Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Pe jul 17, 2020 9:07 pm

Pozdravljeni!

Trenutno si zbiram prvi auto. In da ne bom pisal za vsak auto, ki ga grem gledat oz. me zanima (in odkrito povedano, prvih in drugih je kar preveč), sem se raje odločil da vprašam vas, soforumaše, za predloge. :D

Kriteriji so takile:

-Budget: do max 5000€ za zelo dobro ohranjen primerek
-Hatchback ali coupe
-Ni važno dizl ali bencinar, samo da ni avtomatik
-Atraktivnost na cesti, da je kej ua dvakrat pogledat (ker nočem bit še eden z dizl golf petko... :-P )
-Varnost, dober NCAP rating
-Vzdržljivost in razumljiva cena vzdrževanja
-Srednja do majhna poraba (max. 8l/100km mestne porabe)
-Razumljiva cena zavarovanja in cestnine (do največ druge skupine po kubaturi motorjev, torej do 1800 ccm)
-Praktičnost

+Usnjen volan je velik plus. Tisti plastični so kot da Tupperware šlataš...
+Lepa notranjost je tudi zaželjena. Ni pa nujno, da ima veliko opreme.

Do zdaj sem prešel čez:
-Alfa GT 1.9 Jtdm (lep, redek, poceni, a drag za vozit in imet)
-Mini Cooper 2nd gen 1.6 Bencinar (nekako isto kot Alfa GT, vendar z še več problemi motorja)
-Opel Astra 1.4 Turbo (ekonomičen, varen, vendar zelo nedinamična vožnja in dolgočasna notranjost)
-Lancia Delta 3rd gen 1.6 M-Jet (meni osebno izredno lep, varen, vendar se primerno ohranjenega dobi samo z uvozom)
-Alfa 147 1.6 Bencinar (lep, zunaj in notr, slab NCAP in velika poraba)

Počasi mi pa že zmanjkuje idej... Zato se vnaprej zahvaljujem vsem, ki si boste vzeli čas in odgovorili. :D
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a cashy Pe jul 17, 2020 9:59 pm

morda kaj takega?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... Di%20Sport

Jaz imam sicer bencinsko verzijo, vozi se super, je zanesljiv, varen, dovolj močan in na pogled tudi ni napačen.
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 9:01 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Vsake oči majo svojga malarja. :-P En sosed ma tazgale na 15inch jeklenih kolesih. :huh: Če bi mogu rečt, ker auto je najbolj čuden, bi se tega spomnu prvega. Men zgleda k pou kinderjajca z robocop masko spredi pa zadi... :lol:

Kvaliteta pa varnost je zihr super, ampak videz je subjektivno men grozen.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a srcnik So jul 18, 2020 9:21 am

-Alfa GT 1.9 Jtdm (lep, redek, poceni, a drag za vozit in imet)

Od kje ti to?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Firediver So jul 18, 2020 10:00 am

Na Avtonasvetih je za ta model naveden zanimiv in predvsem drag spisek okvar...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 10:13 am

srcnik je napisal/-a:-Alfa GT 1.9 Jtdm (lep, redek, poceni, a drag za vozit in imet)

Od kje ti to?


O tem smo razglablal že na posebi temi o tem avtu. To je eden izmed autov, kjer če piše na oglasu "original stanje", to pomen da treba en kup stvari zamenat (alu kolektor od 156 gor, če ne to pa vsaj swirl ventil stran, zadne vzmetenje, jermeni, pumpe, egr spucat...). In stroški se hitr nabirajo. :?

Poleg tega je 1.9, kar pomen tretjo skupino cestnine. In glede na to da sm študent, treba na take manjše fiksne stroške tut gledat. Za isti dnar si z drugo skupino cestnine kupm še vinjeto zravn. :)
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a desmodromica So jul 18, 2020 10:34 am

Alfa GT JTD ni drag avto za vzdrževati(sem jo imel)...motor je bulletproof, občutljive so bolj roke, akse...vse odvisno tudi od vožnje...drago pride samo, če ga vzameš za project car. Za 5k bi dobil že dobro Q2, so redke...zagotovo pa klasika v prihodu.

Za Delto se strinjam, da je pri nas ni za dobiti...pač SLO je bolj trg Nemcev in ne Italijanov...v Nemčiji pa so včasih nore ponudbe za nekaj tisočakov...pa vseeno za dizla bi jaz vzel 1.9 bi turbo, ne vem pa kako je ta motor zanesljiv, ker ga ima edino Delta v FCA skupini...2.0 jtdm je isti kot v Giulietti. Kolikor jih poznam, so vsi zelo zadovoljni z njo, bodisi dizl ali bencinar.

P.S: Avto najbolje kupiš, če se osredotočiš samo na en model...če jih kupuješ 5 različnih hkrati, je veliko možnosti, da kakšno insinuacijo spregledaš, kar se konča z dragimi popravili. Poglej tudi za Punto Abarth, ti so poceni v DE...užitek in obsesija zagotovljena ...

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=302763480&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=140&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=a2599727-4b2c-51ee-db17-6272e5dc6836

https://www.youtube.com/watch?v=gnbF3jrhftQ
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 11:03 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Trenutno sm se od GTjev mal odmaknu, naj jih imajo raj ljubitelji, ki jih bojo znali rihtat in mel cajt za to. :D

Glede delte: Enkrat en let nazaj sm sprobu 1.9 twin turbo, glede na to da avto ni športen (za razliko od recmo Giuliette), mi je 1.6 dizl dovolj. Sm sicr uprašu eno uvozništvo, ponudbo po mojih željah mi bojo še poslal (če je sploh bo kaj). :)

> Rečeš naj se osredotočam na en model
> Predlagaš model o kerem nism niti razmišlu :lol:
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a desmodromica So jul 18, 2020 12:20 pm

Ja potrebno si je razširiti obzorja ter se potem osredotočiti in želel si dodatne predloge...point je, da sprobaš tisto, kar te zanima in potem iščeš specifično zadevo. Abartha sem se spomnil, ker iščeš športni avto, pa se mi zdi, motor, zvok, izgled, ekskluzivnost za to ceno ugodno. Lažje je, če iščeš povprečno zadevo(pralni stroj, kavni mlinček, itd.,) Glede GT še 1x...kolega jo ima 10 let, nekaj potrošnega materila , remap na 170km, dela...ne vem pa zakaj bi kupoval 147 1.6 TS, kateri motor je notoričen, če že 1.9 JTD. Lahko ti povem, da ima sosed 156 1.9 jtd 8v, remap na 150km in avto je v original stanju nor, odzivnost, poraba, okretnost, 4 leta dela b.p., samo je dobro in drago dobil. Pač stestiraj v praksi, kar te zanima.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a limas So jul 18, 2020 1:24 pm

Citroen cactus, megane coupe...
Laguna coupe, ampak je preko 1800 ccm:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 02.0%20dCi
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 3:40 pm

Cactus je predrag rabljen (7500 za najcenejšega na Avto net), izgled pa je zelo... neobičajen bi reku? :? O Renaultih pa sploh ne razmišlam. V našem okolišu velko večino ukradenih autov predstavlajo Renaulti. Ne vem zakaj, nima veze al so stari al novi, kradejo jih... :(
desmodromica je napisal/-a:Ja potrebno si je razširiti obzorja ter se potem osredotočiti in želel si dodatne predloge...point je, da sprobaš tisto, kar te zanima in potem iščeš specifično zadevo. Abartha sem se spomnil, ker iščeš športni avto, pa se mi zdi, motor, zvok, izgled, ekskluzivnost za to ceno ugodno. Lažje je, če iščeš povprečno zadevo(pralni stroj, kavni mlinček, itd.,) Glede GT še 1x...kolega jo ima 10 let, nekaj potrošnega materila , remap na 170km, dela...ne vem pa zakaj bi kupoval 147 1.6 TS, kateri motor je notoričen, če že 1.9 JTD. Lahko ti povem, da ima sosed 156 1.9 jtd 8v, remap na 150km in avto je v original stanju nor, odzivnost, poraba, okretnost, 4 leta dela b.p., samo je dobro in drago dobil. Pač stestiraj v praksi, kar te zanima.


Hvala za izčrpen odgovor. Bom še enkrat premislil o GTju, če je res vredno ga imet oz. dizl Alfe 1.9 Jtdm nasploh. Čeprou Alfa nekako ni prava Alfa če je dizl... :)
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a DX5050 So jul 18, 2020 3:59 pm

Kaj pa kakšen suzuki swift sport? Je pa res da se trenutno na avtonetu noben ne prodaja.. :o

Al pa mogoče kj takega... Za svoje konje gre noro dobr... 8)
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 6V%20T-Jet
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a limas So jul 18, 2020 4:16 pm

Fiat 500 - fičo. Vse kar si želiš: zanimiva in nevsakdanja notranjost, usnjen volan, poceni reg. in vzdrževanje, atraktiven dizajn, ročni menjalnik...
Rekli bodo, da je avto za babe. Ni, je mestni trendovski avto.
VW hrošč v prenovljeni različici je verjetno predrag za tvoj proračun.

Če bi bil v tvoji situaciji, bi dodal tisočaka in si v Avstriji poiskal Mitsubishi lancer 1.6 MIVEC, Austria edition. Ni okvar, le redno in zelo poceni vzdrževanje. Avto je sodoben in ima vse kar imajo novejši avti.

https://www.autoscout24.at/lst/mitsubis ... 12&atype=C
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Ivan36 So jul 18, 2020 4:44 pm

Atraktivnost na cesti, da je kej ua dvakrat pogledat (ker nočem bit še eden z dizl golf petko.

:shock: :DDD :mrgreen:
Slika
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Zodd So jul 18, 2020 5:03 pm

DX5050 je napisal/-a:Kaj pa kakšen suzuki swift sport? Je pa res da se trenutno na avtonetu noben ne prodaja.. :o

Al pa mogoče kj takega... Za svoje konje gre noro dobr... 8)
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 6V%20T-Jet

;)

točno to sem hotel napisati, glede na to da sem suzukije vozil 20 let so zelo trpežni tako da kakšnih stroškov ni bilo...
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 6:25 pm

DX5050 je napisal/-a:Kaj pa kakšen suzuki swift sport? Je pa res da se trenutno na avtonetu noben ne prodaja.. :o

Al pa mogoče kj takega... Za svoje konje gre noro dobr... 8)
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 6V%20T-Jet


Swifta (navadnega) sem tut mal gledu, pa mi nekak ne potegne. Kljub varnosti in ekonomičnosti je notranjost podpovprečna. In večina nima dobre opreme. :|

Puntoja pa mam nekak še zmer v izboru. Relativno ekonomičen (deli skor da ležijo naokol), oprema na omenjenem je boljša kokr pri večini. Mal me pa zmot varnost NCAP na zadni verziji Punta... :? Še zmer pa ostaja v izboru, Grande Punto je meu 5 zvezdic NCAP kokr se spomnm.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 6:41 pm

limas je napisal/-a:Fiat 500 - fičo. Vse kar si želiš: zanimiva in nevsakdanja notranjost, usnjen volan, poceni reg. in vzdrževanje, atraktiven dizajn, ročni menjalnik...
Rekli bodo, da je avto za babe. Ni, je mestni trendovski avto.
VW hrošč v prenovljeni različici je verjetno predrag za tvoj proračun.

Če bi bil v tvoji situaciji, bi dodal tisočaka in si v Avstriji poiskal Mitsubishi lancer 1.6 MIVEC, Austria edition. Ni okvar, le redno in zelo poceni vzdrževanje. Avto je sodoben in ima vse kar imajo novejši avti.

https://www.autoscout24.at/lst/mitsubis ... 12&atype=C


Fiat 500 je kokr sm ga gledu zelo ekonomičen, dobri se precej enostavno dobijo (čeprou zarad velke kostumizacije se večino cajta naleti na malo čudne kombinacije... :lol:). Je pa malo dražji od konkurence, twinair motorji majo zlo muhasto porabo in navor je prisoten sam pr zategovanju matic pr sestaulanju motorja, pr delovanju ga ni. Če že bi kak 1.2 pršu v poštev. Pa baje je zmer več odkritih problemov s temi auti. Zaenkrat ostaja v daljnem izboru.

Kar se pa tiče teh Lancerjev: precej zanimiu avto... Če le ni sportback, kar večina na tisti strani k si jo linkau so. Zgledajo kot da bi gor zašvasau rit od ene poceni 20 let stare Kie. Velka škoda, drugače zgledajo super. :D In če bi že uvažal auto, bi šel pod moj budget, zato da z vsemi stroški uvoza pridm na moj max budget.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 6:48 pm

Ivan36 je napisal/-a:
Atraktivnost na cesti, da je kej ua dvakrat pogledat (ker nočem bit še eden z dizl golf petko.

:shock: :DDD :mrgreen:
Slika


Good news! :lol: <- me zanima če kdo razume to referenco haha

Za pogledat res ni slab, ampak je zelo slaba poraba (ker pač motorji so stari... :roll:) in ko sm se enkrt na avtosejmu usedu vanga par let nazaj sm mislu da je dodatek na avtu žiletka za britje, ker so vrata tok ostra bla na robu da bi se loh briu. :-P
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Renault VG So jul 18, 2020 6:49 pm

Panzeraustirol je napisal/-a:[
Mal me pa zmot varnost NCAP na zadni verziji Punta... :? Še zmer pa ostaja v izboru, Grande Punto je meu 5 zvezdic NCAP kokr se spomnm.


Samo toliko strožji predpisi sedaj v primerjavi z 2006, to je edini razlog, da je dobil 0. Varen je bil ta leta 2019 isto kot tisti leta 2006.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 6:50 pm

Zodd je napisal/-a: ;)

točno to sem hotel napisati, glede na to da sem suzukije vozil 20 let so zelo trpežni tako da kakšnih stroškov ni bilo...


Kere si pa imel, da so bili tako trpežni? :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Tonti in 26 gostov