Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a srcnik Če jun 25, 2020 9:00 am

Panzeraustirol je napisal/-a:
Hvala za izčrpen odgovor. Prvih dveh hib sm navajn od Golfa Varianta R k ga mamo haha. Edino kar bi me res motil od teh hib sta zadnji dve. Bi si mislu da lastnik reče mehaniku, da naj tm ne dviguje oz. bi mehanik mogu bolš vedt... :roll: So pa bolš alcantara zici al ledr? Sm tut že o 159 razmišlu, je bol plan C haha.


Meni osebno je alcantara bistveno boljša, ker je usnje poleti pasje vroče, pozimi pa ledeno mrzlo. (Pri usnju je meni osebno to velik problem, ventilacije sedežev pa kolikor vem gt ni imela)

Aja, pa še italjanska zanimivost, pri menjavi zračnega filtra moraš prav "zviti" en del karoserije, da ga lahko menjaš :) (tu se vidi da po italjansko niso premislili zadeve do konca) :D
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a TrijoAdijo Pe jun 26, 2020 7:50 am

Kristjan123 je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Kar se kač tiče je tko...če je bila redno servisirana na pooblaščencu tipa AT v Lj, pol bejž od nje. Slabih kač ni, slabi so njihovi mehaniki. Js sm v mojo 159 zmetu za okrogla 2 jurja delov (z jebenimi popusti, popravljali pa smo sami)...za kar se imam za večino zahvalit pooblaščencu in njihovem veleumnem znanju.
Pa res neb raje pogledu za Brero 2.4? Men osebno je lepša, pa še motor ma ubijalski, če je prav čipan.
Drgač pa pr 1.9 jtdm maš probeme z egr, swirl loputami,ampak to je z lahkoto rešljivo (lopute ven, pa egr in lopute programsko izklopiš, zravn še čipaš pri Tribesu). Če je plastični kolektor,pol namest da se ukvarjaš z loputami kr zamenjaš kolektor z unim od 156-ke, ki v originalu nima loputk, ima pa alu kolektor. To pa zato, ker so italijani pogruntal sistem povrata hladilne tekočine preko sesalnega kolektorja in če je kolektor plastičen ima povrat tudi plastičen, ki pa scajtom preperi, poči pa maš antifriza več na motorju in okolici kot v motorju. Tiste klinčeve fajfe plastične ne moreš zamenjat ker je ni za dobit, alu kolektor pa ima fajfo iz mesinga. In namest da 5x podiraš 3/4 motorja, vržeš gor kolektor od 156, pa maš mir. Pa če boš mel srečo, boš za 156 alu kolektor dal manj kot košta swirl flaps blank plugs za alu kolektor (pri plastičnem kolektorju čepov ne rabiš).


Mah Brera je "težka krava" motorji pa so ali dizli ali bencinski GM "brez duše" skratka z alfami kot so nekoč bile ima bolj malo skupnega.

Kje so časi pristnih alfinih šestakov... sem imel parkrat priliko vozit v 147 pa 156 se mi kar oko orosi ko se spomnim tistih občutkov neposreden volan pa motor pa zvok pa kot na stikalu nič ena tisti ki ste vozli boste že vedeli o čem govorim. Ko te enkrat okuži si pečen sem imel 156,147, pa 159 z zelo slabo izkušnjo potem greš dol z alfe. mešani občutki ampak stalno sanjaš o njej :)


Hja,sej so vsi 939 modeli težki ko krave :roll: ne vem od kod take teže,al ajde, če drucga ne, maš vsaj filing da avto na cesti sedi kot mora.
Ja,folk pravi, da ko maš 1x alfo,pa greš dol z nje, še zmer sanjariš o alfi :lol: Js tt že dobivam prebliske, da bi 159 prodal, pa kupu eno drugo strupenjačo :lol:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Alfa Romeo GT kot prvi avtomobil

Napisal/-a Panzeraustirol Pe jun 26, 2020 9:19 pm

srcnik je napisal/-a:Meni osebno je alcantara bistveno boljša, ker je usnje poleti pasje vroče, pozimi pa ledeno mrzlo. (Pri usnju je meni osebno to velik problem, ventilacije sedežev pa kolikor vem gt ni imela)


Okej, bomo vidl kakšna bo kej ponudba haha. Ni lahko najdt uredu kombinacijo zunanje barve pa notranjosti. :|

srcnik je napisal/-a: Aja, pa še italjanska zanimivost, pri menjavi zračnega filtra moraš prav "zviti" en del karoserije, da ga lahko menjaš :) (tu se vidi da po italjansko niso premislili zadeve do konca) :D


To je pametno, da ga kdo slučajno ponesreč ne zamenja haha. :lol:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov