Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Speedfighter Po avg 03, 2020 4:58 pm

 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kekoman Po avg 03, 2020 8:34 pm

Ok, hvala za nasvete, mi je malo več jasno zdaj.
Clio je odpisan, hvala za tele linke, sploh Megane Grabdtour in C4 Picasso sta nama zanimiva. Kaj pa kakšen Peugeot v tem rangu? Ima kdo izkušnje s Peugeout enoprostorci? Moj sestro***ec, kot mu ljubkovalno pravim, recimo ne bi imel nič drugega, kot to.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Cefizelj Po avg 03, 2020 8:43 pm

Pugec in Citro sta isti šmorn, s tem da je Citro delal vizualno in uporabno bolj dodelane enoprostorce v tem času.

Kakšne 2 jurčka ti zmanjka do novega 308 karavan, tisto bi bil tudi lušten avto.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Panzeraustirol Po avg 03, 2020 9:03 pm

Moje osebno mnenje: Citroëni in Peugeoti so nekje od leta 2007 vse bolj enaki, le zunanjost se spremeni. Peugeot vse manj skriva oblast nad Citroënom. Torej, so si precej enaki po gradnji, v večini primerov se samo zunanjost spremeni. :|

Ampak, bi raje imel Citroëna. Izgled/ugled je boljši :D
 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kekoman Po avg 03, 2020 9:17 pm

Pa tale?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... .1.LASTNIK

Ima kdo izkušnje s prodajalcem?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a srcnik To avg 04, 2020 8:22 am

Od teh je zafira tourer top avto za vozit, verjetno med najboljšimi v razredu. Samo če prodajalec ne zna napisati nizka, bi se ga izognil, pa raje nekaj slovenskega vzel:

https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=15518627
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a thunderbolt To avg 04, 2020 8:54 am

Namesto, da bi mu pomagali pri ozenju izbire, ker je ze tako malo zmeden, mu namecete 10 novih modelov.

Kekomam: na avtonetu ne isci avtomobilov, ki so najcenejsi, najmlajsi in imajo najmanj prevozenih km-taki avtomobili znajo biti riskantna izbira, sploh ce gre za nepreverjene dilerje avtomobilov. In tudi ce pri nekem takem dilerju kupis slovenski avto, to se ni garancija, da kilometri stimajo-se tudi slovenske avte vrti nazaj. Pri C4 je izbira res bolj slaba-enoprostorcem je prodaja v zadnjih letih padla veliko bolj kot karavanom, zato je posledicno manj (primerne) izbire. V takih primerih, ce isces take avtomobile, je pametno biti vsak dan na strazi na avto.net in cakat, da se pojavi v redu avto. Sicer pa bolje kakega dobrega spustiti, kot pa si na glavo nakopat limono.

Se enkrat bom nalepil moja favorita. Pri prvem gre za lepo urejeno okolico pri hisi, avto je lep, tako kot je vidno, katere gume ima gor, se na avtu verjetno ni sparalo. Plus tega je avtu super oprema:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=15392875

Spodnji je pa od dilerja, ki pa je naceloma ok (je tudi kolega vzel pri njem avto in z njim naredil 300k km brez tezav), je pa malenkost slabse opremljen kot zgornji, je pa se mlajsi:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ES.JAMSTVO
Ima pa zgornji trgovec kar nekaj drugih avtov, npr focus, ki je bil ze predlagan, malo poglej.
 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kekoman To avg 04, 2020 10:33 am

Ivan36 je napisal/-a:Na par odličnih Nobenega pa nebi imel dlje od 3 leta ! So pa lasntiki nekih kvazi pasjih prvakov nabolj zateženi kupci vozil na zemlji :twisted: :roll: :DDD :lol:


Tenks za dobre predloge, Zafira mi ni po godu, Altee sem pa že gledal ampak so mi Seat odsvetovali (to nisem čist dobro razumel zakaj sicer).

Strinjam se mimogrede glede lastnikov runotov, sploh tistih s pedigrejem ali pa takih, ki svoje pse vozijo v vse možne tečaje in izobraževanja.

Pri naju je zgodba malo drugačna, ker je runo posvojen, problematičen pes in je dnevna vožnja na izlete, na pasji poligon, na delo z nosom, ipd., golo preživetje. Ga je treba zaposliti, sicer bi se nam slabo pisalo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Firediver To avg 04, 2020 10:49 am

Ma ti si posvojil psa za svojo pokoro al si izgubil stavo, da ga moraš tako razvajati ravno tega, problematičnega?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kekoman To avg 04, 2020 12:14 pm

Nisem vedel, da bo tako, vsa problematika se je kasneje pokazala.
Ne gre niti za razvajanje, luksuz, ali kaj podobnega ampak praktičnost. To, da sam skoči v gepek je bil že velik uspeh, na začetku sploh ni hotel zraven avtomobila, ker se ga je grozno bal. Boji se tudi kletke ampak to spreminjamo, zato pa bi rad, da je v velikem gepku velik boks, da enostavno nevede skoči direkt v boks, ga zaprem in je to to.

Pa kot sem v prvem postu napisal, če slučajno zgleda da kompliciram... Ne, to je samo zato, ker nimam pojma o avtomobilih in bi mi lahko, če malo pretiravam, vsak malo bolj podučen prodajalec prodal vinkl kuglo, kot največjo prednost motorja. Ali kaj podobnega.
Se pa rad pozanimam in vem da tu obvladate, zato sem se obrnil po nasvet in jasno, kot ostali, bi rad dobil čimveč primernega avta za svoj denar.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a xxl To avg 04, 2020 1:42 pm

Ali si poskusil najti kakšnega pasjega "psihologa"? ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kekoman To avg 04, 2020 6:24 pm

Ja itak, dvakrat na teden hodi na hipnoterapije pa enkrat k vedeževalki.

Zajebavam... če pa je res to važno, ja. Ves čas hodimo v pasjo šolo, ker imamo v domačem kraju zelo uspešen in aktiven odsek reševalnih psov in so mojstri za vzgojo.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a uros11 To avg 04, 2020 6:57 pm

Podvprašanje - boks gre v vsak prtljažnik ali bo vseeno odvisno od velikosti vozila glede na velikost boksa oziroma psa, ki ga imaš?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a limas To avg 04, 2020 9:32 pm

Kaj storiti? S kletko in psom hoditi do avtov v ožjem izboru in videti kako bo pes reagiral. Čudna je pasja psihologija.
Renault scenic, Škoda roomster, citroen berlingo, renailt kangoo, opel meriva...
 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kekoman Sr avg 05, 2020 2:12 am

V ožjem izboru sta zdaj C4 Picasso, če se pojavi kakšen dober deal in Megane Grandtour. Teh je na avto.net kar nekaj, danes pa sem opazil te dva:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Business

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Limited

Pozna kdo trgovca?
Pa na splošno, koliko je večje tveganje za limono pri vozilih iz uvoza?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Cefizelj Sr avg 05, 2020 7:05 am

Renaultov se toliko proda v Sloveniji, da se uvoza ne splača gledat.

Sam sem že na 5 rabljenem Renaultu zapored, pa kljub forumski "dvomljivosti" znamke nisem imel nikoli nobenih problemov. Samo kupit je treba nekaj takega, z pametno zgodovino in pa ponavadi plačati par stotakov več.
En pameten pregovor pravi: nisem tako bogat da bi šparal.

Tisti beli od thunderbotla sigurno izgleda kot dober kandidat. Greš na ogled, malo pogledaš zgodovino avta:
- precej se da videt iz servisne in listkov. Gledaš lokacije servisev, pogostost, v knjižici je ponavadi tudi naslov prvega lastnika. V tem primeru lahko gre za preprodajalca, ki je avto kupil od prvega lastnika z namenom preprodaje. Izbrskaš prvega lastnika po netu in malo povprašaš. Iz listkov se da tudi videt navade posameznega lastnika. Pomembni so tudi kakšni manjkajoči vmesni servisi.
- na e-upravo poglej število lastnikov (brezplačno),
- na avtolog preglej VIN (se vidi veliko).

Če vse štima, kupiš avto in se veselo voziš. Če ne, greš na naslednjega. Se pa hitro naučiš da bližnjic ni. Če se ti pa zdi da trenutno nimaš časa se poglabljat v vsak avto pa pomisli koliko časa vzamejo servisi na limoni in si hitro na plusu :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a limas Sr avg 05, 2020 11:44 am

Kekoman je napisal/-a:V ožjem izboru sta zdaj C4 Picasso, če se pojavi kakšen dober deal in Megane Grandtour. Teh je na avto.net kar nekaj, danes pa sem opazil te dva:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Business

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Limited

Pozna kdo trgovca?
Pa na splošno, koliko je večje tveganje za limono pri vozilih iz uvoza?



Pojdi pogledat ta dva megana, ker se mi zdita korektna. Trgovca ne poznam, predvidevam pa da sodeluje z AH Krašna Škocjan, ki je pooblaščeni renault serviser in tudi uvaža zelo solidna in ohranjena renault vozila z dražb.
Ne izgubljaj časa, denarja in živcev z uvozom, saj tudi tam na veliko vrtijo kilometre (Italija, Fr, Nemčija...).
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 25 gostov