Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
JohnXenir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To nov 03, 2020 10:47 pm

Twingo III

Napisal/-a JohnXenir So nov 07, 2020 10:27 pm

Razmišljam, da bi kupil avto, pa nekako me mika ta zadnji model Twinga. Mi je zanimiv, ker je malo drugačen, z motorjem zadaj, vem da je bolj fičo kot porsche, ma vseeno. Pa večina jih je slovenske izdelave, verjetno je zaradi tega manjša možnost glede kakega prekupčevanja iz tujine kot se dela z nemškimi avtomobili, na koncu pa tako podpiram še slovensko gospodarstvo :mrgreen: čeprav res da gledam za rabljenega, tudi pred faceliftom se mi zdi da je lepše izgledal. Ne vidim jih ravno ogromno na cesti, tako da je tudi en šminkerski faktor :)

Ima kdo izkušnje z njim, je lastnik že nekaj časa? Če so kakšni posebni stroški oziroma na kaj je treba pazit. Upam, da ni nekih večjih dodatnih problemov, če je motor speštan zadaj pod prtljažnikom.

Zanimam se bolj za močnejši motor, TCe90, bolje kak konj več kot manj, tudi GT-ja se ne bi branil, če ni predrag, itak vem da GT ni niti blizu oznaki RS, s katero se da dobiti nekatere večje Renaulte. Je SCe70 opazno šibkejši? Ne rabim avta zelo nujno, samo je dobro, da je vsaj en pri hiši, če je kam v rovte treba iti, če se vračam ob 2h zjutraj ali režim spet ukine javni prevoz. Na avtocesti ne planiram biti kaj dosti, mogoče povprečno enkrat na mesec relacija obala-Ljubljana. Ne bi dal kaj dosti več kot 6000€, samo vem, da bom moral še počakat če hočem dobiti verzijo TCe90 za toliko denarja.

Je kakšna prednost imeti Smarta ForFour? Edino kar sem videl je, da vrata prtljažnika niso v celoti steklena, pa ima neki obratomer, ki sicer zgleda kot da je bil naknadno dan gor. Cena pa je višja in Twingo vseeno lepše zgleda.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a xxl So nov 07, 2020 11:39 pm

Če je kateri Twingo bil "šminkerski", potem je to prva generacija. Raje bi pogledal kakšen Fiat 500, DS3 ali Mini, mogoče celo kakšen VW UP.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a Firediver Ne nov 08, 2020 2:41 am

Twinga se boš naposlušal, ker je zvočna izolacija slaba.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a Renault VG Ne nov 08, 2020 9:49 am

Glej Tce 90, tej SCe 70 so obup menda. Sem se pogovarjal s prodajalcem pa je rekel, da se kupci, ki so imeli Twinga 2 1.2 16v in so šli na novega pritožujejo da nikamor ne gre pije pa noro veliko. Priporočam Tce90, meni je super motor v Cliotu. Twinota novega sem vozil samo GT-ja, na avtocesti je glasen ampak gre pa dobro, meni je bil po lokalnih cestah lušten za vozit.

Glede konkurence pa kaj pa vem, vsi predlogi od xxl so mi malo mimo. Up-a sicer imam in je super avto, lepo se pelje, gre tudi na avtocesti 160 (precej glasno), ogormno prostora paporaba je nizka. Ampak stvar rjavi po 7 letih, sem nekako razočaran nad tem. Pa še cena bo za relativno novega in lepega višja kot 6000€, če pa ni dobro opremljen pa izgleda bedno. Fiat 500 je star, pomojem še manj praktičen od Twingota. Miniji so dragi. Jaz bi Smarta vzel samo, če bi kupoval električenga.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a meganer Ne nov 08, 2020 9:55 am

Za dušo Twingo RS 1.6 16v ..... samo lepega najti. Avto bo kultni ....
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a matejxx Ne nov 08, 2020 10:40 am

Kakšna je kaj kvaliteta materialov Twinga v notranjosti. Sama trda plastika?
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a Renault VG Ne nov 08, 2020 10:45 am

Ja sama trda plastika, sej ni pri nobenem drugem v tem razredu nič drugače.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a wildbliw Ne nov 08, 2020 11:05 am

Imel sem sodelavca, ki je imel Twingota II in ni mogel nehati govoriti o pomanjkljivostih. Še najbolj ga je motila sama vožnja, za katero je trdil, da je trpljenje. Za 1. generacijo vem, da je okreten, popskočen in prostoren. Ostalo je verjetno res samo želja po biti nekaj posebnega.

Če boš 1x mesečno na AC, potem bi ti svetoval brez pomisleka raje Clio. Tudi 4. generacija (prejpšnja) ima kake odlične primerke, še posebej "I Feel Slovenia".

Če pa še vedno vztrajaš pri segmentu A, potem pa res morda raje Fičo, ali pa še bolje kak C1, se ga ne vozi slabo.
 
Uporabniški avatar
JohnXenir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To nov 03, 2020 10:47 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a JohnXenir Ne nov 08, 2020 2:10 pm

Torej je imel prejšnjo generacijo? Drugače glede Cliota, bi verjetno potem vzel Dacio Sandero Stepway, če bi izbiral. Saj če ima neko normalno opremo, ni tako hudo.

xxl je napisal/-a:Če je kateri Twingo bil "šminkerski", potem je to prva generacija. Raje bi pogledal kakšen Fiat 500, DS3 ali Mini, mogoče celo kakšen VW UP.


No s šminkerstvom sem mislil bolj nevsakdanjost. Tako bi bila recimo Lada Vesta bolj "šminkerska" od kakega BMWja po mojih merilih. Avti, ki jih predlagaš so pa vseeno tam že skoraj v premium razredu, pri VW-jih pa jaz itak vedno preklopim na Škodo. Fiat 500 mi je zanimiv, ker je eden redkih ki ima 6 prestav v tem segmentu (če vzameš tiste taboljše), samo je pa dražji in manj praktičen, čeprav zgleda zunaj pa tudi znotraj kar v redu.

Renault VG je napisal/-a:Glej Tce 90, tej SCe 70 so obup menda. Sem se pogovarjal s prodajalcem pa je rekel, da se kupci, ki so imeli Twinga 2 1.2 16v in so šli na novega pritožujejo da nikamor ne gre pije pa noro veliko. Priporočam Tce90, meni je super motor v Cliotu. Twinota novega sem vozil samo GT-ja, na avtocesti je glasen ampak gre pa dobro, meni je bil po lokalnih cestah lušten za vozit.

Glede konkurence pa kaj pa vem, vsi predlogi od xxl so mi malo mimo. Up-a sicer imam in je super avto, lepo se pelje, gre tudi na avtocesti 160 (precej glasno), ogormno prostora paporaba je nizka. Ampak stvar rjavi po 7 letih, sem nekako razočaran nad tem. Pa še cena bo za relativno novega in lepega višja kot 6000€, če pa ni dobro opremljen pa izgleda bedno. Fiat 500 je star, pomojem še manj praktičen od Twingota. Miniji so dragi. Jaz bi Smarta vzel samo, če bi kupoval električenga.


Ja, reviewerji priporočajo tisti ta močnejši motor. No saj zdaj so začeli prodajati tudi električne twingote, samo to je še drago, pa vse novo. Je mogoče kaka razlika med tem novim Twingom III in prejšnjim Twingom III razen malo razlik v zunanjosti?
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a alexwell Ne nov 08, 2020 3:37 pm

najboljše, da greš najprej nekaj krat na testno vožnjo, da dobiš vtis....cliota še lahko vedno dobiš za isti denar
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: Twingo III

Napisal/-a MORDOR Ne nov 08, 2020 4:39 pm

Jaz ti bom takole povedal. Motor definitivno tce 90. Clio je boljši avto, se lepše pelje bolje izgleda ter ima boljšo zvočno izolacijo. Ampak to je moje mnenje. Če ti je twingo všečen to veš ti in se boš poledično za njega tudi odločil.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a wildbliw Ne nov 08, 2020 7:20 pm

To niso tvoja mnenja, ampak dejstva.

So pa tu drugi faktorji; redkost, specifičen dizajn, motor zadaj, … In mogoče ti parametri pač pretehtajo. Jaz bi svetoval morda le to, da se s Twingotom preden ga kupi vsaj poda na avtocesto. In če mu ustreza vožnja z njim po AC, bo mu verjetno tudi v mestu.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a Renault VG Po nov 09, 2020 7:41 pm

JohnXenir je napisal/-a:Ja, reviewerji priporočajo tisti ta močnejši motor. No saj zdaj so začeli prodajati tudi električne twingote, samo to je še drago, pa vse novo. Je mogoče kaka razlika med tem novim Twingom III in prejšnjim Twingom III razen malo razlik v zunanjosti?


Razen ekologije pri motorjih in pa novega info sistema v notranjosti je res bolj kot ne zunanjost, pa še to odbijači.. Govrim o ph1 in ph2 razlikah. Je pa res, da dobiš Cliota za isti denar in je resnično več avtomobila. Ampak konec koncev, glede na zahteve bo Twingo kul, za po mestu more bit fin za vozit. Za avtocesto ni tako fajn ampak za enkrat na mesec bo že za preživet.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a mrtwelvetrees Po nov 09, 2020 8:37 pm

Za na avtocesto ta avto ni, že najmanjša sapa ga premakne. Pa tudi zvočna izolacija je bolj slaba. Če pa ga voziš 90% po mestu pa je ok.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
JohnXenir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To nov 03, 2020 10:47 pm

Re: Twingo III

Napisal/-a JohnXenir Po nov 09, 2020 11:21 pm

Ja dizajn je tudi nekaj, za Cliota bom imel več možnosti da ga bom vozil drugače (službeni, nadomestni, od prijateljev/sorodnikov). Sicer Clioti istih let so vseeno za kakega jurja dražji, ni dosti, ampak nekaj je (gledano izključno ceno). Pa tej imajo ta malo slabši motor malo nad 70 konjev, kar je bolj tako. Nisem kaj dosti vozil v življenju, tudi tle je en razlog, da je mogoče boljše manjši, bolj okreten avto, da ne bom kam ruknil.

Zvočna izolacija je bolj problem kabina-motor ali kabina-zunanjost? Motor verjetno je dobro da se sliši, glede na to da ni obratomera :D Za avtocesto sem omenil res neko povprečje, lahko skoraj pol leta ne bom se vozil po avtocestu, potem pa en mesec vsak teden. No, če ne drugo, imam izgovor zakaj nimam vinjete hehe

Definitivno grem prej na testno vožnjo, sicer na razpolago je pač ta nov faceliftan, ko spet odprejo salone.
 
cresh
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Če jul 25, 2002 10:26 am
Kraj: Litija

Re: Twingo III

Napisal/-a cresh Po feb 08, 2021 8:45 am

Žena je imela prvi avto Twingo I.gen. In še kr joka za njem in zdej nekak prisli na idejo o mogoče nakupu III.gen. Tam okoli 2015 letnik.
Kakšne so kej težave? Se to veliko kvari?
Bi bil pa izključno za mestno vožnjo, kot 2.avto pri hiši..
my ride
Slika
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Twingo III

Napisal/-a Ivan36 Po feb 08, 2021 1:40 pm

 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Twingo III

Napisal/-a soso Po feb 08, 2021 2:15 pm

Tole cudo od avta sem vozil, ko je prisel na nase ceste. Twingo I in II sta AVTO proti temu. Z motorjem zadaj so brcnili v temo pa zelo glasno moras govorit, da te sopotnik slisi :-)
Za ta denar raje 208 ali Corsa, mogoce se fiesta.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Twingo III

Napisal/-a McLaren Po feb 08, 2021 2:25 pm

Vzames 0.9tce, mu nardis optimizacijo elektronike na 110 in mas ze "malo raketo" z zadaj namescenim motorjem
 
cresh
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Če jul 25, 2002 10:26 am
Kraj: Litija

Re: Twingo III

Napisal/-a cresh To feb 09, 2021 8:34 am

Budget je nekak do 6.k€

Gledu sem tega, sploh ker je 90KM

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 40000%20KM
my ride
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov