Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a Kristjan123 Pe feb 19, 2021 11:21 am

Sam si lastil od famoznega golfa do Zastave, Fiat, Lancio 3 Alf, 2 Renojev, Forda, še parkrat naknadno vozil naslednike štirice

Pri dosti teh debatah od golfa na zakaj je tako superioren, ker sam tega nisem opazil oziroma je vsaj meni bil zelo povprečen ? Sem dobil odgovor zato ker je tako, pač je, a ne vidiš, sej vsi vejo...

Nimam težav s tem da nekemu vozilu priznam kar mu pripada samo za ZAKAJ rabim ZATO ki mora bit na argumentih.

Če karikiram naslonit se na šank in izjavit, ker je pač tako leta 2021 ni dovolj...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a thunderbolt Pe feb 19, 2021 12:33 pm

Malo ste tecni. Kdo pa zna dejansko "objektivno" pojasnit, zakaj je vzel nek avto? Nekoga preprica obcutek v notranjosti, spet drugega znacka, kar ni nic narobe - problem je, ce se to povelicuje.

Glede na to, da sem lastnik golfa in passata, foter ima pa golfa lahko obrazlozim, zakaj take "neracionalne" odlocitve. Petka, ki jo teram po mestu se je leta 2016 vzela, ker je bil golf kar se konkurence tice dalec najbolj prostoren avto. Sestka je enaka, ampak sedmica je pa ze manj prostorna.
2015 se je vzela sedmica, prav tako bencinar, avtomatik. V ozjem izboru je bila se mazda3. Ce bi mazdo nalozil enako kot golfa, bi bila precej draga (fiksni paketi opreme, brez moznosti doplacil), poleg tega je takrat v mazdi adaptivni tempomat delal precej slabse kot v vw.
2017 se je vzel passat, v ozjem izboru je bil avensis. V avensisu so asistence delale precej slabse kot v passatu, a je bil avensis bolj udoben. Asistence so bile pomemben faktor, saj avto dela 40k km/leto Passat je bil na koncu tudi obcutno bolj ugoden kot avensis. Pa tudi avtomat v toyotah se mi sploh ne zdi tako slab, kot ga vsi pljuvajo. Pa sem bil takrat izrecno proti temu, da bi vzela vw, ampak objektivno je bilo to to.

Kaj bi vzel danes?? Kar se asistenc tice, so vw ujeli, materiali v notranjosti v vw so v avtomobilih predstavljenih po dieselgatu obcutno slabsi. Nekih prednosti ne vidim, glede cen pa tudi ne morem nic reci, ker nisem tako na tekocem. Verjetno leto star v60 ali pa bmw3, novo ne vec.
 
vidorando
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To jan 19, 2021 7:52 am

Re: Nakup novega avtomobila Xceed ali T-Roc ali Octavia

Napisal/-a vidorando To jun 29, 2021 1:29 pm

Malo da se javim od februarja... :lol:
Iiiiiiiin še vedno čakam na Octavio :lol: Celotna avtomobilska industrija naj bi imela težavo zaradi pomanjkanja čipov in avti dobesedno narejeni stojijo v tovarni in čakajo na te jeb*** čipe :cry:
Prodajalec pa tudi nič ne more, ker je poleg mene še vsaj 50 ljudi ki so v isti situaciji. Tko da jeba.... Avto bi moral imet že 2 meseca nazaj in sem bil prisiljen pri starem avtu naredit še en servis.

Ko ga dobim, poročam.... Razen če do avgusta ne pride, pol me lohk gledate v novicah: "Jezen kupec v salon Porsche Verovškova s sekiro!" :lol:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: errhec in 29 gostov