apr 02, 2020 6:18 pm

Potem je najbolje, da obdrzim avto in vzamem aro nazaj?
denis
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a chan Če apr 02, 2020 6:29 pm

Če boš odstopil od pogodbe o nakupu vozila, boš izgubil aro (68. člen Obligacijskega zakonika).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Če apr 02, 2020 6:32 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Kaj pa v primeru da mi avta ne vzamejo v racun za tako ceno kot smo se dogovorili? Imam pa pisno koliko so mi ponudili oz sem narocil avto izkljucno ce je moj vreden toliko in so mi to pisno potrdili?
denis
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1907
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a nejc1 Če apr 02, 2020 7:03 pm

Ja če pride do takega primera boš pač s tem pisnim potrdilom zahteval aro nazaj in samo upaš, da se bo vse lepo izšlo... Pač ali boš kupil avto po dogovorjenih pogojih, ali ne bo nič in dobiš aro nazaj, v najslabšem primeru zgubiš 500€, se ne splača zgublat živcev in ne bo konec sveta zaradi tega...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a limas Če apr 02, 2020 7:08 pm

Ko si vplačal aro, bi moral imeti v pogodbi naveden odkup tvojega avta po določeni ceni. V tem primeru bi morali vzeti tvoj avto po ceni v pogodbi, novega pa bi tudi dobil po tisti ceni, ki je navedena v pogodbi.
Vmes so se zgodile izredne razmere.
V nekem drugem postu si napisal, da že imaš nov avto, ki ga moraš samo prevzeti in registrirati, tako da ne vem kaj bi ti svetoval.
Pri avtotrgovcih moraš vsak dogovor spraviti na papir, znani so tudi po tem, da are ne vračajo za nobeno ceno. Dvomim, da ti bodo v teh razmerah odkupili Mercedesa, sploh pa po tisti obljubljeni ceni.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Če apr 02, 2020 7:14 pm

Imam na mailu da sem potrdil narocilo novega izkljucno pod pogojem da mi vzamejo mojega za tako ceno. Ja cakam le prevzem in registracijo..avto je ze v Slo, ampak trgovina ne dela ne tehnicni oz. za placilo cestnine. Menim da imam vse niti v rokah ker sem potrdil narocilo novega izkljucno ce mi vzamejo mojega za to ceno.
denis
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a vipe5s Po apr 06, 2020 12:37 pm

Ah dajte no, sej so že vračali aro nazaj, zaradi takšnih in drugačnih izgovorov, tudi, ko je bil avto praktično že na poti. VW koncern. Čisto odvisno od trgovca, očitno.
Itak so potem avto prodali brez problema, nekaterim se ne da čakat 7 mesecev na nov avto.
PS: Nisem bral prejšnih postov. JA, verjetno bodo zadeve po viruse malo drugačne. Lepo greš do trgovca, malo ga probaj zmehčat.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Sr apr 08, 2020 5:15 pm

v tem primeru sem zadovoljen, da avto vzamejo v račun kot so se obvezali. drugače aro nazaj in jbg :D
denis
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a xxl So jul 04, 2020 2:09 pm

Kako se je zadeva končala? Zdaj se meni lahko zgodi isto in to prav pri Toyoti. V roku dveh tednov bi se moral odločit za naročilo za september, drugače bo zamik na oktober. Avto je dobro ocenjen, ampak, kaj če bo spet korona sranje? In cene niso nič padle, zalog kot, da Toyota nima, glede, da moram 2 meseca čakat. Mogoče umetno ustvarjajo vtis, da nimajo nič na zalogi, da jih ne bi potencialni kupci pritiskali na ugodnejše pogoje. Saj je standardni popust na cenik+assist paket, ampak, to je bilo tudi pred korono, če se ne motim. Gledal sem Pumo in 2008 in nikjer posebnih ugodnosti zaradi korone. Vse po starem :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov