Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: MB klasa C vs. klasa E

Napisal/-a limas Sr apr 08, 2020 9:48 am

Bencinski 1.6 turbo v C klasi bi bila idealna rešitev. V kolikor te bodo Mercedesi prevzeli in si boš zaželel E klase, boš C bencinarja tudi hitreje prodal.
Cestnina je cenejša, pa tudi zavarovanje za cca 20%. Cenejše je tudi vzdrževanje.
Pri gumah pa ni treba iti na Kitajce, če je premijski razred predrag. Le malenkost slabše in cenovno mnogo ugodneje so Sava, Kumho, Nexen, Maxxis, Kleber...
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: MB klasa C vs. klasa E

Napisal/-a pistON Pe apr 10, 2020 5:08 pm

Kje je logika, da imajo dizli C klase motor 2.2, medtem ko imajo E klase motor 2.0?
Ali je 2.2 6 valjni?
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: MB klasa C vs. klasa E

Napisal/-a nejc1 Pe apr 10, 2020 5:26 pm

Mislim, da narobe primerjaš... Osnovni dizel v C klasi je 1.6 d, tretja stopnja in višje je 2.2 d... Osnovni dizel v E klasi je 2.0 d v več izvedenkah, za zahtevne je na voljo 3.0 d V6..
2.2 d je 4 cilinderc...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: MB klasa C vs. klasa E

Napisal/-a thunderbolt Pe apr 10, 2020 8:25 pm

Ne bo drzalo. V C klasi 1,6 dizla ni od sredine 2017 (tam nekje). Takrat ga je zamenjal 2,2 dizel iste moci (100 kW). Od facelifta pred dobrim letom, pa C klaso poganja 2,0 dizel (enak kot v e-klasi). Glavni razlog razlicnih dizlov je, da je aktualna e-klasa cca. 2 leti mlajsa kot c-klasa. C-klasa je s faceliftom dobila nov motor. 2,2 dizel je, kar se zanesljivosti tice, pred 2,0 dizlom.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: MB klasa C vs. klasa E

Napisal/-a thunderbolt Pe apr 10, 2020 8:50 pm

Svasta, nisem vedel! Od facelifta pa do sredine 2019 je bil noter 2,0 in moc 150 KM, potem so pa ocitno spet dali nazaj 1,6 :shock:
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: MB klasa C vs. klasa E

Napisal/-a desmodromica Pe jul 17, 2020 1:17 am

Sicer pa ima tudi nova vstopna E klasa 1.6 dci motor(160), samo mislim, da je pri nas še ni na voljo. Glede nove E klase lahko rečem, da sem peljal 300DE, mislim da skupna moč 300km, cena novega preko 80k...pospeški so na nivoju, izolacija hrupa tudi super, vendar se nadležno sliši 4 valjni dizel, ne vem v takšni limuzini in kombijevski zvok v notranjosti, zame osebno preglasen. Zmotili so me ostri robovi plastike v notranjosti in železo ali plastika v naslonjalu za glavo...WTF. Sedeži niso vrhunski, sedenje na zadnji klopi tudi ne...ne vem ali je to še pravi MB :roll: dinamična vožnja ne daje občutka suverenosti ...pač kakorkoli te cene so itak sfejkane...pa doplačilo za povečano posodo za gorivo 10l, pa doplačilo za stranska ogledala...njihov spisek dodatne opreme je pomota za serijsko opremo...pred leti sem vozil tudi GLC 250d airmatic, 55k, isto...povprečen avto in nič posebnega...pa na cesti jih je kot solate od a do x...proven exclusivity, kot pravijo. Bolj mi sede E klasa model nazaj. Veliko jih išče tudi samo zvezdo, kaj pa dejansko dobi jim je pa malo vseeno in to so znali pri MB zelo dobro izkoristiti. Jaz bi avto najel vsaj za en dan, preden bi ga zares kupil.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov