Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
boratz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So feb 20, 2021 1:54 pm

Nakup prvega avta do 7000€

Napisal/-a boratz Po mar 01, 2021 2:46 pm

Pozdravljeni,

kupujem prvi avto za katerega sem si zastavil budget okoli 7000€. Največ sem gledal različne Fiate ter Alfe, še posebej Brava in Giuliett.

Na avto.net mi je trenutno precej zanimiva: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16122580&display=Alfa%20Romeo%20Giulietta%201.4%2016V.

Ker nisem najbolj izobražen v zvezi z avtomobili me zanima kakšni so ti avtomobili? Kakšni so bencinski motorji v primerjavi z dizli, pri koliko kilometrih se začenjajo težave?

Če imate še kakšne druge predloge, kateri rabljeni avtomobili so zanimivi v tem cenovnem razredu, prosim napišite.


Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup prvega avta do 7000€

Napisal/-a limas Po mar 01, 2021 3:59 pm

Edina težava je v precenjenosti vozila. 10 let star avto C segmenta ne sme biti 7500 ojrof.
Motorji so zanesljivi.
http://avtonasveti.com/alfa-romeo-giuli ... m-vpoklic/

Tudi, če nisi izobražen, si lahko poiščeš številne teste za ta avto.
Za vrednost 7000 ojrov dobilš nekaj let novejši avto istega segmenta.
Ampak, če ti je alfa všeč, jo kupi.

Za prvi avto ne priporočam dizla. Bencinar bo dovolj za učenje zakonitosti vožnje.

Kaj priporočam? Ford focus 1.6 ti-vct.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nakup prvega avta do 7000€

Napisal/-a Blinder Po mar 01, 2021 6:44 pm

Diesel al benzin, isto je
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Nakup prvega avta do 7000€

Napisal/-a hnoda To mar 02, 2021 9:20 pm

Mogoče se najprej odloči al boš kupoval avto, ki ti je všeč, ali bolj racionalno. Če ti je zelo všeč Fiat ali Alfa, go for it. Če nimaš izkušenj, probaj najti kako pomoč, vedno preveri vse možne podatke, nekaj moraš imet našparano za popravila, ne glede kaj lastnik pravi, da je že zamenjano ali če je avto tekel kot urica. Velja ne glede na znamko.

Neka racionalna izbira za ta denar je kak 'nezanimiv' avto npr. Toyota Auris ali Ford B-max. Isto bi znal počasi dobiti za ta denar kako Kio Ceed ali Hyundai i30 še v garanciji.

Za občutek, kak mesec nazaj sem kupil za isti denar rabljenega Civica, 1.6 diesel, 160 tisoč km. Zaenkrat sem zadovoljen, na dolgi rok bomo videli. Je tudi za pogledat, ker malo izstopa z obliko, tako kot Giulietta. Sem pa malo fan Honde, čeprav sem imel več znamk avtov. Srečno.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup prvega avta do 7000€

Napisal/-a gusti85 To mar 02, 2021 9:33 pm

limas je napisal/-a:Edina težava je v precenjenosti vozila. 10 let star avto C segmenta ne sme biti 7500 ojrof.
Motorji so zanesljivi.
http://avtonasveti.com/alfa-romeo-giuli ... m-vpoklic/

Tudi, če nisi izobražen, si lahko poiščeš številne teste za ta avto.
Za vrednost 7000 ojrov dobilš nekaj let novejši avto istega segmenta.
Ampak, če ti je alfa všeč, jo kupi.

Za prvi avto ne priporočam dizla. Bencinar bo dovolj za učenje zakonitosti vožnje.

Kaj priporočam? Ford focus 1.6 ti-vct.


Kakšne zakonitosti vožnje bo osvojil z bencinarjem lažje kot z dizlom? :lol: :lol: :roll:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup prvega avta do 7000€

Napisal/-a limas To mar 02, 2021 9:51 pm

Nisi dobro razumel poante vsebine.
Avtor pravi, da ni preveč izobražen glede avtomobilizma, pa še prvi avto kupuje.
Kakšne zakonitosti vožnje? Recimo - termodinamike glede turbine ali vpliv navora na dvomasni vztrajnik.
Zakaj bi moral neuki (kot sam pravi) in neizkušeni (prvi avto) voznik trpeti dodatne stroške in stres ter zapravljati svoj prosti čas zaradi uničenih vztrajnikov in turbin?
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nakup prvega avta do 7000€

Napisal/-a srcnik To mar 02, 2021 9:59 pm

Tudi tista alfa v linku ima turbino pa najverjetneje tudi dvomasni vztrajnik ;)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup prvega avta do 7000€

Napisal/-a limas To mar 02, 2021 10:06 pm

Vem. Zato sem mu predlagal focusa.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nakup prvega avta do 7000€

Napisal/-a Blinder Sr mar 03, 2021 10:09 am

limas je napisal/-a:Kakšne zakonitosti vožnje? Recimo - termodinamike glede turbine ali vpliv navora na dvomasni vztrajnik.
Zakaj bi moral neuki (kot sam pravi) in neizkušeni (prvi avto) voznik trpeti dodatne stroške in stres ter zapravljati svoj prosti čas zaradi uničenih vztrajnikov in turbin?


Tega niti izkuseni ne poznajo. 3/4 ljudi tera motor na hladno in ga vcasih pelje na 1000 rpm, da ze bobni v kabini zaradi vibracij. They never learn.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 62 gostov