Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Jerry000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če jan 10, 2019 2:29 pm

Nakup novega vozila

Napisal/-a Jerry000 Po feb 24, 2020 2:07 pm

Pozdravljeni.

Ker je sedanji avto za odpis kupujem nov avto, na ogledu imam novi Clio Edition one in pa novi Peugeot 208 Allure. Zanima me kaj se bolj splača, kredit ali lizing (imam 9k našparanega)? Ali je kredit/lizing kaj drugače kot kakšno Renault/Peugeot financiranje? Naj omenim da avto prvič kupujem nov, in da mi primankuje znanja o avtomobilih. Avto bo verjetno bencinar, vozim se večino po LJ, občasno med tednom zaidem kam po sloveniji ter med vikendom. Peugeot mi je malo bolj všeč ker je malenkost bolj "tehničen" avto. Seveda grem še osebno na ogled da vidim kako se vozi itd. Me pa zanima če ma kdo kakšne izkušnje s tem avtom (208 in Clio)? Se da cena še kaj znižati? Oba sta približno 14-15k
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a VW T4 Po feb 24, 2020 2:31 pm

Vsaka znamka ima neke svoje pogoje... boš moral do salona in preverit vsakega posebej, predvsem prebrat drobni tisk.
Financiranja avtohiš so lizingi. Kakšni so pogoji in obresti moraš preverit. Mislim pa, da lahko bolj ugodno dobiš kredit na banki kot pa so obrestne mere teh lizingov. Klinc pa je, ker te v lizinge pripravijo s drugimi zadeva, npr; v primeru financiranja ti ponudijo daljšo garancijo, ki bi jo sicer lahko doplačal, vendar bi stala xxxx€. Tako da moraš premislit kaj sploh želiš, kakšne njihove "ugodnosti" želiš koristit in potem poračunat kaj se bolj splača.
Sicer pa večina kupi avto tako, da plača minimalni polog, vzamejo obrok lizinga, ki jim je sprejemljiv in v bistvu niti ne vedo koliko avto na koncu stane - važno da gre skozi mesec...
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a Renault VG Po feb 24, 2020 2:45 pm

Jaz sem peljal oba, Clio V 1.0 Tce Intens in pa 208 1.2 PureTech 100 Active. Peugeot gre bolje, po občutku, vrjetno precej doda 6 stopenjski menjalnik in krajše prestave pri tem. Menjalnik sta oba ok, nobeden nič posebenga, da bi se kateri peljal bolje bi težko rekel, oba sta zabavna čez ovinke avtoceste pa itak nisem imel priložnosti preizkusit ker ni imel nobeden vinjete. Prostora je v Cliu več, notranjost je v Cliu iz boljših materialov. Pri Peugeotu me je razočarala kvaliteta izdelave, na začetku ko je bil avto še mrzel je škripal v notranjosti, pri avtomobilu s 300km tega res nisem pričakoval. Bile so še druge napake kar se kvalitete tiče, odstopanje tesnila na vratih, zadnja vrata so imela ogromne lufte, ali je samo slab primerek ali je to pač to nimam pojma. To je to, meni se 208 ne zdi vreden te cene, ki jo ima.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a Highupthere Po feb 24, 2020 2:59 pm

Moj nasvet je, pojdi testirati oba, posvetuj se, ne padati na različne finte popustov. Enostavno se vprašaj koliko te avto stane npr po 5 letih. Četudi dobiš kakšen začetni popust več zaradi financiranja, skoraj zagotovo plačaš več v 5 letih kot če enostavno skeširaš. ;)

načeloma pa velja da je kredit cenejši, kot lizing. Enostavno zato ker je manj fleksibilen in ga težje odobrijo. Prav tako se ti kredit šteje v premoženje, zato bodi pazljiv če imaš majhne otroke.

PS: Brezobrestni lizing ne obstaja :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a srcnik Po feb 24, 2020 3:05 pm

Renault ima akcijo 0% financiranje do 5k€, tako da se ti verjetno poklopi s tvojimi 9k€ za cliota. Kar zna biti finančno najbolj ugodna opcija...

Je pa meni osebno 208 lepši, ampak samo s full led lučmi spredaj.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a For Po feb 24, 2020 3:16 pm

V četrtek sva z ženo prevzela Cliota Intens. 85 konjski dizel s šest prestav.
Na trivaljnike sem alergičen (zato dizel) in v 25-ih letih je dizel prvič pri hiši.
Njihov RC lizing je oderuški. Sva vzela lizing pri Gorenjski banki.
208 je bil tudi v igri, ampak je bilo precej dražje vae skupaj.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a sašo5 Po feb 24, 2020 8:12 pm

ti vse "narobe" delaš》po mojem dojemanju bi Clio moral biti bencinc in 308 dizel (145.000 si naklepal v treh letih, če dobro pomnim?)......kam se žena vozi v službo?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a pleomax Po feb 24, 2020 9:07 pm

Odvisno kaj si želiš. Kakovos materialov je realno pri obeh dobra, noben ne odstopa ravno v negativno smer. Pri cliotu je več prostora, je tudi nekaj cenejši in serijsko ima led žaromete. Kar je boljše pri 208, pa je motor, je poskočnejši in ima 6-stopenjski menjalnik. V allure opremi žal še vedno nima full led žarometov. Ima pa res odlične 3D števce in pa pelje se lepše kot clio, je vendadle nekolilo manjši in lažji. Torej vsak ima pluse in minuse in na podlagi tega kar ti več pomeni, po tistega pojdi.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a For Po feb 24, 2020 9:10 pm

Kdo je rekel da še “308” (naslednji) ne bo dizel?
Kot sem rekel...trivaljniki so razlog za to.
145.000 km in 4 leta in pol je star.
Žena tudi šopa nekih 24.000 km.
Tisti zanimiv benzinc v Cliotu je samo z avtomatiko.
Žena ga ni hotela, pa še poraba je kar velika.

Če primerjam tistega nadomestnega 308 z dizelskim motorjem in tega Cliota, je razlika ogromna.
Clio je res “prijazen” in s sklopko, in z vibracijam, izolacijo, menjalnikom....in seveda z porabo.
Velik napredek so naredili v primerjavi s starim modelom. Tega sem tudi imel priložnost voziti kot nadomestnega...ni bil niti blizu staremu 208.

Mislim da je Clio definitivno boljši nakup.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a svetilnik Po feb 24, 2020 9:50 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Imam trivaljnika kateri se boljše pelje od omenjenih avtomobilov. Kod dokaz odličnega motorja na vseh testiranjih kar jih boš našel na spletu, od raznih avtomobilskih strani in Youtuba pa si poglej motor Fieste ST ;)
 
Jerry000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če jan 10, 2019 2:29 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a Jerry000 Po feb 24, 2020 10:43 pm

To vsekakor grem na testno vožnjo in ogled, samo do takrat me vseeno malo zanimajo mnenja (vem da so subjektivna). Je pa res da je tudi meni trenutno 208 všeč malo bolje kot Clio. Glede financiranja pa bom tudi videl kako bo, vidim pa da pravite da raje kredit vzamem, je ceneje, vendar potem imam lahko garancijo? Saj to je kar luštno imeti se mi zdi.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a For Po feb 24, 2020 11:26 pm

Pri Peugeotovem lizingu dobiš 5 let in 100.000 km.
2 leti je garancija, ostalo pa podaljšano jamstvo. Osebno imam dobre izkušnje glede uveljavljanja garancije.
Pri Renaultu se mi zdi da so dali samo dve leti garancije. Ne vem kaj je tisti prodajalec trubil in omenjal zavarovalnico kar se tiče podaljšane garancije.
Je rekel da lahko kadarkali podaljšamo :huh: ...sicer mi ni jasno kaj ima s tem zavarovalnica, ampak ajd ....njihova politika, nimam pojma.
Pri Peugeotu sem enkrat res podaljšal za 40.000 km, ker je avto imel 100.000 km že v treh letih. Lahko bi še 20.000 podaljšal če je avto manj kot pet let star.

svetilnik, ma hvala kar se tiče trivaljnikov.
Mislim da nikjer in nikoli nisem napisal, da teli trivaljniki niso dobri. Večinoma sem uporabljal "ni mi všeč", "alergičen sem", "ne maram jih"... ipd.
Glede na to, da je ta Peugeotov trivaljnik kar nekaj nagrad pobral, in da ga vozim že 145.000 km, si vzamem pravico do subjektivnega mnenja in rečem, da trivaljnika nikoli več ne povoham. ;)
Zakaj, pa sem pisal že neštetokrat ...da se ne ponavljam.
 
Jerry000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če jan 10, 2019 2:29 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a Jerry000 Po feb 24, 2020 11:37 pm

Je 208 bolj požrešen od Clio? (oba bencinarja)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a For To feb 25, 2020 12:03 am

Nisem probal bencinarje pri Cliotu. Raznorazni testi kažejo, da je tale z avtomatiko kar požrešen.
Peugeotov trivaljnik je več kot v redu glede tega.
Mislim da ima tri verzije, najmočnejša je 130 KM.
Tega vozim v 308 že skoraj pet let in je kar varčen če ne pretiravaš. Je pa res da jaz imam zelo malo mestne vožnje in če na avtocesti ne grem recimo čez 110 kmh se lahko drži tudi na 5,5 L
Drugače pa ob normalni uporabi, in več mestne vožnje bi sigurno bil 6,5 - 7.0
Predvidevam da recimo v 208 100konjski sorazmerno manj porabi. Avto je lažji in 30 konj manj tudi nekaj pomeni.
Žal nisem probal 208.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a svetilnik To feb 25, 2020 5:28 am

For, razumem, tako kot si ne želim imeti manj stabilen avto in pa nikoli več Peugeota.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a pskoda To feb 25, 2020 8:01 am

3 valnike delajo zato, da znižajo stroške proizvodnje. Glede porabe pa 3 valnik nima šans proti 4 sploh, če ima možnost izklapa 2 valjev
Lp
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a Highupthere To feb 25, 2020 9:18 am

3 valjni turbo 1.2 motor z 130 km. :lol: ...naj pravijo kar čjo ampak sem mnenja da tak motor ni vzdržen. Enostavno premajhna kubikaža in prevelika moč. Prej ko slej tukaj nekaj poči...
 
Jerry000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če jan 10, 2019 2:29 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a Jerry000 To feb 25, 2020 9:28 am

Uf ne ne, te ko gledam Clio in 208 sta oba cca 100KM in bencinarja
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a For To feb 25, 2020 9:54 am

Highupthere je napisal/-a:3 valjni turbo 1.2 motor z 130 km. :lol: ...naj pravijo kar čjo ampak sem mnenja da tak motor ni vzdržen. Enostavno premajhna kubikaža in prevelika moč. Prej ko slej tukaj nekaj poči...

Dobra! :mrgreen:

Pri meni je že... =P
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega vozila

Napisal/-a pleomax To feb 25, 2020 2:12 pm

Če ti je všeč 208, pojdi po njega, če ti ne bo cenovno prevelika razlika. Avto ti mora biti tudi vizualno všeč. Kje se pa misliš voziti?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov