Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a For Po mar 02, 2020 1:42 pm

Ne, S klaso furam.

Vidim da ste ljubitelji Toyot občutljivi na kritike enako kot ljubitelji VW-ov.

Moje subjektivno mnenje je nekdo ocenil kot pljuvanje, kar je malo pretirano.

Sory ker drugače razmišljam.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a For Po mar 02, 2020 1:48 pm

Tiste slike niso nobeden dokaz, enako kot tele moje.
So samo primer da je lahko tudi takšna poraba.

Če so tiste slike dokaz, potem tudi tele morate tako videt.
For je napisal/-a:Slika

ali pa tole

Slika
 
pstruzni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To nov 05, 2019 8:05 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a pstruzni Po mar 02, 2020 2:22 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Od katerega avtomobila so te slike? Mislim, da ste zgrešili temo. Tukaj je trenutna tema Toyota Corolla Hybrid.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a tha_man Po mar 02, 2020 3:14 pm

Corolla 1.8: https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

Corolla 2.0: https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

Peugeot 308 1.2: https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

Vzorec je dovolj velik, da so rezultati reprezentativni, potrjuje jim tudi moja testna vožnja. Tudi če upoštevamo, da vozniki Corolle načeloma vozijo manj agresivno kot vozniki 308 in bi s primerljivo vožnjo mogoče imeli pol litra višjo porabo, je razlika še vedno očitna. Treba je vedet, da hibrid takšno vožnjo vzpodbuja in nagrajuje, ne le z nizko porabo, ampak tudi z uglajenim in tihim delovanjem, čemur ne more konkurirat nič razen električnih.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a VW T4 Po mar 02, 2020 3:14 pm

Mislim, da ti je For želel povedati, da podajanje neke trenutne porabe (ali za nekaj kilometrov ali za nekaj minut) nima nobenega smisla. Sej lahko na 100 km odseku imaš 2km doline in podaš podatek za tista dva km in rečeš da imaš lahko porabo 0L...
Tako je pač pokazal, da na nekem odseku ima tudi on trenutno porabo s bencinarjem zelo nizko...
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Clancy Po mar 02, 2020 3:54 pm

tha_man je napisal/-a:Corolla 1.8: https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

Corolla 2.0: https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

Peugeot 308 1.2: https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2

Vzorec je dovolj velik, da so rezultati reprezentativni, potrjuje jim tudi moja testna vožnja. Tudi če upoštevamo, da vozniki Corolle načeloma vozijo manj agresivno kot vozniki 308 in bi s primerljivo vožnjo mogoče imeli pol litra višjo porabo, je razlika še vedno očitna. Treba je vedet, da hibrid takšno vožnjo vzpodbuja in nagrajuje, ne le z nizko porabo, ampak tudi z uglajenim in tihim delovanjem, čemur ne more konkurirat nič razen električnih.



S tem, da pri Peugeotu 308 kolikor vidim, poraba lahko močno varira. Max poraba je kar 11,5l pri 50 konjev močnejši Corolli 2.0, pa pod 7l.
Se pravi, da pri P308 lahko pri divjanju, ali več mestne vožnje, lahko poraba skoči v nebo, pri Corolli pa ne.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a J.McLane Po mar 02, 2020 4:28 pm

Do takega zaključka ne moreš priti, ker je krivec za tistih 11,5 l zgolj en uporabnik.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a tha_man Po mar 02, 2020 4:38 pm

Ja robne primere je pametno izločit. Glede na podatke bi rekel da je realno nekako tako:

Corolla 1.8: 4-6
Corolla 2.0: 4.5 - 6.5
308 1.2: 6 do 8.5

Govorim seveda za celotno povprečje avtomobila, kar pokaže spritmonitor. Pri posameznem tanku, da ne govorim relaciji, je odstopanje seveda lahko večje, kot je lepo razvidno iz prejšnjih postov v tej temi. Ampak to so izjemni primeri.
 
pstruzni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To nov 05, 2019 8:05 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a pstruzni Po mar 02, 2020 5:05 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


To ste lepo zapisali. Sem pogledal tudi razporeditev reprezentativnih vzorcev, ki ima obliko Gaussove krivulje, kar mi dokazuje relevantnost meritev, saj se večina lastnosti v naravi razporeja točno na takšen način. Če grem pogledati rezultat za Corollo 2.0 hibrid točno vidim, da je poraba, ki jo imam na sredini te krivulje, ki je prikazana na taistem linku (5,6 l/100 km). Bo torej kar držalo.
 
Uporabniški avatar
Walker_P
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Pe maj 06, 2005 5:37 pm
Kraj: Celje

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Walker_P Po mar 02, 2020 6:15 pm

For - ročni ali avtomatski menjalnik?
 
pstruzni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To nov 05, 2019 8:05 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a pstruzni Po mar 02, 2020 7:41 pm

VW T4 je napisal/-a:Mislim, da ti je For želel povedati, da podajanje neke trenutne porabe (ali za nekaj kilometrov ali za nekaj minut) nima nobenega smisla. Sej lahko na 100 km odseku imaš 2km doline in podaš podatek za tista dva km in rečeš da imaš lahko porabo 0L...
Tako je pač pokazal, da na nekem odseku ima tudi on trenutno porabo s bencinarjem zelo nizko...

Oprostite, mogoče niste dobro prebrali. Ne gre za podajanje neke trenutne porabe ali za neki odsek, temveč točno za določeni odsek, ki poteka po primorski avtocesti od Vrhnike proti Ljubljani, in nato po severni obvoznici od Kozarij do Bežigrada ter še kakšen kilometer po Dunjaski, in to malo pred jutranjo konico. To je tudi tipični profil vsakodnevne vožnje vseh tistih, ki se vozijo na delo v Ljubljano (iz Grosuplja, Domžal, Kamnika, Kranja itd.) Zato sem tudi to izpostavil. Če ne verjamete, je to vaš problem. Hočem le poudariti, da je to reprezentativni primer vožnje nas migrantov, ki vsako jutro hodimo na delo v Ljubljano, in da bi v primeru, da bi nas več vozilo hibride, vozili bolj zmerno, bolj ekološko in bolj varno. Koliko ima nekdo porabe na nekem drugem odseku z nekim drugim avtom, me niti ne zanima, ker naj to ne bi bil cilj te teme, ali pa morda, za Vas osebno.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a For To mar 03, 2020 8:01 am

VW T4 je napisal/-a:Mislim, da ti je For želel povedati, da podajanje neke trenutne porabe (ali za nekaj kilometrov ali za nekaj minut) nima nobenega smisla. Sej lahko na 100 km odseku imaš 2km doline in podaš podatek za tista dva km in rečeš da imaš lahko porabo 0L...
Tako je pač pokazal, da na nekem odseku ima tudi on trenutno porabo s bencinarjem zelo nizko...

Tista poraba mojega 308 je na relaciji Jesenice-Kranj-Ljubljana in obratno.

@Walker_P menjalnik je ročni.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a MadIggy To mar 03, 2020 9:10 am

Meni se zdi to povsem verjetna poraba, naš 10 let star Yaris bencin ima na relaciji LJ-Domžale porabo pod 6, ne vem zakaj ne bi mel Peugeot na bolj pretočni relaciji in ob potovalni hitrosti ob prometnih konicah pol litra nižje. Verjetno bi hibrida na isti relaci brez večjih težav spravil pod 4l.
 
pstruzni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To nov 05, 2019 8:05 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a pstruzni To mar 03, 2020 10:48 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Kolega je mojo Toyoto Corollo 2.0 Hibrid testiral na kratki vožnji od Kranja do Preddvora in nazaj, mislim da je to okrog 20 km bolj počasne vožnje, kjer je ponavadi dosti prometa in velik del naselje, in je brez težav imel povprečje 3,9. Tako da to drži. Jaz pa se vozim vsak dan iz PO v LJ, pa mi gre težko pod 5,5, seveda po avtocesti hitreje od omejitve.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a xxl To mar 03, 2020 4:34 pm

Poraba Corolle 2,0 je odlična in 1,2 THP 130 ali MB 1,6 123, se ne moreta niti približno primerjat z njo. Številke govorijo same zase, tako da, rekordi dveh uporabnikov še zdaleč niso dovolj, da me prepričajo v nasprotno. Pa brez zamere. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a denis099 Sr mar 04, 2020 10:33 am

Odlocitev bo padla: corolla 1.8 sport oprema ali pa CH r isto 1.8? Prosim za mnenja samo med tema dvema.hvala
denis
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a emozul Sr mar 04, 2020 10:48 am

pstruzni je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Kolega je mojo Toyoto Corollo 2.0 Hibrid testiral na kratki vožnji od Kranja do Preddvora in nazaj, mislim da je to okrog 20 km bolj počasne vožnje, kjer je ponavadi dosti prometa in velik del naselje, in je brez težav imel povprečje 3,9. Tako da to drži. Jaz pa se vozim vsak dan iz PO v LJ, pa mi gre težko pod 5,5, seveda po avtocesti hitreje od omejitve.


Sam sem mnenja, da, če se veliko voziš po avtocesti (ca. 140-150 km/h) ni šans, da imaš porabo manjšo kot pri dizlu.
V primeru, če se veliko voziš po mestu in regionalni cesti, se pa sigurno splača vzeti tak avto.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Highupthere Sr mar 04, 2020 10:59 am

Zakaj bi se sploh peljal 140-150 s hibridom? Če kdo želi takšne vožnje si pač drug avto vzame... :D


denis099 je napisal/-a:Odlocitev bo padla: corolla 1.8 sport oprema ali pa CH r isto 1.8? Prosim za mnenja samo med tema dvema.hvala


Odvisno od tvojih potreb...imaš otroke? Želiš prostor ali višji sedalni položaj? Dinamika vožnje?

Osebno bi se odločil za Corollo ker ima nižje težišče se tudi manj nagiba v zavojih in jo je možno peljati bolj dinamično. Tudi notranjost mi je bližje pri Corolli. Težav z vstopanjem v nižji avto pa nimam. :D
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a tha_man Sr mar 04, 2020 1:47 pm

C-HR ima v primerjavi s Corollo malo več prostora zadaj in v prtljažniku (če primerjamo s HB, karavan je druga pesem), kakega pol litra višjo porabo, dražje gume in višje sedenje. Tipičen crossover. Vozil ga še nisem, tako da glede tega ne vem koliko (če sploh) slabše se pelje od Corolle. V enih testih pravijo da se celo bolje, v drugih da slabše... bi blo treba probat.

Mene moti, da je zadaj zelo klavstrofobičen zaradi miniaturnih oken in da ima spredaj tako nizko spuščen odbijač, da ni kaj dosti bolj sposoben it na slabše ceste kot Corolla, kljub sicer višjemu podvozju. Drugače je zanimiv avto, sploh sedaj po prenovi.

Pri 2.0 motorju bi se verjetno raje odločil zanj kot za Corollo HB, ker ima za razliko od slednje tudi s tem motorjem še vedno dokaj spodoben prtljažnik (pri Corolli se pri 2.0 zmanjša na raven avtomobilov razreda nižje, tukaj ne toliko). Pri 1.8 pa nisem tako prepričan...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Renault VG Sr mar 04, 2020 5:56 pm

emozul je napisal/-a:
pstruzni je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Kolega je mojo Toyoto Corollo 2.0 Hibrid testiral na kratki vožnji od Kranja do Preddvora in nazaj, mislim da je to okrog 20 km bolj počasne vožnje, kjer je ponavadi dosti prometa in velik del naselje, in je brez težav imel povprečje 3,9. Tako da to drži. Jaz pa se vozim vsak dan iz PO v LJ, pa mi gre težko pod 5,5, seveda po avtocesti hitreje od omejitve.


Sam sem mnenja, da, če se veliko voziš po avtocesti (ca. 140-150 km/h) ni šans, da imaš porabo manjšo kot pri dizlu.
V primeru, če se veliko voziš po mestu in regionalni cesti, se pa sigurno splača vzeti tak avto.

Točno to je moj point, za hitro vozit po avtocesti je hibrid isto kot star atmosferski bencinar in s tem tudi poraba.

Sicer pa @denis099 ne bi šel ti to oboje peljat? Jaz bi sicer Corollo, ker mi je lepša notri, malo bolj moderna. C-HR sem peljal bencinarja, pelje se vredu, nič kaj posebnega v nobeno smer, mini SUV pač, izgleda bolj športno kot pa se pelje.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov