Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a nasamorpheus Če nov 05, 2020 9:05 am

yae je napisal/-a:Zdravo.
Zanima me, ali ima kdo/pozna koga ki ima novo toyoto yaris hybrid. Namrec zanimam se za hibride, ce se mi bolj splaca investicija v njih ali je boljse da ostanem na bencinu/dizlu.
Hvala in lp

Zdravo, zanima me za kaj si se odločila?
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a mavrica Če nov 26, 2020 3:19 pm

Kolega je z navdušenjem kupil Priusa, a ga potem ni dolgo imel. Sem mu rekel, da b**** nenormalno veliko bremza, pa mi je odgovoril, da zbira energijo v baterijo. Poraba pa nad 6 litrov.

Kolegica pa ima navadno bencinsko Suzuki Vitaro Avtomatik in 140 konjev. Tankaš in se voziš. Neverjetno trpežen avto, poraba pa pol litra višja.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a xxl Če nov 26, 2020 4:09 pm

To pa je res primerjava na mestu. Različni vozniki, različno okolje, različni avti... Kot neko referenco lahko primerjaš povprečja po Spritmonitorju (sigurno bolj merodajno kot tvoj zaključek). Prius v povprečju porabi 4,5, Vitara (bdw, zelo dober avto) pa 7 in to je to, ostalo so "nijanse" kot sem zgoraj napisal. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a mavrica Pe nov 27, 2020 2:45 pm

Vem, hruške in jabolka.

Pa vendar v obeh primerih se je avto uporabljal vsakodnevno 200 km po AC. Lastnik Priusa je vedno gledal na porabo, v Suzukiju pa gas (v obeh dela menjalnik odlično).

V statistiki jih je veliko 4x4, kar porabo dvigne za slab liter.
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2

https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3279
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a McLaren Pe nov 27, 2020 3:58 pm

Ne prodajaj da je pr Suzukiju bil gas pa taka poraba. V Fiesti s 125 hp ko dam gas je poraba 8,5.....ampak jst pod gas mislim na avtocesti pri 170, kaj je pa za tvojo kolegico gas?
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a mavrica Pe nov 27, 2020 5:34 pm

Na avtocesti se Priusu elektrika izklopi in potem deluje le tistih bogih 98 konjičev. Vožnja do 120 km/h je še sprejemljiva. Baterija se izkaže v mestu.

Vitara ves čas tempomat 140 km/h (merjeno po GPS), tudi v AC klanec. Polno zaseden s potniki.

Mi je pa žal za tvojo Fiesto, ker imaš tako potraten vozek.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a nasamorpheus Pe nov 27, 2020 6:09 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


To ne drži, pri Toyotinih Hybridih elektromotor po potrebi pomaga klasičnemu. ( Beri kadar daš gas)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a xxl Pe nov 27, 2020 6:22 pm

Mavrica, saj pravim, to ni za vsakodnevno uporabo na ac. In motor skrbi, da se baterija ne izprazni. Jaz imam vedno na razpolago 184 KM, poraba pri meni med 5-6.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3279
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a McLaren Pe nov 27, 2020 7:21 pm

mavrica je napisal/-a:Na avtocesti se Priusu elektrika izklopi in potem deluje le tistih bogih 98 konjičev. Vožnja do 120 km/h je še sprejemljiva. Baterija se izkaže v mestu.

Vitara ves čas tempomat 140 km/h (merjeno po GPS), tudi v AC klanec. Polno zaseden s potniki.

Mi je pa žal za tvojo Fiesto, ker imaš tako potraten vozek.


Dej tocno povej kolk je poraba Vitare pri 140km/h merjeno po GPSu in polno nalozen da vidim kolk bos lagal oziroma ti lazejo.
Pa za kaj tocno ti je zal za moj j**c? To da sem realen in se mi zdi za 170km/h normalna poraba? Ce bi hotu sparat bi se tud jst lahk svaljkal po avtocesti za to da bi prisparal par deci na 100km, ampak ne hvala, me ne boli ce gre liter al pa dva vec
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a mavrica Pe nov 27, 2020 7:30 pm

Ti popolnoma verjamem, pa še tist Prius je bil še stara generacija.

Sicer si pa želim čimveč hybridov in električnih vozil, ker vsako jutro prehodim ogromno razdaljo čez mesto in me izpušni plini vedno bolj motijo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a xxl Pe nov 27, 2020 9:17 pm

Pri 140 suvič porabi vsaj 8 litrov, v to sem prepričan, T-Roc je pri 130 (po števcu) pil min. 7, pa ni bil požrešnež. Tudi pri hybridu pričakujem podobno (covid me še ne pusti na ac), ampak, kot sem povedal, ac bo videl bolj poredko.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a nasamorpheus Pe nov 27, 2020 9:41 pm

180 konjska Toyota Corolla Hybrid pogon 4 generacije ( iz Lexusa) žre 5 litrov pri 130 kmh , moj sodelavec jo ima in se z njo vozi vsak dan na šiht po avtocesti.. Pri 130 se izklaplja motor in se lahk jadra na štrom. Raketa od avta, aktiven tempomat, avtopilot, praktično na pol spi v avtu. Koliko zre moj Yaris gen 3( Hybrid pogon 3 generacije, pomanjšana verzija Prius gen 3 ) pa vam javim, preverim ta vikend, če bom lahko, mislim pa da cca 6.5l. Nov Yaris gen 4 tut izklaplja motor pri 120 kmh sam je manj močen hybridni sklop in kar se tiče tega je Corolla v prednosti. Ta 180 konjska varijanta je vrhunski avto sam pač stane 28k pa naprej. Tista Vitara je poden od avta v primerjavi s corollo Ali če hočete rav4 hybridem, ali če hočete z novim yarisom. kar se tiče porabe in vožnje in tehnologije. Kdor govori drugace naj se gre peljat z novo Toyoto hybrid pa naj pol blebeta. Nova yariska pihne to Vitaro v vsak hrib z lahkoto pa ma 115 konjev, vleče k pr norcih elektrika. Z veseljem ti jo dajo za test in se lahko sam voziš eno uro pa boš videl. Jaz sem bil navdušen poraba po mestu pod 4, skupna 4.3. Vitara sam sanja lahk o tem enako vsi ostali avti, ki imajo vsaj približno tako moč. Edina omejitev Hybridov je končna hitrost, ecvt ne prenese dosti več kot 180 kmh.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a xxl Pe nov 27, 2020 11:21 pm

Saj Suzuki že lima svoje logotipe na Corollo in RAV4 ;)
Kar se porabe Corolle 2.O tiče pri 130, tvoj kolega prodaja buče. On ti je povedal svojo najvišjo hitrost na ac. Naj vozi konstantno 130, in to po GPS, pa bo videl resnico.
Tukaj so preverjene meritve, on pa naj kar naprej laže sam sebi. Ni edini tukaj.
https://youtu.be/tpL9vJaVKeQ
Glejte do konca, so še primerjave z dizel in bencin.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a nasamorpheus Pe nov 27, 2020 11:32 pm

Možno da ni res, sam generalno gledano pa vse bencinarje nese.. da ne govorim o mestni vožnji kjer je 2 litra razlike do dizla. Razlike zunaj mesta in avtocesta pa so zanemarljive. Skupno povprečje spet zmaga Corolla in ima 180 konjev ne pozabite.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a nasamorpheus Pe nov 27, 2020 11:45 pm

Pa če gledamo skupno sliko, automatic, elektrika, tišina pri vožnji brez cukanja, zanesljivost, cena glede na vse skupaj, ekoloski faktor, Toyotini hybridi zmagajo, ampak folk si pač noče priznat kar je razumljivo. Če vržeš 28k za novega golfa TDI pa bi za to dobil corollo z Lexus hybridni sklopom ki te v tišini vozi z povprečjem 4 litre .. težko si je priznat..razumem. hočeš opravičit nekak a ne gre
.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a xxl So nov 28, 2020 12:20 am

Odvisno s katerim namenom ga kupiš. In tišina v Toyotinem hybridu je pogojena s pospeševanjem in obrati. Če boš večinoma na ac, dizel zmaga, mešano in še posebej mesto, pa hybrid. Vem o čem pišem, imam C-HR 2.0 (imam občutek, da tega nisi opazil) samo še na ac nisem bil. Tudi na regionalki ni pretirano varčen proti podobnim dizlom ,C-HR je tudi višji od Corolle, zato porabi več pri višjih hitrostih. Fizika, to sem vzel v zakup. 1.8 mi je prešvoh za moj okus.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a D12J12 So nov 28, 2020 1:42 am

Nekdo je pa zelo stopil v bran toyoti :D . Letos testiral toyoto corollo 1.6 vvti, 1.8 in 2.0 hibrit. Razen tišine (dokler ne pohodiš gasa in začne v istemu tonu tulit v nedogled) in porabe ni to nič kaj poseben voz. Ja pogon je zanesljiv, nič ne rečem, ampak da v 28k€ vrednem avtu ne dobim el. zložljivih ogledal, led luči pod 2000 lumni kateri imajo ročno nastavljanje višine in svetijo slabše od halogenk, da o potovalnemu računalniku ne govorim. Torej poraba na testni vožnji s toyoto je bila ob umirjeni vožnji 4.4 l/100km in to je bila pot katero opravim vsak dan, trenutno vozilo to pot opravi s porabo od 5.2 l/100km do 5.5 l/100km, recimo 1 l višja poraba. Mesečno prevozim 1000km kar je točno 10€ višji strošek za gorivo če 1 liter stane 1€, letno 120€. Toyota je dražja za 4000€, torej imam že v štartu pokrito razliko goriva za 33let ( vem gorivo ne bo večno 1€). Torej se odpovedati nekaterim stvarem zaradi porabe? Ni vredno, poraba je pri takih stvareh zanemarljiva če se na račun nje odpoveduješ oz vrneš par korakov nazaj. Važen je celotni paket ne pa tisto kar piše na BC.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a Renault VG So nov 28, 2020 8:41 am

nasamorpheus je napisal/-a:Pa če gledamo skupno sliko, automatic, elektrika, tišina pri vožnji brez cukanja, zanesljivost, cena glede na vse skupaj, ekoloski faktor, Toyotini hybridi zmagajo, ampak folk si pač noče priznat kar je razumljivo. Če vržeš 28k za novega golfa TDI pa bi za to dobil corollo z Lexus hybridni sklopom ki te v tišini vozi z povprečjem 4 litre .. težko si je priznat..razumem. hočeš opravičit nekak a ne gre
.

Mislim, da si nekdo težko prizna, da nimamo neke univerzalne rešitve za vse ljudi. Če si večino na avtocesti in si hiter voznik ( 150km/h+) hibrid definitivno ni bolj ugoden. Mogoče mi ne boš verjel ampak poznam človeka, ki je šel iz hibrida nazaj na dizla.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a nasamorpheus So nov 28, 2020 8:41 am

Pišeš o opremi corolle za 18 jurjev..Kar se tiče ogledal, ne drži, Za led enako, kje si ti videl ročno nastavljanje.. Ima sistem AHB ( samodejno uravnavanje svetlobnega snopa) pa enako tudi izklapljanje posameznih diod AHS. sem pa videl včeraj enega Renaulta z levim ogledalom zloženim med vožnjo. No to je nemogoče pri Toyoti. Seznam opreme za 28k je zelo dolg se ogrevane brisalce ma. Mah bv, vsak po svoje. Pejt na Toyota.si pa si preberi seznam opreme pri corollo za 28k. Da ne govorimo o varnosti ki je na vrhu razreda in serijska komplet od osnovne corolle .Pa par jurjev dol se da vedno dobit pri Toyoti, če se znajdeš mal.
Priponke
cenik_corolla_hb_ts_hybrid.pdf
(679.34 KiB) Prenešeno 105 krat
Zadnjič spremenil nasamorpheus, dne So nov 28, 2020 9:15 am, skupaj popravljeno 4 krat.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Toyota Yaris hybrid

Napisal/-a nasamorpheus So nov 28, 2020 8:55 am

Renault VG je napisal/-a:
nasamorpheus je napisal/-a:Pa če gledamo skupno sliko, automatic, elektrika, tišina pri vožnji brez cukanja, zanesljivost, cena glede na vse skupaj, ekoloski faktor, Toyotini hybridi zmagajo, ampak folk si pač noče priznat kar je razumljivo. Če vržeš 28k za novega golfa TDI pa bi za to dobil corollo z Lexus hybridni sklopom ki te v tišini vozi z povprečjem 4 litre .. težko si je priznat..razumem. hočeš opravičit nekak a ne gre
.

Mislim, da si nekdo težko prizna, da nimamo neke univerzalne rešitve za vse ljudi. Če si večino na avtocesti in si hiter voznik ( 150km/h+) hibrid definitivno ni bolj ugoden. Mogoče mi ne boš verjel ampak poznam človeka, ki je šel iz hibrida nazaj na dizla.

Eden od stotih. Več jih naredi kontra. Čez par let ne bo veliko dizlov več na cesti. Je pa zanimivo, ko Corolla pije malo več od dizla na avtocesti je to glavni razlog da kupiš dizla. Ko pa pije hybrid 2 litra manj po mestu je pa zanemarljivo in se ne splača dat par jurjev več. Dvojna merila. Corolla je odlična tudi na avtocesti v mestu ji pa ni para. Da ne govorimo o smradu par let starih dizlov, pa o dpf filtrih ki jih folk deaktivira da maš pol euro 2 motor..mah bv Diesel sekta je močna.
Zadnjič spremenil nasamorpheus, dne So nov 28, 2020 9:44 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov