Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
vidorando
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 19, 2021 7:52 am

Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a vidorando Če jan 28, 2021 6:17 pm

Pozdravljeni, sem nov na forumu ravno zaradi te teme, ki jo mislim objavit :D
Nameravam kupiti nov avto in se odločam med Kia Xceed, VW T-Roc in Škodo Octavio. Dizel v vsakem primeru, vse v okviru do 25k!
Kot zavarovalniški agent naredim mesečno cca 5000km. Dosti avtoceste, pa tudi nekaj makadama, zato sem razmišljal o nekoliko bolj dvignjenima križancama, pri katerima me ne bi tako skrbelo ko bi do kakšne stranke lazil v hrib po makadamu :D Po izgledu in specifikacijah pa bi lahko rekli da malenkost bolj preferiram Škodo. Xceed se mi zdi da je dober value for money, ravno tako T-roc, čeprav je znotraj narejen iz tiste trde plastike, katero si pri VW ne bi smeli dopustit. Vprašanje predvsem če je Octavia dovolj visoka za občasen makadam.

Kaj bi mi svetovali, kakšne so vaše izkušnje s temi avti?
Kako je glede stroškov vzdrževanja?
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a mevden Če jan 28, 2021 7:00 pm

Tukaj mislim, da je kar jasno ker avto je najbolj primeren. Troc za 60k km letno? Ne hvala. To je za do cerkve in trgovine,ne pa za takšne kilometrine. Octavija je itak nad ceedom in če je cena tam tam nimaš kaj razmišljat. Tudi tehnologija,servisi, udobnost je na strani škode.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a Ivan36 Če jan 28, 2021 7:23 pm

Pol samo to pride v poštev ?
Škoda Octavia Combi 4x4 2.0 TDI Scout DSG
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... cout%20DSG
Škoda Karoq 4x4 2.0 TDI Ambition DSG že od
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0%9Ee%20od
Škoda Karoq 1.6 TDI Sportline
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Sportline
Peugeot 5008 NOVI 1.5 B-HDI 130 Allure Pack
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ure%20Pack
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a thunderbolt Če jan 28, 2021 7:30 pm

Ce si pozoren, imas v konfigiratorju pri skodi moznost odkljukanja izbire podvozja za slabse terene (tako nekako). V tem primeru, je podvozje dvignjeno za 1,5 cm in zasciteno z dodatno plastiko. Sam bi definitivno gledal skodo, sedaj se tudi ze na skodo ponekod da dobit lep popust.

Pri skodi je precejsnja telovadba z opremami, motorji in menjalniki. Jaz bi ti sigurno priporocal avtomatika.

Kar se vzdrzevanja tice, je skoda cenejsa kot vw.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a nasamorpheus Če jan 28, 2021 8:25 pm

Med temi tremi Octavia, drugače pa Passat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a xxl Če jan 28, 2021 10:39 pm

mevden je napisal/-a:Troc za 60k km letno? Ne hvala. To je za do cerkve in trgovine,ne pa za takšne kilometrine.

Ne piši o nečem o čem nimaš pojma.
Octavia vsekakor, ker je najbolj potovalna med njimi, drugače z vsakim lahko potuješ bp.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
vidorando
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 19, 2021 7:52 am

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a vidorando Pe jan 29, 2021 6:10 am

thunderbolt je napisal/-a:Ce si pozoren, imas v konfigiratorju pri skodi moznost odkljukanja izbire podvozja za slabse terene (tako nekako). V tem primeru, je podvozje dvignjeno za 1,5 cm in zasciteno z dodatno plastiko. Sam bi definitivno gledal skodo, sedaj se tudi ze na skodo ponekod da dobit lep popust.

Pri skodi je precejsnja telovadba z opremami, motorji in menjalniki. Jaz bi ti sigurno priporocal avtomatika.

Kar se vzdrzevanja tice, je skoda cenejsa kot vw.


Opazil sem to opcijo, ampak nisem pri nobeni Octaviji iz zaloge opazil da bi imela to opcijo dodano. Bom vprašal pri Škodi ce se da to nakdnadno dodat, ali je pač treba prav naročit svoj custom model in nanj cakat par mesecev.

Kar se vzdrževanja tiče vem da je Octavia cenejsa kot vw, kako se pa tu primerja xceed?
Slišal sem pozitivna mnenja o octavii s čimer se strinjam, ima kdo še kakšne izkušnje z xceedom?
Pa še to me zanima glede Octavie.... S katero avtohiso ki prodaja Škode ste bili najbolj zadovoljni in so se bili pripravljeni tudi glede cen pogajat? :)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a thunderbolt Pe jan 29, 2021 8:15 am

Vse kar naknadno dajes na avto, je bistveno drazje-ko bos slisal ceno, bos verjetno to odmislil. Ce se ti z avtom ne mudi, raje pocakaj se par mesecev: gre za nov model na trgu, da ne fases kakega od prvih serij, ki so imeli nekaj "porodnih" tezav.

Ne vem, kako fleksibilen si pri ceni in kaj pricakujes od opreme, ampak kot je bilo ze omenjeno, je passat tudi super in zanesljiv potovalnik-pri nas doma se z njim dela dobrih 35k km na leto. Tudi v hribe se z njim veliko voziva, pa ni problem na makedamu.

Za skode definitivno Panjan.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a nasamorpheus Pe jan 29, 2021 10:08 am

vidorando je napisal/-a:
thunderbolt je napisal/-a:Ce si pozoren, imas v konfigiratorju pri skodi moznost odkljukanja izbire podvozja za slabse terene (tako nekako). V tem primeru, je podvozje dvignjeno za 1,5 cm in zasciteno z dodatno plastiko. Sam bi definitivno gledal skodo, sedaj se tudi ze na skodo ponekod da dobit lep popust.

Pri skodi je precejsnja telovadba z opremami, motorji in menjalniki. Jaz bi ti sigurno priporocal avtomatika.

Kar se vzdrzevanja tice, je skoda cenejsa kot vw.


Opazil sem to opcijo, ampak nisem pri nobeni Octaviji iz zaloge opazil da bi imela to opcijo dodano. Bom vprašal pri Škodi ce se da to nakdnadno dodat, ali je pač treba prav naročit svoj custom model in nanj cakat par mesecev.

Kar se vzdrževanja tiče vem da je Octavia cenejsa kot vw, kako se pa tu primerja xceed?
Slišal sem pozitivna mnenja o octavii s čimer se strinjam, ima kdo še kakšne izkušnje z xceedom?
Pa še to me zanima glede Octavie.... S katero avtohiso ki prodaja Škode ste bili najbolj zadovoljni in so se bili pripravljeni tudi glede cen pogajat? :)


Okoli 22 - 23 jurjev bo Kia Xceed diesel 1.6 crdi full oprema in po mojem boljša izbira (izkušenj z njo nimam) kot (pre)dragi t-roc 2.0 tdi, ki te bo prišel 28 jurjev + a bo po drugi strani imel 4x4 pa DSG notranjost pa na ravni Polota kar se tiče kvalitete, Golf je boljši notri.. Za tvoj budget dobiš največ pri Kii. Je pa res da so razlike med cenami sedaj res majhne, konkurenca je huda. Če že daš 28 jurjev pa spet lahko gledaš kaj drugega, Kia Sportage npr...... neverending story. Vzami Kio Xceed glede na denar in željo po višjem avtu.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a Kohec Pe jan 29, 2021 11:07 am

Preden so zaprli avtosalone sem vozil testni Xceed. Avto me ni prepričal v nobenem pogledu.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a nasamorpheus Pe jan 29, 2021 12:16 pm

Al pa kej tazga .. Sigurno bo kej popusta še. Kia ima samo 4 NCAP zvezdice, kar je kar malo strange.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... tyle%20DSG
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a thunderbolt Pe jan 29, 2021 12:20 pm

Za 50k km/leto ni nobenega smisla po suv (kljub nekaj makedama), se manj pa po bencinarju.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a pleomax Pe jan 29, 2021 6:23 pm

Samo 1 popravek na komentar zgoraj glede t-rocka. T-roc notranjosti nima na nivoju polota. V polotu je namreč boljša in je res kvalitetna, v t-rocku žal ne, kar je sicer malo nelogično, ampak tako so se pač odločili in po faceceliftu zna biti zadeva spremenjena.
Kia je pregovorno zanesljiva, octavia je lq tako nov model, da je malo loterija z zanesljivostjo še.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a xxl Pe jan 29, 2021 6:35 pm

Razlika v materijalih pri Polotu in T-Rocu je samo v zgornjem delu armaturne plošče, katera je pri Polotu mehka na otip. Vse ostalo je POPOLNOMA ENAKO. Tast ima Polota, jaz sem prodal T-Roca, zato, ne širite neresnice.
Glede KIE:
KIA palamudi s cenami 100 na uro. Najprej treba preverit v katerem primeru velja ta cena 22-23 000 evra. Ko sem se jaz zanimal, je cena tako ugodna samo v primeru max 30% pologa. Če hočeš dat več, ali dosti več, je cena takoj za nekaj tisoč evrov višja in potem podobna konkurenci. Zdaj sem šel preverit in imajo staro zalogo za koliko toliko ugoden denar, nov cenik pa ne piše koliko pologa moraš dat, da dobiš 6000 "popusta". Če je spet max 30%, potem bo spet ista pesem. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a emozul Pe jan 29, 2021 7:36 pm

Sam bi ti predlagal, da sprobas vse tri, ker v sami kvaliteti in zanesljivosti ni bistvene razlike. Tako, da izberi tistega, ki ti bi najbolj vsec.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a Cefizelj Pe jan 29, 2021 7:45 pm

Je res kot pravi emozul. Mogoče še malo kia prednjači v zanesljivosti, edino konje dobro skrivajo kie že od prvega ceeda. Na koncu pa itak prevlada občutek avta. Avtor kateri avto sedaj voziš? Ker če je VW grupa potem Kia ne bo zate :)
 
vidorando
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 19, 2021 7:52 am

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a vidorando Pe jan 29, 2021 7:52 pm

Cefizelj je napisal/-a:Je res kot pravi emozul. Mogoče še malo kia prednjači v zanesljivosti, edino konje dobro skrivajo kie že od prvega ceeda. Na koncu pa itak prevlada občutek avta. Avtor kateri avto sedaj voziš? Ker če je VW grupa potem Kia ne bo zate :)


Zdaj vozim Seata, in je bil zelo zanesljiv avto nimam dosti slabega za povedat, ampak ob Skodini Octaviji mi do Leona ni.... VW groupa sede, ampak vedno sem prirpavljen probat nekaj novega, če imam za to dobre razloge.
Nakup novega avta je velika odločitev, in hočem bit 100% ko se odločim za enega. Zato mi je misel na "zanesljive" Kiije prišla prva :)
 
vidorando
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 19, 2021 7:52 am

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a vidorando Pe jan 29, 2021 7:54 pm

xxl je napisal/-a:Razlika v materijalih pri Polotu in T-Rocu je samo v zgornjem delu armaturne plošče, katera je pri Polotu mehka na otip. Vse ostalo je POPOLNOMA ENAKO. Tast ima Polota, jaz sem prodal T-Roca, zato, ne širite neresnice.
Glede KIE:
KIA palamudi s cenami 100 na uro. Najprej treba preverit v katerem primeru velja ta cena 22-23 000 evra. Ko sem se jaz zanimal, je cena tako ugodna samo v primeru max 30% pologa. Če hočeš dat več, ali dosti več, je cena takoj za nekaj tisoč evrov višja in potem podobna konkurenci. Zdaj sem šel preverit in imajo staro zalogo za koliko toliko ugoden denar, nov cenik pa ne piše koliko pologa moraš dat, da dobiš 6000 "popusta". Če je spet max 30%, potem bo spet ista pesem. :?

Sem se pri Kii že pozanimal glede tega in ravno tako je kot si napisal.... Več kot 30% pologa ne moreš dat pri njihovem akcijskem financiranju. S tem pa drugače nimam problemov, ker bi ob nakupu ravno med 20% in 30% tudi dal :)
 
vidorando
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 19, 2021 7:52 am

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a vidorando Pe jan 29, 2021 7:56 pm

Ima kdo mogoče kak info koliko pridejo redni servisi in veliki serivsi pri xceedu 1.6 crdi avtomatik in koliko pri octavii 2.0 tdi dsg?

.... Troca sem ze odpisal :)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a thunderbolt Pe jan 29, 2021 10:28 pm

Razlika na pooblascencu za redni servis menjalnika med 2,0 dsg superb/passat je 200€. Res pa je, da je bil vw servisiran v lj, skoda pa ne. Avtomatik je super, vseeno pa bos imel na skodi dodatnega stroska 400€ pri tvoji kilometrini na dobro leto (servis na 60k km). Med rednimi servisi seveda ni tako velikih razlik. Velja pa malo pogledat v servisne intervale-passat doma ima se na 15k km, sedaj naj bi vag grupa podaljsala intervale.

Kia naj bi bila na podobnem rangu kot toyota, to je 250-300€ na redni servis, kar je tretjina vec kot vw.

Sicer pa poklici na pooblascence, pa naj ti povejo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov