Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm

Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kekoman Ne avg 02, 2020 6:22 am

:D
Živjo fantje,
z ženo kupujeva drug rabljen avto in se žal na avtomobile spoznava kot zajec na bobne, kot se reče. Zdaj imava dve Xsari Picasso predelani na plin in sva kar zadovoljna ampak jih bova prodala in kupila kaj novejšega.
Gledava avtomobile v rangu do 7000€ z malenkost večjim prtljažnikom za pasji boks, ker "runota" vsak dan voziva okrog. Mularije ni in je ne bo, tako da udobnih zadnjih sedežev ne rabiva.
Super bi vseeno bilo, če je enoprostorec, lahko pa tudi karavan, ženi je strašno všeč Renault Clio Grandtour, meni pa malo manj in sem bolj za kakšnega Roomsterja in podobno.
Kaj nama predlagate, da je zanesljivo in se ne bo veliko kvarilo in da so poceni in dostopni deli?

Hvala
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a thunderbolt Ne avg 02, 2020 7:27 am

Odvisno koliko km naredita in kako velik je runo in njegov boks-ce gre za vecji boks, kaj drugega kot enoprostorec, z visjim zgornjim prtljaznim robom ne pride v postev.
 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kekoman Ne avg 02, 2020 8:24 am

 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a thunderbolt Ne avg 02, 2020 8:33 am

Madonca, to pa je konkretna kletka-itak ni variante, da ne bi gledala cez zgornji rob prtljaznika.
Jaz bi vzel tole:
https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=15392875
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Firediver Ne avg 02, 2020 9:07 am

Ker si vajen Picassota, ti predlagam Berlingo/Partner/Kangoo tip vozila.
Pes ti bo hvaležen za višino nad kletko, ker bo vse skupaj bolj zračno in še bolj dostopno kot doslej.

V ostale karavanske verzije bi načeloma kletka še šla, ampak je več telovadbe za not in ven - ker bo telovadil pes in ne ti, lahko to po svoji presoji tudi zanemariš...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a thunderbolt Ne avg 02, 2020 9:10 am

Pa saj to je fiksna kletka, sploh je pa berlingo totalni j**c za vozit, pa se poraba je preracunano pri dizlu tezko pod 7.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Firediver Ne avg 02, 2020 9:21 am

Kakor za koga, meni Berlingo odlično služi, poraba pa v najslabšem primeru malce čez 6l.
Če imaš same mestne vožnje ti bo pa vsak žrl...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kekoman Ne avg 02, 2020 9:26 am

Tale megane grandtour se mi zdi dobra varianta.
Saj kletka ni tako pomembna, prej vse ostalo. Bi pač potem dal eno narest po naročilu... Je pa runo malo večji pes, tako da imamo v Xsari samo pregrado pred prtljažnim prostorom.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a srcnik Ne avg 02, 2020 10:06 am

Kak Touran, samo so precej "dragi", pa obvezno 2.0 tdi:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Highline

Potem, če te izgled ne moti je tudi super Scenic 1.5 dci ali 1.9 dci (dobiš jih z dosti manj km) :
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Edition

Na nižje avte v vajinem primeru ne bi šel (tipa clio, megane), ker je le določen komfort v višjem sedenju... ;)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a thunderbolt Ne avg 02, 2020 10:13 am

Firediver je napisal/-a:Kakor za koga, meni Berlingo odlično služi, poraba pa v najslabšem primeru malce čez 6l.
Če imaš same mestne vožnje ti bo pa vsak žrl...

Kar se tice lege, ravnotezja avta (spredaj slaba trakcija), konforta...V sluzbi, ce ga lepo vozim, po predpisih na relacijo, ni variante, da pridem pod 6,5. Potovalc pa itak se laze pol litra. Gre pa za 1,6 115 konjev, dizel.

Zdaj, ce nizje sedenje res ni ovira, pri meganu dobis najvec avta za denar.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne avg 02, 2020 10:32 am

Jaz bi gledal na tvojem mestu tudi Scenika 3, kjer lahko zadnje sedeže odstraniš enega po enega, malo jih poglej, jaz jih nisem sortiral: https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn ... rt=&stran=
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a thunderbolt Ne avg 02, 2020 4:42 pm

Pri renoju je bistveno, da gledas model cim kasnejsega modelnega leta, vsekakor pa ph2, torej facelift.
 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kekoman Ne avg 02, 2020 7:05 pm

Ok, kaj pa ph2 pomeni?
Sicer sem gledal 2015+ letnike in do 100k prevoženih.
Tako sem tudi prišel do Cliotov ampak ga ima sodelavka in sem ga stestiral pa mi ni simpatičen. Kaj pa vem, morda sem vajen enoprostorca ampak v Clio Grandtouru se mi zdi vse stlačeno, vključno z voznikom in potniki. Tudi prtljažnik ni nekaj zelo prostornega, zadnji zici so precej pod kotom in so naslonjala za glavo že globoko v prtljažniku. V glavnem mi ni nič kaj dosti všeč na njem. Razen cene :)
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Panzeraustirol Ne avg 02, 2020 8:17 pm

Filozofija "velik avto = velik prtljažnik" je malce zgrešena. Obstajajo tudi avtomobili "normalnih dimenzij" (beri: avti, ki niso MPVji, kombiji ali SUVji), ki imajo veliko prostora. Eden izmed primerkov bi lahko bil Fiat Croma. Je res malce starejši, je pa poceni in izredno prostoren. In ne zgleda tako slabo. :D

Od novejših pa: Škoda Superb karavan in Mercedes Benz E class karavan sta zelo prostorna, za 7000 evrov pa upam, da se dobi kakšen nekaramboliran. :-P
 
Kekoman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: So avg 01, 2020 9:33 pm
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a thunderbolt Po avg 03, 2020 1:04 pm

"vozilo vozeno na krajse relacije...vozila starejsa gospa" Avto je dizel in kratke razdalje: no go. Zdrava kilometrina za dizla je 30 tisoč km in več na leto, ne pa 10 tisoč. In kdorkoli je že starejše videl matrat avtomobile, tega avta sigurno ne bi šel niti gledat.

Ne vem, zakaj gledaš dizle z minimalnim številom prevoženih kilometrov - dizel je za relacijo, drugače so same težave z njim (v večini). In pa ne razumem tega: popolnoma skritiziraš cliota, potem ga pa gledaš. In clio je cenovno zelo blizu meganu, s tem da v meganu dobiš močnejši motor, boljšo opremo, več prostora, boljši konfort (sploh za 100km/dan!) itd. Recimo spodnji bi bil še vreden ogleda (ok trgovec):
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ES.JAMSTVO

Sploh pa računaj na to, da se na licu mesta še lahko dogovoriš za končno ceno. Jaz bi še vedno tega iz linka zgoraj, pa se skušal zmenit na licu mesta za ceno bližje 7000€, kolikor imaš budžeta.
Zadnjič spremenil thunderbolt, dne Po avg 03, 2020 1:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Panzeraustirol Po avg 03, 2020 1:05 pm

Vozila ga je starejša gospa oz. v drugih besedah: stanje je po vsej vrjetnosti na psu. Dizel 75 konjev in tak avto je praktično nepremičnina, tako da nevem zakaj ga prodajajo za nakup nepremičnine. Vožen na krajše relacije + švoh dizel motor = težave. Zadnja plastika je izredno zbledena, glede na to da je avto star samo 6 let. In mene osebno bi tisti čudni prikazovalnik hitrosti precej motil. Moj nasvet: glej naprej. ;)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a thunderbolt Po avg 03, 2020 1:09 pm

Panzer, kot da bi se zmenila :lol: :lol:
 
Panzeraustirol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe jun 12, 2020 8:42 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Panzeraustirol Po avg 03, 2020 1:17 pm

Točno tako :-P :lol:
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nimam pojma kaj kupiti

Napisal/-a Kohec Po avg 03, 2020 2:14 pm

V cliota karavan boš težko spravil tako velik box za psa.
Honda civic karavan ima zelo velik prtljažnik. Avto se tudi dobro vozi. So pa nekoliko dražji.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov