Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a uros11 Pe mar 12, 2021 7:15 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Večina ljudi je brezveznih, zato se pač vidijo v teh kočijah brez duše tipa srebrn passat, bel golf, bela octavia, bel superb. Prodaja je primerna tej večini.

Mhm, ker višek sreče je rdeč pežo/reno. Dobro, da te imamo, da nam pokažeš dušo v avtu in še kaj spesniš zraven. Bel torej praviš, da ne sme biti.

In ko se zjutraj zbudila boš,
tista bela roža vzglavje ti krasila bo,
za spomin na prejšnjo noč.
In ko se zjutraj zbudila boš,
tista bela roža tiha vsa bo tam ležala,
ti pa boš ob njej jokala,
naj se v rožo rdečo spremeni.



:D
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a emozul Pe mar 12, 2021 7:30 pm

Moj pogled, tako na hitro.
Najlepša: mazda 6
Najbolj prostorn: superb
Najboljša notranjost: mazda 6, tudi superb mi je zelo všeč.
Lega na cesti: žal ne vem, ker nisem vseh vozil.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a limas Pe mar 12, 2021 8:15 pm

Že dolgo nimamo avtov z dušo.
Treba bo poiskati kakšnega BM W124, Volvo 850, Saab 9-3, Citroen DS žaba, Lancia delta ali kappa, Alfa 155, alfasud, Ford capri, BMW 2002...
Zato so marsikateri retro modeli zelo uspešni.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Renault VG Pe mar 12, 2021 10:57 pm

mevden je napisal/-a:Prodajne številke passata že povedo marsikaj. Noben drug konkurent (insignia, mondeo, talisman) se niti ne pribliza tem številkam.

I mean to je res samo razlog za to so službeni avtomobili iz uvoza. To niso avtomobili, za katere so odkartali 25-35k € ker jim je pač všeč črn passat s 16 col feltnami. Pa ne pravim da je slab, samo Passata večina kupi isto kot kupi Boschev hladilnik, zato ker ga pač rabiš, ne zato ker ti je posebej všeč.
508 pa kupiš ker ti je všeč, ne zato ker to rabiš.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a berlonso So mar 13, 2021 7:29 am

Vozim službeno Passata Variant 2020, od zunaj mi je lep sprednji del, ostalo je "sivina", je pa to vedno subjektivna stvar. Mislim da glede izstopanja, mi trenutno pade na pamet le P508 in Giulia (Talisman in Mazda 6 mi že delujeta malo zastarelo oblikovno, sta pa sigurno super avta).
Če bi imel takrat prosto izbiro bilokaterega avta iz D segmenta, vprašanje če bi izbral Passata, a po drugi strani pa me je s časom zelo prepričala sama uporaba avta - dolge vožnje, sedeži, enostavna uporaba, prostornost. Tudi cena se mi zdi ugodna, glede na to da je Business oprema (osnovna, znamenite 16" feltne) z nekaj dodatnimi bonbončki, 2.0tdi DSG za dobrih 28.000€. Kar se opreme tiče ima res vse kar mi rabi in nič extra več. Zanimivo glede 16col - peljal sem osebo, ki ima Passata 2018 z 18", pa pravi da očitno so pri faceliftu izboljšali pobiranje lukenj, da manj trese, jaz pa menim da razlika v preseku gum naredi to, da avto manj strese ob kakem udarcu iz ceste. Vizuelno je seveda druga zgodba. Primerljivega Talismana takrat za tako ceno nisi dobil, P508 sploh ne, Superba ne, edino Insignia, me pa notranjost tam ni prepričala.
Če bi sedaj spet kupoval D segment (pa sam nebi dal toliko denarja za avto ker moram še nekaj drugih stvari porihtati), bi verjetno spet izbral Passata ker za vložek pomoje dobiš največ in sama uporaba me je precej prepričala. Tudi oblika ne bo zastarala, ker je že stara :lol:
Racionalna izbira, ki pa ne pusti nekih odprtih želja ravno zato, ker uporaba prepriča in mu nič ne manjka.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a emozul So mar 13, 2021 8:06 am

Pa saj smo to ze na začetku povedali, superb ali passat.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a luxxx7 So mar 13, 2021 8:57 am

emozul je napisal/-a:Moj pogled, tako na hitro.
Najlepša: mazda 6
Najbolj prostorn: superb
Najboljša notranjost: mazda 6, tudi superb mi je zelo všeč.
Lega na cesti: žal ne vem, ker nisem vseh vozil.


Jaz bi pa spremenil tvojo prvo točko in izbral za najlepšo: Alfa Romeo Giulia :twisted: =P
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a For So mar 13, 2021 9:20 am

mevden je napisal/-a:Koliko povprečnih uporavnikov pa poznaš k dela ta test?

Nobenega. Zakaj bi delal...zato imamo novinarje-profesionalce.
To se ti dogaja v prometu. Jaz sem vsaj trikrat imel takšno situacijo, dvakrat je bil otrok.
McLaren je napisal/-a:
For je napisal/-a:Res im gre dobro od rok... :roll:
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=20342
Pred leti sem tudi jaz verjel da je volkswagen nekaj posebnega. Tudi vztrajal 13 let kljub temu da sta dva golfa bila več na servisu kot na cesti.

A ni tebi na Peugeotu masina zruzla in ce se prav spomnem si zdej spet Peugeota kupu?


Ja.
Mislim da vem kaj hočeš povedat. Ti povem pa, da to kar se je meni Peugeotom zgodilo v osmih letih, se je z Golfom v enem mesecu.
Pa 5 let sem imel dva Peugeota na dvorišču. (nekih 320.000 km skupaj)
Pa motor so zamenjali brez kompliciranja ko je bil izven garancije⁄jamstva.

Pri Volkswagenu sem imel polletne borbe za vsako neumnost ki sem reklamiral.
Recimo za tele mehurje
Slika

so me tri mesece prepričevali, da so od kamnov.
Na koncu pa ko so vse skupaj začeli so ugotovili, da so vrata čisto rijasta in gnila

Slika

Že to, da te imajo za tako neumnega je dovolj, da nikoli več ne pogledam to znamko.
Pa to je samo 1 procent vsega sranja kar sem imel z Golfi (z prvim sicer malo manj)

Dugače pa glede teme...

Mogoče rabljen Volvo?
Sem tudi eden tistih ki za rabljenega nikoli ne bi dal več kot 5 jurjov, ampak zadnjič v BTCju sem na parkingu videl kar veliko Volvotov ki nimajo veliko prevoženih, pa zelo dobro izgledajo. Priznam ...še mene je zamikalo, da o ženi sploh ne govorim :mrgreen:
Za ta denar bi po moje dobil kakšnega z 20-30 tisoč km?
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie So mar 13, 2021 3:14 pm

Najprej vsem hvala za mnenja in odgovore. Odločitve pa še kar nisem sprejel. :?
Sem gledal tudi Volvo V90 in jih je nekaj l. 2018/19 z do 30-40k km, ampak cena pa še vedno 35k +. Da bi dal za dve leti star avto toliko denarja ni variante, drugo pa kar me moti, zakaj se avto prodaja pri takih km, sploh tak razred??!!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a Ivan36 So mar 13, 2021 4:33 pm

Sem gledal tudi Volvo V90 in jih je nekaj l. 2018/19 z do 30-40k km, ampak cena pa še vedno 35k +. drugo pa kar me moti, zakaj se avto prodaja pri takih km, sploh tak razred??!!

Pejt na testno vožnjo pa boš videl zakaj se tko hitro prodajo naprej, ker so OGROMNI za naša mala mesta in vasi .... Tudi park placi pred bloki ali več st hiškami so ozki, da jih več sprvjo not :lol: :huh: :roll: Si pa zamudil akcijo tej S/V 90 so bili po 32.000€ poleti iz zaloge 19/20 NOVI.
Trenutne akcije
S90 VAŠ ZA 36.990 EUR
https://ljubljana.volvocars.si/prodajna ... /serija_90
S60 vem da ni karavan .... V60 ŽE OD 31.990 EUR
https://ljubljana.volvocars.si/outlet_ponudba
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie Pe maj 28, 2021 12:31 pm

Evo, danes sem avto naročil in sicer:

ŠKODA SUPERB COMBI SPORTLINE 2.0 TDI DSG 150 KM

L&K izvedba je odpadla zaradi sedežev, ki so zame in ženo enostavno preširoki in sva v ovinkih kar drsela po njih. Tudi črno usnje poleti ni ravno priročno, tudi ventilacija ga ne shladi.

Ko dobim avto pa poročam.

Sem pa imel na testu tudi ŠKODO ENYAK IV 80 : Vse kar lahko rečem je, da je s tem modelom Škoda stopila v razred ali dva višje, izdelava in uporabljeni materiali so me fascinirali.

LP,
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a pskoda Pe maj 28, 2021 2:06 pm

Mogoče veš koliko časa je potrebno čalati na avto?
Lp
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie Pe maj 28, 2021 2:28 pm

Jst bi naj ga dobil začetek avgusta, kaj pa bo res pa ne vem. :-)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a pskoda Pe maj 28, 2021 3:28 pm

Aha ok
Jaz sem nekaj slišal, da je potrebno čakati 6-8 mesecov
Lp
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a mevden Pe maj 28, 2021 3:42 pm

Saj je 6m čakalne dobe, vsaj kar se tiče octavije.
Iz izkušenj govorim

Mogoče za superba ni tok povpraševanja.

Vsekakor prosim za update ko pride vozilo.
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie Če jun 03, 2021 1:55 pm

Danes so me obvestili o novem terminu dobave in sicer 36 teden, se pravi nekje sredi septembra. :roll:

LP,
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a emozul Če jun 03, 2021 2:43 pm

scottie je napisal/-a:Evo, danes sem avto naročil in sicer:

ŠKODA SUPERB COMBI SPORTLINE 2.0 TDI DSG 150 KM

L&K izvedba je odpadla zaradi sedežev, ki so zame in ženo enostavno preširoki in sva v ovinkih kar drsela po njih. Tudi črno usnje poleti ni ravno priročno, tudi ventilacija ga ne shladi.

Ko dobim avto pa poročam.

Sem pa imel na testu tudi ŠKODO ENYAK IV 80 : Vse kar lahko rečem je, da je s tem modelom Škoda stopila v razred ali dva višje, izdelava in uporabljeni materiali so me fascinirali.

LP,


Nam zaupaš ceno? So kaj bolj radodarni s popusti?
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a scottie Pe jun 04, 2021 8:22 am

Redna cena za ŠKODA SUPERB COMBI SPORTLINE 2.0 TDI DSG 150 KM z dodatno opremo ( panorama, ozvočenje, oba sedeža na elektriko, ... ) je po ceniku cca. 45.000 eur. Rednih popustov ne poznam, če vzameš avto na podjetje dajo nek podjetniški popust cca. 15 %. Jst sem se z poznanstvi izpogajal za 36.000 eur. Menim da sem dobil dobro ceno, kot rečeno ne vem pa kakšni so osnovni popusti.

Lp,
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a pskoda Pe jun 04, 2021 11:31 am

Moje iskušnje so take. Če kupuješ nove avtomobile pri istem uradnem servisu in servisiraš pri njih dobiš take popuste na nov avto in servise, da se ti ne izplača drugje spraševat.
Zato so popusti različni od stranke do stranke.
Lp
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega avta

Napisal/-a VW T4 Pe jun 04, 2021 12:26 pm

To sem tudi jaz mislil, ko sem kupoval. Šel na lokalni servis, kjer so moji starši in še stari starši v zadnjih 30 letih kupili novih cca 8 vozil, in so bili tam tudi vedno servisirani. Dobim jaz ponudbo za novega, s tem da sem jih opomnil, če lahko dajo kak procent za dolgoletne "družinske" stranke... in potem pošljem še 3 povpraševanja po mailu po sloveniji in od vseh dobim brez da bi sploh stopil v salon, prvo ponudbo še nekaj 100€ nižjo. Tam pa kao končna ponudba z popustom za zveste stranke in bla bla...ko sem ji pribil 3 konkurenčne je imela nos do tal... Je pa res da smo zraven italije in imajo dovolj posla z italjani in imam občutek, da se jim ni potrebno kaj preveč trudit z nami...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Lonck in 40 gostov