Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a For Če feb 04, 2021 12:40 pm

Kar se spomnim je tudi 5w 30 priporočeno za ta motor...
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a metor Če feb 04, 2021 1:22 pm

Bilo je ja, ampak mislim da, od 2017 samo se 0w-30 oz. zdaj ze 0w-20 potiskajo v ospredje.
Don't worry, be happy ;)
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a pleomax Če feb 04, 2021 3:40 pm

Iz lastnih izkušenj za 1.2 thp. Edina težava je jermen letnikov 2014-2017. Od napak, ki so v večjem številu, to govorim, nekaj je zagotovo še drugih pri posamezenikih. Nima pa ta motor rad prenizkih obrstov, kar odločno tudi pokaže! Če se jermen torej menja, ni problema na splošno. Olje se tanka 5w-30 vedno in to je to. Vsaj mi tako delamo. Pač ne menjavat olja vmes v smislu drugih specifikacij, naj bo res vedni enako, najbolj ziher če je tudi znamka enaka.Tudi če jermen menjaš sam izven pooblaščenca, je to mali strošek. Motor je tih. Nabiješ obrate do 4000 pa se nič kaj ne sliši, poskusi na 1.2 tsi, je glasnejši. Noben ni glasen, ne vem ali je to izolacija ali kaj drugega, ker na prejsnji generaciji 208-ke se pa 1.2, sicer atmosferec, pošteno zadere. Kakor komu, jaz imam rad ta zvok, vsekakor raje kot traktorje (beri dizle) :D In če primerjamo ta motor z drugimi, se hitro ugotovi da niti ni tako grozen, ker novi motorji brez težav so redkost, ker enostavno gre razvoj hitro, testiranja so predvidevam da krajša, zato pač potem kupci ugotavljamo te napake.
Pa ni to hvalospev pežoju ali 1.2 motorju. Bi se dalo to uredit že na začetku z jermeni, ker to se res ne dela, ampal je kar je. Proti 1.6 thp pa vseeno milina kar se tezav tice, tam so ga pa res povozili na polni crti.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a emozul Če feb 04, 2021 4:44 pm

metor je napisal/-a:Bilo je ja, ampak mislim da, od 2017 samo se 0w-30 oz. zdaj ze 0w-20 potiskajo v ospredje.


Saj to je voda, ne olje.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a titanius Če feb 04, 2021 6:05 pm

For, nam zaupas kako se obnese 2.0hdi v 508?
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a metor Če feb 04, 2021 6:10 pm

RUNAČ je napisal/-a:
metor je napisal/-a:Edino primerno olje za ta motor je Total Ineo first 0w-30...


Pri nas se dobita po pravi specifikaciji poleg tega še Liqui Moly in Motul, vendar sta kar dražja od Totala (o tem sem pisal v enem od odgovorov zgoraj).

Ali kdo ve če ima tudi 1.6 BlueHDi zobati jermen v olju.


Res je ja tudi druga olja so v tej specifikaciji, osebno bi se vseeno držal Totala.

1.6 BlueHdi nima jermena v olju, tudi ostali hdi iz. bluehdi motorji ne.
Don't worry, be happy ;)
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a RUNAČ Če feb 04, 2021 6:20 pm

Lepa hvala za podan odgovor glede jermena :D

Kakšen bi bil pa priporočljiv interval menjave olja za 1.6 BlueHDi motor?
Tovarniško je namreč nastavljen na 25 000 km ali 1 leto, kar se mi zdi malo preveč.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a metor Če feb 04, 2021 7:31 pm

Osebno bi se držal na 15k ali eno leto.
Don't worry, be happy ;)
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a titanius Če feb 04, 2021 7:37 pm

Jaz imam sicer starejsi 2.0hdi v Citroenu C5 in je nastiman mali servis na 30k kar se meni zdi povsem predolgo in menjam olje na 15k, tistih 100eur na 15k km pa ja lahko privoscimo avtu za osvezitev, ce ne je bolje da ga sploh nimamo. Veliki servis je po navodilih Citroena prvi sele na 240k km, jaz sem ga naredil pri 217, kupil avto pri 210k km.
Olje Total je vedno vlivano in ga med intervali ne dolivam nic, tistih 5litrov zlije serviser notri in to je to. Filtre ali Mahle ali Filtron, odvisno kaj ima prijatelj na zalogi.

Sem tudi sam zainteresiran za P308 SW Gt line ali pa 508 tam nekje 2014-2015 letnik ampak jaz gledam samo 2.0hdi. Sicer sem z C5 zelo zadovoljen in nimam tezav z njim ampak me vlece zelja za menjavo. Bojim se samo, da bom kupil neka zjahana j***a pa se bom tolkel zakaj nisem ostal na C5, ki je povrhu se slovenskega porekla.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a emozul Če feb 04, 2021 7:57 pm

Itak, če delaš veliko kilometrov, se avta kmalu naveličaš, saj jaz se.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a For Če feb 04, 2021 11:20 pm

titanius je napisal/-a:For, nam zaupas kako se obnese 2.0hdi v 508?

Ma...brez posebnosti.
Do začetka drugega vala mi je uspelo narediti 15.000 km.
Zdaj ko sem doma zaprt sem komaj 1000 naredil v 4 mesecih :huh:
Se mi kar smili tam na dvorišču pa ga vsako toliko peljem na sprehod kr tako brez cilja...da mi ne zmrzne. :mrgreen:

Ko je bilo pod ničlo sem ugotovil, da je malo glasnejši dokler je hladen, kar je najbrž normalno. Prvič v življenju imam dizla pri nizkih temperaturah.
Hitro se ogreje, in kar je zanimivo tudi toplo začne pihat kar hitro. Zadnji nadomestni avto sem imel dizel in se spomnim, da je kar trajal da začel toplo pihat.

Lepo potegne, navora več kot dovolj. Poraba je lahko tudi pod 6 v eco modu z umirjeno vožnjo.

Izkoristil sem prošli teden otvoritev servisov in mu privoščil frišno olje, čeprav ima na 30.000 prvi servis.

Upam da bo v redu. Vsaj tako slišim, da je najmanj problematičen Peugeotov motor.

Uspelo mu je še mene spremenit....od umirjenega voznika ni še veliko ostalo. :D
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a tomzzi Pe feb 05, 2021 6:00 am

To, da je glasnejši mrzel oziroma ko je mrzlo je normalno.
Vsaj pri vsakem dizlu katere sem si lastil je bilo tako.

Glede gretja pa imajo VSI novi dizli obvezno dodaten el. grelec kateri dokaj hitro ogrejejo kabino.
Včasih je bilo to potrebno doplačati.
Sedaj je to serijsko na vseh se mi zdi.
Ne glede na znamko.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a RUNAČ Pe feb 05, 2021 9:53 am

metor je napisal/-a:Osebno bi se držal na 15k ali eno leto.


Hvala za odgovor.

Kdo ve ali bila kakšna težava, če bi v 1.6 BlueHDi vlival 5w-30 po specifikaciji PSA B71 2290, ki je veljala za te motorje z Euro 5 normo?

Start/stop sistem v avtu je bil namreč deaktiviran. Ko malo berem zakaj je zahteva po olju 0w-30, namreč povsod piše o manjši porabi goriva, ter lažjih hladnih zagonih oz. zagonih pri nizkih temperaturah, katerih pa je zdaj z izklopom Start/stopa veliko manj.

Ima mogoče tu kak vpliv glede zahteve za 0w-30 tudi Adblue? Po moji logiki bi sicer rekel da ne, samo jaz sem laik in marsikateri tu ve veliko več na to temo kot jaz :D
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a DePalmo Pe feb 05, 2021 10:41 pm

Hvala ker ste ste tako razpisali o teh motorjih! Nekako sem malce bolj pomirjen, sploh pa ker vidim da že imate izkušnje in sedaj tudi malce več vem kaj gledat.

Če bi že šla v nakup, bi kupila ravno letnik med 2014 - 2017, torej najbolj riskantne. In glede na napisano, bi bil še najboljši avto ki je že imel menjan motor ali pa vsaj menjan jermen in to predčasno, pa še to dvoje ni ravno garancija da sedaj vse štima.
Ko se podira motor da se zamenja jermen, je težko videti če je oljna črpalka že kaj zabita oz. če so kanali zabiti? Ker če bi kupila ravno 1.2, bi prvo dal menjat jermen in se bi hkrati pogledalo še to.

Ker se omenja da nabiranje ogljika ni tak problem, kakšen pa je strošek za čiščenje le-tega? A če se bi avto vsak teden vsaj enkrat peljalo na AC in ga prepihalo, bi pomagalo da se bi ogljik nabiral občutno manj?

Torej je 2.0 BlueHDi (110 ali 130kW) še najbolj zanesljiv izmed vseh naštetih? Razen tistega senzorja za AdBlue ... sklepam da če te nekje zaj..., da ga ne moreš pretentat in da boš rabil avtovleko?
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a alexwell Pe feb 05, 2021 11:37 pm

ti modri dizli so navadni nateg....če že letnik 14 raje vzemi 1.6 thp, predčasno menjaj verigo in boš imel mir.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Nakup Peugeot 308 - informacije o motorjih

Napisal/-a metor So feb 06, 2021 9:30 pm

RUNAČ je napisal/-a:
metor je napisal/-a:Osebno bi se držal na 15k ali eno leto.

Kdo ve ali bila kakšna težava, če bi v 1.6 BlueHDi vlival 5w-30 po specifikaciji PSA B71 2290, ki je veljala za te motorje z Euro 5 normo?

Nebi smelo biti težav, vendar priporoča se 0w-30 za ta motor tako, da bi raje slednjega vlival. Ravno pri mrzlih zagonih je boljše mazanje, ko se segreje pa ima isto 30 oznako.

@DePalmo tako ja, če ni bil menjan motor ali pred kratkim menjan jermen definitivno preventivno zamenjat. Za preverit sito oljne črpalke je potrebno oljno korito oz. karter dol vzet, je pa enostavno par vijakov, spucaš staro tesnilno maso in naneseš novo. Koliko računajo na servisih za čiščenje saj-ogljika iz izpusnih ventilov ne vem, mislim pa, da če avta ne boš vozil z prenizkimi obrati (pod 2k) ne bi smelo biti težav.
Don't worry, be happy ;)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 103 gostov