Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 6:57 pm

Renault VG je napisal/-a:
Panzeraustirol je napisal/-a:[
Mal me pa zmot varnost NCAP na zadni verziji Punta... :? Še zmer pa ostaja v izboru, Grande Punto je meu 5 zvezdic NCAP kokr se spomnm.


Samo toliko strožji predpisi sedaj v primerjavi z 2006, to je edini razlog, da je dobil 0. Varen je bil ta leta 2019 isto kot tisti leta 2006.


Ja to je res. V trenutnem NCAPu če nima auto lane assista, zaščite za slepi kot, automatskih bremz, automatske spremembe hitrosti glede na zaznano omejitev, zaščite za radioaktivno sevanje, protiraketnega obrambnega sistema... Za boga ne bo dobiu 5 zvezdic, tud če z vsemi pasivnimi sistemi odlično zaščit potnike in voznika. Enako foro je mela Giulietta. 5 zvezdic leta 2010. 2017 samo 3 kokr se spomnm. Samo zarad pomanjkanja raznih aktivnih varnostnih sistemov, ki so potencialno tut nevarni. :!:
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a desmodromica So jul 18, 2020 7:08 pm

Hvala za izčrpen odgovor. Bom še enkrat premislil o GTju, če je res vredno ga imet oz. dizl Alfe 1.9 Jtdm nasploh. Čeprou Alfa nekako ni prava Alfa če je dizl... :)


Jtd(m) z remapom in AR sta super kombinacija :) Dokler ne voziš, ne veš. REsnica pa je, da so na anetu večinoma vse polne anomalij in niso vzdrževane, samo tišane. Če gledaš, moraš najdražje najprej. Sam imam 2,4 JTD...smooth as silk in polno navora v vseh obratih(original) + ekonomičen.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 7:39 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Dokler ne vozm, res ne vem. Sklepam po tem ko sem probal Giulietto 2.0 dizl. Ni mi ravn bila najbolj ušeč... :| Kokr sm pa reku na začetku, zaenkrat ostajam v drugi skupini po cestnini, 2.4 dizl je že bolj traktorsko-vlačilska skupina. In ker trenutno ne mislm z autom orat al pa prikolic vozit, tak velkega motorja ne rabim :)
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a whitee So jul 18, 2020 8:14 pm

Smem predlagat 406 coupe? Veliko opreme za dokaj nizko ceno, je pa malo starejši. Dizli so muhasti, bencinarji dokaj neproblematični, sploh tisti novejših letnikov imajo tudi porabo ok.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 8:28 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Dober predlog, sem se tut na tegale spomnu doug nazaj haha. Zgleda izredno lepo, men je pred faceliftom še lepši, Pininfarina dela svoje. Vendar ne spomnem se da bi ga kadarkoli kjerkoli vidu, mogoče z razlogom. Enostavno jih pri nas ni. Na avto netu so samo zjahani dizli, z vprašljivo kvaliteto. Uvoz pa ni rentabilen za tako star auto. Žal ga bom preskočil. :|
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a whitee So jul 18, 2020 9:04 pm

Jaz si ga lastim, v bistvu, je ravnokar od ličarja, moram ga še samo sestavit skupaj. Nekaj jih je po slo, imamo tudi klub. Tisti siv za dobre 3k€ bi bil po mojem mnenju ok. Bom pa svojega prodajal, ko bo sestavljen, samo bo cena blizu 3k€, ker bo avto skoraj v piko.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 9:08 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Hmm... Zanimivo, zanimivo. Ker letnik pa je tvoj, barva, motor...? :D

Edit: Glede na wikipedijo manj od 2.0 nima v nobenem primeru. Tko da v nobenem primeru ne pade v drugo skupino po cestnini... :?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 793
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a whitee So jul 18, 2020 9:28 pm

2.0 je ja, pa saj poraba je tudi izven tvoje meje. V tak avto se moraš enostavno zaljubit, drugače ne gre skozi :)
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 9:56 pm

Se strinjam, naj ga majo raje tisti, ki ga bodo znal cent. :D
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a srcnik So jul 18, 2020 11:22 pm

Panzeraustirol je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:-Alfa GT 1.9 Jtdm (lep, redek, poceni, a drag za vozit in imet)

Od kje ti to?


O tem smo razglablal že na posebi temi o tem avtu. To je eden izmed autov, kjer če piše na oglasu "original stanje", to pomen da treba en kup stvari zamenat (alu kolektor od 156 gor, če ne to pa vsaj swirl ventil stran, zadne vzmetenje, jermeni, pumpe, egr spucat...). In stroški se hitr nabirajo. :?

Poleg tega je 1.9, kar pomen tretjo skupino cestnine. In glede na to da sm študent, treba na take manjše fiksne stroške tut gledat. Za isti dnar si z drugo skupino cestnine kupm še vinjeto zravn. :)


Od kje ti te informacije? :?:

Glede na to, da jo imam sam že cca.3-4 leta in sem izredno menjal le zgornje sprednje roke (hiba), ostalih izrednih stvari pa ni bilo, pa ima 240k km.

Na cestnino pa raje ne glej, ker bo na koncu tista razlika med razredi do 2500ccm še najmanjši strošek.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol So jul 18, 2020 11:40 pm

Potem si imel srečo da si dobil dobro čuvan auto :) Dejstvo je, da če GT nima vsaj poznavalec Alf, bo naslednji lastnik meu malo večje probleme... :? Nekateri avti so občutljivi na lastnike, drugi pač ne. Kar ne pomeni, da je avto sam po sebi slab seveda. :D
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a srcnik Ne jul 19, 2020 7:20 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Fora je ravno v tem, da ni bil dobro čuvan (kupljen na dražbi) , avto ni imel nobene zgodovine servisiranja, verjetno ga je imel prej kak mulo, ki ga je gonil, glede na to, da je montiral aftermarket modre xenon žarnice...

Tako da res ne vem, kdo ti je rekel, da so te alfe jtd občutljive na lastnike? Pa da imajo vse te hibe?
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Stumpjumper Ne jul 19, 2020 7:28 am

Moj predlog je, da greš nazaj v osnovno šolo in se naučiš kako se napiše aVto!
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Ne jul 19, 2020 7:59 am

In moj predlog je, glede na namembnost tega foruma, ki ni literarni krožek, da če že greš skozi muke odgovarjanja, vsaj prispevaj kaj pametnega. Mogoče nekaj kar se navezuje na temo. :D
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Ne jul 19, 2020 8:07 am

srcnik je napisal/-a:
Panzeraustirol je napisal/-a:Potem si imel srečo da si dobil dobro čuvan auto :) Dejstvo je, da če GT nima vsaj poznavalec Alf, bo naslednji lastnik meu malo večje probleme... :? Nekateri avti so občutljivi na lastnike, drugi pač ne. Kar ne pomeni, da je avto sam po sebi slab seveda. :D


Fora je ravno v tem, da ni bil dobro čuvan (kupljen na dražbi) , avto ni imel nobene zgodovine servisiranja, verjetno ga je imel prej kak mulo, ki ga je gonil, glede na to, da je montiral aftermarket modre xenon žarnice...

Tako da res ne vem, kdo ti je rekel, da so te alfe jtd občutljive na lastnike? Pa da imajo vse te hibe?


Ah ja, eni nimajo občutka za avte pač. :|

Se spomniš oglasa tiste sive Alfe GT? Šou sm ga gledat. Katastrofa, niti malo ni zgledu podoben slikam. V notranjosti umazan, voznikov zic k da je bomba bla not, razsut do amena. Alu feltne podrajsane, lastnik ni znau dokazat, da je menau zadne roke vzmetenja. Vse kar sm ga kej tehničnega sprašvau ni vedu skor nič. Najslabš od vsega: barvan je biu ampak tok neprofesionalno, da so ga nazaj sestavl z centimetrskimi luknjami med paneli, enimi čisto pošrek...

Tko da mi je mal vzelo voljo za neki cajta :?
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3281
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a McLaren Ne jul 19, 2020 9:06 am

Te razumem da hoces atraktiven avto itd, ampak gled na to da kupujes prvi avto, bi blo mogoce dobro da razmislis o cemu bolj "normalnemu". Recimo Clio mk3, 100hp (da nisi lih nepremicnina) bi bil ze vredu, vmes pa nasparas par jurijev in kupis nekaj pri cemu ne bos delal tolk kompromisov. Jst sm tud za prvi avto hotu Fiesto ST ampak me je ravno tako kot tebe minilo in sem pol kupu Megana dizla ki mi je 2 leti sluzu BP
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Ne jul 19, 2020 9:46 am

Hmm ja, lahko pa grem še en korak nazaj pa kupm Twingota 2010. Žrtvujem usnjen volan ampak mejhna poraba in velka ekomomičnost. Pa še podpiram slovenski proizvod :D
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a limas Ne jul 19, 2020 9:58 am

Moral bi vedeti, da je kupovanje avta kompromis. Pri vsakem ti nekaj ne bo všeč in zabava na forumu se lahko nadaljuje v nedogled. Pri rabljenem moraš vedeti, da te še v prvih tednih useka strošek skritih napak in dotrajanih delov; lahko je 150 eur, lahko pa tudi 1500 eur.

Tisto micko, ki sem ti jo predlagal, lahko dobiš tudi z limuzinskim zadkom, dizajnersko zgrešenost zadka pa gre v prid - kolikor sem uspel prebrati na spletu - oblikovalcu iz BiH (saj ni res - pa je).
Poglej še kakšnega i30 z 1.4 ali 1.6 motorjem. Zelo zanesljiv avto z nizkimi stroški vzdrževanja. Ampak sigurno ti nekaj ne bo všeč...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a srcnik Ne jul 19, 2020 10:28 am

Panzeraustirol je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:
Panzeraustirol je napisal/-a:Potem si imel srečo da si dobil dobro čuvan auto :) Dejstvo je, da če GT nima vsaj poznavalec Alf, bo naslednji lastnik meu malo večje probleme... :? Nekateri avti so občutljivi na lastnike, drugi pač ne. Kar ne pomeni, da je avto sam po sebi slab seveda. :D


Fora je ravno v tem, da ni bil dobro čuvan (kupljen na dražbi) , avto ni imel nobene zgodovine servisiranja, verjetno ga je imel prej kak mulo, ki ga je gonil, glede na to, da je montiral aftermarket modre xenon žarnice...

Tako da res ne vem, kdo ti je rekel, da so te alfe jtd občutljive na lastnike? Pa da imajo vse te hibe?


Ah ja, eni nimajo občutka za avte pač. :|

Se spomniš oglasa tiste sive Alfe GT? Šou sm ga gledat. Katastrofa, niti malo ni zgledu podoben slikam. V notranjosti umazan, voznikov zic k da je bomba bla not, razsut do amena. Alu feltne podrajsane, lastnik ni znau dokazat, da je menau zadne roke vzmetenja. Vse kar sm ga kej tehničnega sprašvau ni vedu skor nič. Najslabš od vsega: barvan je biu ampak tok neprofesionalno, da so ga nazaj sestavl z centimetrskimi luknjami med paneli, enimi čisto pošrek...

Tko da mi je mal vzelo voljo za neki cajta :?


Ja in? saj ne vzameš prvega avta, ki ga greš gledat... pojdi vse oz. večino pogledat, ki se v slo prodajajo, da boš dobil občutek kak mora bit avto... Lahko nekdo slabo slika, pa je v živo super avto in seveda, kot v tvojem primeru kontra... V skrajnem primeru, pa poiščeš nekoga, ki ti v italiji poišče in pripelje lep primerek (itak je večina gtjk uvoženih iz italije).
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a srcnik Ne jul 19, 2020 10:38 am

Tale izgleda, da ga je kar vzdrževal, z izjemo spojlerja zadaj deluje ok.

Pa verjetno bo še spustil ceno na kake 1,5k€, pa si to nabaviš, da se zdivjaš...

https://www.avto.net/Ads/media2020.asp?ID=15436693
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov