Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Mazda 3 ali Seat Leon

Napisal/-a Mazda2 Sr apr 29, 2020 9:11 am

Vem, da se sprašuje za, Seat Leon ali Mazda 3, kaj pa Honda Civic? S Seatom ima skupno, da je motor turbobencinski, z Mazdo pa japonsko poreklo. Avto se zame pelje enkratno, je 1.5, 134 kw. Sicer za moje pojme bi lahko imel še več navora, ampak podobna številka se suče tudi pri drugih turbobencinarjih s podobno prostornino. Motita me poleg tega le 2 stvari, samodejni preklop med dolgimi in kratkimi lučmi mi malo nelogično deluje, čeprav vsakič zasenči luči, ko zazna nasprotno vozilo in nato znova vklopi dolge, ko gre vozilo mimo, ( pešcev ta sistem ne zaznava ), pa moti me slabo zaviranje z motorjem, ko se popusti gas, ali pa po klancu navzdol, pa menjalnik se mi je 1× res grdo zataknil, za R se je ujel v nekem vmesnem položaju in kar nekaj sekund je preteklo preden sem ga spravil v N. Kar pa se tiče porabe, povprečno mi računalnik kaže 5.3 pri umirjeni vožnji na relaciji, pa nimam v mislih cincanja, samo ne sunkovito dodajanje gasa in pravočasno prestavljanje, ko se pa vozim v službo 10 km v eno smer, malo po deželi, malo skozi Kranj, pa mi kaže 5.6
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Mazda 3 ali Seat Leon

Napisal/-a Aesthetics Sr apr 29, 2020 9:48 am

Vsak po svoje :) Jaz sem pa prvo opravil testno vožnjo z Mazdo 3 120KM, potem Seat Leon 1.4 TSI, potem Golf 7,5 1.5 TSI, na koncu vzel Golf 7 1.4 TSI. Pa mi niti malo ni žal.
Mazda je imela malenkost boljše materiale notri, ampak postavitev vsega mi je bila totalno napak proti Golfu. Motor je tudi bolj prožen pri Golfu/Leonu, ker turbina.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Mazda 3 ali Seat Leon

Napisal/-a luxxx7 Sr apr 29, 2020 2:35 pm

Civic me vizualno niti malo ne pritegne, pač preveč vesoljski za moj okus...

Vredu, najboljše, da grem malo po ogledih in se sam prepričam, kateri mi bo pisan najbolj na kožo za določeno ceno :D
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Mazda 3 ali Seat Leon

Napisal/-a format Sr apr 29, 2020 6:18 pm

Civic je res nekoliko vesoljski.
Ta oblika je mene najbolj pritegnila, da sem zamenjal prejšnji avto za tega.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Mazda 3 ali Seat Leon

Napisal/-a Milan_48 Če apr 30, 2020 9:19 am

Na kratko. Vozil oba in odločitev je padla na Seata. PS: Zaradi oblike, motorja, menjalnika, opreme, porabe, ...
Nulla tenaci invia est via!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Mazda 3 ali Seat Leon

Napisal/-a thunderbolt Če apr 30, 2020 9:45 am

Milan, a to je bila menjava za golfa? Kako to, da nisi počakal na osmico, glede na to, da si bil z golfom tako zadovoljen?
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Mazda 3 ali Seat Leon

Napisal/-a Milan_48 Če apr 30, 2020 10:30 am

Golf  8585.JPG
Golf
To je bilo takrat, ko sem kupoval avto. Za Mazdo 3 so se zelo potrudili, še klicali so me na dom kako to, da se nisem odločil za njih (zaradi prej navedenega - motor, poraba, utesnjenost, ni svetle notranjosti, ni multilink preme, ....). SEAT Leon mi je bil zelo všeč, ostre oblike, DSG TSI 110kW, ..., vendar je bil trgovec nekam nesposoben in ko sem prišel na Porsche Koper, sem kljub temu, da si nisem mislil, da bom kdaj imel Golfa, trgovec kljub izven delovnega časa ugodil in izpolnil vse moje želje. Po svoje je tudi od Golfa 7 napram Golfu 6 dovolj napredovala oblika, da mi je bil všeč in ženi tudi. Še prej sva naredila testno vožnjo z Audi A3, pa me ni prepričal (cena, ...) Če sem tem trem avtomobilom dodal mojo željeno opremo (pri Mazdi 3 pač vsega ne premorejo) so bili v istem cenovnem razredu. 25 - 30k€. Je pa Seat in VW po moje ista pašta.
Nulla tenaci invia est via!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov