Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Gricko Pe nov 20, 2020 1:07 pm

@jack86 , ja tudi jaz dam v kufer na streho, ko gremo za par dni ( je lažje), ko se gre samo za en dan pa je "preveč" dela oz veliko več kot , da vržeš v avto.
najprej montaža prečk ( en - enoprostorca, da je visok), nato še kufra, ko se vrneš vse dol ali pa le eno večjo deko in v avto vse naložiš - 3 min dela
pa še vedno je prostor za preoblačenje mulcev v prtljažniku. to je za mene ta +, ki mi je všeč in ga večkrat prakticiramo

@J7ak in @BlackT ja in ne

seveda se pozna teža in višje težišče in ne moreš rečt da je TOP za čez ovinke ( ker sigurno ni) se pa za tako "kravo" zelo solidno pelje
sem prepričan, da kljub teži vseeno bolje od kakšnih osebnih avtov ( govorim na pamet recimo 301 in njemu podobne "spužve", kakšna dacia - torej nižji razred z slabšim / cenejšim podvozjem ), ja če primerjaš recimo z mondeotom, se sigurno pelje slabše ali pasatom, oz podobnimi avtomobili. pač teža in višina ima svoj davek
 
J7ak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To dec 08, 2015 10:57 am

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a J7ak Pe nov 20, 2020 8:24 pm

Malo sem nerodno spisal moj sestavek...

Bolj kot grajat smaxa sem hotel poudariti, da govorimo o enoprostorcih... Za ta razred vozil sem mnenja, da so lasnosti kot so zvocna zatesnjenost, udobje, obcutek prostornost, st uporabnih odlagalnih mest, varnost.... Bolj pomembne kot dinamika voznje... Je pa to bonus seveda.

V celoti sem s svojim zelo zadovoljen... 100k km nobene omembe vredne tezave... Za 3 male otroke, je supr... Kaka drsna vrata mu se manjkajo da bi bil bolj praktičen...

Lp
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Kristjan123 So nov 21, 2020 8:48 am

V 8 letih filtri, olje, gume, brisalci, filanje klime.
..
"Vecji posegi" :) zavorne ploscice in obe zarnice xenon no ena se je zacela poslavljat pa se je menjalo obe.
Plinski blazilniki prtljaznika so ze zmartrani in v kratkem sledi prvi velik servis. Ampak ce ostanemo na tem lahko samo ploskam :)
 
plavko61
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Ne dec 26, 2004 11:39 am
Kraj: Štajerska

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a plavko61 Po sep 27, 2021 10:22 am

Z ženo se navdušujema za Espace 2016 naprej bencinarja, ima kdo izkušnje z temi avti oz. motorjem Renault Tce 1.6 ali 1.8.
Vozimo se 12.000km letno, veliko kratkih poti.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a jack86 Po sep 27, 2021 1:22 pm

Mislim da z bencinarjem nebi smelo bit težav.
Sestra ima dizla in ga kar dosti na garancijo vozi.

Meni osebno zelo všeč avto, takoj ga bi imel, vendar... trenutno kupujem avto za naslednjih 10 let in 350.000km in je espace odpal.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a ironmaiden Po sep 27, 2021 5:35 pm

toyota verso....2016, glih kar kupil, top

Zadaj trije ločeni sedeži, vsak gre lahko naprej nazaj, posebaj, sanke varianta.
Ko poklopiš zadnje sedeže je poden raven....zakon!
Ravno dno pri nogah -sredinski sedež, brez hribčka.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a format Po sep 27, 2021 6:31 pm

:vrum Srečno vožnjo
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov