Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a ban Pe jun 04, 2021 12:34 pm

pskoda je napisal/-a:Moje iskušnje so take. Če kupuješ nove avtomobile pri istem uradnem servisu in servisiraš pri njih dobiš take popuste na nov avto in servise, da se ti ne izplača drugje spraševat.
Zato so popusti različni od stranke do stranke.

Tudi jaz imam podobne izkušnje. V familji smo že par avtov kupili pri enemu prodajalcu, ko sem kupoval zase sem dobil še procent višji popust, ravno tako imam pri servisu dodaten popust, vsaj na olje.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a tomzzi Pe jun 04, 2021 5:46 pm

Velik podpis!
Jaz sem pri eni avtohiši že ene 15 let. Če ne več. In to se pozna. Smo praktično že na ti. Seveda se je vmes kdo zamenjal vendar večina je pa ta "starih".
Ne samo, da dobim lep popust. Tudi na roko mi gredo večkrat.
Vsaj ko kaj potrebujem. Če ne drugega dobim nadomestni avto takoj. Če nimajo kaj "fraj" pa že dobim za ta čas tudi kakšnega namenjenega za testne.
Tudi če se kaj zalomi in reklamiram ni problemov.

Tako, da to tudi nekaj šteje. Če bi pa samo prvi servis delal pri njih in potem menjal servise bi se pa sigurno stvar zasukala.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a sašo5 Pe jun 04, 2021 10:11 pm

jaz sem 32 let, 6 novih avtov, ohoho servisov, tudi sluzbenih vozil, lani prišlo do kratkega stika, pač nova metla, ki ni uspela na drugem podroćju in se vrnila v druzinsko firmo; prvi preobrat, da nogirajo mehanika, ki je tam 26 let....itak mu ni hudega, samo pove pa to marsikaj.....In še kr nekaj "močnih" strank so zgubili..
Zmaga pa izjava servisnega svetovalca, češ časi zastojnkarstva so mimo.....haaaloooo :roll:
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a meganer So jun 05, 2021 4:56 am

Lani sem menjal 17" gume ne Avtotrade vrhnika in mi zaračunajo 59eur. Potem mi pa reče, da je to normalna cena.
Jaz tudi prage ne prestopim.


Vem pa za primer ko na 2.0hdi naredil pooblaščeni serviser redni servis z vsemi 4 filtri ..... komplet pregledom za tam 140-150eur (ko je še v garanciji) avto. To mi je pa "normalno". Konkurenca je rekla ceno med 370-390euri. Zanimivo, da imajo za več mesecev vnaprej rezerviran termin :)


Hočem samo povedati, da imajo lahko tudi uradni servisi normalne cene.


Jaz osebno ....... ko me "opeharijo" ...... me ne vidijo nikoli več.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a xxl So jun 05, 2021 6:41 am

Pri VAGu serviserji imajo bolj svobodne roke pri oblikovanju cen. Razlikujejo se v ceni servisne ure in ceni olja, pri Toyoti še ne vem, ampak, zdi se mi, da so tam vsi enotno dirigirani od uvoznika.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a nasamorpheus Ne jun 06, 2021 7:58 am

Toyota, bolj ko jih spoznavas bolj vidiš da so barabe, še na spletni strani imajo seznam uradnih partnerjev Toyota pa piše "No dealers found".. Se skrivajo ali kaj...v resnici lahk avto pelješ samo k ene parim, to se ne more primerjati z VAG servisi in pooblaščenci ki so za vsakim vogalom. Naslednjič bom pri nakupu vozila gledal predvsem na to. Imam podobne izkušnje z Hondo oz se slabše..., manj kot je pooblaščenciov bolj te bodo oropali za servis.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a cc09 Ne jun 06, 2021 9:13 am

Pretiravaš. Dokler avto dela, mi ni važno ali servis stane 150 ali 250. Ko ne dela se vidi kdo je kdo.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a alexwell Ne jun 06, 2021 9:21 am

če je že muka toliko dat za servis, je še vedno tolažba, da je generalni servis za bicikl okrog 50 eur.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a danci1973 Ne jun 06, 2021 9:46 am

nasamorpheus je napisal/-a:Toyota, bolj ko jih spoznavas bolj vidiš da so barabe, še na spletni strani imajo seznam uradnih partnerjev Toyota pa piše "No dealers found"..

https://www.toyota.si/contact/dealers/list

Jaz sem jih naštel 10...

to se ne more primerjati z VAG servisi in pooblaščenci ki so za vsakim vogalom.

Toyote pač ne rabijo servisa za vsakim vogalom... :lol: Samo z rednimi servisi najbrž ni dovolj dela za 35+ 'partnerjev'.
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie Pe jul 09, 2021 9:13 am

scottie je napisal/-a:Danes so me obvestili o novem terminu dobave in sicer 36 teden, se pravi nekje sredi septembra. :roll:

LP,


Zdravo,

evo zopet sprememba termina dobave in sicer zaradi pomanjkanja nekega čipa imam sedaj termin januar 2022. :shock: :(
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a pskoda Pe jul 09, 2021 10:13 am

edit mod
Predhodni post se NE citira!


Potem je res potrebno čakati cca 8 mesecev.
To je znano že kar nekaj časa in so te verjetno nategovali, da boš kupil avto
Lp
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a D12J12 Pe jul 09, 2021 10:16 am

Ja to je danes kar problem in vedno huje bo. Tehnologija je napredovala, zato so prednost dobili proizvajalci pametnih naprav oz. bolj zapletenih čipov, kateri so tudi dražji, kar posledično pomeni večji zaslužek. V avtomobilski industriji se uporabljajo bolj enostavni čipi, ki pa ne pridejo na vrsto. Hyundai in Kia sta v 2 letih nakupila dovolj čipov, tako da proizvodnja teče normalno, ostali se pa sočajo s pomankanjem. Nekatere tovarne že stojijo, večina pa premišljuje da bi se v večji meri vrnili na analogno.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a VW T4 Po jul 12, 2021 6:57 am

Če rabiš avto, odpovej naročilo in vzemi nekaj iz zaloge...
Kakšno je trenutno stanje zalog? ponavadi je bilo kar nekaj vozil na zalogi...sploh se mi zdi ta rang avta do 20.000e brezveze nekaj posebej naročat. Vzameš iz zaloge, itak so vsi nekaj srednje opremljeni.
Pustmo stat naročanje pri dražjih vozilih, kjer en teden razmišljaš ali bi dal not nappa ali dakota usnje...
No želim ti, da ne bo res to postalo čakanje do naslednjega leta :?
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a svetilnik Po jul 12, 2021 7:13 am

Žalostno, da v celotni državi ne dobiš pri določenih znamkah nekaj malce bolj opremljenega iz zaloge. Npr. sam bi kupil Ford Fiesto 125KM ST Line(ker 155KM sploh nimajo na našem tržišču), pa jo je potrebno dati v novembrsko naročilo. Razumem, da nimaš na zalogi dražjih, redkejših avtomobilov, toda avto od 18000 do 19000€, pa še en najbolj svetovno prodanih... Ta avto mi še najbolj ustreza, kaj drugega pa ne najdem.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a xxl Po jul 12, 2021 7:59 am

"pa še en najbolj svetovno prodani"
To ti je odgovor, poleg čipov.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a svetilnik Po jul 12, 2021 8:12 am

Ne razumem te. Sicer ne berem od začetka, toda debata je tudi o avtomobilih iz zaloge in naročilih... Seveda, Fiesta spada med najbolj prodajane avtomobile, v Eu pa je celo vodila po prodaji.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a xxl Po jul 12, 2021 10:45 am

To kar ti hočeš, hočejo tudi drugi, zato jih ni na zalogi in moraš se postavit v vrsto.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a svetilnik Po jul 12, 2021 10:52 am

xxl, se ne strinjam, ker jih pri nas skoraj ni na cestah, tiste grde, ne tič ne miš Active, katere očitno ne gredo v promet pa so na zalogi.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a nasamorpheus Po jul 12, 2021 2:33 pm

Men pa fiesta ni všeč vizuelno.. Tako ista se mi zdi že 10 let, naveličan sem njene oblike.? Tudi notri ni oh in sploh, , tisti ekran na sredini je outdated, pa merilniki enako , edin ok je volan. Active, Titanium connected, vse so mi iste, zunaj spredaj zadaj pa sploh, iste že 15 let ali več... Je dosti lepših vozil npr , Peugeot 208, Clio , novi Hyundai i20, Swift, tut Yaris, Polo znotraj je spaceship proti Fiesti.. ne vem no zakaj vam je pri srcu ta avto, samo zaradi občutka pri vožnji??
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a svetilnik Po jul 12, 2021 2:53 pm

Točno to, najpomembnejše pri avtomobilu poleg čim manjše pokvarljivosti, vozne lastnosti. Moja Fiesta poleg avtomobilov katere si naštel izgleda po zunanji obliki lepša od vseh naštetih. Notranjost in sam dotik gumbov pri Cliu je katastrofalen, avto dolgčas. Peugeot spredaj, zadaj lep, s strani nič lepega. Notranjost ok, vsaj vizualno, vozne lastnosti primerne za damo z dolgimi nohti. Hyundai odzunaj in znotraj grd. Z več opreme in močnejšim motorjem predrag. Swift nima nič in še drag je, Yaris majhen prtljažnik in katastrofalni materiali ter že samo zapiranje, odpiranje vrat... kot iz lepenke, dobesedno. Polo ok, toda tisti lepši z R Line opremo predrag, dobiš že večji avto. da se razumemo, govorimo o avtomobilih nekje okoli 18500€.
Res je, Fiesta je še vedno kraljica v vožnji ;)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov