Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a xxl Pe jan 29, 2021 10:49 pm

Moja Toyota ima vsak drug servis 193 €, naslednji cca 300 in tako naprej do 90 000, ko je najdražji 458. Pri VW nisem imel dosti drugače, ceno sem zmanjšal, ko sem našel manjšega pooblaščenca, kateri je uporabljal precej cenejše olje.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a nasamorpheus So jan 30, 2021 12:14 am

Jaz mam za Yaris Hybrid tut ceno določeno vnaprej, a lahk npr. svoje olje prineseš? Kaj pa drugi pooblaščenci, se da kaj zdilat? Namreč za Toyoto jih ni ravno veliko.. Ma sej to je eden od glavnih problemov teh japonskih proizvajalcev.. ni konkurence
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a nasamorpheus So jan 30, 2021 12:21 am

Cene za Toyoto Yaris Hybrid.. 1 servis 174 Eur, 2. Servis 245, 3 servis 202 Eur s tem da je enak prvemu :/... 4 servis 274, 5 servis enak prvemu in tretjemu (olje filtri) 174 Eur ?? itd... Isti servis različna cena..kdo bi to razumel
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a xxl So jan 30, 2021 9:02 am

Bodi pozoren na postavke. Pri meni samo za menjavo olja računajo 193€, naslednji je 100€ dražji samo zaradi zavorne tekočine in filtera klime, ko dodajo še filter zraka, je že 326€...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a Kohec So jan 30, 2021 10:53 am

Priporočam nakup Škode. Cene servisov pa so po Sloveniji precej različne. Lani sem se pogovarjal s pooblaščenim prodajalcem Škode v vzhodni Sloveniji. Rekel je da imajo pri njih nižje cene rednih servisov, kot pa npr. v Ljubljani. Kupna moč je tam toliko nižja.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a maarkec So jan 30, 2021 12:18 pm

definitivno skoda octava, dobr nakup, preverjeno
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a nasamorpheus So jan 30, 2021 3:12 pm

xxl je napisal/-a:Bodi pozoren na postavke. Pri meni samo za menjavo olja računajo 193€, naslednji je 100€ dražji samo zaradi zavorne tekočine in filtera klime, ko dodajo še filter zraka, je že 326€...

kaj olje lahko prineses svoj ali ne.? je cena enotna na vseh servisih? te toyotini servisi so dragi ko pes, vozil ga bom verjetno na nepooblascen servis, garancija po predpisih bi morala veljati ce so vgrajeni original deli..
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a xxl So jan 30, 2021 4:05 pm

Pri drugih znamkah ni kaj dosti drugače. Ne vem koliko so fleksibilni pri Toyoti, bom preveril, ko bo tako daleč. Plačal bom, kar bo potrebno, na način, kot to oni določajo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
trakus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne jul 15, 2012 8:53 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a trakus Ne jan 31, 2021 1:29 am

Po mojih izkušnjah je najcenejši servis za Škode Kaass avto na Ptuju. Lahko prineseš svoje olje, ne komplicirajo in so fleksibilni. Tudi pri nakupu dveh vozil leta 2013 in 2020 smo obakrat dobili tam najboljšo ponudbo (2013 je bil sicer nekaj evrov cenejši še Posedi iz MS, vendar je bil odnos in prvi vtis prodajalca precej slabši).
Kar se tiče avta ne razumem zakaj bi zaradi makedama želel višji avto? Saj ne bo vožnja z višjim avtom nič bolj udobna, po brezpotjih se pa verjetno ne misliš voziti, da bi kje podrsal s trebuhom. Sploh pa delaš 60k km letno in sam zagotovo ne bi izbral T-roca ali Xceeda za to nalogo.
Kot ti je že en uporabnik napisal lahko pri Octaviji doplačaš za višji odmik od tal in zaščiteno podvozje (sam še priporočam akustično zasteklitev, ki je bila lani avgusta dobrih 110€ in se na AC pri višjih hitrostih kar pozna).
Dobava 2.0 TDI-ja je bila lani cca. 9 tednov, kako je sedaj mi ni znano. Če gledaš avtomatski menjalnik ima 115 konjska verzija TDI-ja menjalnik s suho sklopko (DQ200), 150 konjska pa z mokro sklopko (DQ381). Tisti s suho sklopko nima predvidene menjave olja, 150konjska verzija pa ima menjavo olja v DSG-ju pri 120k km ( če boš kje bral boš zasledil 60k km kot je veljalo za prejšnji DQ200, ki je bil na 150konjskem TDI-ju). V kolikor misliš imeti avto do 200k km ali več raje izberi 150km, ker bo menjalnik pri tem verjetno zdržal 2x toliko kot tisti pri šibkejši verziji.

Sam bi pri taki kilometrini mogoče pogledal še po čem takem (precej daljša medosna), po možnosti, če bi za tak denar dobil C200d. https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 0e1dba46dd
Vozila Junge sterne imajo 2letno garancijo od dneva nakupa, ki je identična tovarniški. Avto na linku je po dobrem letu dni in 16k km na srečo že izgubil 50% MPC in bo pri 200k prevoženih vreden vsaj toliko kot Octavia z istimi kilometri.Menjalnik 9G je še stopnjo nad DSG-jem, sedeži so malenkost boljši kot v Octaviji (razen če pri Škodi doplačaš za ergo Active sedeže). Motor je šparavček, 122km in 300nm navora se sicer ne sliši veliko, ampak je menjalnik res izvrsten in s primerno razporejenimi 9imi prestavami se zdi motor precej bolj živ in odziven kot bi mu pripisal po številkah. Pa motor je od FL 2018 dallje Mercedesov OM654 z manjšo prostornino (isti motor kot 2.0 194km) in ne več Renaultov 1.6 DCi. So pa servisi glede na Škodo x2,5 z intervalom 1leto/25k km in Avantgarde paket ima zelo nizek sprednji odbijač, kjer bi pa verjetno pri svoji vožnji hitro kje podrsal (moral bi gledati C-ja brez zunanjega Avantgarde/Elegance/AMG paketa, da bi bil višji).
Srečen nakup! :D
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a xxl Ne jan 31, 2021 9:08 am

Hm, vidim, da se spoznaš na to sceno. Kako je možno, da avto (celo MB) s samo 16 000 km izgubi toliko na ceni? Bi razumel, če bi imel 160 000 km. Koliko bi lahko računal, da bo čez 3 leta in 75 000 km, izgubil na ceni BMW X3 PHEV, nov med 60-70 000 €? Sicer, avto je v Španiji, pa vendar.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a matejxx Ne jan 31, 2021 9:37 am

In zakaj bi za makadam kupil SUV-a? Med temi tremi vsekakor Octavio, precej boljše za voziti kot pa ostala dva. Brez skrbi, da se po makadamu pelje čisto vredu. Če se pa misliš voziti po kakšni gozdni cesti, ti pa tudi prva dva nič ne pomagata.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a nasamorpheus Ne jan 31, 2021 10:23 am

Drugače pa se men zdi da se Octavia pelje približno isto kot Kia ceed, se pravi dobro.. al pa kot golf. Ne vem zakaj bi se peljala škoda bolje kot en golf če je pa ista platforma. En golf se pa ne pelje nič bolje od ceeda.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a emozul Ne jan 31, 2021 10:27 am

Točno tako kot si napisal. Octavia se ne pelje čisto nič bolje kot ostali. Tudi zanesljivost je približno isto sranj...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a matejxx Ne jan 31, 2021 12:19 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Drugače pa se men zdi da se Octavia pelje približno isto kot Kia ceed, se pravi dobro.. al pa kot golf. Ne vem zakaj bi se peljala škoda bolje kot en golf če je pa ista platforma. En golf se pa ne pelje nič bolje od ceeda.


Nikjer nisem primerjal Octavije z golfom in Ceedom, temveč octavijo z Xceed-om in T-Roc. Kjer pa je vsakemu jasno, da se karavan/limuzina precej bolje pelje kot SUV.

Drugače je pa Octavija vsekakor slabša pelje od golfa (razen RS), ker ima octavija mehkejše podvozje. In isto velja za Ceeda.
 
trakus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne jul 15, 2012 8:53 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a trakus Ne jan 31, 2021 12:54 pm

xxl je napisal/-a:Hm, vidim, da se spoznaš na to sceno. Kako je možno, da avto (celo MB) s samo 16 000 km izgubi toliko na ceni? Bi razumel, če bi imel 160 000 km. Koliko bi lahko računal, da bo čez 3 leta in 75 000 km, izgubil na ceni BMW X3 PHEV, nov med 60-70 000 €? Sicer, avto je v Španiji, pa vendar.


Hmm, ta Mercedes je bil dejansko predstavljen že leta 2014 in je sicer FL (9G menjalnik, asistence, ki so res izpiljene v primerjavi z vozili plebejskih znamk, najnovejši dizelski motor od Mercedesa iz serije OM654, ki je bila razvita za naslednjih 10-15 let in je mišljena kot zadnji dizelski motor pred popolno elektrifikacijo) ampak v osnovi ne preveč mlada zadeva. Hkrati so ta Junge Sterne vozila po navadi operativni lizing za 2leti. Velikokrat fizična oseba, ker ji je lažje plačati v enem mesečnem obroku zavorovanje/avto/vzdrževanje in ga nato zamenjati, ko ti zapaše (dejansko če šteješ v obrok še izgubo vrednosti vozila, ki bi jo plačal kot fizična oseba v prvih dveh letih te tako pride ceneje, sploh ker je v tujini veliko solidnih ponudb) , ostali pa so verjetno kakšni testni/službeni avtomobili. Po večini so z isto konfiguracijo in najdeš včasih po 20-30 istih oglasov ob istem času tako, da je bil ob nakupu najverjetneje prisoten visok % popusta na količino. Že pri nakupu BMW-ja, če ni npr. ravno prišel ven dobiš na MPC 20-25% popusta kot fizična oseba. Mercedes ima sicer od nemške trojice najmanjše popuste za fizične osebe, ampak je pri velikih strankah verjetno drugače. Tako, da če je lizing hiša avto z MPC 50k dobilo z 40% popusta si na nabavni ceni 30k. Avto je bil prvo leto ali dve v operativnem lizingu, kjer se je spet nekaj zaslužilo (X znesek pologa + Yznesek obroka*24, in tako so svoje prste namočile banke/lizing, zavarovalnica, servis in so vsi prišli do nekaj denarja. Avto se na koncu prodaja z malimi kilometri za recimo 25k in na njem bo še vedno narejen solidno zaslužek, saj je bila dejansko plačana cena 30k in ne 50k. Fora pa je, da so večinoma pri tej vrsti lastništva kilometri omejeni na 10-15k km letno in vse kar je več se dodatno plača. Tako, da v kolikor se pa dela več kilometrov se pa tudi z višjim obrokom pokriva izguba vrednosti zaradi višje kilometrine. Na koncu je pa vsekakor firma v plusu. :D

Kar se tiče X3ke bi jaz računal na max cca 40% vrednosti MPC.
Dobiš za 45k že nove, tudi če si kupil kot fizična oseba si dobil nek soliden popust in trg čez 3 leta ve, da ti nisi plačal 100% MPC ampak mogoče samo 75-85% MPC. Se pa zna zgoditi, da bo mogoče kaj bolje držal ceno, ker je PHEV bolj pa tudi kilometrina ne bo pretirano velika. :D Problem je, da dodatna oprema pri rabljenem ni kaj veliko vredna in oskubljenčki nižajo ceno.. in če je bil en po MPC 50 drugi pa 60 bo pri 3 leta starem ta razlika samo še 2 tisočaka.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... c1d5114612
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a umilave1 Ne jan 31, 2021 1:54 pm

thunderbolt je napisal/-a:Razlika na pooblascencu za redni servis menjalnika med 2,0 dsg superb/passat je 200€. Res pa je, da je bil vw servisiran v lj, skoda pa ne. Avtomatik je super, vseeno pa bos imel na skodi dodatnega stroska 400€ pri tvoji kilometrini na dobro leto (servis na 60k km). Med rednimi servisi seveda ni tako velikih razlik. Velja pa malo pogledat v servisne intervale-passat doma ima se na 15k km, sedaj naj bi vag grupa podaljsala intervale.

Kia naj bi bila na podobnem rangu kot toyota, to je 250-300€ na redni servis, kar je tretjina vec kot vw.

Sicer pa poklici na pooblascence, pa naj ti povejo.


Ko sem novembra 2020 spraševal za Seat Arono(VAG grupa), mi je prodajalec omenil, da je interval za 1.0 TSI še vedno na 15.000 km.

Avtorju teme:
Sam sem imel edino izkušnjo, ko sem ogledoval Kio Xceed. To je v bistvu CUV (kupejevski SUV). Sam avto je sicer višji, ampak so znotraj sedeži zelo nizko postavljeni, in zaradi dokaj nizke strehe je razlika v višini sedenja zanemarljiva napram klasičnemu C-segmentu, iz prve roke. Posledično tako zadaj primanjkuje prostora za stopala zadnjih potnikov. Servisi ravno tako na 15.000 km. Vizualno je pa vrhunski avto, znotraj malo manj.

Tako, da od omenjene trojice, verjetno najbolj ustreza Octavia. Kaj pa Karoq? Ali pa Seat Ateca? Ravno sedaj je prenovljena in za razliko od Octavie ima še vedno fizično stikala za klimo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a xxl Ne jan 31, 2021 2:37 pm

trakus je napisal/-a: Kar se tiče X3ke bi jaz računal na max cca 40% vrednosti MPC.
Dobiš za 45k že nove, tudi če si kupil kot fizična oseba si dobil nek soliden popust in trg čez 3 leta ve, da ti nisi plačal 100% MPC ampak mogoče samo 75-85% MPC. Se pa zna zgoditi, da bo mogoče kaj bolje držal ceno, ker je PHEV bolj pa tudi kilometrina ne bo pretirano velika. :D Problem je, da dodatna oprema pri rabljenem ni kaj veliko vredna in oskubljenčki nižajo ceno.. in če je bil en po MPC 50 drugi pa 60 bo pri 3 leta starem ta razlika samo še 2 tisočaka.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... c1d5114612

Avto je službeni, več kot 25 000 km na leto naj ne bi delal, koliko je firma plačala za avto, moram preverit, uslužbenec je lahko izbral nekaj za cca 50 000 €. Letos avgusta si ga bom verjetno malo ogledal, peljal in videl, ali mi sploh odgovarja. Imam 3 leta časa. Načeloma ne kupujem rabljeno, ampak, tukaj vem kaj dobim, pa še PHEV je, kar mi je v skladu z načrti za naslednji avto.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a JG2 Ne jan 31, 2021 4:04 pm

Kupi Ford Focus 1.5 diesel active karavana, pelje se za razred bolje od octavije, sprobano iz prve roke.
 
vidorando
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 19, 2021 7:52 am

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a vidorando Ne feb 07, 2021 11:37 am

Hvala vsem za vasa mnenja :)
Na koncu je po tehtnem premisleku padla odločitev za Octavio :)
2.0 TDI DSG ambition, z dodatkom akustične zasteklitve, paketa za trše terene, parking senzorji spredaj in zadaj, aktivni informacijski zaslon in zadnjih brisalcev :)
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a maarkec Ne feb 07, 2021 12:09 pm

ne bos razočaran z novo octavio, si jo lasti brat slaba 2 meseca in je avto na nivoju, :D :D
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov