Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a MadIggy Pe nov 13, 2020 12:20 pm

Ne razumem zakaj bi kupoval full size kombi za tri otroke. Pri nas smo trije in smo s Sharanom brez problema prišli skozi. Koliko časa nameravaš imet avto in koliko km delaš? Jaz bi vzel novega v vsakem primeru zaradi garancije, ker v avto vložim minimalno energije in časa.

Pa še, ko ti trije otroci blatni lezejo po avtomobil, polivajo raztresajo in brcajo ti bo vsakega dodatnega kosa opreme škoda.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a VW T4 Pe nov 13, 2020 12:55 pm

a dej no Ivan, ne pretiravat, ima 3 otroke in ne 5... kakršn koli enoprostrc s tremi ločenimi stoli v zadnji vrsti bo ok. Moj glas pa gre k berlingotu, ker je na splošno vsestransko uporaben, hkrati pa še ne tako velik...
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a coco66 Pe nov 13, 2020 1:21 pm

Ivan pametno ramišlja- pa če pride še eden?
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a wildbliw Pe nov 13, 2020 1:24 pm

VW T4 je napisal/-a:a dej no Ivan, ne pretiravat, ima 3 otroke in ne 5... kakršn koli enoprostrc s tremi ločenimi stoli v zadnji vrsti bo ok. Moj glas pa gre k berlingotu, ker je na splošno vsestransko uporaben, hkrati pa še ne tako velik...


Če se da dolga verzija.
Ni dosti dražji, ne pokuri skoraj nič več, ima pa ogromno več prostora.

Lahko tudi Rifter.
 
Uporabniški avatar
Speedfighter
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Če feb 17, 2005 3:57 pm
Kraj: Domžale

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Speedfighter Pe nov 13, 2020 2:18 pm

Renault Espace V-idealen za 5,dobro opremljen že v osnovi, vsi imajo full led-moja izbira.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a soso Pe nov 13, 2020 3:21 pm

Odvisno kaksna druzina so. Ce gledam po sebi bi pri 3 otrocih zagotovo razmisljal o velikosti podaljsanega Vitota, spacetourer itd.. kampiranje + kolesa ter vsa prtljaga pa je polno. Ampak kot pravim, odvisno od potreb. Ce je samo za prevoz in tisti 1 vozicek potem bo tudi 5008 dovolj, ki je dober in zanesljiv avto.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Ivan36 Pe nov 13, 2020 6:28 pm

coco66 je napisal/-a:Ivan pametno ramišlja- pa če pride še eden?

Tudi glede cene so tam tam Novi po 24.000€ do 32.000€ Rifter / Berlingo tako, da je boljši MB Vito ali Citroen SpaceTourer Jumpy 2.0 HDI L2 Na dolgo dobo, vsaj 5 let ja. Imam že velike otroke pa si ne zamislim, da bi imeli neko 5 vratno vozilo preprosto ne gre :huh: Za to Karavan ( Octavia) in ESPACE Grand, ta je v kratki izvedbi kar 32 cm krajši :twisted: :roll: :DDD Torej spet neuporaben kljub velikosti.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Ivan36 Pe nov 13, 2020 6:34 pm

Poglejte na srednje sedeže v Citroen SpaceTourer Jumpy 2.0 HDI L2 in Vito kolliko imajo IsoFix pritrdil? Citroen SpaceTourer Jumpy 2.0 HDI L2 na vseh 6 sedežih, MB Vito samo na 4 od 6 :DDD Tudi širina vrat oziroma odprtina le teh je večja pri Citroen SpaceTourer Jumpy 2.0 HDI L2 in MB Vito od Rifter / Berlingo.
 
HansTheRabit
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če nov 12, 2020 12:45 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a HansTheRabit So nov 14, 2020 9:47 am

Hja saj nič ne rečem, mi je všeč Jumpy samo gledam tudi na ceno... Berlingota z vso opremo dobiš za 21k€, pa točno veš za vse servise in nimaš nobenih presenečenj. Je pa tudi res da so vozne lastnosti bolj tako tako, to je ladja ki se gunca sem pa tja. 5008 ali pa Galaxy se ceste držita čisto drugače, vem da prostora ne bo toliko kot pri B/R je pa cena recimo ene 4/5k€ nižja, me je a strah da se mi po dveh letih vožnje ko bo avto imel čez 200k km pojavi še kakšen drag servis/popravilo... Zato me zanima če ima kdo konkretne izkušnje z tem modelom.
Letno naredim okoli 25k km pa dizel more bit.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a alexwell So nov 14, 2020 8:28 pm

ta novejši 5008 se je izkazal za kr solidnega.
https://www.youtube.com/watch?v=QX2iLH5UYOc
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a BlackT Po nov 16, 2020 9:06 am

Jaz sem čudak in bom kar na karavanu ostal :) 1 otroški sedež bom zamenjal, ker sem ugotovil da so skoraj vsi 44cm, trenutni je pa 51cm širine! Ko sem kupoval mi je bilo seveda vseeno in sem zadel terno z najširšim očitno :lol:
 
tce130
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jan 14, 2019 7:16 am

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a tce130 Po nov 16, 2020 11:21 am

Ma daj še Tourana poglej, uradno ga oglašujejo, da pašejo not trije otroški sedeži.
Jaz ga uporabljam že eno leto in se mi zdi ogromen.
Zadaj imam otroški sedež, na sredini jajčko, pa še moja sedi poleg. Tak se vozimo že pol leta. Pa še posamične sedeže lahko premikaš napre/nazaj. S sedmimi sedežì, se odprejo še dodatne kombinacije, vendar malce na račun prtljažnika.

Ti dostavniki mi ne potegnejo zarad oblike, čeprav so noro praktični (drsna vrata).
Aja, pa da ne bo kdo mislil, da mi je Touran nek dizajnerski višek.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Ivan36 Po nov 16, 2020 1:33 pm

Zadaj imam otroški sedež, na sredini jajčko, pa še moja sedi poleg. Tak se vozimo že pol leta.

To zgoraj mi ni še jasno po 16 letih ne "pa še moja sedi poleg" Kaj delajo tam poleg otrok? Jih flikenš not v lupinco ali sedež pa gremo na pot! Edino mlajši otrok je bil vedno levo zadaj v lupinici, da je bil viden, kaj mu slučajno dogaja :lol:
 
J7ak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To dec 08, 2015 10:57 am

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a J7ak Po nov 16, 2020 1:42 pm

BlackT je napisal/-a:Jaz sem čudak in bom kar na karavanu ostal :) 1 otroški sedež bom zamenjal, ker sem ugotovil da so skoraj vsi 44cm, trenutni je pa 51cm širine! Ko sem kupoval mi je bilo seveda vseeno in sem zadel terno z najširšim očitno :lol:


Jaz sicer imam enoprostorca, vndar takoj ko bo najstarejsa lahko presedlala na obicajen sedez gremo na karavana. Tisti manjko prostora bomo ze preziveli oz. bomo pa kufer na streho dal 2x na leto. 3/4 km nared moja sama in zato res ne rabi velikega enoprostorca...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1266
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a jack86 To nov 17, 2020 11:09 pm

Vi ste nori, ali pa jaz plavam proti toku.. :D

Vito za 3 otroke?
Mi smo 4 članska familija in vse sfuramo z volvom v40.
Thule na streho, bicikli na kljuko in gremo na dopust.

95% časa se pa itak žena sama vozi v službo...

ČE bo 2021 kaj bolje, bomo šli road trip po evropi. Za to bomo pa najeli večji avto (Vito, Espace,..)

Tak je naš vsakdan in nikakor ne vidimo potrebe po karavanu. Če nas bi bilo 5, je pa druga pesem.
Prjatu je spravil v passata 3 otroške stolčke, ker sam tudi ne mara velikih avtov ;)
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Gricko Sr nov 18, 2020 12:15 am

a ni V40 karavan (starejši model) novejši pa je neka vmesna zgodba ( ker limuzina ali hatchback tudi ni)? mislim, ker praviš, da ne rabiš karavana
pa glede prijatelja "Prjatu je spravil v passata 3 otroške stolčke, ker sam tudi ne mara velikih avtov " - in kaj je pasat... 4,9 m! samo visok ni!

glede teme
enoprostorc je top!
mam smax in še nekaj časa ne bom menjal ( 2 otroka). še vozi se zadovoljivo (tudi prehiteva in skozi ovinke), mogoče celo bolje od kakšnih osebnih
( se pa pozna teža), ni pa športnik, to pa sigurno, ampak ponavadi se vozim hitreje kot 80% udeležencev....
velikokrat je "poln" za vikend morje, za smučanje, za kolesarjenje, za domača opravila( kaj pripeljati/odpeljati, smeti / pohištvo, material)
za smučanje v 4 vse zložiš v avto in komot se pelješ, za kolesarjenje, 3 osebe+3 bicikli v avto in normalna vožnja
za sankanje( 3 sanke) vse cote za tamale, da se jih preobleče, prostor v prtljažniku avtu za preoblečt.
pač ne rabiš gledati, kaj bi vzel in kaj ne ampak lahko vzameš, pa če rabiš ali ne!
za glavni dopust je strešna "kanta" kljub vsemu potrebna ( je pa v avtu normalno stanje in rolo se da zapreti)
tudi za vozit prikolico, ni problema, ker je velik in stabilen....

ko pa gledaš zunanje mere 4, 7m- a to je veliko?? berlingo in podobni so še krajši. marsikateri os avto je daljši, ne vem kaj je tako grozno, če se vozi žena sama s takim avtom napram recimo "golfu"? (ok, poraba je malo večja), servisi tam tam, registracija tam tam, razen če je problem s parkiranjem ( to je še največja razlika za moje pojme)

na mojo žalost pa je normalnih enoprostorcev vedno manj.... novi espace to pač ni več (sploh napram staremu, ki je bil ogromen), sharani, galaxy in podobni se poslavljajo, ostajaju SUVi (bljak in neuporabno), potem ti pač ostane le še manjši kombiji ( ki so vedno bol na nivoju tudi notri), so pa večji...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a Kristjan123 Sr nov 18, 2020 7:37 am

Tudi sam si lastim smax in lahko samo potrdim te trditve. Je zelo dober kompromis med prostornostjo in tem da ima spodobne vozne lastnosti. Pac ni dirkalnik in gokart... ampak presenetljivo dobro glede na to da je enoprostorc. V kombinaciji z 2.0 tdci in rocni menjalnikom tudi dokaj buletproof zadeva. Vsaj tako jaz opazam po 8 letih lastnistva...
 
J7ak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To dec 08, 2015 10:57 am

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a J7ak Sr nov 18, 2020 8:26 pm

Sam imam tudi smaxa in vse zgoraj napisano drzi, paa vendar... Delava 40k km letno, od tega jih 30k moja sama prevozi. Poraba se pri ac voznji giblje okrog 7.5. Zaradi teze dobro skriva svoje konje. Gume so tudi kar drage, velika dimenzija in ojacane... In zaradi km jih moram pogosto menjati. Pa se dokaj dragi so... Ko sem sam kupoval bi za isti denar dobil novejsi karavan...

Tako da ko otroci zrastejo, gremo na vecji karavan...predvsem zaradi stroškov.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: enoprostorec za tri otroke

Napisal/-a meganer Sr nov 18, 2020 8:59 pm

Sem imel grandscenika 3, in Picasso 2015.
Sodelavec pa Smax mislim da 2015 (ravno prenovljeni model).

NIKOLI nebi zamenjal za Smaxa. Trd, vsako luknjo si čutil .......
Fin avto, če ti je res na 1. mestu dinamika, lega, ......
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 29 gostov