Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a xxl So mar 07, 2020 7:59 am

Res? Koliko je to napol? Dobesedno? Katera znamka?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a Clancy So mar 07, 2020 9:40 am

For je napisal/-a:Moj stil je vožnje je večinoma(95%) umirjen.
Pri 145.000 km sem menjal zadnje bremze...prednje so še vedno original. To je dober dokaz da nisem potreben ne športnega podvozja, ne ročnega menjalnika, ne močnega motorja ...ipd.
Toyotina filozofija bi mi kar ustrezala, in sem upal da mi bo.
Če bi me kdo vprašal kaj naj kupi za po mestu, bi mu takoj predlagal Toyotinega hibrida. Ostalo pa je itak stvar okusa ....kupi kar češ.

Vse drugo me pri Toyoti ni prepričalo
Verniki toyot morate vedet, da Camry in Corolla v primerjavi z tekemci delujeta ceneno in zastarelo...ali "načičkano".
:


Če imaš 95% umirjeni stil vožnje je Toyotin hibrid idealen zate :lol: ;)

Meni Corolla ne deluje niti najmnaj "načičkano", niti zastarelo, niti ceneno. To pravim, čeprav nisem vernik Toyote. Načičkano in ceneno bi označil Peugeota.
Pač, vsake oči imajo svojega malarja.

https://avto-magazin.metropolitan.si/av ... -c-orolla/
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 So mar 07, 2020 11:34 am

Danes sem se enkrat sel testirat..res me je navdusila ni kaj..vzel bom HB gt sport opremo 1.8 - dons je za mene. Glede cen je pa ravno obratno 100eur je manj popusta kot pred tednom :)
denis
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Ne mar 08, 2020 9:41 am

nekako se ne morem odločiti v tej situaciji... glede na to, da je moj cla star 5 let, vendar deluje popolnoma brezhibno, nikoli nič samo redni servisi... je smiselno prodati in vzeti novo toyoto? bolj gledam z vidika, da pri novem je le vse novo, ta pa je star 5 let in bo počasi potrošni material stalnica.. res težka odločitev... kako mnenje ?
denis
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a Stumpjumper Ne mar 08, 2020 11:03 am

Moje mnenje je, da kdor kupi nov avto z manj kot 100 konji je za pregled pri psihiatru. Lp
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Ne mar 08, 2020 11:12 am

Stumpjumper je napisal/-a:Moje mnenje je, da kdor kupi nov avto z manj kot 100 konji je za pregled pri psihiatru. Lp


122hp ima.
denis
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a emozul Ne mar 08, 2020 12:46 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Moje mnenje je, da kdor kupi nov avto z manj kot 100 konji je za pregled pri psihiatru. Lp


Mogoce si pa ti.
Pa kdo si ti, da tako kategoriziras ljudi, jao, jao,..
 
pstruzni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To nov 05, 2019 8:05 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a pstruzni Ne mar 08, 2020 12:51 pm

For je napisal/-a:Moj stil je vožnje je večinoma(95%) umirjen.
Pri 145.000 km sem menjal zadnje bremze...prednje so še vedno original. To je dober dokaz da nisem potreben ne športnega podvozja, ne ročnega menjalnika, ne močnega motorja ...ipd.
Toyotina filozofija bi mi kar ustrezala, in sem upal da mi bo.
Če bi me kdo vprašal kaj naj kupi za po mestu, bi mu takoj predlagal Toyotinega hibrida. Ostalo pa je itak stvar okusa ....kupi kar češ.

Vse drugo me pri Toyoti ni prepričalo
Verniki toyot morate vedet, da Camry in Corolla v primerjavi z tekemci delujeta ceneno in zastarelo...ali "načičkano".

Ne da se mi naštevet ....kar nekaj avtov sem v kratkem času preizkusil ravno zaradi tega da začutim te avtomobile.
Kar imejte jo...vseeno pa pojdite še kakšen avto v tem cenovnem razredu probat pa bodite realni in nepristranski.
Itak imate pravico vzeti to kar vam je všeč ....hvala bogu. Tukaj samo krešemo mnenja za tiste neuke in neodločene .....vsaj oni bodo realni z oceno.

Mislim da so dizli kar se tiče porabe boljša izbira. Poraba mi nikoli ni bila na prvem mestu, zato niti dizla nisem nikoli imel.
Če moram izbirati med Toyotinim hibridom, trivaljniim bencinarjem in dizlom, se odločim za ŠTIRIVALJNEGA dizla.

Tisti ki govori o sliki trenutne porabe pri 130 kmh...pa jaz ti lahko takšno sliko naredim z porabo 1,5 L :roll:

"Jaz Vam lahko pri hibridu naredim sliko s porabo 0." Pa ne bom, ker ne hodim v vrtec. :D
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a Stumpjumper Ne mar 08, 2020 1:11 pm

emozul je napisal/-a:
Stumpjumper je napisal/-a:Moje mnenje je, da kdor kupi nov avto z manj kot 100 konji je za pregled pri psihiatru. Lp


Mogoce si pa ti.
Pa kdo si ti, da tako kategoriziras ljudi, jao, jao,..


Počneš isto kot jaz, ampak s to razliko, da se ti tega ne zavedaš. Lp :lol:
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Ne mar 08, 2020 4:39 pm

Taki odgovori mi res ne pomagajo pri res tezki odlocitvi.
denis
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a Stumpjumper Ne mar 08, 2020 5:53 pm

Glede na to, da si v prejšnji temi napisal "reno kvaliteta" v sarkastičnem smislu, tukaj pa sprašuješ za mnenja o praktično isti znamki (nissan :idea:), te seveda ne jemljem resno. Temu primerni so moji odgovori. Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a limas Ne mar 08, 2020 6:16 pm

denis099 je napisal/-a:nekako se ne morem odločiti v tej situaciji... glede na to, da je moj cla star 5 let, vendar deluje popolnoma brezhibno, nikoli nič samo redni servisi... je smiselno prodati in vzeti novo toyoto? bolj gledam z vidika, da pri novem je le vse novo, ta pa je star 5 let in bo počasi potrošni material stalnica.. res težka odločitev... kako mnenje ?


Kot sem ti že napisal, je MB CLA dober avto in bo ob korektnem vzdrževanju dočakal polnoletnost brez problema. 5 let star avto se smatra za dokaj nov avto in je daleč od potrošnega materiala. Pri MB lahko pričakuješ le višje stroške servisiranja.

Nissan Q je dober in zanesljiv avto. Le se ne motim ima v EU največji delež med križanci.: vse dizelske variante so dobre in zanesljive, pri bencinskih pa enako velja za 1.33 tce.
Seveda je dobro imeti novo Toyoto - če ti finance dopuščajo. V vsakem primeru je najboljši avto - nov avto.

Imam občutek, da kolebaš in nimaš izdelanih prioritet. Odloči se kaj sploh hočeš, preberi teste za določen model, ki te zanima, opravi testno vožnjo in reši problem. Na forumih ga ne boš rešil.

In na koncu poročaj kako si zadovoljen z realizirano odločitvijo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a xxl Ne mar 08, 2020 6:27 pm

denis099 je napisal/-a:nekako se ne morem odločiti v tej situaciji... glede na to, da je moj cla star 5 let, vendar deluje popolnoma brezhibno, nikoli nič samo redni servisi... je smiselno prodati in vzeti novo toyoto? bolj gledam z vidika, da pri novem je le vse novo, ta pa je star 5 let in bo počasi potrošni material stalnica.. res težka odločitev... kako mnenje ?

Avto ni nikoli investicija, če ti tako odgovarja in ker lahko, kupiš novega po letu, dveh ali deset. Jaz menjam, kako me prime, včasih po dveh letih, pa do skoraj osem. Ker lahko, dokler lahko. ;)
@limas, lepo povedano.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a thunderbolt Ne mar 08, 2020 8:11 pm

Oce je bil pred kratkim v identicni situaciji, s tem da ima 5 let starega golfa. Je bil tik pred tem, da bi vzel toyoto, pa se je potem odlocil, da ne bo menjal: z golfom do sedaj vse ok, super je opremljen, tako da neke razlike v opremi z novim ne bi bilo. V njegovem primeru ni prevladala cena (bi za golfa dobil veliko), ampak zadovoljstvo z golfom.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a For Po mar 09, 2020 2:59 pm

pstruzni je napisal/-a:"Jaz Vam lahko pri hibridu naredim sliko s porabo 0." Pa ne bom, ker ne hodim v vrtec. :D

Saj vem da lahko.
In s tem tudi dokažeš da slika ki je nekje gor prilepljena nima smisla. ;)
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Po mar 09, 2020 7:04 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Glede na to, da si v prejšnji temi napisal "reno kvaliteta" v sarkastičnem smislu, tukaj pa sprašuješ za mnenja o praktično isti znamki (nissan :idea:), te seveda ne jemljem resno. Temu primerni so moji odgovori. Lp


Ze nekaj casa govorim o toyoti in ne vec o Nisanu
denis
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a Novinec1968 Po mar 09, 2020 8:30 pm

@denis099, upoštevajoč dejstvo da ti je CLA v 68k prevoženih porabil povprečno 5,5l bencina na 100km, bo odločitev za Toyoto več kot pravilna, saj glede na Spritmonitor potroši kar dva litra manj kot CLA. Imel boš nov, super in trendy avto z minimalno porabo.
Naj te spomnim, da nam še dolguješ slikco boardcomputerja s porabo tvojega CLA, ki si jo sam ponujal. Daj jo prosim objavi.
V kolikor misliš, da ti ti bodo pri menjavi staro za novo premalo ponudili za CLA-ja, mi na ZS sporoči ceno za koliko bi ga prodal. Kupujem dobrega benciranja z vsaj 120KM in porabo pod 6l / 100 km. CLA mi je zelo všeč in je v ožjem izboru.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Po mar 09, 2020 8:36 pm

Novinec1968 je napisal/-a:@denis099, upoštevajoč dejstvo da ti je CLA v 68k prevoženih porabil povprečno 5,5l bencina na 100km, bo odločitev za Toyoto več kot pravilna, saj glede na Spritmonitor potroši kar dva litra manj kot CLA. Imel boš nov, super in trendy avto z minimalno porabo.
Naj te spomnim, da nam še dolguješ slikco boardcomputerja s porabo tvojega CLA, ki si jo sam ponujal. Daj jo prosim objavi.
V kolikor misliš, da ti ti bodo pri menjavi staro za novo premalo ponudili za CLA-ja, mi na ZS sporoči ceno za koliko bi ga prodal. Kupujem dobrega benciranja z vsaj 120KM in porabo pod 6l / 100 km. CLA mi je zelo všeč in je v ožjem izboru.

Slika je prevelika. Daj mail pa ti posljem.
denis
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a Novinec1968 Po mar 09, 2020 8:48 pm

Obstaja "resize" funkcija, kjer kahko zmanjšaš, ali povečaš velikost fotk.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a denis099 Po mar 09, 2020 8:51 pm

Novinec1968 je napisal/-a:Obstaja "resize" funkcija, kjer kahko zmanjšaš, ali povečaš velikost fotk.


Glede na moj 10+ urni delavnik bom jutri si vzel cas. Le glej, da nebos rekel, saj nisem resno mislil ;)
denis
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov