Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Ne jul 19, 2020 10:44 am

limas je napisal/-a:Moral bi vedeti, da je kupovanje avta kompromis. Pri vsakem ti nekaj ne bo všeč in zabava na forumu se lahko nadaljuje v nedogled. Pri rabljenem moraš vedeti, da te še v prvih tednih useka strošek skritih napak in dotrajanih delov; lahko je 150 eur, lahko pa tudi 1500 eur.

Tisto micko, ki sem ti jo predlagal, lahko dobiš tudi z limuzinskim zadkom, dizajnersko zgrešenost zadka pa gre v prid - kolikor sem uspel prebrati na spletu - oblikovalcu iz BiH (saj ni res - pa je).
Poglej še kakšnega i30 z 1.4 ali 1.6 motorjem. Zelo zanesljiv avto z nizkimi stroški vzdrževanja. Ampak sigurno ti nekaj ne bo všeč...


Vem da je kompromis, vse kar zahtevam se težko dobi skupaj. Zaradi potencialnih težav se pa rabljene avte kupuje čim bolj od priznanih firm, ki vsaj kaj garantirajo. :)

Glede korejcev nasploh: Nimam razloga, da bi jih meu. Niso nič cenejši od evropske konkurence, razen tistih popolnoma brez opreme (ala. prvi Kia Picanto). Zanesljivost in ekonomičnost sta pa zlo relativni.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Ne jul 19, 2020 10:50 am

srcnik je napisal/-a:
Ja in? saj ne vzameš prvega avta, ki ga greš gledat... pojdi vse oz. večino pogledat, ki se v slo prodajajo, da boš dobil občutek kak mora bit avto... Lahko nekdo slabo slika, pa je v živo super avto in seveda, kot v tvojem primeru kontra... V skrajnem primeru, pa poiščeš nekoga, ki ti v italiji poišče in pripelje lep primerek (itak je večina gtjk uvoženih iz italije).


Haha to razumm, da se prvega takoj ne vzame. Mogoče bom še kakega šou pogledat, en bordo rdeč je v novi gorici se mi zdi.

Tistgale črnega sm pa že vidu. Mislm se vozt z autom, ne j**c cvret na haubi :lol:
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a desmodromica Ne jul 19, 2020 1:00 pm

Panzeraustirol je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Dokler ne vozm, res ne vem. Sklepam po tem ko sem probal Giulietto 2.0 dizl. Ni mi ravn bila najbolj ušeč... :| Kokr sm pa reku na začetku, zaenkrat ostajam v drugi skupini po cestnini, 2.4 dizl je že bolj traktorsko-vlačilska skupina. In ker trenutno ne mislm z autom orat al pa prikolic vozit, tak velkega motorja ne rabim :)



Na vsakem avtu te bo nekaj (z)motilo. Verjetno moraš poglobljeno razčistiti kaj eksplicitno od avta želiš ali pa moraš budget bolj odpreti.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Ne jul 19, 2020 10:29 pm

Tako relativno novega Renaulta raje ne bi imel, ker, kakor sem že prej napisal, jih pri nas zelo radi kradejo. Zanimivo pa kako je cena skoraj enaka, čeprou bi rekel, da je Renault več vreden od Peugeota. :)
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a srcnik Ne jul 19, 2020 10:36 pm

Panzeraustirol je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:
Ja in? saj ne vzameš prvega avta, ki ga greš gledat... pojdi vse oz. večino pogledat, ki se v slo prodajajo, da boš dobil občutek kak mora bit avto... Lahko nekdo slabo slika, pa je v živo super avto in seveda, kot v tvojem primeru kontra... V skrajnem primeru, pa poiščeš nekoga, ki ti v italiji poišče in pripelje lep primerek (itak je večina gtjk uvoženih iz italije).


Haha to razumm, da se prvega takoj ne vzame. Mogoče bom še kakega šou pogledat, en bordo rdeč je v novi gorici se mi zdi.

Tistgale črnega sm pa že vidu. Mislm se vozt z autom, ne j**c cvret na haubi :lol:


Drugače je temno siv, a samo svetle barve gledaš?

Imam občutek, da si bolj drug del pregovora "ima se može se, nema se glumi se"
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Ne jul 19, 2020 11:00 pm

Mogoče se res preseravam, glede barv pa že dolgo mislim isto: moj avto ne bo nikoli črn. Mogoče črna streha, to je pa tudi vse. Sem šel gledat črno Lancio Delto z črnimi alcantara/usnje mix notranjostjo. Avto je biu lep, ampak notr je blo peklensko vroče. In niti ni dougo na soncu stal. Tako da bi zravn črnega auta rabil eden diagram kako pade senca ob uri v dnevu. :D

Kakorkoli, Alfi GT ne paše temno siva barva... :|
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Locher Po jul 20, 2020 6:40 am

Panzeraustirol je napisal/-a:In moj predlog je, glede na namembnost tega foruma, ki ni literarni krožek, da če že greš skozi muke odgovarjanja, vsaj prispevaj kaj pametnega. Mogoče nekaj kar se navezuje na temo. :D


Kar pa še ne pomeni, da ni treba pisati slovnično pravilno. Nisi rekel, da študiraš?

Po “modrosti” v tvojih odgovorih se čudim, da se kdorkoli sploh še oglasi s predlogi.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Highupthere Po jul 20, 2020 9:27 am

Je odločitev že padla? :)

Jaz bi na tvojem mestu gledal nekaj vzdržljivega in zanesljivega. Avtov z 150.000+ ne bi niti povohal..prevelik riziko. Morda se bo treba kakšni želji odpovedati ali pa vsaj biti malo bolj prilagodljiv. Popolnega avta za to ceno ne boš našel, zato glej predvsem racionalno.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Firediver Po jul 20, 2020 10:23 am

Pred časom sem za hec v iskalnik avto.net navedel zelo nizko kilometrino in samo starejši letniki avtomobila.

Zanimivi zadetki...kdor je imel še VIN številko zraven, sem na avtolog ugotovil, da so bili dosedanji lastniki - po starosti sodeč - najbrž "sveže pokojni".

Ne rečem, da so to super dobro ohranjeni avtomobili, ampak za mali denar vsaj niso zgonjeni.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Po jul 20, 2020 5:11 pm

Zanimiva raziskava haha. Bom še sam pogledal po takih kriterijih, da vidim če se kaj vrednega najde :)
Locher je napisal/-a:Kar pa še ne pomeni, da ni treba pisati slovnično pravilno. Nisi rekel, da študiraš?

Po “modrosti” v tvojih odgovorih se čudim, da se kdorkoli sploh še oglasi s predlogi.
100 ljudi 100 čudi. Na forumu si, kjer so ljudje ki si niso nujno vsi enaki. Če ti ni kaj prav, to ni moj problem. In očitno ljudje še zmeraj kaj napišejo. :D
Highupthere je napisal/-a:Je odločitev že padla? :)

Jaz bi na tvojem mestu gledal nekaj vzdržljivega in zanesljivega. Avtov z 150.000+ ne bi niti povohal..prevelik riziko. Morda se bo treba kakšni želji odpovedati ali pa vsaj biti malo bolj prilagodljiv. Popolnega avta za to ceno ne boš našel, zato glej predvsem racionalno.
Ne, ne, sem še v procesu razmišljanja haha. Hmm, glede narejenih kilometrov in rizika: zdi se mi, da je najbolje kupovati avto z veliko kilometri, ali pa čim manj. Neka medla sredina (okoli 90.000) je ponavadi po preteku garancije, ampak še ni bilo velikega servisa. Če ima 150.000+ je velik servis ponavadi že narejen. Seveda to ni nujno. Tako da bi rekel da je tisto območje okoli 90.000 najbolj nagnjeno k pojavu napak, ki so odvisne od posameznega avtomobila. Lahko pa se motim glede tega... :-P
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Locher Po jul 20, 2020 6:04 pm

Sto ljudi ne pomeni nujno tudi sto slovničnih zmazkov. Je moj problem, če ti kaj ni prav?

Glede na duhovičenje se čudim, da kdo še kaj konstruktivnega napiše.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a esem Po jul 20, 2020 6:51 pm

Panzeraustirol je napisal/-a:...100 ljudi 100 čudi. Na forumu si, kjer so ljudje ki si niso nujno vsi enaki. Če ti ni kaj prav, to ni moj problem. In očitno ljudje še zmeraj kaj napišejo....
To, da kot študent (le česa?) ne znaš napisat nečesa z repom in glavo v pravilni slovenščini. niti ne čudi. To, da lastnega neznanja nočeš skrivat in namesto tega raje "bluziš" o 100/100 (kar z razumljivo slovenščino kot orodjem komunikacije nima povsem nobene zveze), pa enostavno ni pametno. Res hočeš biti med "neumnimi" samo zaradi tega?

In kaj pomeni "haha"? Če je to smeh, komu je namenjen: sebi, sogovornikom, morda celo forumu? Še en dokaz pomanjkanja pameti ali morda etike?

Kmalu bo več napisanega o tebi kot pa bo odgovorov na tvoje vprašanje. V čem je smisel takega odnosa do ostalih?
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Po jul 20, 2020 7:32 pm

Toliko o nepristranskosti moderatorjev tega foruma, medtem ko razni drugi udeleženci z enakimi uporabljenimi "forami" ostanejo neomenjeni.

Sem študent strojništva, zaznavam pa očitno veliko prisotnost profesorjev slavistike in pravnikov, ki se skoraj da ne sklicujejo na človekove pravice pri uveljavljanju na hitro ustvarjenega subjektivnega mnenja o drugih ljudeh.

Na ta forum, kljub prepričanju nekaterim, nisem prišel z namenom, da je vsak moj prispevek obravnavan kot nekaj božanskega in za to pričakujem nagrado. Prišel sem se pogovarjati o avtomobilih in o informacijah, ki bi mi koristile v realnem svetu.

In nekateri imajo z ločevanjem realnega sveta in internetnega "sveta" očitno probleme, ker ne pomislijo, da morda na drugi strani ni robot, ampak človek, ki se morda lahko kdaj zmoti. Predvsem po delovnem dnevu, ko sta u in v na tipkovnici precej podobna.

Z zadovoljstvom lahko povem, da je velika večina uporabnikov zelo prijaznih in radi pomagajo. Dokler pa se bo takšne primerke, ki iščejo težave, jemalo tako resno, potem je to forum v katerem ne želim več sodelovati.

Hvala lepa vsakemu ki je prispeval karkoli koristnega na tej temi, strmim k čim večji uporabi le-teh. :D
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a desmodromica Po jul 20, 2020 9:49 pm

Nerad se vmešavam, vendar tukaj se moram strinjati z esem: - glede korektnosti tvojih komentarjev si dobil več indicov in si znotraj cone: "fake it, till you make it". Menim, da je večina to opazila. Tvoji komentarji niso koherentni in spadajo v veliki meri v "infantilni kotiček"(ker ne zmoreš razviti racionalnega pogovora). Ne bodi izguba časa.

Seveda lahko zagovarjaš svoje stališče in ignoriraš(konfrontiraš, komentiraš, citiraš), kar ti želimo dopovedati... vprašaj se, koliko odgovorov boš dobil pri naslednji temi, katero boš odprl: - "skiro za prvi auto?"
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a xxl Po jul 20, 2020 10:09 pm

Intelektualci in tisti, ki to še niste, dajmo se vrnit temi. ;)
Avtorju teme, to, kar bi ti meu, ups, imel, bo težka, bo treba spremenit kriterije. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a limas Po jul 20, 2020 10:18 pm

Dodal bi še Alfa mito.
Avtor teme je dobil najbolj konstruktivne odgovore in usmeritve. Glede na osebne preference naj začne izbor zmanjševati na nekaj primerkov in izbere najbolj primernega.
Prednosti in slabosti ter napake vsakega modela so dostopne na spletu. Nekaj v slovenščini, veliko več pa na tujih forumih in portalih (Honest John, What car...). Tudi na tem forumu obstaja opcija uporabe iskalnika.
 
enapi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 08, 2020 6:20 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a enapi To jul 21, 2020 6:04 am

Kaj pa mogoče Volvo C30?
Imam navadnega bencinarja brez turbine (1.8 125KM). Ne zadostuje sicer vsem tvojim kriterijem. Je pa zanesljiv, varen, a nepraktičen. Bližam se 300k prevoženih kilometrov. Avto še vedno praktično v celoti originalnem stanju (menjan edino prednji ležaj in puše na vilicah). Tankaj in vozi.
 
enapi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 08, 2020 6:20 am

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a enapi Če jul 23, 2020 10:14 am

Panzeraustirol ne morem ti odgovoriti na zasebo sporočilo.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Predlogi za prvi auto

Napisal/-a Panzeraustirol Če jul 23, 2020 2:47 pm

Lahko odgovoriš tudi tu če želiš. :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Gricko, mišek, soso in 36 gostov