Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a VW T4 Če mar 11, 2021 10:46 am

Za kadjarja ti je pa avtohiša dala zelo dobro ponudbo. Po moje ni šans, da bi ga sam prodal za več.
Mislim pa, da kar je nad 10.000 je kr sitno prodajat sam, čez to mejo večina kupuje na lizing in podobno, kar pač avtohiša elegantno uredi.
Sam razmišljam o menjavi 2 leti starega vozila, izključno zaradi potrebe po večjem, pa se bojim, da bi ga zelo težko spravil v promet za neko pametno ceno... v AH ga pa ne bi dajal, ker bi drugega verjetno vzel rabljenega, verjetno od privat osebe...

Sem pa prebral pred kratkim zanimivo "lestvico" padanja cene (kdaj pade za 50%);
klasa bmw 7 - 2 leti
klasa passat - 3 leta
klasa golf - 4 leta
klasa clio - 5 let
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie Če mar 11, 2021 11:26 am

Hvala vsem za mnenja in odgovore. Kdaj je pravi čas za menjavo avta je odvisno od več dejavnikov. Jst sem avte vedno menjal na 2-3 leta, dvakrat izključno zaradi potrebe po večjem vozilu.
Pri avtohiši so mi Passata ocenili na 18-18.500 eur, kar pomeni da moram za nov avto dodati še enkrat toliko. Meni osebno je lažje sedaj dodati polovico, kot pa čez par let precej več. Očitno so rabljeni Passati še vedno zanimivi za prodajo, sam sem pričakoval ceno nekje 15-16.000 eur.

Kar pa se tiče novega avta: Sem šel pogledat P508, zunanjost res izstopa. Sicer bi potreboval nekja časa, da se ga privadim, pa vseeno mi je postal zanimiv. Kar pa me je 'razočaralo' je prostor na zadnji klopi: Sam sem velik 188 cm in ko sem si nastavil sedež, je za mano ostalo bore malo prostora. Tudi prtljažnik ni ravno nek biser, ne vem kje skriva teh svoji 500+ litrov. Drugače je avto z opremo GT lepo izdelan, pomisleke imam glede volana, ki je res majhen in pa stikal na sredinski konzoli, ki so vsaj meni povsem nelogično razporejene. Čakam še na tesno vožnjo, ampak je kokpit res tako drugačen od vseh mojih vozil do danes, da se ga bi verjetno stežka navadil. Žena je le skomignila z rameni in ni kazala nekega interesa, pa bi človek mislil, da bodo ravno ženske navdušene nad drugačnostjo potniške kabine. Dodala je le: rdeča barva mu pa res pristaja. :lol:

Poleg Passata sem izločil še Ford Mondeo ( pri Fordu so res ostali za časom ), Opel Insignia pa je glede na zunanje mere znotraj razočara s svojo prostornostjo in vsaj meni daje občutek utesnjenosti. Sicer so sedeži eni boljših ( če ne že najboljši ), ampak prostora za noge na zadnji klopi je pa res premalo.

Iščem naprej...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a ban Če mar 11, 2021 11:45 am

In potem, spet pristaneš pri superbu, ki mu glede prostora zadej in prtljažniku ni para. Ali pa pasat, čeprav si ga že izločil.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a xxl Če mar 11, 2021 12:05 pm

VW T4 je napisal/-a:Za kadjarja ti je pa avtohiša dala zelo dobro ponudbo. Po moje ni šans, da bi ga sam prodal za več.

Po ceniku je bil cca 26 000 evra, takoj je šel preprodajalcu kateri ga je par mesecev oglaševal za 17 800. Pri drugem podjetju (VW) so mi ponujali 13 000 za njega. Tudi pri VW so mi ponujali 15 za T-roca, pri Toyoti 18 000 evra. VW slabo oceni avte, A2S pa je izjema, za premislek 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a For Če mar 11, 2021 1:49 pm

ban je napisal/-a:In potem, spet pristaneš pri superbu, ki mu glede prostora zadej in prtljažniku ni para. Ali pa pasat, čeprav si ga že izločil.

Ja...ne vem kaj še ostane...Talisman, i40... :roll:

Glede volana ti povem, da je veliko manj dela.
Ko se vsedem za kakšen normalen volanski obroč, se mi zdi, da preveč visoko držim roke in preveč na široko moram obračat. Podoben občutek kot če greš tovornjak parkirat.
To je Peugeot odlično rešil. Pomisli...vsi dajejo nekakšne displeje zgoraj na armaturo ali vetrobransko steklo...zakaj?
Peugeot je vse skupaj prestavil gor in super funkcionira.
Jaz sem že osmo leto pri tej filozofiji in prav nič nimam za grajat glede tega.
Glede 188 cm...pa dobro preveri če bo strešno okno.
To ti vzame še ene 3 cm. Jaz sem 189 (zdaj sem nabrž 188 :mrgreen: kot ti) in je glih za glih kar se tiče višine.
Če te bo kaj odvrnilo od 508-ice bo to, ne pa prostor na zadnjih sedežih (kaj imaš ti s tem? :mrgreen: ) naj se vozi kdor hoče. Imam sina ki je že blizu dveh metrov pa se ne pritožuje od zadaj. Pač gre za sovoznikov sedež in je v redu. Pa kolikokrat v teh 150.000 km imaš sopotnike?
Dopust, izlet...

Glede barve...ja, rdeča mu res pristaja, ampak je tudi občutjiva. Razmisli raje o beli ki je edina še sprejemljiva.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a titanius Če mar 11, 2021 3:20 pm

Talisman in i40 pa nista take mocnejse motorizacije kot uporabnik hoce.. Edino Talisman 2.0 Blue dci energy 200. Ta pa pride v postev samo ne vem kaksne so cene. Sem hotel predlagat P508, morda Mercedes C klasa? Ampak je to avto v rangu a4,octavia tko da zna bit, da ne bo odgovarjal po prostornosti, E pa je najbrz predrag..
Potem se pa opcij za karavana ze skoraj konca..
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a For Če mar 11, 2021 3:25 pm

Octavijo ne moreš dajat v ta razred.
Ta je še vedno v Golfovem segmentu, ne glede na limuzinsko različico.
Pri škodi že od začetka pri vseh modelih gredo z centimetri mejčkan čez.
Temu se reče “zavaravanje protivnika” :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a srcnik Če mar 11, 2021 5:56 pm

Za moje pojme je superb boljši avto od passata... Tako da +1 za superba ;)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a emozul Če mar 11, 2021 7:40 pm

Že sam pogled na cesto ti razkrije, da je malo 508, mazd 6, talisamnov,,..... na cesti.
Je pa zelo veliko Superbov, ker je res velik in uporaben, kar Slovencu ustreza, ni pa lepotec.
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a cashy Če mar 11, 2021 8:10 pm

saj grd tudi ni. Morda je najbolj korekten opis, da je nevpadljiv. Kar pa povprečnemu Slovencu, ki nikjer noče izstopati, tudi ustreza.
ne praš me nič, ker nič ne vem
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a alexwell Če mar 11, 2021 8:18 pm

ena primerjava med superbom in 508
https://www.youtube.com/watch?v=y-ThpdaTCDU
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a mevden Če mar 11, 2021 9:28 pm

Kakorkoli obrneš, passat je super avto in zadovolji pričakovanja velikega dela populacije. To gre vw ji dobro od rok.

Superb je dober avto, vseeno nima takšnih voznih lastnosti kot jih ima passat. Kvaliteta je pomoje tam tam, ni pa takega uzitka v vožnji kot v passatu. Zagotovo je sprememba od passata dobrodošla, superb ni slab avto. Pri faceliftu so baje še malo zvočno zatesnili kar me je motilo v modelu pred faceliftom. Vozil superba pol leta, zdej passata 3 leta...tako da lahko primerjam. Seveda je superb zmagovalec v prostornosti,tukaj nima konkurence. Če ti to veliko pomeni, ne boš zgrešil.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a For Če mar 11, 2021 10:01 pm

Res im gre dobro od rok... :roll:

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=20342

Pred leti sem tudi jaz verjel da je volkswagen nekaj posebnega. Tudi vztrajal 13 let kljub temu da sta dva golfa bila več na servisu kot na cesti.

Težko je prepričat prepričane.

Reklama za električne IDje vse pove...

“Zakaj kupiti el. avto? Zato ker je to zdaj Volkswagen” :roll:

Točno vedo, da imajo svoje prepričane, zato takšna samovšečnost. Za bogove se imajo...pa vsi vemo da niso nič bolj zanesljivi kot konkurenca.
Da ne govorim o odnosu ko je treba uveljavljat garancijo.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a pleomax Če mar 11, 2021 10:46 pm

Se strinjam s For. Ljudje so pa počasi tudi ugotovili, da je škoda na nek način od vw, kar nedvomnontudi prispeva k večjemu številu prodanih avtov. Saj so dobre, ampak se mi spet ne zdijo po kakovosti kaj pred konkurenco. Njihov velik plus je prostornost, oblika pač ne (če odštejemo superba in novo octavio). V 508-ki bi problem s prostorom znal biti pri kratki verziji, tam res hitro zmanjka za glave, karavan je tukaj druga zgodba. Vsekakor bi priporočal še ogled talismana. Res tak avto za ljudi, ki se hočejo dobro peljati, v lepem avtu, hkrati pa pri tem ne pretiravajo. Totalno podcenjen avto. Žal.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a For Pe mar 12, 2021 6:56 am

 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a mevden Pe mar 12, 2021 4:02 pm

For je napisal/-a:Res im gre dobro od rok... :roll:

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=20342

Pred leti sem tudi jaz verjel da je volkswagen nekaj posebnega. Tudi vztrajal 13 let kljub temu da sta dva golfa bila več na servisu kot na cesti.

Težko je prepričat prepričane.

Reklama za električne IDje vse pove...

“Zakaj kupiti el. avto? Zato ker je to zdaj Volkswagen” :roll:

Točno vedo, da imajo svoje prepričane, zato takšna samovšečnost. Za bogove se imajo...pa vsi vemo da niso nič bolj zanesljivi kot konkurenca.
Da ne govorim o odnosu ko je treba uveljavljat garancijo.



Koliko povprečnih uporavnikov pa poznaš k dela ta test?
Prodajne številke passata že povedo marsikaj. Noben drug konkurent (insignia, mondeo, talisman) se niti ne pribliza tem številkam.

Noben avto ni brez napak, passat ni izjema. Sam sem imel nekaj manjsih tehnicnih problemov,ampak zaradi tega nisem še nikoli obstal ali pa pustil avto čez noč na servisu.

Je pa položaj za volanom uredu, tipke na pravih mestih, instrumenti delajo in ne piskajo kr neki brezveze, infotaiment je zanesljiv, sodoben, odziven itd. To nima veliko konkurentov, žal.

Na koncu pa tudi vw servis v vsaki vasi, kar tudi nekaj šteje. Ne pa da se vozim na fordov servis 100km stran.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3282
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a McLaren Pe mar 12, 2021 4:19 pm

For je napisal/-a:Res im gre dobro od rok... :roll:

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=20342

Pred leti sem tudi jaz verjel da je volkswagen nekaj posebnega. Tudi vztrajal 13 let kljub temu da sta dva golfa bila več na servisu kot na cesti.



A ni tebi na Peugeotu masina zruzla in ce se prav spomnem si zdej spet Peugeota kupu?
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Stumpjumper Pe mar 12, 2021 4:55 pm

Večina ljudi je brezveznih, zato se pač vidijo v teh kočijah brez duše tipa srebrn passat, bel golf, bela octavia, bel superb. Prodaja je primerna tej večini.
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a hnoda Pe mar 12, 2021 6:17 pm

Sedaj vem zakaj nisem srečen.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a xxl Pe mar 12, 2021 6:55 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Večina ljudi je brezveznih, zato se pač vidijo v teh kočijah brez duše tipa srebrn passat, bel golf, bela octavia, bel superb. Prodaja je primerna tej večini.

Zato sem prodal T-Roc. Nikakor se nisem mogel poistovetit z njimi. Vsaj rdeč je bil. :lol:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 79 gostov