Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Dacia Dokker

Napisal/-a slombi Po jun 22, 2020 1:43 pm

Zdravo,
vidim precej dokkerjev po cesti, ki jih imajo podjetja in me zanima ali je ok ali so kake pomanjkljivosti.
Odločam se med novim dokkerjem dizlom ali pa kakšnim rabljenim enoprostorcem "prestižnejše" znamke.
Cca 25.000km letno, rabim izključno za prevažanje kištic s kmetijskimi pridelki, relacije 130km v eno smer.
Trenutno mi v Picassota l. 2003 (ki se mu izteka življenjska doba), grejo 3 kište v vrsto, dokker pa vidim da ima v prtljažnem prostoru tiste izbokline od koles in me skrbi da je zaradi tega ožji od piccasota.
Pri dacii mi je všeč da ima načeloma manj elektronskih pomagal in teh zadev, ki so zame bolj v breme kot korist, pa še večji potencialni stroški za popravila.
Ima kdo izkušnjez dokkerjem?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a meganer Po jun 22, 2020 2:42 pm

Sem fural službeno 1.6bencin. Avto je za točko A-B za kaj več pa stem motorjem žal ni. Pri 100kmh že hrup not .....
Ne moti me plastika, fini materiali .... ampak je res špartanski.
Osebno bi raje vzel kaj drugega.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a motom Po jun 22, 2020 5:39 pm

Vozil testnega kot nadomestno vozilo. Za krajše vožnje še gre. Kongo enako sranje. Vzemi kaj drugega.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a Ivan36 Po jun 22, 2020 7:14 pm

Tukaj pomeri med koloteki Dokker ima 118 cm! Xara Pic pa 116 cm :DDD 8)
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a RedBaron Po jun 22, 2020 7:21 pm

Običajno bi ti rekel, da raje kaj drugega rabljenega, ampak za prevoz "gajb" s pridelki, pa je dacia čisto OK...

Pa še nova je, z garancijo...

Če pa jo misliš uporabljati tudi kot družinsko vozilo, pa absolutno NE, raje nekaj rabljenega, "boljše" znamke.
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a umilave1 Po jun 22, 2020 7:38 pm

Kot so nekateri predhodniki omenili, bi jaz osebno ravno tako razmišljal o Dacii Dokker. Dotični model je res bolj delovni stroj kakor družinski avto (razen če se družina sprijazni s truščem v notranjosti in osnovnim nivojem udobja pri vožnji). No, pa gajbe pridelkov bodo nekaj malega pripomogle k manj hrupa izpod podvozja oziroma pnevmatik. Vsaj take izkušnje sem imel pri Renault Trafficu 5 let nazaj glede trušča ko sem polne sode vozil po AC.

Če je prevoz tovora prioriteta, potem Dokker. Sploh, če bo nova ker tole je načeloma preverjena Renaultova mehanika.

Vredno je preveriti, če se ta avto dobi za testno vožnjo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a Firediver To jun 23, 2020 7:43 am

Vseeno bi bolj priporočil Berlingo/Partner, ker sta bolj konkretno narejena (tudi večja) in bolj udobna za daljše poti. Tudi če voziš prvenstveno samo tovor (verzija furgon, raven pod, mislim, da ima 123cm med košema zadaj), imaš kar nekaj vsakodnevne relacije, kjer pride prav malo več udobja.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a Ivan36 To jun 23, 2020 8:14 am

Slika
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a slombi To jun 23, 2020 11:47 am

Ok bom potem raje kaj rabljenega, ker ne bi bil le za prevažanje tovora ampak tudi kot glavni avto pri hiši. Vseeno bom pa šel na testno vožnjo za videt "špartanskost".
Picasso ima blizu 400.000km, čeprav je na zunaj kot nov, se prežiga engine fault napaka in ga računalnik samodejno začne upočasnjevat v klancih , bo treba še h kakemu mehaniku na diagnostiko, ker trenutni ni ugotovil kaj je narobe.
Mogoče kak rabljen Touran...če se ne zafrknem da bo šlo še par jurjev za popravilo.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a meganer To jun 23, 2020 12:36 pm

Mogoče je z boljšim paketom predvsem pa motorjem, čisto drug avto.
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a zidnidvojnik To jun 23, 2020 12:47 pm

Dober prijatelj ima dokerja v stepway izvedbi z 1,5 dizel motorjem. Avto je meni zakon. Tudi sedeži so dobri, prav tako plastika noter. Se pa moremo zavedati da to ni mercedes, lahko se pa kosa z berlingotom oziroma je v mojem pogledu celo boljši. V vsakem berlingotom ko sem se peljal je vse skripalo, v zgoraj omenjenem dokerju pač ne.

Berlingo je pač nek sinonim za kapelice, je pa po mojem mnenju nekje na istem nivoju kot doker. Razen s ceno seveda, ki gre pri berlingotom z malo boljšo opremo v nebo. Moramo pa se zavedati, da naj si gre za berlingotom, dokerju, kangoja ali katero koli druga kapelico, da je to kombi pa obračajo naprej ali pa nazaj.

Evo mojih 5 minut.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a alexwell To jun 23, 2020 1:31 pm

rifter, berlingo, combo...s to trojico itak nimaš česa zgubit, če kupiš novega. Rabljenih pa je itak zelo veliko za ugodno ceno.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14984851
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a MadIggy Sr jul 15, 2020 6:34 am

Mi smo imeli Dokkerja 1.5 dCi za hobi in vikend opravila (čebelarjenje, sezonsko vožnja lesa za kamin itd). Z njim smo v petih letih naredili 160k km, svoje poslanstvo pa je opravil brezhibno. Ko smo ga prodali avto praktično ni imel vidnejših znakov uporabe. Tista grda in trda plastika pač zdrži marsikaj. V vsem času nismo imeli niti enega izrednega servisa. Najboljša stvar pri tem avtu so dvojna prtljažna vrata, ki se odprejo tako ,da lahko z viličarjem naložiš euro paleto (ko smo kupovali avto mislim da je bil celo edini v razredu, nevem pa kako je danes). Zadnja klop se odvijači z dvema vijakoma v minuti in dobiš ravno dno. Za na avtocesto imaš tempomat in klimo, vožnja tam od 110 kmh naprej je precej glasna. Če bi še enkrat kupovali avto bi se odločili enako.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a xxl Sr jul 15, 2020 7:10 am

Koliko se spomnim, uporabniki znamke so zelo zadovoljni pri vseh anketah o zanesljivosti. Dacia, za ljudi, ki jim ego ne trpi. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a ggorenc Sr jul 15, 2020 5:24 pm

Nikakor. Dacia je za ljudi, ki so zadovoljni s podpovprecjem na vseh ravneh in nikoli in nikdar ne prosperirajo. Slaba tolazba.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a Cefizelj Sr jul 15, 2020 5:37 pm

Zanimiva sodba čez prst. Sicer nimam Dacie, samo ljudi tako sodit je pa tudi malo za lase privlečeno. In ja, kot rečeno je avto zanesljiv. Je pa na nivoju Cliota 2, potem pa odvisno kaj rabiš in pričakuješ. Maš veterinarje, ki se vozijo z Dokkerji, pa jih imaš k se vozijo z VW Transporterji. Boš rekel da tisti z Dokkerji v življenju ne bodo prosperirali?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a xxl Sr jul 15, 2020 6:03 pm

ggorenc je napisal/-a:
xxl je napisal/-a:Koliko se spomnim, uporabniki znamke so zelo zadovoljni pri vseh anketah o zanesljivosti. Dacia, za ljudi, ki jim ego ne trpi. :D


Nikakor. Dacia je za ljudi, ki so zadovoljni s podpovprecjem na vseh ravneh in nikoli in nikdar ne prosperirajo. Slaba tolazba.

Idiotsko do konca. Ne da se mi niti razlagat zakaj. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a meganer Sr jul 15, 2020 8:43 pm

Če imaš velikega ..... se lahko tudi z Dacio voziš.
Povem še 1x ČE bi bil Duster 4wd in avtomatik bi bil na dvorišču.

Če ima pa kdo probleme stem, da ni sveta nemška četverica na dvorišču ...
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Dacia Dokker

Napisal/-a VW T4 Če jul 16, 2020 6:43 am

Meganer; ja če bi duster imel vse kar si naštel, potem ne bi bil več nizkocenovnik...no sej že tako ni več...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov