Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avto za zimo do 1500e

Napisal/-a DePalmo Po jan 04, 2021 10:57 am

Prva zima je napol skozi in dosedanje izkušnje so take. Pred prvim snegom je bilo malce dežja nato pa zmrzal, zato so bile ceste obupne in so se ljudje vozili z verigami po Cerknem, po ravnem. Punca je tisti dan komaj prilezla domov (naj spomnim, imava Kio Ceed dizla) brez verig. Normalna vožnja traja nekje 20 minut, takrat je rabila skoraj tri ure. Ceste neposute in nesplužene in je bila prava drsalnica, s tem da se ji je vmes ustavlo ampak na srečo, se je plug kmalu pripeljal za njo, da je lahko potem nadaljevala z vožnjo. Nato pa je ona zavila na stransko, nespluženo cesto. Do hiše nisva niti probala pridt, avto je ostal v dolini. In klanca do hiše ni 100m kot sem predvideval, se je nato zmerilo in je 260m. Cesta se je porihtala, je pa še vedno konkreten klanec.

Nato je zapadel drugi sneg, sem ji zmontiral verige in je kljub verigam imela težave na cesti. Po njenih besedah, je skoraj obstala ker ji je drselo. Z verigami.

Par dni nazaj sva šla na ogled dveh vozil, Honda HRV in Subaru Impreza. HRV ima malo rje, drugače pa znana zgodovina in lep avto, par lastnikov mi je tudi povedalo da ta avto daleč prileze, kar so potrdili tudi posnetki na YT. Sva se že skoraj odločila ampak sva se odločila prespati zaradi par malenkostnih napak. Subaru Impreza, ne da je bila samo rjasta, ampak je bila trhljena, zadnji koloteki so bili konkretno napihnjeni, pragovi mehki, zgodovina uganka. Tretji avto na spisku se je nama prodal pred nosom, tako da sva obupala. Vmes se je punca naučila zmontirati verige.

Sedaj se spet pričakuje sneg in sva se odločila za Hondo. Letnik 2001, 1.6 motor, 1200 zmenjena cena, zgodovina znana. Jutri prepis, nato pa spet poročam kako se bo tisti avto obnesel v snegu.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Avto za zimo do 1500e

Napisal/-a MadIggy Po jan 04, 2021 1:13 pm

Super, upam da te reši iz iz zimskih zagat. :) Kakšen 4×4 pogon pa ima Honda?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Avto za zimo do 1500e

Napisal/-a limas Po jan 04, 2021 3:05 pm

AWD. Vzdrževanje honde je cenejše od Subaruja. Priporočam zaščito podvozja pred rjavenjem in dobre zimske gume. V izogib pretiranemu rjavenju, imaš avto pod streho, ne pa v zaprti garaži.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avto za zimo do 1500e

Napisal/-a DePalmo To jan 05, 2021 9:40 am

Hvala :)

Kolikor sem se zanimal imajo nek svoj patent in ni stalni 4 kolesni pogon. Avto gre na sprednja kolesa in ko začenjo drset, se moč prenese še na zadnja. To je tudi bil glavni razlog da sem kolebal ker bi raje stalni pogon, ampak so tisti izven budgeta. Drugi lastniki teh avtov so me malo pomirili in sedaj upam na najboljše.

Avto ima malo rje in nič kritičnega. Sedaj skozi zimo se bo vozil, spomladi pa bo zaščita podvozja skoraj 100%, verjetno bi dal še sanirat tisto rjo ker kolikor sva si ogledala, jo je res malo. Sledi še menjava jermenov ker od klime cvili in sprednjih zavor (komplet), zadaj se bo pa preverilo stanje. Ima bobne in moraš razkopat da vidiš kaj je spodaj.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Avto za zimo do 1500e

Napisal/-a ggorenc Sr jan 06, 2021 7:39 am

Honda ima malo svoj awd. Gre sicer ok po snegu, skoda, ker nisi gledal za modelom crv. Samo ne obstat sredi klanca, ker ne bos potem nikamor vec prisel. Zadnja kolesa se "vklopijo" s prevec zamika, Najprej zdrsnejo sprednja, pridruzi navor k zadnjim potem pa skoraj hkrati se traction control vklopi... Po ravnem gre super.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avto za zimo do 1500e

Napisal/-a DePalmo Sr jan 06, 2021 8:22 pm

Ta avto nima traction control, vsaj ne da bi jaz vedel. Sem pa pogledal sedajle za CRV in imajo tako ceno da jih sploh nebi gledal, ampak bi za tak denar gledal izključno Subaru Forester. HRV je bil cenovno dostopen in dovolj dobro ohranjen. Test po snegu še sledi. Sem računal na danes, ampak ko sva včeraj pripeljala avto domov, sva dobesedno pred hišo povozila žebelj in je zato danes stal, je pa Kia presenetila. Veliko novo zapadlega snega, a se je lepo peljala.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: xxl in 28 gostov