Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
xayah
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po avg 31, 2020 8:10 pm

Re: Accord 2.2i CTDi Executive - mnenje

Napisal/-a xayah Pe sep 04, 2020 7:27 pm

Blinder je napisal/-a:
VW T4 je napisal/-a: Motor 2.0dci res mogoče ni med najbolj varčnimi, je pa med najbolj zanesljivimi, tako da mogoče liter višja poraba naj te ne skrbi preveč 8)

Zanimivo da v clanku na linku so napisali
Prednosti:
+ Obnašanje na cesti
+ Zanesljivost
+ Poraba dCi


ja sem opazila ampak na avto.netu piše vsem 7l+ in sosed mi je omenil, da dosti pijejo...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Accord 2.2i CTDi Executive - mnenje

Napisal/-a limas Pe sep 04, 2020 7:35 pm

Prav nič kaj dosti ne pijejo. Glede na dokaj varčen 1.9 dci, ima 2.0 dci 3 dl (decilitre) višjo porabo. Zanemarljivo. Motor je zanesljiv, avto v celoti prav tako, pa še nesramno podcenjen je.
Za to vrednost dobiš cca 5-7 let starejšo hondo. Kdo si upa?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Accord 2.2i CTDi Executive - mnenje

Napisal/-a Cefizelj Pe sep 04, 2020 8:08 pm

Relacijska poraba z mojo dokaj težko nogo - 5.8 do 6.3.
Avtocesta med 130 in 150 - 6.5 - 7.0.
Mestna vožnja in kratke relacije - 6.7 - 7.4.

Laguna 2.0 dCi 2008 letnik. Je pa res ne šparam. Trenutno na 244k, brez kakšnih vlaganj - edin kumarce.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Accord 2.2i CTDi Executive - mnenje

Napisal/-a ggorenc Pe sep 04, 2020 8:12 pm

Kristjan123 je napisal/-a:Ta debata je da te prime srat...
Imas forumase z mnenjem da kupuje 15 let star avto in naj se tega zaveda
Potem so zagovorniki Honde ki trdijo da 15 let in 300k kilometrov ni nic za tak avto
In potem se odloci da bi kupila se starejsi avto ker so 15 let stari ocitno predragi. Moj nasvet kupi Civica iz 90-ih prejsnjega stoletja. Ta bo najbolj poceni. Kvarijo se pa itak ne. Samo to zadnje je resno ta generacija motorjev je buletproof.


tako je, inzenirsko so honde med 1995-2005 izdelane na japonskem, USA enostavno predimenzionirane glede na ostale avtomobile in zdrzijo faktor 10x vec kot novejsi avtomobili. brez vecjih vlaganj. poglej si video koliko casa zdrzi motor honde vs forda vs pezoja brez olja. slednja sta pocepnila pri 20 in 50 sekundah honda je delala drifte do skoraj 7 minut, vse ostalo je legenda. :lol:


https://www.youtube.com/watch?v=zyejT4VPzlE
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Accord 2.2i CTDi Executive - mnenje

Napisal/-a Cefizelj Pe sep 04, 2020 8:13 pm

Sem mislu da so hondaši že izumrli :) i guess not :D
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Accord 2.2i CTDi Executive - mnenje

Napisal/-a Kristjan123 So sep 05, 2020 9:10 am

ggorenc je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:Ta debata je da te prime srat...
Imas forumase z mnenjem da kupuje 15 let star avto in naj se tega zaveda
Potem so zagovorniki Honde ki trdijo da 15 let in 300k kilometrov ni nic za tak avto
In potem se odloci da bi kupila se starejsi avto ker so 15 let stari ocitno predragi. Moj nasvet kupi Civica iz 90-ih prejsnjega stoletja. Ta bo najbolj poceni. Kvarijo se pa itak ne. Samo to zadnje je resno ta generacija motorjev je buletproof.


tako je, inzenirsko so honde med 1995-2005 izdelane na japonskem, USA enostavno predimenzionirane glede na ostale avtomobile in zdrzijo faktor 10x vec kot novejsi avtomobili. brez vecjih vlaganj. poglej si video koliko casa zdrzi motor honde vs forda vs pezoja brez olja. slednja sta pocepnila pri 20 in 50 sekundah honda je delala drifte do skoraj 7 minut, vse ostalo je legenda. :lol:


https://www.youtube.com/watch?v=zyejT4VPzlE


Ze ze samo smo leta 2020 in avtorici podatek koliko zlorabe prenese klasicen atmosferc brez navora iz 90-ih bolj malo koristi po tej logiki lahko predlagamo tudi golf 2 dizel je ravno tako buletproof pa se manj porabi... mislim da bo Laguna z 2.0 dci motorjem kar best buy za ta denar samo "tapravo" se je treba potrudit in poiskat.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Accord 2.2i CTDi Executive - mnenje

Napisal/-a Kristjan123 So sep 05, 2020 9:42 am

Sem si celo vzel cas in pogledal to" komedijo "od vzdrzljivostnega testa, ki jo opravijo osebki katerih primarni cilj je unicevati in to objavljati. Strokovnega znanja za tem je bore malo. Bi me ocitno moralo skrbet ker vozim forda... nisem vedel da moram pazit, da ne po pomoti iztocim olja, hladilne tekocine ter mrzlega turiram vec kot 20 sekund. Hondasi ocitno to lahko delajo veckrat na dan pa bo motor se zmeraj 100% :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov