Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a golfabimu Sr jul 15, 2020 6:31 am

Kaj takega mogoče?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ES.JAMSTVO

Dobiš še 24 mesečno jamstvo baje.

Lp,
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a limas Sr jul 15, 2020 10:36 am

MATEJAAA je napisal/-a:Torej naj vseeno gledava z več kilometri in se pozanimama kje je bil avto vožen...hjooj to kupovanje avtov je grozen stres, če se noben v družini ne spozna na avte :/

Hvala za kakršen koli nasvet..če ima kdo še kak pameten predlog za nakup avta do 10. 000 € pa le napišite :))


V tem primeru avto pred nakupom obvezno peljati na AMZS kjer opravijo podroben pregled. Tudi na računalnik ga priklopijo. Le za stanje kilometrov ne morejo garantirati.

Tista škoda ima 5 prestav in najboljša rešitev za AC.
Predlagal sem vam megana 1.5dci. Zanesljiv motor ter menjalnik in eno generacijo novejši od forda, kar veliko pomeni. Pa še udoben je in predvsem varen.

Če ste iz Ljubljane, je eden redkih trgovcev vreden zaupanja Špan na Brezovici. Tam odpade ves stres, da boš dobil avto s prikritimi napakami. Izogibaj se kupcev, ki samo hvalijo svoj avto, ne izpostavijo pa nobene napake ali pomanjkljivosti.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a Blinder Sr jul 15, 2020 11:27 am

Ima samo pet prestav ampak naredi 54 km/h @ 1000 rpm v 5. prestavi, kar je verjetno podobno kot naredi konkurenca v 6. prestavi.

Jaz imam slabe izkusnje s preizkusom na AMZS, odsvetujem.

Megane je predvsem varen? Kateri iz konkurence pa je manj varen od Megane-ja? Imas sprane mozgane iz oglasevanja Renaulta glede 5-zvezdic ncap iz zacetka 2000-ih?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a Dizzy Sr jul 15, 2020 11:37 am

limas je napisal/-a:
Predlagal sem vam megana 1.5dci. Zanesljiv motor ter menjalnik in eno generacijo novejši od forda, kar veliko pomeni. Pa še udoben je in predvsem varen.


sem gledal tudi Megane, pa so napram Fordu not delovali res čungalunga, žal, ampak resnično, razen če gre za višje range opreme, ki pa, kot sem uspel zasledit pred dobrim mesecem, ne pridejo v budget. Megane in omenjena generacija forda sta pa tam tam (Ford je naredil facelift na 3. generaciji Focusa 2014, s tem, da ima Focus, ki sem ga sam predlagal tudi že Sync3 vmesnik, ki je res dobra zadeva, Megane je tudi mislim da 2015 ven prišel s to generacijo, nisem pa sure)

limas je napisal/-a:Če ste iz Ljubljane, je eden redkih trgovcev vreden zaupanja Špan na Brezovici. Tam odpade ves stres, da boš dobil avto s prikritimi napakami. Izogibaj se kupcev, ki samo hvalijo svoj avto, ne izpostavijo pa nobene napake ali pomanjkljivosti.


ni pa Špan edini, zaupanja vredni so še:
- Avtotehna Vis Celovška (vedno fer in pošten odnos, nikoli niso skrivali, od kje so avti)
- Avtogram BTC (imajo res dobre avte, takšne kot so oglaševani, brez skritih napak)
- Porsche Bravničarjeva/Verovškova (tam sem tudi sam dobil Focusa in iz lastnih izkušenj potrjujem, da vse štima)
- Toyota Center BTC (ampak zadnje čase imajo izredno omejeno izbiro rabljenih vozil, ker lahko prodajajo samo kar dobijo not in Toyotine rabljene, kar pa tudi ni nujno slabo)
- JAP Trade avto

v bližnji okolici še Avto Medvode, vsaj pred časom je bil, kjer sem bil prisoten oz. udeležen v vožnji vozil, ki so bila tam kupljena in smo brez problemov pri obeh naredili 200.000km plus (na avto).
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a golfabimu Sr jul 15, 2020 11:43 am

Ne vidim težave v 5. gang menjalniku. Kot rečeno 5. pri teh menjalnikih je dolga, nič manj kot npr 6. pri Fordu. Sam imam en tak avto s tem menjalnikom in letno naredi cca 50.000km, večinoma AC pa ti povem da ima pri 3000 RPM cca 170 km/h po števcu. Naprimer Ford Galaxy (mk3) v 6. ima višje obrate pri 170km/h.

Lp,
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a Dizzy Sr jul 15, 2020 11:57 am

offtopic, ampak Galaxy skoraj mora imeti višje obrate, ker je več upora in več moči za 170km/h, ampak kot rečeno, irelevantno.

pomembno je, kakšna so razmerja za teh 5 prestav. in očitno pri Octavii so ta razmerja dobro poštimana.
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a bishop Sr jul 15, 2020 1:35 pm

Dizzy je napisal/-a:ni pa Špan edini, zaupanja vredni so še:
- Avtotehna Vis Celovška (vedno fer in pošten odnos, nikoli niso skrivali, od kje so avti)
- Porsche Bravničarjeva/Verovškova (tam sem tudi sam dobil Focusa in iz lastnih izkušenj potrjujem, da vse štima)

Avtotehna Vis, sem jaz slišal drugačno mnenje
Porsche Bravničarjeva tudi ni nek biser
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a titanius Sr jul 15, 2020 4:29 pm

1.9tdi Passat z 5imi prestavami ima pri 140 3k rpm, jaz imam z C5 2.0hdi v 6.prestavi 2400rpm pri 140.. v peti pa imam tudi jaz 3k rpm pri 140.
Ali pa recimo 180, jaz imam 3k v 6.,kolega v Passatu pa 3.6k..
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a golfabimu Sr jul 15, 2020 5:08 pm

Predvidevam, da gre za b6 ali pa celo b5 Passata. V CR TDI motorjih niso isti menjalniki, prestavno razmerje je povsem drugačno. In tukaj je govora o tem menjalniku, ker gre za CR motor v tej Škodi.
Zanimivo da se prestavno razmerje na Passatu spremeni od 140 naprej heh. Namreč po tvoji izjavi, če si izračunaš bi mogel imet Passat pri 3600rpm 168km/h. Pa tudi C5 140 konjski ročni nima nikoli 180kmh v 6. pri 3000 rpm pa se lahko na glavo postaviš. Ne vem kaj je point laganja?

Lp,
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a titanius Sr jul 15, 2020 7:03 pm

Bom poskusu slikat naslednjic ko bo pri 180. Poznam svoj avto in vem v piko vse, pri 150 je na 2.5k, 180 je 3k, na 217 nisem gledal koliko je imel. Ajde 50 obratov gor dol, ker je obratomer razporejen po 250rpm in ne po 100 kot v Passatu, kjer lahko dejansko odcitas tocne obrate. Passat b6 2.0tdi 2010 ima malce cez 3k na 180, ni pa na 3100.

Sicer je pa tema ceed in focus.. Glas gre Focusu in pa vzel bi 2.0tdci namesto 1.6. Morda bi pogledal kaksnega Mondea, malenkost vecji ter udobnejsi napram Focusu, so pa rezervni deli malce drazji od Focusa.
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a golfabimu Sr jul 15, 2020 8:38 pm

Moj namen je bil samo povedati, da 5.gang menjalniki v teh motorjih niso "neprimerni" za avotceste( 170km/h po števcu v 5. je isti šmorn kakor 3000 v 6. naprimer) .. in pa predlagal sem avto, ker avtorica teme sprašuje tudi po drugi alternativah.
Da pa ne boš slikal in ogrožal drugih in sebe v prometu, imaš pa tukaj podatke o tvojem avtu pa si izračunaj.

1000rpm speed:

(km/h/mph)

I:

8.7 / 5.4

II:

16.7 / 10.4

III:

26.5 / 16.5

IV:

37.4 / 23.2

V:

45.9 / 28.5

VI:

55.6 / 34.6

VII:

/


Lp,
 
MATEJAAA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: Po feb 17, 2020 8:21 am
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a avto fan1308 Pe jul 17, 2020 2:39 pm

Tale je prodan :-)
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a nejc1 So jul 18, 2020 10:52 am

Naj se partner zapelje malo z Meganom in s Focusom in če mu je pomembno dobro podvozje, komunikativnost volana in podobne zadeve bo hitro črtal Megana s seznama...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a limas So jul 18, 2020 11:12 am

Zakaj bi črtal megana, če je eno generacijo novejši od fokusa?
Če bi bil osebno v podobni dilemi, bi izbiral avte znotraj najnovejše serije, tiste starejše pa bi avtomatično črtal.
In ravno megan ima vrhunsko podvozje, ki je še toliko bolj primerno za naše stanje cestne infrastrukture.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a TrijoAdijo Po jul 20, 2020 6:37 am

Zakaj bi megana črtal? Emm...zato ker je pač francoz in ker je pač temu primerno narejen napram focusu. Sorry. Če je človeku karkol do odziva in lege na cesti, pač ne izbere francoza. Nobenga. Nikoli.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a esem Po jul 20, 2020 2:48 pm

Ne mešajte odzivnosti in "povednosti" volana z avtomobilovo lego na cesti. Stari C4 je bil najhitrejši na losovem testu (cca 10 % hitrejši od fikusa in skoraj 20 % hitrejši od golfa :!: ) activa je bila daleč najboljša na takem testu in na sposobnosti premagovanja G-pospeška (več kot večina takratnih Ferrarijev, ki so BTW gotovo imeli boljše in daleč širše gume). Tudi C4 cactus je bil hitrejši od marsikaterega, npr nove Mazde 3, da raznih reno RS niti ne omenjam.

Eno so osebni kriteriji (npr odzivnost volana) in želje, drugo pa realnost v natančno merljivem času - ne mešajte.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a TrijoAdijo To jul 21, 2020 6:20 am

Ajde esem, ne s***. Pusti ti une teste, k vsi vemo kaj in kako je s tem. Drgač pa, vsedi se v focusa pa se zapelji,pol pa šei pa v megana, pa te bo minili veselje do življenja v francozu.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kia ceed sw ali ford focus karavan

Napisal/-a Cefizelj To jul 21, 2020 9:48 pm

Dobr da sm še živ potemtakem :roll: :lol:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov