Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Deenis1894
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So sep 26, 2020 11:29 am

Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a Deenis1894 To sep 29, 2020 7:44 pm

Pozdravljeni,

sem študent (zaključujem študij), vendar sem že pričel z delom (trenutno preko študentske napotnice) in sem pred nakupom svojega prvega avtomobila. Ker je moj budget precej omejen in ker sem pač prvič v procesu nakupa rabljenega avtomobila, se obračam na vas.

Torej, iščem avto za nekje 3000€ (max 4000€). Med tednom se ne vozim veliko - do službe in nazaj cca 10 km mestne vožnje, ter tu in tam kakšen opravek. Med vikendom prevozim malo več, nekje 130 km naredim samo z vožnjo v domači kraj in nazaj + vsak vikend še nek izlet po sloveniji. Iščem nekje srednje velik avto (hatchback) ali karavan. Nisem pristaš nobene znamke, tako da sem odprt za vs emožnosti. Glede na prebrano na internetu, se za takšno kilometrino priporoča bencinarja?

Situacija je sledeča:
Znanec (starejši gospod), prodaja Renault Megane 2011 1.5dci (diesel) z 190.000 km in sicer za okoli 3800€. Gospod je 1.lastnik, avto je zelo dobro vzdrževan - redni servisi, pred kratkim narejen veliki servis, zamenjan je bil jermen, ter dize (za vse to ima tudi račune), prav tako mi je dejal, da bo avto oktobra registriral (ker mora počakati, da dobi novega iz tovarne - ta čas pa bo uporabljal še ta avto), torej še en strošek manj.

Glede na kilometrino, ki jo naredim, me zanima ali se mi splača kupiti avto od tega gospoda (znanca), kljub temu da je diesel ali naj rajši na avtonetu pogledam za kakšnim bencinarjem in če ja, kaj priporočate za takšen denar?

Hvala
Lp
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a D12J12 To sep 29, 2020 8:02 pm

Sam bi se dizla izogibal, ker na leto bi prevozil približno 9500km + izleti itd. Malo za dizla, katerega se kupuje zaradi porabe in ob morebitni okvari ti je čisto vseeno za tisto manjšo porabo ker so stroški višji. Sam bi v takem primeru in budgetu gledal kaj takega https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=15546688&display=Toyota%20Auris%201.6%20Dual%20VVT-i%20Sol
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a Kohec To sep 29, 2020 8:35 pm

Glade na to, da za Megana veš da je v dobrem stanju, to nebi bil slab nakup. Vse ostalo pa je lahko loterija.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Sr sep 30, 2020 12:10 pm

Ja, 1.5 dci je zelo vredu motor, ce je bil lepo vzdrževan. Kilometrina je tudi prava za ta letnik, torej je bil vozen dizelsko. Ce bos enkrat na teden dizla peljal na malo daljso turo po avtocesti, ne bi smelo biti tezav.
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a TihaVoda Sr sep 30, 2020 5:58 pm

Če je še Euro 4 (brez DPF-ja), mu krajše relacije ne bodo pretirano škodile, če boš od časa do časa šel na daljšo pot in ga malo bolj pritisnil, da se sčisti.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a alexwell Sr sep 30, 2020 6:38 pm

prej al slej se zabašejo tud tisti na daljše relacije..temu se skoraj da ne moreš izognit pri nobenem dizlu
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a D12J12 Sr sep 30, 2020 6:58 pm

Vidim, da vas je kar dosti, ki bi vzeli dizla. Zanimivo. Jaz sem se dizla znebil, ker mi je bilo 30km do službe premalo, kakšno minuto prej predno bi prispel je začel delati regeneracijo, tako da sem znova in znova prekinil regeneracijo, pa je imel adblue kateri je pomagal filtru s stalno regeneracijo. Da bi pa sedaj nabiral kilometre zaradi filtra se mi je pa zdelo brez veze.
Fant bo do službe prevozil 5km mestne vožnje, to temperatura ne pride niti do 50°C, mrzel dizel pa vemo da pije kot bencinar, torej vsi plusi dizla so v tem primeru minusi. Mogoče ima pa nekdo močnejše argumente od mene zakaj bi rekel DA dizlu :D .
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a limas Sr sep 30, 2020 7:04 pm

Popolnoma se strinjam z zgornjim komentarjem.
Pri nakupu rabljenega bencinarja je manj možnosti skritih napak okrog motorja. In niso vsi bencinarji požrešni.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Sr sep 30, 2020 7:52 pm

Izključno zaradi navora.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a DePalmo Če okt 01, 2020 9:29 am

Če je avto znan in da je res tako kot piše, je vreden več kot vsi na avto.netu, kjer res neveš kaj dobiš.

Tako sva se s punco zajebala ko sva za njo kupovala prvi avto. Osebno nisem za renoje in samo zato nisva šla gledat enega (znanega) Megana dizla. Sva pa kupila Daweoo Lanosa ki naju je prišel 500e in nato še servis 500e da je sploh bil vozen!

Tako da še enkrat, če avto poznaš vsaj pribložno, sploh ne tuhtaj dalje. Dizel gor ali dol, se bo že spucal ko se boš vozil na relacije, sploh pa če bojo te vsak vikend.

Za tolažbo, sedaj imava 2017 Ceeda 1.6 dizla in prej je delal 60km na dan, sedaj 18, ampak jih za vikend narediva okoli 150 in mu nič ne škodi. Je pa res da ko prideva na AC, ga prepiham.

Da ne omenjam da se dizel lepše pelje kot navadni bencinarji. Tam ali je turbina ali pa 3.0 + motor da se pelješ spodobno, ostalo ni vredno omembe.
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a luks104 Če okt 01, 2020 4:04 pm

Jaz bi ti definitivno svetoval, da vzameš bencinarja. Megane, ki si ga omenil, bi bil zaradi znane zgodovine dober nakup, če bi delal več kilometrov, ampak saj niso vsi avtomobili na a-netu slabi. Samo čas si moraš vzeti, da najdeš dobrega. Vsak dan poglej za novimi oglasi, odkljukaj možnosti "slovensko poreklo" in "1. lastnik", in definitivno se bo našel kak soliden avto.

Zakaj ti svetujem, da vzameš bencinarja? Ker sem v preteklosti imel dizla, za katerega sem moral konstantno prilagajati svojo pot, da ne bi šel DPF, EGR itd. rakom žvižgat. V primeru, da sem imel kaki teden krajše relacije, sem vedno potem "moral" delati ovinke, da je regeneracija naredila svoje. Na leto prevozim 25-30 tisoč kilometrov in sploh ne razmišljam o tem, da bi presedlal nazaj. Trenutno delam od doma, in mi ni treba skrbeti, da "zdaj grem pa lahko samo x-krat do trgovine, potem pa moram spet daljšo turo zaradi DPF-a narediti".

Sicer ne vem, kakšna je ponudba turbo bencinarjev za tak denar, ampak bi ti priporočal nekaj v tej smeri. Sam imam tak motor z 1.4 prostornine. AC 140-155 km/h, povprečna poraba je okoli 7-7,5 litrov na 100 km.

To je moje mnenje, katerega pa lahko "ignoriraš" :D. Definitivno ti pa želim veliko sreče pri iskanju prevoznega sredstva.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a esem Če okt 01, 2020 8:35 pm

Vsak rabljen avto je loterija, ne samo dizli. Avtor se očitno ne spozna precej, zato iskanja in raznih "strokovnih" ogledov rabljenih ne bo, morda niti časa, tako da tu bolj velja zaupanje. Če poznaš in zaupaš temu z Dci in je vse res, ga vzemi - pod pogojem, da ga ni servisiral na 30 000 km ampak bistveno prej (vsaj 15-20).

Glede km - 10 km mestne je vsaj 20 km "navadne" vožnje (obremenitve in čas delovanja) =100 + 130 + 70 (povprečno za izlete?) = 300 km/teden + kakšna posebna vožnja + kakšen dopust ali daljši izlet in smo že med 15 in 20 tisoč km na leto, to pa upravičuje tudi dizla. Vendar samo, če je vse res glede menjave jermena itd.
Kaj je z ležaji (ojničnimi), so tudi bili menjani?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a VW T4 Pe okt 02, 2020 6:46 am

Če megana poznaš, ga vzemi. Stisni še par 100e za konkreten servis in menjavo ojničnih ležajev in boš miren za lep čas...
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a mavrica Ne nov 01, 2020 1:05 pm

Tudi jaz sem za dizla, ker se mi lepše pelje in ima več navora (sploh kak AC klanec). Megan 1.5 dci sploh ni slab, bi pa preventivno menjal ojnice. Dizli se samo pozimi kasneje ogrejejo, to je pa itak krajše obdobje leta, pa še takrat ne dosežejo ali presežej porabe bencinarjev. Veliko podjetij ima 1.5 dci agregate, tako da te mašine niso iz papirja. Dizelski motor zdrži več km kot bencinski.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a meganer Ne nov 01, 2020 3:03 pm

Sam se furam z dizlom že 10 let od 300m do 1.5km. Med vikendi pa okol ...... hvala bogu še nikoli težav.

Če bi imel megana ..... glej 1.5dci 110km. Bencinar tuli k svina notri in je tudi hudo žejen.

Zakaj dizl ...... ker je vožnja boljša. Sam bom na dizlu dokler bom lahko ....
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a emozul Ne nov 01, 2020 3:36 pm

Katerega dizla imaš?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a matejxx Ne nov 01, 2020 5:41 pm

[quote="luks104"][/quote]
Kaj pa si ti to vozil, da si imel takšne probleme? Imam dizla golf 1.6tdi, pa nisem imel z njim še nobenih težav. Pa sem ga nekaj časa uporabljal izključno za kratke razdalje, ker sem imel še služben avto. Potem sem pa z njim hodil na kavo, trgovino, pomagat družini... vse po par km in to večkrat dnevno. Pa nikoli nisem gledal kje vozim.

Sedaj imam pa tako zopet vsakodnevno daljšo vožnjo po avtocesti, tako da ni težav.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a Kristjan123 Ne nov 01, 2020 6:46 pm

D12J12 je napisal/-a:Vidim, da vas je kar dosti, ki bi vzeli dizla. Zanimivo. Jaz sem se dizla znebil, ker mi je bilo 30km do službe premalo, kakšno minuto prej predno bi prispel je začel delati regeneracijo, tako da sem znova in znova prekinil regeneracijo, pa je imel adblue kateri je pomagal filtru s stalno regeneracijo. Da bi pa sedaj nabiral kilometre zaradi filtra se mi je pa zdelo brez veze.
Fant bo do službe prevozil 5km mestne vožnje, to temperatura ne pride niti do 50°C, mrzel dizel pa vemo da pije kot bencinar, torej vsi plusi dizla so v tem primeru minusi. Mogoče ima pa nekdo močnejše argumente od mene zakaj bi rekel DA dizlu :D .

Vidi res ne vem imam 3 dizla z dpf-jem za in pri vseh dpf opravi svoje delo neopazno ter nikoli nobenih tezav. Pa imam med tednom fure od 200m pa nobene daljse od 3km. Skoraj v pravilu pa je enkrat na cca 14 dni fura do tasce ;) 160 km.+ pocitnice in ostalo ampak znalo se je zgodit tudi cel mesec fur od 200m do 3km. Pa nikoli z nobenim avtom nobene tezave ali da bi dodatno nabijal kolometre zato ker je dizel z dpf-jem. Tako da mene "dizel ni za kratke relacije" ne preprica in vidim vec + pri dizlu kljub temu da delam recimo premalo kilometrov na letni ravni. Moje mnenje ce je vse vzdrzevano tako kot mora bit in ima obcasno recimo 14 dni daljso relacijo vsaj ne vem 100km bo ok pomoje... ampak kot pravim to je moje mnenje na podlagi dizlov, ki sem si jih lastil dopuscam moznost da so doloceni motorji manj " tolerantni" za tako uporabo.
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a luks104 Ne nov 01, 2020 7:16 pm

matejxx je napisal/-a:
luks104 je napisal/-a:

Kaj pa si ti to vozil, da si imel takšne probleme? Imam dizla golf 1.6tdi, pa nisem imel z njim še nobenih težav. Pa sem ga nekaj časa uporabljal izključno za kratke razdalje, ker sem imel še služben avto. Potem sem pa z njim hodil na kavo, trgovino, pomagat družini... vse po par km in to večkrat dnevno. Pa nikoli nisem gledal kje vozim.

Sedaj imam pa tako zopet vsakodnevno daljšo vožnjo po avtocesti, tako da ni težav.



Slavni 2.0 PD TDI. Več lahko prebereš v temi "Vprašanje o regeneraciji DPF-a".
Pa niti nisem imel spet toliko problemov z njim, samo sem imel občutek, da sem ga moral konstantno "ujčkat", da je hudič delal. Recimo, 5000 kilometrov po menjavi EGR ventila, je ponovno začel cukat, kljub vsakodnevni vožnji po AC (80%). Dal sem ga še dvakrat očistit, potem sem pri ponovnem pojavu cukanja enostavno pohodu gas. :lol: .

DPF se je začel regenerirat vedno, ko sem prišel domov, in kot sem prej omenil, sem pogosto delal ovinke, da je avto naredil svoje.
Ko sem živel v Mariboru in nisem hodil domov na gorenjsko, avto pa sem uporabljal zelo malo, se je zabasal DPF. Takrat sem to zamenjal in ga prodal, ker mi je dokončno dopiz**lo. Od takrat nimam več nobenega stresa zaradi avtomobila in se mi zato tisti liter porabe več pri trenutnem avtu zdi zanemarljiv.

Zdaj se enostavno usedem v avto, se pripeljem na cilj, pa ga zaklenem. V 60000 kilometrih niti ene težave, samo redni servisi. Menjal sem samo eno cevko od hladilne ker so mi jo mački staknili in uničili tesnilo (plastik fantastik pač :roll: ). Definitivno pa pogrešam navor in štirikolesni pogon.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup avtomobila do 4000€ mnenje

Napisal/-a meganer Ne nov 01, 2020 8:07 pm

emozul je napisal/-a:Katerega dizla imaš?




1.9dci
2.0hdi
2.0tdi
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov