Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
bawsi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 07, 2020 8:51 am

Opel astra 2016?

Napisal/-a bawsi To jul 07, 2020 10:09 pm

Pozdravljeni,

Kupujem avto, hatchback, tam do 10000€. Našel sem trenutno eno opel astro, letnik 2016, 1.6 cdti ecoflex motor, 110 konjev. Avto ima kar nekaj opreme, ceno pa ravno pod 10000. Aja, pa ima tudi nekaj malega čez 100.000 prevoženih kilometrov.

Ker se sam ne spoznam na avtomobile, bi rad kak nasvet. Vozil bom v večini na relaciji ptuj - maribor (~75 kilometrov na dan). Bo ta avto vredu? Se opli radi kvarijo? Bi raje poiskal kakšnega bencinarja? Predlagate morda kak drug avto v tem cenovnem razredu?

lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a Kohec Sr jul 08, 2020 8:26 am

A si gledal tega?
Uvožen iz Belgije. Ponavadi so avtomobili iz Belgije dokaj dobri.
Preveri če vse štima in če je avto dober ga vzami.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ation%205d
 
bawsi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 07, 2020 8:51 am

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a bawsi Sr jul 08, 2020 9:56 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Tako, za tega sem se zanimal.

Sem pa se zdaj nasel malo cenejsega, z nekaj vec opreme: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15355719 ? Bi ta tudi bil ok?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a pleomax Sr jul 08, 2020 10:20 am

Ne vem sicer kako je za peljat 1.6 cdti, ampak verjamem da dobro, glede na to, da je 1.4 turbo 125 rea odličen motor. Tako dobro je uglajen, brez cukanja. Ko sem se prvič vsedel v ta avto, je bilo tako vse domače. Jaz sem bil res navdušen. Moje osebno mnenje je, da je ta avto peljat prijtneje od drugih germanskih konkurentov in zraven tega je občutbi cenejša, sicer res da na račun malo več trde plastike v nižjih opremah.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a Kohec Sr jul 08, 2020 1:00 pm

Na testno vožnjo enega in drugega. Potem pa kupi boljšega. Astra je čisto dober avto.
 
bawsi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 07, 2020 8:51 am

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a bawsi Sr jul 08, 2020 1:03 pm

Bi bilo tudi dobro da ga peljem kaksnemu mehaniku, da pogleda ce je vse ok?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a tomzzi Sr jul 08, 2020 3:15 pm

Ti morda (če bo čas) zvečer kaj več napišem o dotičnem avtu saj imam jaz astro k 1.6cdi 100kW.
 
bawsi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 07, 2020 8:51 am

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a bawsi Sr jul 08, 2020 4:36 pm

Oh, to bi bilo super. :) Hvala ti.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a tomzzi Sr jul 08, 2020 7:21 pm

Živjo.

Kot sem zapisal imam astro k 1.6 CDTi 100kW Innovation 2017 letnik.
Ker ople dobro poznam bom probal čimveč napisat na kaj pazit.
Kupil sem novo po naročilu. Oprema je Innovation. Zraven sem dodal še temne zadnje šipe, matrične led luči, paket izolacije zvoka (vetrobransko steklo), dab, park senzorje spredaj zadaj, 17 colska platišča.
Ampak to te verjetno ne zanima.

Ponavadi začnem pri plusih. Tokrat bo obratno.
Astra mi ne dela nekih večjih problemov. Tankaj in vozi po večini.
Nekaj stvari/minusov:

- barva je zelo občutljiva! Imam cosmic sivo in se barva kar hitro odkruši. Čim prileti kamnček. Tako imam po vratih, pragovih (čeprav imam zavesice) kar spikano. Je očitno tako švoh ali tanek nanos laka. Itak je opel znan po "mehki" barvi zadnja leta. Eni teh problemov začuda nimajo. Havba je začuda še dokaj cela.

- v notranjosti imam nekaj "čričkov". Mislim, da bo vsaka astra imela kakšnega. Jaz jih imam nekaj. Ampak to vzami z rezervo saj je bila moja noter cela razkopana (toča in so menjal streho). Na žalost tudi slabo nazaj sestavjena. Avto ni potem nikoli več enak.

- pokajo protiprašne zaščite prednjih amortizerjev (tista guma, plastika), dobro preverit, eden uporabnik tukaj je imel ta problem. Tudi po tujih forumih je bilo to zaslediti. Pač je tanek material.

- prve serije pri določenih primerkih imajo dokaj trdo podvozje. Se vse čuti. Sploh dizli. Zato so pri faceliftu zamenjal amortizerje in fedre se mi zdi. Spremembe na podvozju.

- na živce mi gredo park senzorji. Tulijo tudi če imaš avto v leru in dela. Če se nekdo sprehodi za avtom tulijo. Nepotrebno in živce parajoče. Facelift je to odpravil. Na servisu so mi rekli, da se ne da naštimat, da se v leru ne vklopijo. Je potreben ročni izklop preko tipke.

- motor občasno (ne vedno) pri hladnem zagonu zaropota. Baje je krivec vodilo, napenjalec ketne. To je znan problem. Eni so ta sklop menjali ampak se zvok čez čas po menjavi začne ponavljat. Opel pravi, da ni razloga za skrbi. Meni itak motor dela odlično.

- določeni modeli (2016-2018) 1.6 cdti so imele vpoklic za glavni zavorni cilinder. Pri večini so ne glede na rezultate testa vse morali menjat preventivno. Je za preverit pri nakupu če je bil kakšen vpoklic opravljen glede tega.
Kot pravim je to pri 1.6 cdti z ročnim menjalnikom.

- zvok iz usb ključka (mp3, android auto) je iz meni neznanega razloga tišji kot od radia. Je potrebno dati bolj na glas.

Sem kaj pozabil od minusov? Če se spomnem napišem.

Sem pa bolj kot ne z avtom zadovoljen.
Avto se vozi odlično. Motor je odličen. Zaenkrat (tok tok po lesu) nobenih problemov glede motorja. Je prožen in predvsem tudi zelo varčen. Se pozna, da je avto lahek.
Olja ne porabi nič. Zvočna izolacija motorja je dobra! Če ne odlična! Malo pripomore verjetno tudi moj paket akustične izolacije vetrobranskega stekla.
Splošno povprečje odkar imam avto je nekje na 5.1. Realno! Ne po BC. Bc kaže za ene 4 deci manj. Vzimo se dva 90% časa. In 98% časa na leto je to regionalka. Torej relacija ene 33 km v eno smer. Na AC je redko.
Slika
Porabo zapisujem z aplikacijo Drivvo. Razen prvih dveh tankov.

Pohvalim notranjo prostornost in ergonomijo. Vse je tam kjer mora biti. Vse je enostavno in domače. Lahkotno za uporabo.
Nobenih problemov z radiom.

V bistvu imam zelo malo dejanskih problemov z avtom. Upam, da tako tudi ostane.
V glavnem mi ni žal nakupa.

Pri bencinarjih je pa nekaj za pazit. Določeni so imeli probleme (1.4 125, 150). LSPI. Zato je opel začel z MY2017 dobavljat novo olje ki naj bi pomagalo. Je pa spet tako, da jih je nekaj imelo probleme. Spet drugi ne.

To je bilo tako na hitro napisano.
Se opravičujem za napake.
Kot sem zapisal bom še kaj dodal če se spomnim.
Načeloma pa vsaj jaz večjih problemov nimam.
Motor je več kot soliden. Vozi se dobro. Je enostaven in lahkoten avto za upravljat. Pa tudi prostoren noter.
Prtljažnik bi lahko bil malo večji ampak je še vedno neka zlata sredina.

Po moje nimaš kaj falit z 1.6 cdti.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a thunderbolt Sr jul 08, 2020 9:27 pm

Avto je ok, ima kolega 1,4t 125 konjev. Golf 7 enake motorizacije z dsg je slab liter bolj varcen, nekoliko bolj udoben in tisji. Drugace pa je avto, sploh glede na ceno super. Bolj kot karkoli drugega, te mora skrbeti, da ne bos od kakega dilerja dobil fajn zmahan avto s prevrtenimi kilometri, s katerim bos imel kup tezav.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a emozul Sr jul 08, 2020 9:39 pm

Imam kar nekaj znancev, ki so zadovoljni. Je pa po moje to avto za nezahtevnega uporabnika.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a mevden Sr jul 08, 2020 11:13 pm

Pojdi na ta dva britanska naslova, mogoče boš dobil kakšen odgovor več

https://www.astrakforums.co.uk/viewforu ... 37a2269f32

https://www.astrakforums.co.uk/viewforu ... 37a2269f32

Avto niti ni tako nedolžen napak. Ne moreš pa primerjat astre z octavijo ali pa golfom npr. To je čisto drugi cenovni rang.
 
bawsi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 07, 2020 8:51 am

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a bawsi Če jul 09, 2020 9:05 am

Hvala vam vsem za odgovore, predvsem tebi tomzzi da si mi tako dobro predstavil slabe in dobre lastnosti astre :) Grem danes pogledat, na testno voznjo, in bomo videli kako bo.
 
trakus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne jul 15, 2012 8:53 pm
Kraj: Ptuj

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a trakus Če jul 09, 2020 12:00 pm

Zdravo Bawsi, ponavadi zgolj prebiram in bolj redko pišem na forumu, ampak ker imam tudi sam izkušnjo z Astro in vožnje na praktično isti relaciji bom malo pomagal. :D
Doma smo imeli dobri 2 leti Astro K 1.6 CDTi, letnik 2016 Innovation. Kupljena predvsem zaradi dobre cene. Prvo leto se je delalo z avtom 200km dnevno v službo v Avstrijo, in se naredilo slabih 60k km, naslednje leto in pol se je kilometrina zmanjšala, saj je vožnja potekala samo še na relaciji okolica Ptuja-MB center. Opažanja so bila praktično ista kot pri uporabniku tomzzi.
1. Barva je izredno občutljiva in avto je po dveh letih bil konkretno popikan od kamenčkov, sploh po havbi. Nanos laka mora biti verjetno strašno tanek.
2. Kot že zgoraj napisano se pri hladnem zagonu pojavlja ropot motorja. Menjal se je napenjalec in vodilo, nakar se je ropot spet pojavil po nekaj tisoč prevoženih km. Čez motor dejansko ni nobene pripombe, izvrstna poraba, vleče suvereno in je nasploh eden boljših dizelskih motorjev, ki sem jih vozil.
3. Črički in trdo podvozje. Ker je bilo vozilo kupljeno nekaj mesecev po predstavitvi smo verjetno padli ravno v to kategorijo s trdim podvozjem. Neravnine in luknje se kar čutijo, ni pa nič strašnega sploh, če ne delaš neke bajne kilometrine. Bolj so me motili črički, ki so se pojavljaji pri mestni vožnji, hitrost med 20 in 30km/h, druga prestava. Ne vem ali je kaj prišlo v resonanco, ampak iz levega dela vrat so prihajali neki nadležni zvoki, kot da nekaj ne bi bilo prav privito ali pa se je odvilo. Vrata so se razdrla, ampak se ni našlo problema.
Avto se je po dveh letih in pol prodal zaradi naraščaja in potrebe po večjem prtljažniku, saj boljša polovica tovori svega i svašta (ženske pač). :lol:
Pod črto smo bili z avtom zelo zadovoljni, nikoli ostal na cesti, žarometi so bili odlični, dobri sedeži in poraba. Žal mi je bilo zgolj, da nisem kupil karavanske verzije že v prvo.
Nato smo kupili vozilo od očeta, ki je takrat ravno menjaval avto. Octavia 3 Elegance 1.2 TSI ročni menjalnik. Avto je imel zgolj 41k prevoženih kilometrov in je bil super ohranjen. V primerjavi z Astro mi je predvsem všeč tišina in miren tek bencinskega motorja, moči je že v nižjih obratih od 1500rpm dovolj in se avto dejansko normalno vozi tudi v nizkih obratih, šesta prestava je pa tudi precej dolga in imaš 3000 obratov pri 143km/h, do cca 175 vleče kar suvereno, nato pa nabira hitrost po polžje. Prostora je precej več kot v Astri, prav tako se mi zdi avto bolj kompakten in tišji, predvsem pa bolj udoben čez neravnine in brez čričkov.
Pri Astri sem imel porabo na roke 5,0-5,2. Umirjena pot na morje in nazaj mi je uspela tudi z 4,5. Octavia mi trenutno porabi 5,6-5,9 na roke, vožnja 130-140.
Sam bi ti svetoval, da mogoče poskusiš najti še Golfa/Leona ali Octavio z motorjem 1.0 ali 1.2 TSI. Od 2013 imaš novo generacijo TSI motorjev z jermenom (naj bi bil "doživljenski" :lol: , menjava na 10let ali 240k km kolikor sem potem zasledil na nekaterih virih).
Kolikor spremljam avto.net se vsake toliko pojavi kak lepo ohranjen s ceno pod 10k € in manj kot 70k km.
V primerjavi z Astro je registracija zaradi kubikaže cenejša 34e, prav tako je nekaj cenejši kasko, saj ga plačuješ na MPC, ki je pri Oplu v osnovi kar visoka, nakar se seveda z njihovimi popusti na leasing spusti na primerno raven. :D Nekaj cenejši so tudi redni servisi za Škodo, saj rabi manj olja, filter goriva pa se ne menjuje, saj bi naj bil v tanku za gorivo :?: .
Nekih izkušenj z bencinarji v Astri nimam, peljal sem za 15min 1.4 125, vendar premalo, da bi dobil nek konkreten vtis.
Letno boš pa imel kakih 25k km tako, da tudi s sodobnim bencinarjemm ne zgrešiš in kar boš malenkost z dizlom prišparal na gorivu boš potem porabil pri dražjem vzdrževanju.
V vsakem primeru pa zlato pravilo, da kupuj vozilo od prvega lastnika ali pa vsaj z vso znano zgodovino. Bencinarja išči slovenskega, saj se v tujini delajo tudi na bencinarjih longlife servisi na 30k km, kar dizel vseeno lažje prenese, saj je le delovni stroji. Dizel če že iz uvoza pa naj bo iz nemškega trga, kjer so praviloma še najbolj ohranjena vozila in imajo tudi najvišje kazni za vrtenje kilometrov pri vozilih. Veliko sreče, predvsem pa oči na peclje in oprezaj za dobro ponudbo na avto.netu. Dobri avti z nizko ceno od fizičnih oseb se prodajo po nekaj urah, nato pa se čez nekaj dni spet pojavijo na avto.netu pri kakšnem dilerju, ki jih še malo spuca, poglanca in prodaja za jurja več. SREČNO!
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a zidnidvojnik Če jul 09, 2020 12:07 pm

Imam tudi jaz po o novo astro. Lahko recem nekako podobno kot tomzi. So se pa pri meni nekoliko odlepile stresne sani kar so na servisu popravili. Je bilo opazno ze pri prevzemu novega avtomobila.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a tomzzi Če jul 09, 2020 2:44 pm

Kot sem zapisal je astra dober avto. In načeloma z nakupom ne zgrešiš.
Obvezno pa na testno vožnjo!
Res je, da je podvozje kar trdo. Se pa zato dobro vozi. Golf je verjetno udobnejši.
Je pa še ena stvar ki vpliva na udobje. Če ima avto wattov člen zadaj je udobje boljše. Tudi vozi se verjetno boljše. Čeprav neke ogromne razlike naj ne bi bilo. Dovolj pa, da se čuti na udobju.
To se vidi brez, da se avto dvigne. Mislim, da so imele 1.4 150 in 1.6 bencinar kot tudi 136KM dizel to serijsko do 2017. Potem pa samo še za doplačilo.
Meni je žal še danes, da nisem doplačal.

Bi jo jaz še enkrat kupil? Definitivno!
Vozil sem pa tudi karavana bencinarja 1.4 125. Tudi zelo soliden motor. Lepo potegne.
Med drugim sem vozil še facelifta 2019 z 1.2 145KM turbo bencinarjem (za vikend sem jo imel). Motor je odličen! Poraba super.
Pri nizki hitrosti kot je manevriranje po parkirišču je sicer morda čuden zvok motorja (pač trivaljnik).
Mi je bil pa bolj všeč zvok ko si pohodil plin v primerjavi z 1.4.

@mevden
saj če greš na forume drugih znamk ne bo nič drugače. Boš videl tudi same probleme. Na forumih se več piše o problemih kot karkoli drugega.

En nasvet:

preglej barvo. Predvsem pragove in izza roba zadnjih vrat. To je nekak največji minus.
Meni je žal, da je nisem oblepil na kritičnih mestih s folijo. Itak pa je bila celo stolčena tako, da mi je sedaj to nekak zadnja skrb.

Dobro je tudi pogledat protiprašno zaščito amortizerjev. Ampak to ni spet tak problem. Tudi če bi bilo rahlo razpokano.
 
bawsi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 07, 2020 8:51 am

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a bawsi Pe jul 10, 2020 6:25 am

Okej, sem vceraj sel na testno voznjo z to astro, in imam par vprasanj za vas:

1. Ima nekaj pikic in rahlih odrgnin po zunanji strani (kakih 10-15). Kako se da to odpravit? Kaksne so kaj cene?

2. Crna plastika, spredaj pod odbijacem je na eni strani zlomljena (kaj mislim -> http://prntscr.com/tf4hch). Kaksne kaj cene menjave tega?

3. Avto se je peljal super, je pa obcasno imel motor nek cuden zvok - to bi moral pred nakupom dat mehaniku pogledat.

Se mi splaca investirat v tak avto? Pac, to so vse stvari z katerimi bi lahko zbil ceno. Prvi dve tocki se mi ne zdita tako kriticni, 3 pa me kar skrbi. Avto se je drugace peljal super, in notranjost je zelo lepo ohranjena, zunanjost pa tudi ok (recimo), razen teh pikic in odbijaca.

lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a tomzzi Pe jul 10, 2020 2:56 pm

Pozdravljen.

Si vozil dizla?

1. Glede pikic... Barva je kot sem že napisal zelo občutljiva.
To se do neke mere da popravit. Najbolje da ti nekje namešajo barvo in potem poflikaš z zobotrebcem ali zelo tankim čopičem. Idealno bi bilo potem z zelo finim brusnim papirjem (2000-3000) pobrusit in spolirat. Samo če ni izkušenj potem raje samo zaflikat. Ne bo to to vendar vsaj izstopalo ne bo tako.

2. To je zapel v kakšen višji robnik ali kaj podobnega.
Kakšen strošek je ne vem.

3. Jaz nimam nobenega čudnega zvoka med vožnjo.
Edin ko se regeneracija dpfja dela. Potem je zvok drugačen.
Kakšen zvok je bil?
 
bawsi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: To jul 07, 2020 8:51 am

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a bawsi Pe jul 17, 2020 1:02 pm

Dizel je bil ja. Je drugace ze prodan.

Gledam pa se zdaj tega: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... bo%20Enjoy

Bencinar, 150km, 80k prevozenih, garancija na motor, menjalnik in turbino, kar nekaj opreme. Kaj mislis o temle?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Opel astra 2016?

Napisal/-a tomzzi Pe jul 17, 2020 3:13 pm

Pozdrav.

Opreme je nekaj. Vendar nič posebnega.
Kolikor vidim je Enjoy oprema z doplačili kot je dab, tonirana stekla, gretje sedežev in volana, park senzorji...
Pa kolikor vidim bo zadnji odbijač za barvat. Zapisal je, da je površinska praska. No kolikor vidim bo potrebno štrihat cel odbijač saj je do temeljne če prav vidim.

Glede motorja... Načeloma ok. Vendar bi jaz vseeno prvo vprašal katero olje je noter.
Kolikor vem je opel od letnikov 2017 naprej začel vlivat novo olje (DEXOS1 GEN2 5W30). To je novo olje katero naj bi odpravilo cukanje in "odpravilo" LSPI (googlaj). Tako, da nekateri so imeli prav pri 1.4 motorjih težavo lspi.
Pa še ecu upgrade naj bi bil na voljo zaradi tega. To je prvo kar bi vprašal lastnika če je bilo narejeno.
Če so pri nas sploh delal ecu upgrade. Nov software.
Če ni bil celo vpoklic glede tega.

Probaj zapeljat pa boš videl kako se vozi.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov