Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a J.McLane Sr mar 04, 2020 6:23 pm

Kater star atmosferski bencinar dosega 40%-41% termodinamični izkoristek?

Sodobni bencinski motorji v navezi s klasičnim pogonom dosegajo max 38% pa še to vprašanje kdaj ga je stopenjski menjalnik sposoben vozit pri teh pogojih. Pri hibridu z eCVT je praktično vedno na max izkoristku.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Manfred Sr mar 04, 2020 7:27 pm

Renault VG je napisal/-a:
emozul je napisal/-a:
pstruzni je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Kolega je mojo Toyoto Corollo 2.0 Hibrid testiral na kratki vožnji od Kranja do Preddvora in nazaj, mislim da je to okrog 20 km bolj počasne vožnje, kjer je ponavadi dosti prometa in velik del naselje, in je brez težav imel povprečje 3,9. Tako da to drži. Jaz pa se vozim vsak dan iz PO v LJ, pa mi gre težko pod 5,5, seveda po avtocesti hitreje od omejitve.


Sam sem mnenja, da, če se veliko voziš po avtocesti (ca. 140-150 km/h) ni šans, da imaš porabo manjšo kot pri dizlu.
V primeru, če se veliko voziš po mestu in regionalni cesti, se pa sigurno splača vzeti tak avto.

Točno to je moj point, za hitro vozit po avtocesti je hibrid isto kot star atmosferski bencinar in s tem tudi poraba.

Sicer pa @denis099 ne bi šel ti to oboje peljat? Jaz bi sicer Corollo, ker mi je lepša notri, malo bolj moderna. C-HR sem peljal bencinarja, pelje se vredu, nič kaj posebnega v nobeno smer, mini SUV pač, izgleda bolj športno kot pa se pelje.


Tvoj point je zelo napačen......
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Renault VG Sr mar 04, 2020 7:36 pm

Številke na testu pravijo drugače.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Sr mar 04, 2020 8:00 pm

J.McLane je napisal/-a:Kater star atmosferski bencinar dosega 40%-41% termodinamični izkoristek?

Sodobni bencinski motorji v navezi s klasičnim pogonom dosegajo max 38% pa še to vprašanje kdaj ga je stopenjski menjalnik sposoben vozit pri teh pogojih. Pri hibridu z eCVT je praktično vedno na max izkoristku.


Se vedno so na avtocesti napram dizlu navadna j***a, pa imajo lahko 110% izkoristek, dizel pa 20%.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Manfred Sr mar 04, 2020 8:05 pm

Renault VG je napisal/-a:Številke na testu pravijo drugače.


Lepo prosi link do testa kjer je razvidno, da je je hibrid na avtocesti isto kot star atmosferski bencinar in s tem tudi poraba.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a denis099 Sr mar 04, 2020 8:14 pm

Gre se samo za dilemo corolla vs Chr?
denis
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a J.McLane Sr mar 04, 2020 9:52 pm

1992Diavolo1992 je napisal/-a:
J.McLane je napisal/-a:Kater star atmosferski bencinar dosega 40%-41% termodinamični izkoristek?

Sodobni bencinski motorji v navezi s klasičnim pogonom dosegajo max 38% pa še to vprašanje kdaj ga je stopenjski menjalnik sposoben vozit pri teh pogojih. Pri hibridu z eCVT je praktično vedno na max izkoristku.


Se vedno so na avtocesti napram dizlu navadna j***a, pa imajo lahko 110% izkoristek, dizel pa 20%.


Omenjen je bil star bencinar, ne dizel, zato sem tako zapel v ta post.

Dizelski motor dosega 42-45% izkoristek, poleg tega ima dizelsko gorivo za 12% več energije na volumen. Rezultat na papirju pri čisto istem avtu in pogonu bi bil da ima dizel tam nekje 15% nižjo porabo goriva. CO2 in sama energetska učinkovitost bi bila tam nekje 3% v prid dizlu.

To je realen teoretičen in dokaj točen pogled na ta dva pogona. V praksi pa razliko naredi še kako hitro se motor ogreje, kako kompleksen je izpušni sistem za doseganje EURO norme, kakšna je cena te kompleksnoti (nakup in vzdrževanje)...
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a J.McLane Sr mar 04, 2020 9:57 pm

denis099 je napisal/-a:Gre se samo za dilemo corolla vs Chr?


Če gledaš na vozne lastnosti potem Corolla. Pri višjih hitrostih se bo Corolla zdela z istim motorjem melnkost bolj močna (zračni upor). Če ti je pa več do dodatnega prostora potem C-HR. Corolla bo dolgoročno tudi cenejša opcija, ker je že nakupna cena nižja, poraba bo nižja... Ampak to je verjetno bolj malenkost.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a MadIggy Če mar 05, 2020 9:15 am

Evo za vse nevernež: testna poraba pri težjem in večjem 2.5 hibridu v Camryu.. 5,3 pri realnih 130 kmh.

https://siol.net/avtomoto/testi/poslovn ... atu-520011
 
pstruzni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To nov 05, 2019 8:05 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a pstruzni Če mar 05, 2020 5:05 pm

Sem že objavil, kolikšna je poraba pri 120 km. Mislim da je s fotografije, ki sem jo naložil dva dni nazaj razvidno, da je tempomat nastavljen na 130, povprečna poraba, ki jo imam na sliki je 5,6, trenutna (v beli obrobi) pa bistveno manjša (5l/100 km). In potem naj bi bil hibrid potraten na avtocesti. Tudi če hitrost bistveno povečam, npr. na 140, tako kot ponavadi vozim, je poraba tolikšna, kot imam povprečje. Če to ni v redu, potem pa ne vem kaj je za vas v redu. Za mene je odlično.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Highupthere Pe mar 06, 2020 8:33 am

@pstruzni, tako pač je. Vedno so in bodo obstajali ljudje, ki se novih trendov na vse štiri branijo, ker mislijo da gre za nekakšno teorije zarote (še posebej pri električnih vozilih) :lol: ...ali pa so tako ozkogledni in verjamejo samo v to kar so zadnjih 30 let peljali. Pač hibrid in novejše tehnologije zahtevajo, da ljudjem v možganih malo "preklopi". Nekateri pač nimajo te sposobnosti. :D
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a maniaxxx Pe mar 06, 2020 9:52 am

Kaj pa če ne želim da mi preklopi? Kaj če želim ročni menjalnik, ne želim voziti umirjeno, ampak dinamično? Je kaj narobe s tem? Ni, tako, kot z vašim cijazenjem ne.

Pa da ne bo pomote, corolla mi je zelo všeč, proti hibridu tudi nič nimam, ampak ne vem če bi ustrezal za moj stil vožnje, vsekakor pa nočem avtomatika, cvt pa še manj.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Manfred Pe mar 06, 2020 9:57 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Pač ne želiš, super, vsakemu svoje.

Samo razloži o kakšnem cijazenju govoriš?
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a J.McLane Pe mar 06, 2020 10:11 am

Bolje da ne razlaga, ker to ne bo peljalo nikamor, samo veliko dela bom imel z brisanjem.

V glavnem drugačnosti nekateri ne prenesejo, edino če to ne pomeni izboljšave v čisto vseh parametrih. Toyotin hibrid ni nekaj kar je boljše čisto v vseh parametrih (vleka prikolice, vožnja pod visoko obremenitvijo...), je pa v veliko drugih in jasno da tisti zagovorniki klasike ven mečejo samo slabosti, kot da je to edino kar je pomembno in zanemarjajo vse druge prednosti.

Pač, izbira vsakega posameznika.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Manfred Pe mar 06, 2020 10:16 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Se čisto strinjam ravno to me najbolj zmoti, zato sem želel, da obrazloži. Ampak ja, ni treba res, ker je tudi brez pomena.

LP
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a Bucko99 Pe mar 06, 2020 10:21 am

maniaxxx je napisal/-a:, ampak ne vem če bi ustrezal za moj stil vožnje,


Po telem sklepam, da ga niti poizkusil še nisi?... škoda brezpredmetne debate...
Žal se nekateri vozimo veliko časa v okoliščinah, ko ne moremo doseči niti priporočene hitrosti, kaj šele kaj več.
 
pstruzni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: To nov 05, 2019 8:05 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a pstruzni Pe mar 06, 2020 11:27 am

Imam enega kolega, ki prav tako zagovarja dinamično vožnjo in ročni menjalnik. Nastavil sem mu na športni način z možnostjo ročnega menjanja prestav na obvolanskih ročicah (6 stopenj) in moram reč, da je dobil kar nasmešek. Pospeški so na ta način res zelo hudi. Jaz osebno to ne uporabljam, ker nimam potrebe, kdor pa želi, bo presenečen. Seveda je to možno le pri Corolli 2.0, verjetno pa tudi pri RAV 4 in pri novem CHR-u.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a For Pe mar 06, 2020 11:19 pm

Moj stil je vožnje je večinoma(95%) umirjen.
Pri 145.000 km sem menjal zadnje bremze...prednje so še vedno original. To je dober dokaz da nisem potreben ne športnega podvozja, ne ročnega menjalnika, ne močnega motorja ...ipd.
Toyotina filozofija bi mi kar ustrezala, in sem upal da mi bo.
Če bi me kdo vprašal kaj naj kupi za po mestu, bi mu takoj predlagal Toyotinega hibrida. Ostalo pa je itak stvar okusa ....kupi kar češ.

Vse drugo me pri Toyoti ni prepričalo
Verniki toyot morate vedet, da Camry in Corolla v primerjavi z tekemci delujeta ceneno in zastarelo...ali "načičkano".

Ne da se mi naštevet ....kar nekaj avtov sem v kratkem času preizkusil ravno zaradi tega da začutim te avtomobile.
Kar imejte jo...vseeno pa pojdite še kakšen avto v tem cenovnem razredu probat pa bodite realni in nepristranski.
Itak imate pravico vzeti to kar vam je všeč ....hvala bogu. Tukaj samo krešemo mnenja za tiste neuke in neodločene .....vsaj oni bodo realni z oceno.

Mislim da so dizli kar se tiče porabe boljša izbira. Poraba mi nikoli ni bila na prvem mestu, zato niti dizla nisem nikoli imel.
Če moram izbirati med Toyotinim hibridom, trivaljniim bencinarjem in dizlom, se odločim za ŠTIRIVALJNEGA dizla.

Tisti ki govori o sliki trenutne porabe pri 130 kmh...pa jaz ti lahko takšno sliko naredim z porabo 1,5 L :roll:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: toyota corolla 2020

Napisal/-a For Pe mar 06, 2020 11:55 pm

MadIggy je napisal/-a:Evo za vse nevernež: testna poraba pri težjem in večjem 2.5 hibridu v Camryu.. 5,3 pri realnih 130 kmh.

https://siol.net/avtomoto/testi/poslovn ... atu-520011


".... konservativne barve in neatraktivnih platišč – je toyota camry težko med bolj vpadljivimi, kaj šele zaželenimi avtomobili svojega razreda...
....in kljub že dostojni starosti
....v Evropo pripeljala iz ZDA
...in infozabavni vmesnik bi težko ocenili za zelo naprednega
...dinamična pospeševanja in hitrejša vožnja mu ne prijajo najbolj
..Prav zaradi menjalnika CVT se z njim(Passatom) z vidika dinamične vožnje ne more primerjati, enako velja za modernost notranjosti, infozabavnega vmesnika, digitalnih merilnikov in tudi naprednih varnostno-asistenčnih sistemov"


Novinarji pač lepo prijazno pišejo. Če bereš med vrsticam boš videl vse tisto kar pišemo neljubitelji toyot.
Vse napisano sem tudi jaz doživel, le z porabo se ne bi strinjal.
Na lastno nogo sem se prepričal drugače...

Žal ...to je avto samo za vernike. :roll:
...upam da že zdaj delajo na tem, da bo naslednji Camry bolj evropski in manj ameriški.
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: nakup nissan qashqai

Napisal/-a leon_dobnik So mar 07, 2020 7:35 am

Glede nato kako folk paničari glede prehlada, ki se trenutno širi, bi znale cene past tudi v avtomobilski industriji. Jaz bi z nakupom še malo počakal in spremljal, kam bodo šle cene. Če bodo cene dovolj strmoglavile tudi sam razmišljam o menjavi, vendar izključno če bodo pogoji enaki ot malo po finančni krizi, ko sem nov avto dobu napol zastojn.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: D12J12 in 33 gostov