Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a wildbliw Če apr 02, 2020 11:30 pm

Glede na to, da je slovenski avto leta, da je v segmentu po Evropi daleč najbolj prodajan, verjetno marsikomu dela skomine, pa tudi če si ne prizna tega. Jaz priznam, avto mi je top... Sploh, če se izbere prave kombinacije opreme, stylinga, barv in dodatkov.

Zanima me, kateri je vaš najbolj priljubljen paket oz. kombinacija?

Osebno bi se z gotovostjo odločil za Intens, RS zunanjost, znotraj pa paket LOOK siva, ter pesonalizacija oranžna. Dobiš prav posrečeno kombinacijo, ki pa še vedno ni prenakičena.
https://config.renault.si/osebna-vozila ... DEVqzZn1oU

Pri barvi pa bi se verjetno odločil za svetlo modro. Malo me je vedno bilo strah za to barvo, da bi delovala preveč ceneno, ampak s pravo opremo mislim, da zažge. Oranžna mi je tudi všeč, a bi se težko zanjo odločil. Všeč mi je tudi Titanium siva, sploh če je to ta, ki jo je imel tudi I feel Slovenia.
Priponke
Intens - notranjost.JPG
slika notranjosti
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a metor Pe apr 03, 2020 7:13 pm

Ma lušten je ta novi Clio ja, sem šel na testno vožnjo in je tudi mene precej zamikal. Kar se opreme tiče je v vrhu, če ne na vrhu razreda. Sicer se še odločam za nakup, ker moram prvo trenutni avto prodat, tam so mi premalo ponudili. Vzel pa bi Tce 130 EDC in po vsej verjetnosti edition one v temno sivi barvi ,plus še kak dodatek zraven (večji zaslon, navigacija, kamere 360 in parkirna asistenca, brezžično polnjenje, my sense in še kaj se bi našlo). Z praktično vso opremo razen acc-ja(ki je nažalost samo v initiale paris) in bose ozvočenja.

Nekaj takega bi blo zame top:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14543036

Vidim, da je zdaj aktivni tempomat tudi v edition one, super :)
Zadnjič spremenil metor, dne Pe apr 03, 2020 7:32 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a alexwell Pe apr 03, 2020 7:27 pm

sem že videl svetlomodrega v živo in mi je kar všeč, tako da bi bila kr dobra izbira.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a Aesthetics Pe apr 03, 2020 7:47 pm

Tce 130 EDC, modra barva, Full RS Line. Dodal bi bose, zatemnjene sipe, 360 kamera.
Sem ga peljal lani, ravno takega kot sem napisal. Zelo vsecen avto. Zelel bi si le se 10" cockpit, kot je v Capturju.

Kaj pa je z RS? Nikjer ne mu ne bu.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe apr 03, 2020 7:48 pm

Zakaj tako "skrivajo" ta ACC ... samo v top opremi ... ko bo pa prišel facelift ven čez 3 leta (?) pa bo ACC najbrž že v 2. stopnje opremi. Barabe !
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a Skyen Pe apr 03, 2020 8:55 pm

Mah, Renault je spet zaspal.. ob predstavitvi Cliota so obljubljali, da bo kmalu po zagonu (oz. vsaj v začetku 2020) na voljo tudi tisti 10" digitalni zaslon za števce, kot jih ima Captur, ter prav tako da se bo dalo dobiti ACC pod opcijsko opremo, ne samo v Initiale...
Cenika niso spremenili od predstavitve, jaz sem izgubil upanje za letos.. verjetno v faceliftu.. Očitno je logika Renaulta, da če hočeš te stvari, se stegni do Capturja..

Kar se tiče RS-a pa morajo najprej na trg priti tej njihovi hibridi, da si malo zbijejo emisije, realistično pa najbrž drugo leto, optimist bi mogoče celo upal na kakšno jesensko vsaj predstavitev ali pa 'teaser'..
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a void Pe apr 03, 2020 9:36 pm

joj ne vem, če je to glih tako zelo važn dodatek v tem razredu. Konec koncev je to bolj feature za AC, glih pa je bolj kot ne mali mestni avto. Tako da ne vem, lahko bi biu ja. Ampak za 95% folka defintivno to ni deal breaker ali pač?
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a wildbliw Pe apr 03, 2020 10:19 pm

Kaj je ACC, da sam sledi ovinku al kaj že?

Ja Full RS line je tudi opcija, ki izgleda noro dobro, sploh če ima tiste rdeče linije na sedežih in pasovih. Pa za moj okus najlepše feltne.

Edition one pa me nekako ne prepriča. Po moje zaradi preveč suhoparne notranjosti. Če že, potem raje Initale in to v rjavi barvi in svetli notranjosti. Je pa ta zadeva že skoraj preveč šik in sterilna zame.

Lepe barve za ta avto so mi titanium siva, rjava vision, svetlo modra in oranžna. Odvisno za kakšno kombinacijo.

Temno modra se mi zdi preprosto zastarela, rdeča mi nekako tudi ne gre, sploh pa se mi zdi, da na ta avto ne pašeta bela in črna. Urban siva mi je zanimiva, a se verjetno zanjo ne bi odločil, prav tako za platine sivo, za katero pa menim, da je popolnoma out. Škoda, da namesto te niso dali kako belo sivo. V kombinaciji paketa LOOK ZUNANJOST - Oranžna, bi znala biti zadetek v polno.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a Godward Pe apr 03, 2020 10:25 pm

Aktivni tempomat.
Verjetno je z razlogom samo v top opremi, saj gre za vato, ki se v osnovi uporablja po mestu in ne na AC.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a wildbliw Pe apr 03, 2020 11:14 pm

Aktivni tempomat je "must have", sploh če gre za avtomatika. Od Intens naprej bi to moral biti sestavni del opreme.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a mrtwelvetrees So apr 04, 2020 11:16 am

Če bi prodajniki bili bolj pametni bi dali ACC samodejno zraven 1.33 motorja ali automat. menjalnika (ne glede na opremo) pa bi sigurno več avtov prodali.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a xxl So apr 04, 2020 11:30 am

ACC imam z ročnim menjalnikom in je meni super zadeva. Če bom začel razmišljat bolj racionalno, bom se mogoče začel ozirat za nečim takšnim. Nama tak avto zadošča kot edini. Zame bi bil idealen Clio 1.3 150-160, ročni menjalnik, ACC in asistence. Tudi Captur ni slaba opcija, več spravim vanj, dva bicikla, primer. :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a Renault VG So apr 04, 2020 6:18 pm

Pa saj je na voljo ACC od Intens dalje? Manjkajo pa še vedno števci. Drugače pa definitivno Edition One, edino glede motorja nevem, Tce130EDC je že drag, menda konec leta pride 1.0 Tce 120KM z ročnim kar bi mi bilo dovolj, za tam 1000€ doplačila si potem pri nekih 15k€ kar je nekako sprejemljiva cena se mi zdi.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a metor So apr 04, 2020 7:56 pm

Zdaj je ja, prejšnji mesec, ko sem se zanimal v salonu prejšnji mesec je bil acc samo pri initiale paris.
Don't worry, be happy ;)
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a wildbliw Ne apr 05, 2020 10:31 am

Še ena slika notranjega izgleda, ki po mojem okusu zmaga.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne apr 05, 2020 12:00 pm

Renault VG je napisal/-a:Pa saj je na voljo ACC od Intens dalje? Manjkajo pa še vedno števci. Drugače pa definitivno Edition One, edino glede motorja nevem, Tce130EDC je že drag, menda konec leta pride 1.0 Tce 120KM z ročnim kar bi mi bilo dovolj, za tam 1000€ doplačila si potem pri nekih 15k€ kar je nekako sprejemljiva cena se mi zdi.


1.0 Tce 120 z ročnim menjalnikom = 6 prestav ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a Renault VG Ne apr 05, 2020 12:07 pm

Pomojem da ja, glede na to, da jih ima Juke s tem motorjem 6. Kar se mene tiče je to potem že čisto zgleden avto tudi za kakšno daljšo pot.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a wildbliw Ne apr 05, 2020 6:53 pm

Upam, da se sedaj vidi. Tu je malo boljša slika.
Clio Intens LSPO 2-jpg.jpg
Intens L-S/P-O
Prejšnji moj post pa naj se zbriše.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a svetilnik Po apr 06, 2020 5:54 am

Manjka mu še nekaj moči in pa vsekakor možnost športnega podvozja kot ga imata Fiesta in Polo ter s tem nudita večji užitek v vožnji. Cenovno je ok napram konkurenci. Do sedaj sem bil zagledan v Fiesto 140KM RS Line(Fiesto 140KM tudi vozim), sedaj pa se močno nagibam k Polotu 1.5 150KM, R Line oprema in vsekakor športno podvozje. Polo nudi full opremo, vse varnostne asistence napram Fiesti. Sem pa opazil, da teh Polotov v Slo ne prodajo skoraj nič, vsi kopujejo tiste 95KM in 116Km....
RS Line pri Cliotu brez športnega podvozja je kar nekaj....
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3279
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Clio V - kakšen styling bi izbrali

Napisal/-a McLaren Po apr 06, 2020 7:10 am

Jst vozim novo Fiesto st line in je podvozje res top. Res cudno da Clio RS line nima sportnejsega podvozja
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov